Opelclub Fórum
Rozvody pre motor Z10XEP

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Mário Uhlík
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 05.04.2009
Príspevky: 12
Bydlisko: Trenčín - Drietoma

PríspevokZaslal: Po Máj 24, 2010 5:21 pm    Predmet: Rozvody pre motor Z10XEP Odpovedať s citátom

Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať niekoho kto menil rozvody v Corse C - čo ešte by bolo treba vymeniť okrem reťaze. Môj problém ako u väčšiny motorov Z10XEP 998 cmm/60 HP natiahnutá reťaz - dieselový zvuk motora. Na mnohých fórach som sa dočítal čo by bolo treba meniť.

- rozvodová reťaz
- napinák rozvodovej reťaze
- 2x kolečko vačky
- 1x kolečko kluky
- šponovacia lišta
- klzná lišta
- horné vodítko
- tesnenie pod hlavu
- tesnenie vane
- tesnenie veka ventilov
- vodné čerpadlo

Ak má niekto skúsenosť s výmenou, prosím poraďte, chcem sa pustiť do toho a nechcem zabudnúť alebo niečo vynechať.
Za skoré info ďakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Po Máj 24, 2010 5:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Kontaktuj uzivatela BUKELO....ma sice X10XE, ale to je to iste...skoro.
On to ma uz za sebou. A myslim ze tesnenie pod hlavou menit netreba....skorej to pod prsiami motora.
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Po Máj 24, 2010 8:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Na mojej X10XE (obdobnej konstrukcie, len o generaciu starsi motor) som pri vymene rozvodov menil:
Samotnu rozvodu retaz,
Tesnenie pod prsiami (tesnenie rozvodovej skrine)
Tesnenie olejovej vany (kedze musi ist dole ak sa chces dostat k rozvodom)
Hydr. napinák
Vodnú pumpu.

po výmene tychto veci som po par dnoch musel vymenit aj gufero na klukovom hriadeli (za tepla pri stojacom aute od tial kvapkal olej).

Vzhladom na stav motora, a najazdene kilometre som usudil:
Koliecka vacky a kluky som nemenil. Taktiez ani sponovaciu, ani klznu listu, ani voditko som nemenil. Nemenil som ani tesnenie veka ventilov ani tesnenie pod hlavou (pri vymene rozvodov to otvarat nemusis - co nerobi problemy, a netreba cez to riesit idalsie opravy, pre istotu sa toho netreba chytat Wink ).
Ja som vymenu horespomenutych veci riesil cca pri 90Tkm. Motor po vymene bol výrazne tichsi(hlavne za tepla), retaz za tepla ani za studena neklepe. Akurat mam pocit, ze traktorovy zvuk z pred vymeny sa zmenil na vysavacovy po vymene retaze Wink (ale to su tie maloobjemy s vyssim tonom chodu Very Happy)

Rada od Signuma:
Vymenit pre istotu vsetky vymenovane veci (okrem teda teba spominanych tesneni veka ventilov a tesneni pod hlavou).

Rada vseobecna od servismanov (ktorym som dokazal opak).
Nemenit nic, retaz je bezudrzbova, a nemeni sa. Toto vraj platilo len na favoritoch a feliciach, kde boli materialy poslabsie... prax ukazala, ze to plati aj pri opli Wink

Moja rada na zaver:
Vymen, budes spokojny.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mário Uhlík
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 05.04.2009
Príspevky: 12
Bydlisko: Trenčín - Drietoma

PríspevokZaslal: Ut Máj 25, 2010 5:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Idem do toho len som si nebol istý či som niečo nezabudol.
Auto mám od novoty zhruba po 15000km ma zvolali do oplu že idú vymeniť reťaz, vraj sa jedná o chybu od výroby a zvolávajú všetky corsy C od r.v.2003 teda po facelifte.
No a minulý rok 2009 pri výmene oleja som sa pýtal mechanika že sa mi zdá, že nejako rozvody hrkocú pri zahriati motora on ma ubezpečil že to nie sú rozvody a zdvihol mi otáčky na voľnobehu na 800, vraj to už nebudem počuť keď mi to vadí?! No a teraz hrkocú už aj pri 800 otáčkach Very Happy Tak pravdepodobne sa reťaz opäť o kúsok natiahla. Teraz budem mať najazdené 90 000 km tak hádam najvyšší čas pri takomto stave vymeniť to.
Ešte raz ďakujem za rady.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Ut Máj 25, 2010 6:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

rozvodove kolesa,napinak a gufero na prsiach sa nemenia pre istotu vsetko sa opotrebuje trenim
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Mário Uhlík
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 05.04.2009
Príspevky: 12
Bydlisko: Trenčín - Drietoma

PríspevokZaslal: Ut Jún 15, 2010 7:14 pm    Predmet: Hotovo. Odpovedať s citátom

Tak mám to hotovo bol som sa previezť na nových rozvodoch. Spokojnosť. Musím upozorniť ak sa niekto chystá meniť rozvody na motore Z10XEP tak existujú 2 rozvodové sady. Jedná sa hlavne o kolieska vačkovej hriadele . Inak je to všetko rovnaké dokonca napinák je tuhší a pevnejší. Zohnal som ju jedine v autorizovanom servise OPEL. Nikde v mojom okolí nebola k dostaniu. Ešte pred výmenou sa mi zalomila hadica predhrievania škrtiacej klapky do vodnej pumpy, ale chcel som vymeniť aj vodnú pumpu tak som to ani nerozoberal, vlastne mi to aj urýchlilo moje rozhodovanie k výmene.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: So Jún 19, 2010 7:18 am    Predmet: Re: Hotovo. Odpovedať s citátom

Mário Uhlík Napísal:
Tak mám to hotovo bol som sa previezť na nových rozvodoch. Spokojnosť. Musím upozorniť ak sa niekto chystá meniť rozvody na motore Z10XEP tak existujú 2 rozvodové sady. Jedná sa hlavne o kolieska vačkovej hriadele . Inak je to všetko rovnaké dokonca napinák je tuhší a pevnejší. Zohnal som ju jedine v autorizovanom servise OPEL. Nikde v mojom okolí nebola k dostaniu. Ešte pred výmenou sa mi zalomila hadica predhrievania škrtiacej klapky do vodnej pumpy, ale chcel som vymeniť aj vodnú pumpu tak som to ani nerozoberal, vlastne mi to aj urýchlilo moje rozhodovanie k výmene.

momentalne sa predava uz iba 1 rozvodova sada Wink
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group