Opelclub Fórum
ROZVODY 1.8 16V
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
joco666
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 30.05.2007
Príspevky: 139

PríspevokZaslal: St Júl 11, 2007 6:10 pm    Predmet: ROZVODY 1.8 16V Odpovedať s citátom

PORADTE mi prosim vas ze ked idem menit rozvody samozrejme v servise co a kolko veci sa tam meni remene klatky sponovaky a cerpadlo ale neviem pocet kladiek,sponovakov a remene ci su dva?dikk za infoo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roso
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 30.01.2007
Príspevky: 596
Bydlisko: Pov.Bystrica----Trenčín

PríspevokZaslal: St Júl 11, 2007 9:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.elitecat.sk/Images/Documents/BMP031/original/CT870.JPG
_________________
Vectra B 1,8 16V X18XE - Kawasaki Z 1000
Felda 1,3mpi Sporline ex
Kadet 1,6 i moja prvá vážna známosť ex
http://www.roso.salem.sk/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Júl 11, 2007 9:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Menia sa 2 vodiace kladky, 1 napínacia kladka, rozvodový remeň a podľa stavu aj vodná pumpa. Odporúčam popri tom vymeniť aj drážkovaný remeň, ktorý poháňa, servo, alternátor a ak je, tak aj klímu.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Júl 11, 2007 9:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď už tu Roso dal odkaz na Elit, tak sa tam dá kúpiť rovno sada k výmene rozvodov.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Wokac
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 26.04.2007
Príspevky: 45
Bydlisko: Stará Turá

PríspevokZaslal: Št Júl 12, 2007 6:38 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako sa dá objednať z Ecatu? pýta to registráciu ale nedá sa nijako registrovať... ?
_________________
Opel Vectra 2.0 16V CDX 100KW
X20XEV r.v. 1998 tmavomodrá metalíza
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Júl 12, 2007 11:41 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Kúpiš v kamennom obchode. Zoznam predajní je na www.elit.sk .
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
joco666
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 30.05.2007
Príspevky: 139

PríspevokZaslal: Št Júl 26, 2007 7:58 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

chalosii je aky rozdiel v motory x18xe1 a x18xe?ja mam ten druhy a neviem ci mi budu sedet klatky alebo ne pasuju na obidva tie iste??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Júl 26, 2007 10:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Napriek podobnému označeniu sú to rozdielne motory, rozvody ti pasovať nebudú.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
joco666
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 30.05.2007
Príspevky: 139

PríspevokZaslal: Št Aug 02, 2007 9:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no macil to si ma moc nepotesil dufam ze mi objednali na xe lebo ma rachne ked ne..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Aug 02, 2007 9:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Budeš reklamovať. Rolling Eyes
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zag
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.09.2007
Príspevky: 259

PríspevokZaslal: Po Nov 12, 2007 8:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozdravujem pekne opalci ... potreboval by som skusenu radu hlavne od ludi co uz maju nieco take uspesne ukoncene ...

Dnes som sa rozhodol menit rovod a zistit odkial sa mi trati tolko oleju pokial odpocitam moznost ze mi zerie olej - sviecky nesu zanesene su cistucke ...

Neviem ci niekdo,kedy a ci vobec menil rozvod a secko okolo toho ... Tak som to rozhadzal remen no tazko povedat urcite po dobe kedy treba menit a kladky-spanovak vola v ruke na loziskach a to iste aj vodna pumpa aj ked netecie proste to v ruke tuka ... Po debate s Macil-om /pekne dakujem/ asi budem menit secko ked to mam rozobrate ... Problem mam odkrutit skrutku na kluke-pokial pamatam na VeA sa odtacala opacne ale tuto neviem a nechcem to hrubo skusat pokial ju zaistujem proti pretacaniu-oproti tahu len cez tie male skruky /ja viem je na to pripravok-nemam musim takto/ ...

Potrbujem sa dostat ku semeringu a kuknut ci tecie alebo nie lebo z tohto obrazka mi to asi tazko niekdo pove aj ked v tom plastovom zliabku bol olej ...


Ta spodna vana neni od oleja akosi len krajom ano ... steka to bud do predu alebo do zadu ...


Ked som kupoval tesnenie dostalo som taketo /je tam aj gufero/ aj ked sa mi zda ze to tesnenie neni na spodnu vanu ale na tu co je nadnou...Sak to tesnenie je obrovskeeeeeeeeeeeee



------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ked som rozobral dekel a nastavoval na bod kluku aj vacky ostalo to v tejto polohe aj ked sa mi tie sipky nepozdavaju tak mam otazocku ohladom lebo som tocil s klukov ked som sa snazil odkrutit tu skrutku...



Cital som knihu ako na to tak ak to dobre chapem je to takto ... Kluku natocim na rysku co znamena ze 1-valec je v HU /kluka pri jednom otoceni znamena jedenu DU a jednu HU piestu/.Vacky dam tiez na rysky ale neviem presne ako ci tie sipky alebo ako mi to ostalo ... Vlatne pokial kluku a vacky dam na rysky je to vlastne nastavene a mozem davat remen /menil som len zatial na 8v - vectra a / tam som nemal problem ked som pretocil/ ...


Takze otazocky ...

Aku volu maju nove a pouzite casti ktore sa enia pri rovode /pumpa,kladky,spanovak/ a ci to fakt mam radsej menit co asi aj budem .
Co vlastne za tesneni som kupil ...?
Ako uvolnit tu "posrate koleso" ...?
Ci som dobre pochopil nastaveniu rozvodov alebo som mimo ... lepsie napisane ako na to lepsie ako je to v knizke ...
Dakujem pekne
_________________
Vectra B-X18XE-UK
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zag
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.09.2007
Príspevky: 259

PríspevokZaslal: Ut Nov 13, 2007 8:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem za pomoc a dobru radu iurai,Signum


Inac zatial je to v stadiu dole spodna vana,korna odkrutene len este ju vonku nemozem dostat,komplet rozod rozmetane secko ide nove aj pumpa ...
Len poprosim ak si najdete niekdo cas popisat ako mam teraz nastvit rozvod ked som pretacal kluku a ako najlepsie napsanovat remen aebo staci podla rysiek na s0panovacke ...dakujem
_________________
Vectra B-X18XE-UK
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Nov 13, 2007 9:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To tesnenie je podľa pérovky (viď nižšie) skutočne to vrchné. To ktoré potrebuješ je na pozícii 13. Jeho číslo je 90502090, resp č. kategórie - 6 52 636 .


_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zag
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.09.2007
Príspevky: 259

PríspevokZaslal: Ut Nov 13, 2007 9:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem pekne macil len prave na tom lavom hornom rohu ako je poloos mi to drzi ... jooj ale mam zlost ... Laughing zajtra pokracujem ...
Len ma zaskocilo ze je tolko sajrajtu vsade /karbon/ neviem kdo a co lial predomnou ale ja som dolieval 10-40 ... Olej cienota cierna ale ked som kupoval auto tak nebol cistucky tak neviem ci ten olej co som nalial nezacal rozpustat ...
_________________
Vectra B-X18XE-UK
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Nov 13, 2007 9:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No, keď si mi včera písal, v akom stave sú rozvody, tak by som povedal, že predchádzajúci majiteľ mal rovnaký prístup aj k výmenám oleja.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zag
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.09.2007
Príspevky: 259

PríspevokZaslal: Ut Nov 13, 2007 9:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi tak,mudro pises.... Alebo to bolo odflakovane v servise ze sa dal len new remen ... Secko nove je od Gates ... Wink

Len nemam momentak tak by sa zisiel navod na dotahovanie ked to mam uz pekne poskladat ...
_________________
Vectra B-X18XE-UK
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zag
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.09.2007
Príspevky: 259

PríspevokZaslal: Po Nov 19, 2007 3:00 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Obrovske podakovanie pre Signum-a,iurai-a a samozrejme macil-a ... Pani dakujem velmo za pomoc a specialne podakovanie este raz pre Signum-a /potom hodim foto/ ktory ma utvrdil ako to nastavit a hlavne poradil ako to mam spravne naspanovat.Pani este raz dakujem lebo toto je urcite na spravnom mieste .... Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Thumb Up Thumb Up Thumb Up Thumb Up Applause Applause Applause


Inac auticko na brnk naskocilo,sice neni a neslo secko tak ako som chcel ale nakoniec som to predsa nejako zvladol ... Co som vlastne inac stvaral ...?

Menil som komplet rozvod aj s pumpou,tesnenia na olejove vane /na velku aj malu-to sa sice len nakoniec pretesnilo lebo som nemohol zohnat/.Pretesnila sa aj prevodovka... No a na veko ventilov neostal cas /neni surne netecie/ ... Menil sa termostat aj ked len na 92C lebo 86C som nezohnal aj ked viem ze jestvuje na VeBe /nie az tak nepodstatne,ale co uz/.Komplet nove naplne /olej/ motor,prevodovka,nemrznuca filtre a este remen na servo a semering na kluke ... No dockame ked pobeham co to bude za haluska ci nebude tiect a tak ... Teraz ide motor kludnejsie,tichcie a akosi stale musim uberat nohu z pedale ... Laughing

Este raz vdaka pani ...
_________________
Vectra B-X18XE-UK
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Po Nov 19, 2007 9:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Niet zaco odtoho sme tu ,aby sme si pomohli ak mozeme a vieme pomoct Laughing
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zag
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.09.2007
Príspevky: 259

PríspevokZaslal: Št Nov 22, 2007 9:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak tu slubene fotecky ...

Takto to bolo pred cistenim tesne po rozobrati ...

"Vrchna olejova "


Nasavaci kos pre olejove cerpadlo ...

Plech ktory odeluje vrchnu a spodnu vanu sluzi asi najskor proti "rozpravoaniu oleja" ...

Olejova vana /spodna-kde je olej/

Toto sa pouzivalo ako cistidlo ... trvalo to swcko cca 30min a oplachnute horucof vodof /masaker ten GUNK/...

A takto to bolo po cistke -vacej sa mi nechcelo aj ked ten GUNK pustal do osalenia ale nieco potierat cca 5 hodin pre uplne odstranenie sa mi nechcelo ...


No a tu je konecne nastavenie rozvodov /kolesa nesu celko na milimeter na ryskach pri foteni ale asi takto do "V" maju smerovat rysky a este odfotenie komplet rozvodof s pumpof a naspanovanie remena len dockam co povie SIGNUM /inac odfotene pred pretocenim ako si mi povedal-este raz dakuje,potom to kleslo na rysku asi +1mm a pri pretacani ja jemne ryska posuvala/... jo a zacalo prsat ked som to fotil tak preto kvapocky ...


No a nazaver AKO SA TO NEMA SPANOVAT ... !!! SPANUJE SA OPROTI "HODINAM" ...tak nedakujte mne ale podakovanie za "opravu" a komplet navod smerujte pre SIGNUMA ... Jo este raz vdaka iurai,macil ...

Laughing Wink
_________________
Vectra B-X18XE-UK


Naposledy upravil Zag dňa Št Nov 22, 2007 10:01 pm, celkom upravené 4 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Nov 22, 2007 9:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Uff...mazut. Celkom by ma zaujímalo, ako to vyzerá v tom mojom motore. Rolling Eyes
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group