Opelclub Fórum
Prepojovaci balik
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
coolerman
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 29.06.2007
Príspevky: 95
Bydlisko: PN

PríspevokZaslal: Pi Júl 20, 2007 8:15 am    Predmet: Prepojovaci balik Odpovedať s citátom

zdravim co hovorite na tento prepojovaci balik? oplati sa ?najdem ten soft aj na nete?
http://www.autocon.xf.cz/
_________________
1,8 85KW,nejaka hudba - Memphis MP66 ,GZTC 2165T ,EP2X 2x ,ML 3000 ,Vieta cdv42d ,VIETA CTF-72
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
spidy
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 02.04.2006
Príspevky: 433
Bydlisko: Trnovec nad vahom

PríspevokZaslal: Pi Júl 20, 2007 8:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

podla mna nieje to zla vec otazka ako casto to vyuzijes
_________________
1)opel astraf 1,8 16v gsi motor x18xe rv:93
2)opel astraf 1,8 16v motor c18xel rv:95
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
chausj
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.12.2006
Príspevky: 2224
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi Júl 20, 2007 9:41 am    Predmet: Odpovedať s citátom

to je celkom dobre Wink
_________________
Opel Vectra C GTS Z19DTH AT 2007 - NA PREDAJ
Ford Focus Wagon 2011 2.0 TDCI
Opel Omega B Y22DTH 2001 - godfather
Opel Corsa C Z10XE 2001 - segra
Opel Omega A C20NE 1991 - RIP
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Aug 03, 2007 10:59 am    Predmet: Re: Prepojovaci balik Odpovedať s citátom

coolerman Napísal:
zdravim co hovorite na tento prepojovaci balik? oplati sa ?najdem ten soft aj na nete?
http://www.autocon.xf.cz/


predpokladam, ze s Oplom Vectra funguje minimum funkcii.
Len predpismi stanovene minimum funkcii z OBD-2 (aby Vas mohli na STK a EK v buducnosti prekuknut), cize vycitanie zoznamu chyb.

Vsetky tie pekne grafy, testy sensorov, atd to bude asi nejaky Volkswagen

Na Opla si treba zohnat original Opel Tech2, vraj stoji aspon 100000
(aktivacie funkcii, kalibracie tachometreov, Xenonov, dialkovych ovladani, )

Alebo sa mylim ?
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
zero_cool
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.05.2007
Príspevky: 234
Bydlisko: Senica

PríspevokZaslal: Pi Aug 03, 2007 11:44 am    Predmet: Odpovedať s citátom

mate uz niekto s tymto skusenost u oplu? kupil si to uz niekto? ak hej, napiste vase skusenosti.... tiez som zvedavy, ake funkcie tam funguju na opla... Smile
_________________
> PODPIS <
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
zero_cool
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.05.2007
Príspevky: 234
Bydlisko: Senica

PríspevokZaslal: Št Aug 23, 2007 12:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

stale nikto nic?
chcel som si to objednat, ze sa obetujem a vyskusam to...no ale zial na cislo uvedene na stranke som sa nedovolal... pisal som tam aj mail, tak uvidime ci sa mi ozvu. Firmu som v OR ani v ZR nenasiel. Sidlo na stranke nemaju uvedene...tak teraz neviem, co si mam o tom mysliet... zeby prislo postou par pekne zabalenych kamienkov??? Smile

toz moje postrehy... Not talking
_________________
> PODPIS <
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Wokac
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 26.04.2007
Príspevky: 45
Bydlisko: Stará Turá

PríspevokZaslal: Št Aug 23, 2007 1:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Rád by som tiež vedel čo to má a dokáže Smile... ak by sa ti predsalen podarilo to objednať a nedošli ti len kamienky Very Happy... tak čakám na postrehy Smile
_________________
Opel Vectra 2.0 16V CDX 100KW
X20XEV r.v. 1998 tmavomodrá metalíza
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mirek-opel
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 26.08.2007
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Ne Aug 26, 2007 9:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som to objednaval, tak ma to aj prekvapilo, ale asi po 3 hodinach trapenia sa som to rozbehal aj na ople... skoda a cely VW group ide bez probl. na ople tam bol zas problem, ze tie maju diagnostiku RJ na rozlicnych pinoch - hlavne moja stara vectra, takze je treba poprepajat,,,napr. nie velmi vhodne pre servis ked nemate kupeny / urobeny mostik, trosku to zabere cas. ale ako vybava do garaze je to dobra vec. soft na ople vypisuje na ktorom koliku je aka diagnostika. a este som to skusal na volve. tak keby ste mali nejake otazky tak mi napiste
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Aug 27, 2007 4:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mirek-opel Napísal:
ja som to objednaval, tak ma to aj prekvapilo, ale asi po 3 hodinach trapenia sa som to rozbehal aj na ople... skoda a cely VW group ide bez probl. na ople tam bol zas problem, ze tie maju diagnostiku RJ na rozlicnych pinoch - hlavne moja stara vectra, takze je treba poprepajat,,,napr. nie velmi vhodne pre servis ked nemate kupeny / urobeny mostik, trosku to zabere cas. ale ako vybava do garaze je to dobra vec. soft na ople vypisuje na ktorom koliku je aka diagnostika. a este som to skusal na volve. tak keby ste mali nejake otazky tak mi napiste


ahoj mirek,

co myslis tymi rozlicnymi pinmi na diagnostiku ?

a na akej Vectre si to skusal ?

mna zaujimaju tieto funkcie:

1. nastavovanie velkosti kolies pre rychlomer
2. prestavenie palubneho pocitaca - MID (jazyk, typ motora)
3. povolenie noveho dialkoveho ovladania k centralu

Mam Vectru B modelovy rok 1997
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
zero_cool
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.05.2007
Príspevky: 234
Bydlisko: Senica

PríspevokZaslal: St Aug 29, 2007 5:37 am    Predmet: Odpovedať s citátom

mirek-opel Napísal:
ja som to objednaval, tak ma to aj prekvapilo, ale asi po 3 hodinach trapenia sa som to rozbehal aj na ople... skoda a cely VW group ide bez probl. na ople tam bol zas problem, ze tie maju diagnostiku RJ na rozlicnych pinoch - hlavne moja stara vectra, takze je treba poprepajat,,,napr. nie velmi vhodne pre servis ked nemate kupeny / urobeny mostik, trosku to zabere cas. ale ako vybava do garaze je to dobra vec. soft na ople vypisuje na ktorom koliku je aka diagnostika. a este som to skusal na volve. tak keby ste mali nejake otazky tak mi napiste


čavky, mna by tiez zaujimalo, ako si to rozbehal..co tam presne treba spravit... vobec to nekomunikuje s oplami (96-02)???pripadne odkial si, nedalo by sa niekde stretnut a pozriet si to? dik
_________________
> PODPIS <
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
mirek-opel
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 26.08.2007
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Št Aug 30, 2007 7:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ako som rozbehal? Smile)

tak nahodil som soft do notebook-u, zapojil kabel a vybral typ vozidla a spustil diagnostiku. slo to cez OpelTech, je to myslim servisny SW na ople. mam vectru 1999 benzin. ide to cez OBD zasuvku, je pri prevodovej pake medzi sedadlami.

rozlicne PINy - t.j. ze kupujes univerzal kabel a komunikacna linka je na danom PINe (kontakte). na tejto fici napr. diagnostika motora, brzdy, prevodovky. ak chces dalej diag. dalsie riadiace jednotky - napr. airbag, musis premostit PINy - t.j. presmerovat komunikaciu na iny kolik (nove auta maju vsetko uz na jednom PINe) cize prepojis to kablikom. popis PINov co kde, to ti vypisuje program.

1. nastavovanie velkosti kolies pre rychlomer
- myslim, ze to ide len cez nejaky hack do EEPROM-ky, kolesa OPEL dodaval klasickej velkosti takze neverim ze by to bolo nastavitelne

2. prestavenie palubneho pocitaca - MID (jazyk, typ motora)
- ak to podporuje auto tak to ide, typ motora - nechapem

3. povolenie noveho dialkoveho ovladania k centralu
- zalezi od centralu napr. opytaj sa na www.dieselpower.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zero_cool
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.05.2007
Príspevky: 234
Bydlisko: Senica

PríspevokZaslal: Po Sep 03, 2007 10:07 am    Predmet: Odpovedať s citátom

mirek-opel Napísal:
ako som rozbehal? Smile)

tak nahodil som soft do notebook-u, zapojil kabel a vybral typ vozidla a spustil diagnostiku. slo to cez OpelTech, je to myslim servisny SW na ople. mam vectru 1999 benzin. ide to cez OBD zasuvku, je pri prevodovej pake medzi sedadlami.

rozlicne PINy - t.j. ze kupujes univerzal kabel a komunikacna linka je na danom PINe (kontakte). na tejto fici napr. diagnostika motora, brzdy, prevodovky. ak chces dalej diag. dalsie riadiace jednotky - napr. airbag, musis premostit PINy - t.j. presmerovat komunikaciu na iny kolik (nove auta maju vsetko uz na jednom PINe) cize prepojis to kablikom. popis PINov co kde, to ti vypisuje program.

1. nastavovanie velkosti kolies pre rychlomer
- myslim, ze to ide len cez nejaky hack do EEPROM-ky, kolesa OPEL dodaval klasickej velkosti takze neverim ze by to bolo nastavitelne

2. prestavenie palubneho pocitaca - MID (jazyk, typ motora)
- ak to podporuje auto tak to ide, typ motora - nechapem

3. povolenie noveho dialkoveho ovladania k centralu
- zalezi od centralu napr. opytaj sa na www.dieselpower.cz


...dalo by sa to niekde omrknut? odkial si?
_________________
> PODPIS <
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
mirek-opel
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 26.08.2007
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Po Sep 03, 2007 11:15 am    Predmet: zero_cool Odpovedať s citátom

asi to nepojde,som pracovne dost vytazeny aj cez veekendy, inak som z ZV
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zag
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.09.2007
Príspevky: 259

PríspevokZaslal: St Sep 26, 2007 7:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

pozdravujem pekne


mam otazocku pani .... mam obd kabel ale neni mi asi jasne od ktoreho roku sa da pripojit motor na vectre b ja mam r95 a je to UK prevedenie /volan na druhej strane/ dostal som info ze to asi nepojde diagnozovat ... skusal som opel tech tak na 7 mi pripojilo pristrojofku ale to len datum a gm cislo nacitalo,ziadne error ... idem si nahodit prepinac lebo mi treba bag resetnut ... tak ak bude mat niekdo cas,naladu a ma dostatok skusenosti rad si precitam nieco mudre ..a este som zabudol na laptope acer co ma org com mi to ide ale na dalsich laptopoch co mam som skusal cez PCMCIA model CB
RS 232 R a akosi mi to nejde ledak blika ale nenajde nic nekomunikuje a to som skusal nastavovat aj frekvenciu kristalu aj odozvu a secko mozne a ee nende ...

dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mirek-opel
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 26.08.2007
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Št Sep 27, 2007 2:04 pm    Predmet: zag Odpovedať s citátom

najlepsie su origos COM porty na PC, PCMCIA su dobre len niektore, este ujdu aj USB-RS232 redukcie...myslism moxa ma jeden velmi skvely vyrobok.

skus sa pozriet ci mas komunikaciu na konektore na spravnom koliku, rpri starych oploch to je tak, ze rozlicne RJ su na rozlicnych kolikoch (vyvodoch / pIN-och) a tiez odporucam mat nabitu bateriu na NTB alebo hodit na siet pri diagnostike
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zag
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.09.2007
Príspevky: 259

PríspevokZaslal: Št Sep 27, 2007 2:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

dakujem pekne za odpoved ... vcera som si dotrepal prepinac na 3,7,12 a vsetko funguje vlastne povedane na sedmicke ide pristrojovk ale motor mi nenajde a pod rocnikom 96 ja mam asi 9/95 je len 1,6 tak neviem ci je podpora na moj model ... aj bag som resetol ale sice asi az na 3x a hadzalo mi to hlasku :
Initializacni cas : 70 ms

Nalezeny ulozene chybove hlasky !

44 Neexistuje
Signal kontrolniho svetla prilis maly / obvod rozpojenojen

po resete zase hlasku :

Nalezeny ulozene chybove hlasky !

48 Prerusovany
Napeti baterie prilis nizke

tak som to skusal viac krat az pokial po on/off klucom nezhasla kontrolka a nenaslo nic cez kabel ... este som nepozeral co je vlastne 44 a 48 ...

Potm som dal testovat ABS v 96 rocniku bolo len ABS4.125 tak som dal citat error a skocilo toto Shocked pritom so skusal zopar krat abs a nemal som pocit ze nefunguje prave naopak a mozno som sa sekol ...

Nalezeny ulozene chybove hlasky !

42 Neexistuje
Snimac predniho praveho kola - chybny signal
44 Neexistuje
Snimac zadniho leveho kola - chybny signal
46 Neexistuje
Snimac zadniho praveho kola - chybny signal
52 Neexistuje
Proudovy obvod kontrolniho svetla ABS - porucha funkce
48 Neexistuje
Regulacni rozsah napeti baterie
Okamzite mi zasvietila po nacitani kontrolka ABS po ukonceni programu zhasla tak neviem ci sa spusta kontrolka pri teste alebo len ked je problem ale ona mi inac zhasne po ked nastartujem ...

Pokial mi bude niekdo nieco vedeit napisat konkretnejsie budem fakt rad alebo aspon dobru link kde si to mozem nastudovat alebo ci uz niekdo riesil nieco podobne. Viem ze o BAGU sa tu nieco pisalo neviem ci mi nebude len stacit prispajko vat tie kable alebo nejako napruzit v konektore piniky ... Dakujem pekne a hlavne ma zaujima ako strepat test motora a ci to vobec ide ... Apropo mal som laptop na nabke a skusal som aj s natrat.motorom aj bez ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zag
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.09.2007
Príspevky: 259

PríspevokZaslal: So Sep 29, 2007 2:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no nestiham citat ... Rolling Eyes Laughing nikto nic ... Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: So Sep 29, 2007 4:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Zag Napísal:
no nestiham citat ... Rolling Eyes Laughing nikto nic ... Confused


ahoj Zag,

daj si do podpisu, aky mas typ motora.

mohol by si mi poslat tie schemy, co ich pouzivas ? niekde na fotke som ich videl

podla mojich informacii je diagnoza na pinoch 3,7,8,6 a 12
(plany z roku 1998)

riad. jednotka motora je na 6 alebo 7

niekde som cital, ze Opel menil protokol ci nieco s diagnostikou, tusim medzi modelovym rokom 96 a 97, ze namiesto tech1 treba tech2
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: So Sep 29, 2007 4:32 pm    Predmet: Re: zag Odpovedať s citátom

mirek-opel Napísal:
najlepsie su origos COM porty na PC, PCMCIA su dobre len niektore, este ujdu aj USB-RS232 redukcie...myslism moxa ma jeden velmi skvely vyrobok.



USB adaptery nie su dobre. v predoslej robote sme vyskusali vsetky druhy, dobre fungovalo len niekolko
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zag
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.09.2007
Príspevky: 259

PríspevokZaslal: Ne Sep 30, 2007 9:37 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som pouzival PCMCIA co "znamena" ze zriadenie kdore sa pripaja cez PCMCIA je ako sucastou dosky ... ono to je zlozitejsie lebo si musim odsledovat ping a bla bla z normalneho comu ... na tej karte sa nastavuje aj frekvencia a nebudem rozpisovet co secko lebo rs 232 nema az nejake velke "tolerancie " - uz nejake tie rocky pouzivat rs232 a ftd rozhrania v GSM od kablof az po boxy ... rozhranie je jedna vec a program ktory mam pocit dost presne ohranicuje moznosti pripojenia ... ohladom usb obd vraj to funguje ale nie s kazdou verziof ... musim poskusat viacej verzii programof ... no a musim si najprv popozerat aky agregat to ja vlastne vozim v mojej plechovke ...

schema co je na fotke je len z ako na to posledne stranky su zapojenia ktore su tak ubohe ze normalne clovek ktory nevie citat dobre zapojenia nema sancu aj ked je tam ako prva stranka zapojeni navod ako to citat ale to asi tiez nejaky magor poriesil ...

sledujem ze sa tu moc luida na takuto temu nerozpisuju ale sak to je normalne poznam to z GSM ... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
Strana 1 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group