Opelclub Fórum
Astra H - Imobilizer a nefunkcnost, nestartuje

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
otapko
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.06.2010
Príspevky: 8
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Jún 23, 2010 8:59 am    Predmet: Astra H - Imobilizer a nefunkcnost, nestartuje Odpovedať s citátom

A hojte. Mam Astru H 1.9 CDTI ročník 2008 a mam problém pravdepodobne s imobilizérom.
Za týždeň ma ta haly už druhy krát.... Čo sa deje ? Sadnem do auto, naštartujem bez problému. Odveziem sa kam potrebujem vystúpim, zhasnem motor .... Keď sa vrátim naspäť odomknem auto dám do polohy 1 a 2 kontrolky sa rozsvietia pravdepodobne pumpa ťahá lebo je počuť taký divný zvuk ako keby niečo ťahalo a dám do 3 polohy a auto ani cuk. A žiadna kontrolka neblikala počas jazdy ani počas štartovanie. Autíčko z kľúčikom svieti po dobu 5 sek pri druhej polohe. Neviem čí ma svietiť alebo nie. V servise mi povedal že je to imobilizer pod volantom že nerozpozná kľuč. Tak že vraj tam dal druhy CIM modul plus naprogramoval. Ako je možné že v priebehu 3 dni sa mi to stalo zasa? To isté ? Nechápem.
Mal niekto podobnú situáciu? Ďakujem

::: iurai: uprava nazvu :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Rasto
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 05.12.2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: St Jún 23, 2010 9:17 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozri manuál k autu. Ak immo nespozná kľúčik, tak to bude určite signalizovať na palubke. Myslím si, že chyba bude inde.
_________________
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, originálnym diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER + LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
red baron
Anonymný





PríspevokZaslal: St Jún 23, 2010 10:25 am    Predmet: Odpovedať s citátom

skôr by som si typol na štarter ako na cim modul ....
Návrat hore
waldos
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 23.06.2009
Príspevky: 2075
Bydlisko: Sered

PríspevokZaslal: St Jún 23, 2010 1:50 pm    Predmet: Re: Imobili&er a nefunkcnost Odpovedať s citátom

otapko Napísal:
A hojte. Mam Astru H 1.9 CDTI ročník 2008 a mam problém pravdepodobne s imobilizérom.
Za týždeň ma ta haly už druhy krát.... Čo sa deje ? Sadnem do auto, naštartujem bez problému. Odveziem sa kam potrebujem vystúpim, zhasnem motor .... Keď sa vrátim naspäť odomknem auto dám do polohy 1 a 2 kontrolky sa rozsvietia pravdepodobne pumpa ťahá lebo je počuť taký divný zvuk ako keby niečo ťahalo a dám do 3 polohy a auto ani cuk. A žiadna kontrolka neblikala počas jazdy ani počas štartovanie. Autíčko z kľúčikom svieti po dobu 5 sek pri druhej polohe. Neviem čí ma svietiť alebo nie. V servise mi povedal že je to imobilizer pod volantom že nerozpozná kľuč. Tak že vraj tam dal druhy CIM modul plus naprogramoval. Ako je možné že v priebehu 3 dni sa mi to stalo zasa? To isté ? Nechápem.
Mal niekto podobnú situáciu? Ďakujem


nepadol Ti kluc na zem??? ked to blbne skus druhy kluc ci sa to bude spravat tak isto
_________________
Opel Astra G 1.4 16V 2002
VW Golf 3 1.9 TDI - ex
Skoda 120L - ex
弗拉基米爾
http://www.waldos.salem.sk/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
otapko
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.06.2010
Príspevky: 8
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Jún 23, 2010 4:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

skusal som aj druhy kluc a nic. Ani prvy krat ani druhy krat. Auto uz je v servise ale nedockal som sa dnes odpovedi. A kluc nespadol. Aspon otom neviem. Momentalne citam ze pri druhej polohe sa ma rozsvietit auticko a zhasnut. Mne to zhasinalo ako ma. Ak by bola porucha imob./elektrika tak ze blika.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
asoram
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 30.06.2010
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: St Jún 30, 2010 9:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte, taktiez som male tento problem minulé leto, auto mi nechcelo štartovať, po vybratí a opätovnom vložení kluca vsak naštartovalo. Bol som s tým v servise a odporučili mi vyskušať druhý kľúč. odvtedy jazdím s tým druhým a nemam s tým problem aj ked raz v zime to zblblo, avšak po vybratí a vložení kluca auto nastartovalo.

To Otepko: daj vediet ako si dopadol v servise
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
conroe_01
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 25.10.2009
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Ne Aug 15, 2010 11:37 am    Predmet: problem s detekciou kluca Odpovedať s citátom

caute

Mam podobny problem pocas startovania vozidla. Ked otocim klucom do polohy startovania auto nastartuje ale v zapati za par sekund mi preblikne kontrolka cca 3 krat preblikne a nasledne motor zhasne . Akonahle ked vyberiem kluc a znova nastartujem tak uz idew vsetko v pohode. Paradox je to ze sa mi stava nie vzdy. Existuje na to nejaka parametraz imobilizeru - skrinka,...
_________________
Opel Astra 2006 1.6 16V
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Chipo
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.11.2009
Príspevky: 25

PríspevokZaslal: Po Nov 15, 2010 10:07 am    Predmet: Odpovedať s citátom

...cavte...chcel by som tiez reagovat v tejto teme...mam podobny problem ako vy...mam opel astru 1.7.cdti 59kw...2005/07...raz za cas sa mi stalo, ze ked som vopchal kluc do zapalovania, tak mi zacala blikat kontrolka toho maleho zlteho auticka a nenastartovalo mi auto. Kluc som vytiahol a vopchal naspak a potom uz nastartovalo...casom ked som dupol na plyn a brzdu ukazalo mi chybu ecn131450...skusil som chybu vymazat na diagnostike a startovat s novym klucom. Chyba mi vyskocila opat...ked som zistoval, co znamena ta chyba..vyslo mi, ze je to nieco s imobilizerom...viete mi poradit co mam urobit???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Nov 15, 2010 5:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ako casto sa objavuje to blikanie, a suvisi to s tym, ze ktorym klucom startujes ?
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Chipo
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.11.2009
Príspevky: 25

PríspevokZaslal: Po Nov 22, 2010 11:34 am    Predmet: Odpovedať s citátom

...noo ja som teraz prednedavnom vymazal chyby na diagnostike a vymenil som kluc...chyba naskocila zasa, ale ta kontrolka mi este zatial nesvietila...Ked som mal stary kluc tak sa mi to stalo v nepravidelnych intervaloch cca raz za mesiac..pisem v nepravidelnych intervaloch pretoze sa mi stalo, ze dva mesiace nic a potom napr dva krat za sebou jeden den..ale nestava sa to casto...a ci je to v kluci..newiem...ale myslim si ze nie..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roman61
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 23.01.2009
Príspevky: 305
Bydlisko: Presov

PríspevokZaslal: St Dec 01, 2010 12:01 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak mas niekoho sikovneho v okoli nech ti na skusku vypne immo ako sa to bude chovat ci to bude blbnut. Ak nie tak vies kde je zadrhel.Immo casto krat urobi sarapatu . Ak budes mat immo OFF tak potom nezabudni auto este nejako sikovne ochranit aby ti ho neukradli pomocou skrutkovaca Smile
_________________
NEW GALLETTO, MPPS, GALLETTO 1250,LAUNCH DIAGUN ORIGO , VAGCOM origo, VAS,RENAULT CLIP,LEXIA, IMPA, XPROG,MAGICDASH XCAN,CANCOMMANDER,CARPROG,VAGPROG 2009, V PONUKE CESTINY A SLOVENCINY DO AUTOMOBILOV BMW IDRIVE, MK4, AUDI MMI, PEUGEOT CITROEN, VOLVO, CHIPTUNING, CHROMOVANIE , VTN TECHNOLOGIA a ine....

www.rktech.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
r0b0.8
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 06.06.2009
Príspevky: 63
Bydlisko: Lucenec

PríspevokZaslal: Ut Dec 07, 2010 2:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ukostrenie CIM modulu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zemor32
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 21.02.2011
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Pi Feb 25, 2011 7:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

asoram Napísal:
Ahojte, taktiez som male tento problem minulé leto, auto mi nechcelo štartovať, po vybratí a opätovnom vložení kluca vsak naštartovalo. Bol som s tým v servise a odporučili mi vyskušať druhý kľúč. odvtedy jazdím s tým druhým a nemam s tým problem aj ked raz v zime to zblblo, avšak po vybratí a vložení kluca auto nastartovalo.

To Otepko: daj vediet ako si dopadol v servise


zdravim mam astru H 1.7cdti taktiez mam problem zo startovanim je jedno ktorym klucom startujem vzdy je to to iste tiez mi zacne blikat servis a nenastartujem vyberem kluc dam ho naspat a uz startuje lenze v poslednej dobe ho musim vyberat aj desat krat aby som nastartoval tiez mi hovorili ze to bude cim ale v servise mi povedali ze nie neviete mi poradit co by to este mohlo byt dik
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cica123
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 30.03.2011
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: St Mar 30, 2011 5:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ahojte, mam tiez opel astra H, rok vyroby 2005 a mam rovnaky problem. vyskusala som oba kluce, robi to nepravidelne, niekdy nastartujem az na 10-ty krat, niekedy to ide bez problemov.

problem je ze nemam ani car pass, takze mi ho nevedia napojit na tu riadiacu jednotku, a ako som sa dozvedela od povodneho majitela, uz raz auto na diagnostike bolo, presne s tymto problemom a nic to neukazalo - ich rada bola - startovat s druhym klucom.

lenze mne to robia oba kluce.

viete mi poradit co treba robit?

Dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
KFL
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.07.2010
Príspevky: 155
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Št Mar 31, 2011 10:11 am    Predmet: Odpovedať s citátom

cica123
r0b0.8 Napísal:
ukostrenie CIM modulu...

Je na to zvolavacia akcia, informuj sa v Opli. Ak sa to tyka tvojho auta, tak to mas zadarmo. Mohlo by to vyriesit tvoj problem.
Pozri http://www.opel-astra-h.cz/forum/viewtopic.php?p=47342#p47342
Ak nemas CarPass, tak by ti v Opli mohli kody zistit. Uz sa to tu pisalo. V roznych Oploch su rozne ceny, ale v principe ti to vedia zistit. Mozno ti to bude stat za tie peniaze.
_________________
Astra H Caravan 1.7CDTi, 74kW, 11/2006
Op-Com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
cica123
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 30.03.2011
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Št Mar 31, 2011 6:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

vdaka, skusim to vyzistit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rendok
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 24.03.2011
Príspevky: 15
Bydlisko: Puchov, Bratislava

PríspevokZaslal: Št Jún 02, 2011 7:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tiez mam rovnaky problem. Dnes som bol v Opli na zvolavacke, som zvedavy ci to pomoze.
_________________
Opel Astra Caravan H 10/2005, 1,7 CDTi

Diagnostika Opel, aktivacia pal. PC, tempomatu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group