Opelclub Fórum
Distribucia vzduchu pri automatickej 2-zonovej klimatizacii

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - INTERIÉR/EXTERIÉR
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
laci98
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 22.03.2010
Príspevky: 30
Bydlisko: Modra

PríspevokZaslal: St Jún 23, 2010 1:38 pm    Predmet: Distribucia vzduchu pri automatickej 2-zonovej klimatizacii Odpovedať s citátom

Zdravim,
mam 2-zonovu automaticku klimu. Ked nastavim klimu na Auto a teplotu 21C na oboch stranach, tak na strane vodica mi fuka horuci vzduch (min 40C) a na strane spolujazdca je to OK. V tomto stave pocujem spod pristrojovej dosky spolujazdca akysi slaby zvuk, ako keby nejaky motorcek chcel prestavit nejaku klapku, ale sa mu to nie a nie podarit, zvuk neprestava. Inac podobny zvuk pocujem aj vtedy, ked vypnem auto a po par minutach sa zrejme uzatvoria klapky pre pristup vonkajsieho vzduchu, v danom pripade vsak zvuk po uzatvoreni klapiek prestane. (jeden zvuk s druhym samozrejme nemusi nijako suvisiet, nechcem navadzat na zlu diagnostiku)
Ked nastavim temlotu Low na oboch stranach a ventilator napr. na 1, tak studeny vzduch s klimy prichadza na oboch stranach, takze klima ako taka funguje.
Cital som rozne prispevky na tomto fore, ale takyto problem nemal zda sa nikto. Niekde sa vsak spominalo nejake synchronizovanie klapiek, to vsak neviem ako sa da spravit na Vectra C (2005) so spominanym typom klimy.
_________________
Opel Vectra (C) Caravan, 1.9 CDTi, Z 19 DTH, / 2005 /
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
conos
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 22.07.2007
Príspevky: 249
Bydlisko: Komárno

PríspevokZaslal: St Jún 23, 2010 4:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to pukanie motorceka - ked vypnes auto - je servo motorcek klapky - je pod palubovkou pred spolujazdcom - na ventilacnom boxe - tie servo motorceky maju v sebe ozubene kolesa - samozrejme z plastu - jeden zub sa ti urcite odlomil - tak sa nezavrie klapka uplne a to vydava ten pukajuci zvuk...
_________________
---opel freunde---
opel kadett e C20NE
opel astra f gsi C20NE - donor pre kadetta
opel vectra c Y22DTR
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Jún 24, 2010 12:17 am    Predmet: Odpovedať s citátom

na strane vodica si myslim, ze moze byt takyto problem:

1. problem s motorcekom klapky, co miesa vzduch

2. cidlo teploty odpojene alebo zla hodnota
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
laci98
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 22.03.2010
Príspevky: 30
Bydlisko: Modra

PríspevokZaslal: Št Jún 24, 2010 8:01 am    Predmet: Odpovedať s citátom

OK, skusim sa tam pozriet a aspon podla zvuku identifikovat miesto odkial ide ten zvuk.
K tomu cidlu by som sa mal nejako dostat tiez?
Ozaj, nemoze to byt este nejakou usadenou spinou, ktora blokuje chod klapky, nestaci len nieco precistit?
A s tou synchronizaciou klapiek nemoze byt problem?
_________________
Opel Vectra (C) Caravan, 1.9 CDTi, Z 19 DTH, / 2005 /
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Misto
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 08.04.2010
Príspevky: 261

PríspevokZaslal: Št Jún 24, 2010 8:49 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Mal som podobny problem tento rok na v aprili. Bola na ventilatore zlomena jedna vrtulka. Nachadza sa to pred spolujazdcom ako uz spominali ostatni.

Ja som sa k tomu nevedel dostat a tak mi to opravili a vymenili v Opli. Cenu si uz presne nepamatam, mozem pozriet vecer ked pridem domov. Odvtedy vsetko krasne funguje a pekne sa chladim Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - INTERIÉR/EXTERIÉR Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group