Opelclub Fórum
Nehody
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ONLINE KECY...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po Júl 12, 2010 12:07 pm    Predmet: Nehody Odpovedať s citátom

Okrem ich popisu, linkov apod., môžeme riešiť aj to, ako (by) sa im dalo predísť, príčiny... Môžu to byť nehody naše aj iných.

Začnem svojou nehodou, ešte s Omegou A.
Odbočoval som z vedľajšej cesty na hlavnú, stál som v kopci za Feliciou.
Tá Felicia sa niekoľkokrát cca o meter pohla do kopca, potom vodič stúpil na brzdu a cúvol gravitačne späť! Keď sa konečne pohol asi o 2 metre, predpokladal som, že už ide, pozrel som doľava, nič nešlo a pohol som sa asi o pol metra dopredu -prásk. Felicia zbortená, Omege nič nebolo.
Prišli policajti, hodili vinu na mňa, ja som to odmietol a tvrdil som, že ON do mňa cúvol. Patová situácia... Tvrdil som, že tu ide o vodičskú česť, policajt sa chytal za hlavu, že to ešte nepočul. Nakoniec som predsalen vzal vinu na seba, aby chudákovi zaplatili nárazník a 5. dvere.
Ponaučenie: ???
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Po Júl 12, 2010 12:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nestat v tesnej blizkosti za autami v kopci pred krizovatkou?
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Júl 12, 2010 12:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ked mas automat, dat neutral aby si gravitacne cuvol aj ty ak treba
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Júl 12, 2010 3:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

U mňa, pred dvomi rokmi, podobný scenár. Pohli sme sa, mimochodom tiež do kopca, ale to je v tomto prípade nepodstatné, ja som sa obzrel, vľavo a keď som otočil hlavu späť, prááásk. Ešte som stihol skočiť na brzdu, ale už to zrážke nezabránilo. Svoju úlohu možno zohral tiež fakt, že som mal tesne predtým komplet vymenené predné brzdy, tak ešte boli lenivé a nezaberali tak, ako by mali. Odniesol to nárazník, kapota, chladiče, predné osvetlenie.
Horšie to dopadlo o polroka neskôr, keď sa mi do kufra noložil Kadett a Corsa mu ešte zozadu pomáhala. Vtedy sa museli rovnať nosníky.

Poučenie? Netuším. Možno viac využívať MHD. Rolling Eyes
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
kimino
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.12.2008
Príspevky: 4564

PríspevokZaslal: Po Júl 12, 2010 3:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nam sa toto iste stalo v Chorvatsku ked sme akurat sli domov Very Happy nasa rodina pred namiv aute sa pohli zrazu zastali my sme sa obzerali doprava ci nejde po hlavnej cosi obzriem sa do predu a kricim STOJ. no ako dupol starky na brzdu predok sadol a zatlacil im do naraznika (preliacil ho) Laughing prisli sme domov oni na druhy den dali dole naraznik poskakali po nom z druhej strany a naraznik ako novy Very Happy

poucenie: asi ziadne len stastny koniec Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Po Júl 12, 2010 7:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

macil Napísal:
...Poučenie? Netuším...

k prvemu pripadu: pohnut sa az ked sa pohyna ten predomnou a sledovat ci sa naozaj pohne, zvlast ak sofer v predchadzajucom vozidle ma na hlave klobuk, alebo na zadnom okne bublaninu, pripadne telefonuje, pije, obeduje, alebo napadne gestikuluje spolujazdcovi svoje tvrdenie Smile

k druhemu pripadu: nebrzdit na plno ak to nie je nutne a ak je za mnou postarsie auto, u ktoreho predpokladam pri rovnakej snahe brzdit dlhsiu brzdu drahu ako ta moja, pripadne v nom sedi postarsi obcan alebo zaneprazdneny clovek s popisom ako v prvom pripade.

V praxi je to tazke, ale teoria ma vzdy riesenie.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Po Júl 12, 2010 7:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

kimino Napísal:
poucenie: asi ziadne len stastny koniec Laughing
"Do vtedy sa bude skusat naraznikom buchat do ineho auta, az kym ho konar neprepichne" Cool
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Cierny korzar
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.03.2008
Príspevky: 946
Bydlisko: Ružomberok

PríspevokZaslal: Po Júl 12, 2010 8:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ponaucenie je take ze treba kukat pred seba a nerozmyslat za 3 autá dopredu. To sa mi uz parkat skoro vypomstilo.
_________________
If you continue to burnout the herbs , we gonna burn out the cane fields. ;P
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Júl 12, 2010 10:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Buky, nebol si pri tom. V prvom prípade sme sa pohli všetci, teda išla celá kolóna. V druhom, keby som nezabrzdil, zastal by som v kufri Azmovho kabria. V späťáku som už len pozoroval ako sa blíži Kadett a vôbec nebrzdí, ale zrýchľuje.
Nesnaž sa vyvodzovať závery zo situácie, pri ktorej si nebol.
Nie vždy si na vine aj keď podľa zákona ti vina prislúcha, ale na to je práve zákon, aby nevznikali špekulácie. Moja prvá nehoda bola, keď som nabúral do auta predomnou, ktoré odrazu zabrzdilo, keď sa na semafóre po zelenej objavila oranžová. Vina padla na mňa, pretože podľa litery zákona som nedodržal bezpečnú vzdialenosť. Zákon však nezohľadňuje špecifiká napríklad jazdy v kolóne v mestskej špicke. Stačí keď jeden zazmetkuje a hneď sa začnú kriviť plechy. Na vine je spravidla vždy ten vzadu.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷


Naposledy upravil macil dňa Po Júl 12, 2010 11:04 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Po Júl 12, 2010 11:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

za to sa pajedit nemusis, ja som to pisal vo vseobecnosti, len som pouzil tvoje priklady incidentu ... Wink
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Shimmeron
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 06.04.2010
Príspevky: 170
Bydlisko: Bratislava Rača

PríspevokZaslal: Ut Júl 13, 2010 2:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mal som len jednu nehodu:

stal som na vedlajsej a pripajal sa na hlavnu cestu, chcel som odbocit na nu doprava, daval som prednost autam na hlavnej a ked presli, pohol som sa asi o meter do cesty a zacal odbacat, v tom mi tam vbehli deti zo skolky co boli vedla mna cely cas na chodniku a chceli prejst cez prechod, ucitelka si ich tam rovnala a zo tri deti jej zdrhli na cestu pred moje auto, este fako. zabrzdil som a dostal som ranu do kufra, auto poskocilo asi dva metre do prechodu a deti museli uskakovat, nastasite som nikoho nezrazil. dozadu ma nakufroval dedko v civicu a pri vystupovani mi tvrdil ze ma nevidel ze kukal dolava ci nieco nejde a bum do mna, pri tom som bol priamo pred nim... civic predny naraznik zlomeny o moje tazne a maska rozdrtena... mne sa na aute nic nestalo lebo to trafil do gule Cool teda jasne iba mi zohol vyfuk co som potom kopancami rovnal Very Happy

a ponaucenie, nechaj deti prejst a stoj na brzde + zapni zadne hmlovky nech ta vidi aj starec Laughing
_________________
Astra G Classic II, Z14XEP, 2009

Galeria: Moj S-opel TU
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
24petusko
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 11.12.2009
Príspevky: 6975
Bydlisko: Košice okolie

PríspevokZaslal: Ut Júl 13, 2010 3:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

noooo tak prispejem aj ja

bolo to asi pred styrmi rokmi na mojej prvej Omege
isiel som po hlavnej ( pre znalych: Vysne Opatske v Kosiciach, v smere z Presovskej na jazero ) kde je rychlost obmedzena na 80 km/h a su tam dva jazdne pruhy v jednom smere

je tam jedna blba krizovatka, hned za horizontom ( opat pre znalych pri Teplarni ) kde auta vychadzajuce z vedlajsej cesty na hlavnu nemaju pripajaci pruh

samozrejme som isiel asi 80 km/h v lavom pruhu ked sa na mna zacala tlacit fabia, tak som podradil a preradil sa do praveho pruhu

ten bol totiz volny, lavy pruh bol plny aut
zrychlil som asi na 100 km/h a videl som ako sa mi z vedlajsej vopchala do cesty stara kremova zigula

brzdit som uz jasne nestihal, ale i tak som hamoval na plne gule
tahal som sa do stredu az tak, ze som bol lavymi kolesami v lavom pruhu
ale ten bol plny aut, takze som urobil maximum

praaaask, zigulu odhodilo do obrubniku a spat na cestu a mna kusocek vychylilo

pravym blatnikom a svetlom som rozbil komplatne zadok zigulaku
samozrejme ze vina padla na mna, kedze on sa uz stihol predo mna zaradit a ja som nedodrzal bezpecny odstup


ponaucenie:
jazdit pomalsie, hlavne v pravom pruhu a v miestach kde nie je krajnica abo pripajaci pruh

dat opravit klakson hned, kedze moj prestal fungovat par dni pred nehodou a chudak bacik v zigulaku ani nepocul ze za nim hamujem
_________________
VeCe: '06, Z18XER, Black beauty OPC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: Ut Júl 13, 2010 3:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak, ja som mal tiez jeden tukanec. Este na Ackovej Vectre. Sli sme s kamaratmi na festival do ciech. V Ziline som natankoval plnu, boli sme piati v aute a zacalo prsat. Blizili sme sa k semaforom a sli sme tak ze v predu bola cudzia Fabia, za nou kamarat na Fiate Punto a za nimi ja.
Naskocila oranzova, Fabia zacala hamovat, kamarat tiez no a samozrejme aj ja. Len akosi sme boli moc tazky, dazd, a na ABSku som to doskackal ak do kamaratovho naraznika. Mohol som ist tak 15km/h. Jemu nastastie nic, u mna si to odnieslo prave predne svetlo (nastastie len sklena krytka), puknuty uchyt na maske a kus oskrety naraznik. Opravil som to az doma a do Ciech aj z Ciech som sa dostal s "cirym reflektoro" - prelepil som to lepiacou paskou Smile

No a potom ma este napada, v RK krizovatka kde ide hlavna cesta do obluka (z centra k Hypernove). Ja som sa pripajal na hlavnu a je to tam kus do kopca. Predomnnou stal dedulo na Daewo Nexia a furt ked sa chcel pohnut tak kus cuvol, no a takto cuval az pokial mi nenacuval predny naraznik. Nic sa nestalo, ale najvacsi gol bol, ze som mu trubil co robi a on len pridal plyn a odisiel prec. Nechapacka.
_________________
VeCe Z18XE
VeA C20NE - ex
- Diagnostika -
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po Jan 17, 2011 2:28 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Pežot, Ty by si sem mohol hodiť tú slávnu nehodu s BMW v 140ke.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Jan 17, 2011 2:33 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som nabural do takeho stlpika. asi 30 cm siroky, 80 cm vysoky. preto ho pri cuvani nebolo vidiet.
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Respo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 22.08.2009
Príspevky: 1073
Bydlisko: Pressburg

PríspevokZaslal: Po Jan 17, 2011 2:48 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som cuval cez zrkadla a aj napriek tomu ze som sa pozeral do zrkadiel som si veeeelku lampu za sebou nevsimol Very Happy
dvovod: lampa sa nachadzala presne za stlpikoum kufru takze nebola vidiet ani cez jedno zrkadlo a bum odniesol to kufor a nezne naraznik ale ten to pekne absorboval

Ponaučenie : pozriet do zrkadiel nestaci uz sa zasadne vzdy aj otocim ( sprosty uhol sa vzdy najde )
_________________
mám OPEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Jan 17, 2011 3:15 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Respo Napísal:
Ponaučenie : pozriet do zrkadiel nestaci uz sa zasadne vzdy aj otocim ( sprosty uhol sa vzdy najde )


a divas sa pri cuvani aj pod auto ???
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Pežot
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 06.08.2010
Príspevky: 2594
Bydlisko: Monte Carlova Ves (BA)

PríspevokZaslal: Po Jan 17, 2011 10:07 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Kajo Napísal:
Pežot, Ty by si sem mohol hodiť tú slávnu nehodu s BMW v 140ke.


To sa mi nechce rozoberať Smile a bolo to v 180 Smile
_________________
BMW 745i V8 4/03 - predaj
Opel Corsa 1,2 16V 12/99
Volvo V40 1,8i 5/02
2x Lada Samara 1,1 a 1,5 - ex
Tatra 613 3,5 V8 - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pežot
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 06.08.2010
Príspevky: 2594
Bydlisko: Monte Carlova Ves (BA)

PríspevokZaslal: Po Jan 17, 2011 10:11 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som mal veľa rôznych ťukancov ... so samarou som nacúval pár krát do kontajnera, do múrika pri nebrzdení a tak podobne Very Happy

Ponaučenie: ? Auto si to zaslúžilo Laughing

Na Tatre som dostal šmyk pri prejazde z Avionu do Hornbachu ... skoro som trafil značku driftom, skočil som na brzdy a oškrel som len zábradlie ...

Ponaučenie: nejazdite pred zimou, keď je chladno na letných gumách

A tretí môj príspevok ... stalo sa to nedávno, pri odbočovaní z Bajkalskej na Prievozskú sme sa dvaja zaradili do toho istého pruhu (ja som odbočoval doprava, on doľava na zelenú). Bol som na vine ... síce som ho nevidel v spätnom zrkadle Smile ...

Ponaučenie: ak stojíš v kolóne áut, ktoré čakajú na semafore, nestihneš sa zaradiť na voľnú cestu Laughing ... a to správne, treba sa pozerať všade ... aj tam kde zrkadlom nedovidíš Smile
_________________
BMW 745i V8 4/03 - predaj
Opel Corsa 1,2 16V 12/99
Volvo V40 1,8i 5/02
2x Lada Samara 1,1 a 1,5 - ex
Tatra 613 3,5 V8 - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po Jan 17, 2011 5:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som to zatiaľ našťastie len oprel pri cúvaní o auto. cuval som z parkovacieho miesta a tie auta stáli krížom krážom kvoli snehu, my plno v aute, zahmlené okná, tak som bol max. opatrný. no figu, týpek za nami stal akosi šikmo a cúval presne v ten istý čas ako ja. a cez späťaky net šance ho vidieť a zrazu len puk. ja reku, že či sa mi to len zdalo. tak som vystúpil, ale takého akčného týpka som naživo ešte nevidel Very Happy no omrkol, celý vyplašený zhodnotil, že nič a šli sme...

no s ocom som si zažil viacej. ešte na 120tke. šli sme do Kežmarku a na konci Veľkej Lomnice je pravotočivá zákruta a nejaký týpci tam mali pokazené auto a trojuholník dali až za zákrutu. no my sme to nejak ubrzdili, ale o malu chvíľu na to, prááásk. no a dalo by sa to povedať, že "škoda zraz" Laughing ten dilinko na 120tke nas natlačil do ďalších 2 škodul pred nami. tak rozobrali ten hamburger a škodulka pobudla v garáži 2 týždne, kým ju poskladali.

potom sme odbočovali na benzínku a stáli sme normálne v odbočovacom pruhu a nejaká vedúca na 105ke nás chytila zozadu lavým predkom. stále neviem pochopiť, ako dokázala cca. 0,5m ísť v odbočovacom páse ľavým bokom. bratrancovi cez tie "bezpečnostné" sedačky zalomilo krk a šiel do nemocnice.

alebo šiel oco do roboty a nočný vrátnik zatvára po ňom branu pred hotelom, lebo ide ako posledný preč. no lenže jedno ráno si oco spokojne ťahal dole kopcom ku hotelu a nejaký zamyslený si nevšimol zavretú závoru, tak sprispením fyziky si to pekne vliezol pod rampu. prišiel domov a ja celý pokakaný, že čo sa preboha stalo mi to oznámil. ale umyl to a a poklepal zospodu. by som na prvý pohľad nepovedal, že malo nehodu. trošku oškrabané, toť vše

spolužiačka, veľká vodička, cúvala pri škola a akosi sa snažila posunúť ten veľký kontajner na odpad. začali na ňu kričať, že má rozbitý zadok, no nechcela veriť. keď konečne vystúpila, celá zahanbená po chvíli zaliezla a migala domov Rolling Eyes

BTW, čo sa týka tých vaších potlačení, mne sa to skoro stalo tiež. ale našťastie som sa stihol včas obzrieť
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ONLINE KECY... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Ďalší
Strana 1 z 14

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group