Opelclub Fórum
Opel kadett E 1.3i - čudné správanie RJ

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> KADETT - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
elektronik
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 28.06.2010
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Po Jún 28, 2010 9:04 am    Predmet: Opel kadett E 1.3i - čudné správanie RJ Odpovedať s citátom

zdravím,

moj príbuzný má opla kadetta E 1.3i a posledný pol rok nemohol poriadne jazdit pretože sa nevedel na auto spolahnuť, problem je v tom že po naštartovaní sa začne motor hned dusiť, otačky klesaju až shasne, po tatočení a pridaní plynu OK drzanie v otačkach OK akonahle sa pustí plynový pedal, motor sa neudrží vo volnobehu začne sa dusiť a shasne. niekedy akoby sa umudrilo a napr týždeň funguje uuplne normalne.

dotyčný prekontroloval všetko čo sa dalo aj funkčnosť pal. čerpadla ale stale to robilo. nakoniec to vyriešila kupa novej RJ na vrakači, a s tou funguje auto bezchybne už 3 týždne.

mam tu na stole tu pôvodnu RJ, okrem par studených spojov na pinoch vykonových koncových IO pripevnených o chladič som tam nič podozrivé nenašiel.

mate niekto podobnu skusenosť, riešili ste niekto už opravu týchto RJ ?

Ďakujem za tip.

Juraj

foto RJ





Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po Jún 28, 2010 10:07 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som mal presne to isté ešte na BMW E30, studené spoje smerom k regulátoru voľnobehu.
Porucha bola o to zložitejšia, že bývalý majiteľ regulátor odpojil a nastavil konštantný prídavný vzduch, takže darmo som piny preletoval, keď v potrubí bolo gumené medzikružie...
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
elektronik
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 28.06.2010
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Ut Jún 29, 2010 7:29 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za tip.

ešte taka otazka aby som vedel povedať majitelovi vozu: je potrebne po pripojení RJ naspäť do auta na konektor nasledne po otočení klučiku zapalovania na "baterku" je treba čakat nejaku dobu na načítanie udajov z čidiel do RJ.

ďakujem.

Juraj
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
elektronik
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 28.06.2010
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Št Júl 01, 2010 8:33 am    Predmet: Odpovedať s citátom

tak sme vyskúšali opravenu RJ v kadette, noo... prve tri skušobne jazdy všetko v pohode. 4 jazda a už to zase zdochíňa a dusí sa, furt to treba drzat na otačkach, a nedajbože na krizovatke vyšlapnut spojku a uplne pustiti plyn .. zdochne. majitel si ale nevšíma svietiacu kontrolku motoru, niekedy sa po štarte rozsvieti niekedy nie, niekedy po štarte Ok akonahle sa auto pohne ze sa akceleruje tak kontrolka svieti. nakoniec tam hodil tu RJ čo kupil na vrakači a auto zatial ide ale dokedy... na tej "funkčnej RJ" ma ale volnobeh 1100 otáčok, nikedy občas spadne na 750 ale nie na dlho a zase je na cca 1100 ot.

no neviem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Júl 01, 2010 5:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Funkčnosť motorčeka regulácie voľnobehu (krokáč) ste kontrolovali, prípadne ste ho čistili? Potenciometer snímača polohy škrtiacej klapky, nie je vydretý?
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
elektronik
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 28.06.2010
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Št Júl 01, 2010 7:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

zdravím,

osobne som v motorovom priestore toho kadettu ani nebol, majitel ma dosť hekticke zamestnanie , toto auto chcel len ako nudzovku, inač ma scorpio 2.9i . krokový motorček asi kontrolovaný nebol, majitel spomínal že kontroloval a asi aj niečo menil na palivovom čerpadle, vraj mu to prislo ako najpravdepodobnejšia pričina zavady. mam tu ešte tu istu dalšiu RJ a bol v nej listoček od nejakeho manika a je tam spomenute že vadné riadenie krokového motoru volnobehu.

ten poťák polohy šrktiacej klapky sa nachadzaniekde na telese klapky ?

diky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Júl 01, 2010 11:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno. Je spojený s hriadeľkou klapky.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> KADETT - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group