Opelclub Fórum
El. okna opel meriva

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
simusko
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 06.07.2009
Príspevky: 65
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St Máj 19, 2010 8:02 am    Predmet: El. okna opel meriva Odpovedať s citátom

Zdravim,
mam uz dlhsi problem s lavym prednym oknom. vo vyssich polohach ide dobre, ale ked uz sa blizi dole, tak velmi spomali.
Pri vytahovani okna hore sa ked je chladnejsie stane ze sa nedostane okno dostatovcne vysoko a "nepretlaci" sa, zastane a kusok (5-10cm) sa vrati naspat dole.

Vie niekto cim to moze byt? Motorcek by mal byt ok ked to ide, ostatne okna su v poriadku. Moze byt ze sa nieco uvolnilo vo dverach co trie o okno a prave to ho brzdi?

Dakujem za vsetky odpovede.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Kesi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 23.09.2008
Príspevky: 4865
Bydlisko: EHMK :-)

PríspevokZaslal: St Máj 19, 2010 8:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Skús skontrolovať drážky v ktorých sklo chodí - vyčistiť ich.
_________________
Astra F 1,4 Caravan
Astra H GTC 1,9 (110 kw)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
simusko
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 06.07.2009
Príspevky: 65
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ne Jún 06, 2010 10:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Takze... Tentokrat ma meriva vytocila takmer do nepricetnosti... Po tom co mi v servise po servisnej prehliadke povedali ze mi to okno pozerali a ze je absolutne vsetko v poriadku a ze s tym oknom chodil pol hodinu hore dole bez zadrhelu a mali to aj rozobrane a vsetko bolo v najlepsom poriadku a ze to bolo pravdepodobne vybitou bateriou (kupoval som pred troma mesiacmi novu 74Ah!!! bateriu namiesto 55Ah ktora uz "umrela" a drvivu vacsinu jazd prejdem min 140km bez zastavenia (ZA-NR) a nech mi nikto nehovori ze sa baterka za taky cas nedobije ked mi to po tej ceste tiez robi!!!), mi hned po odjazde zo servisu a zaparkovanim auta pred barakom zacalo to okno robit to iste!!! Naposledy sa mi stala uplne delikatna vec:
Zaparkoval som 19:45 pred obchodom do ktoreho som si siel kupit veceru a ktory o 20:00 zatvaral. Dorazil som na parkovisko a snazim sa zavret okno.. To lave na soferovej strane sice zbrzdilo ale zavrelo sa.. To na pravej spolujazdcovej strane vsak nie a nie zavriet.. Stlacil som gombik, automaticky dojazd ho vytiahol az hore a potom co sa zavrelo v zapati sa spustilo takmer uplne dole. Skusal som vypnut motor, nastartovat, vypnut radio, zapnut radio, vypnut kurenie, ......... do 20:25 sa mi nepodarilo okno zavret az po tom co som odpojil kable od baterky a vratil ich sa mi konecne podarilo 20:30 zamknut auto so zavretymi oknami, nervami v kybli a stal som hladny pred zatvorenymi potravinami...

Auto som odvtedy nechal na parkovisku lebo nan uz absolutne nemam nervy po tom co som donho vrazil za posledny rok cca 3500€ na jeho uzasne necakane zavady (stlpik riadenia, riadiaca jednotka, prevodovka riadenia, starter, a pod...)

Vie mi niekto povedat ci je nejaka mensia "riadiaca jednotka", ktora riadi automaticky dojazd okien, alebo nieco take, pretoze som presvedceny ze to moze byt uz jedine v nejakom el. obvode ked to tesne po odpojeni a zapojeni baterie bez problemov funguje...

Raz ma z toho auta picne............ Evil or Very Mad

Vie niekto pomoct prosim?

Dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
simusko
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 06.07.2009
Príspevky: 65
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ne Jún 06, 2010 10:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

pre doplnenie... tu som to aj nahral (to spolujazdcovo):

http://www.youtube.com/watch?v=mTH2gXLgqiw

keby mal niekto zaujem nahram aj to na soferovej strane...........
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Jún 06, 2010 10:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

simusko Napísal:
...Stlacil som gombik, automaticky dojazd ho vytiahol az hore a potom co sa zavrelo v zapati sa spustilo takmer uplne dole. Skusal som vypnut motor, nastartovat, vypnut radio, zapnut radio, vypnut kurenie, ......... do 20:25 sa mi nepodarilo okno zavret az po tom co som odpojil kable od baterky a vratil ich sa mi konecne podarilo 20:30 zamknut auto so zavretymi oknami, nervami v kybli a stal som hladny pred zatvorenymi potravinami...

V takom prípade okno nezatváraj na automatický dojazd, ale po kúskoch, krátkymi stlačeniami ovládacieho gombíka.
To len aby sa ti v budúcnosti nestalo, že pôjdeš do postele hladný.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
simusko
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 06.07.2009
Príspevky: 65
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ne Jún 06, 2010 10:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

hm.. to ma ani nenapadlo.. Laughing ale beztak trvalym riesenim to nieje... Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Jún 06, 2010 10:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To nie, ale kým to nevyriešiš, nemusíš nocovať v aute s otvorenými oknami.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: Ne Jún 06, 2010 10:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mozno blud, ale ked si vytiahol baterku, nastavil si dojazdy okien? To jest stlacit gombik hore ked dojde na doraz este chvilku podrzat a ked dojde dole tak to iste? Hadam som to napisal spravne. Vyskusaj to ak si to uz neurobil.
_________________
VeCe Z18XE
VeA C20NE - ex
- Diagnostika -
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
simusko
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 06.07.2009
Príspevky: 65
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ne Jún 06, 2010 11:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nevidim v tom dovod kedze tie okna fungovali 5 rokov a teraz zrazu nie a medzi tym bola neraz odpojena baterka... a nestava sa to zodna na den a mam taky pocit ze to je aj prve co som spravil po opatovnom zapojeni baterky automaticky dojazd nefungoval az kym som tie drahy nepresiel manualne...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
simusko
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 06.07.2009
Príspevky: 65
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ne Jún 06, 2010 11:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

a teraz mi napada, bolo to v servise, takze ak je to bezna procedura po odpojeny od baterky isto to tam robili ked tie okna skusali kedze mi menili prevodovku riadenia a starter, takze baterka odpojena bola...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Po Jún 07, 2010 10:07 am    Predmet: Odpovedať s citátom

pre informaciu ... cez vikend som neraz na Vectre B odpojil baterku (aj na par hodin) a aj zapojil ... a dojazdy okien sa pri tom nerozladili.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Jún 07, 2010 11:40 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

simusko Napísal:

Auto som odvtedy nechal na parkovisku lebo nan uz absolutne nemam nervy po tom co som donho vrazil za posledny rok cca 3500€ na jeho uzasne necakane zavady (stlpik riadenia, riadiaca jednotka, prevodovka riadenia, starter, a pod...)

Vie mi niekto povedat ci je nejaka mensia "riadiaca jednotka", ktora riadi automaticky dojazd okien, alebo nieco take, pretoze som presvedceny ze to moze byt uz jedine v nejakom el. obvode ked to tesne po odpojeni a zapojeni baterie bez problemov funguje...



a teraz je problem spolujazdcovho okna vyrieseny ?

vodicovo okno - asi vybehane vodiace drahy. bezna vec.

spolujazdcove okno - ak tam nie je mechanicky problem, tak to bude v elektronike.
kazde okno ma totiz elektroniku, ktora ked zisti zvyseny prudovy odber od motora, tak si mysli, ze je prekazka v drahe a pusti okno naspat
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
simusko
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 06.07.2009
Príspevky: 65
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ut Jún 08, 2010 8:13 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Mno takto.. divne sa spravaju obe predne okna.. (mozno aj zadne tie neotvaram) a nedeje sa to uplne pravidelne, iba obcas... (kazdy piaty krat cca)... Je tyzden kedy sa to nestane ani raz, je tyzden kedy kazdy den... To tazko povedat...

Kolega mal podobny problem na P406 a u neho pomohlo vymenit RJ comfortu.. t.j. RJ ktora riadi el. okna, klimatizaciu, vyhrievanie spatakov, a pod.

Je nieco podobne aj v opli? teda resp isto musi byt.. len kde to teraz zohnat mimo oplu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group