Opelclub Fórum
ROZVODY 1.8 16V
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Zag
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.09.2007
Príspevky: 259

PríspevokZaslal: Št Nov 22, 2007 10:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Uf dufam ze nie ako moje sak niekde to malo hrubku aj 6-7 mm !!!! Jo pokial netecie ze neni nutnost menit tesnenia tak asi len preplachnut ale urcite to nepojde secko dole a asi 3x das new filter aby si ho nezatrepal tak ze ti nebude mazat ... Jo a milion skrutiek,pevnu volu,dobre naradie a hlavne teplu garaz a nie ako ja vonku na ceste pred domom ... Wall Bash
_________________
Vectra B-X18XE-UK
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Nov 22, 2007 11:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Zag Napísal:
Uf dufam ze nie ako moje sak niekde to malo hrubku aj 6-7 mm !!!! Jo pokial netecie ze neni nutnost menit tesnenia tak asi len preplachnut ale urcite to nepojde secko dole a asi 3x das new filter aby si ho nezatrepal tak ze ti nebude mazat ... Jo a milion skrutiek,pevnu volu,dobre naradie a hlavne teplu garaz a nie ako ja vonku na ceste pred domom ... Wall Bash


o kolko zubov si mal posunute rozvody pred vymenou ?

inak dnes bol super den. poodvecer sa oteplilo na 5 stupnov a vietor minimalny, chodnik za bytovkou dokonca suchy.
tak som cistil brzdy pri svetle baterky.
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Nov 22, 2007 11:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja idem zajra meniť termostat a mal by som sa objednať na výmenu tých rozvodov. Ja sa na to pred barákom nejako necítim. Rolling Eyes
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zag
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.09.2007
Príspevky: 259

PríspevokZaslal: Pi Nov 23, 2007 5:07 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Citácia:
o kolko zubov si mal posunute rozvody pred vymenou ?


Ty snad srandujes ... ? Posunutie o niekolko zubof znamena amragedon pre motor ... Ked das dole remen posunu sa kolesa /stocia sa proti sebe lebo je pnutie na vacke od ventilof/ ... Pri nastaveni je to uplne jedno ako to bolo pretocene ... Proste kluka nastavena podla rysiek na "vani" a "ozubenom kde ide remen" na remenicke je potom asi do 3mm pred ryskou,vacky vrchne sa musia dat zarovno na chlp a stretnu sa za strednou castou asi tak 1cm od stredu ako to je na foto ... Neviem ako pri 16V ale pri 8V ak posunies o jeden zub na jednu stranu tak auto nema tah a striela to do "rul" ked o jeden zub na druhu stranu auto akurat nastartujs ked pridas hned zdochne slaha to do sania" spatne pecky ... Samozrejme po nastaveni treba motor rucne pretacat ci sa nieco nestretne ... Ked som dal dole dekel ma skoro drblo aka tam bola vola a kde bola ryska spanovania proste vola jak hovado to som sa az cudoval ze to nepreskocilo a to fakt ... !!!
----------------------------------------------------------------------------------------
No poznam to pri obrubniku ... Svietil som si bodovou halogenou a ked prsalo alebo snezilo tak som natiahol cez kapotu obrovsku modru plachtu-foliu a za seba som dal 2 iporky a frcal som dalej a uz mi to bolo jedno proste som to musel mat dokoncene lebo potom som hned strepal 360mil na letisko a spat po nase kocky ... Wink
_________________
Vectra B-X18XE-UK
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zag
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.09.2007
Príspevky: 259

PríspevokZaslal: Pi Nov 23, 2007 5:12 am    Predmet: Odpovedať s citátom

macil Napísal:
Ja idem zajra meniť termostat a mal by som sa objednať na výmenu tých rozvodov. Ja sa na to pred barákom nejako necítim. Rolling Eyes


Ako pokial len menis komplet rozvod neni problem jednoduche ked sa to tak vezme ohladom montaz demontaz ... Kluce,oriesky 8,10,13,15,17 ti treba a inbus 6 a to je secko .... Termostat malickost a ked uz mas vodu vonku pre rozvod-pumpu tak len ocisti dosadaciu plochu nahodit naspat 2x hadica a trala... Rozvod vonku filter,plast okolo remenice,dat dole remen serva,odkrutit stabik motora proti chveniu,odkrutit dekel,remenicu,a mas secko ako na dlani a uz len menis ... Secko spolu teraz by som strepal tak za hodinku ...
_________________
Vectra B-X18XE-UK
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group