Opelclub Fórum
spiatočka cez zuby
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASCONA, COMMODORE, MONZA, MANTA, SENÁTOR, REKORD - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kimi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 2841
Bydlisko: Diviacka Nová Ves

PríspevokZaslal: Ne Jún 17, 2007 7:16 am    Predmet: spiatočka cez zuby Odpovedať s citátom

Vie mi niekto z Vás poradiť v čom môže byť chyba keď pri radení spiatočky rátam zuby?/nie svoje tých už nemám veľa Crying or Very sad /Hlavne sa to prejavuje keď je autíčko zohriate, za studena je to menej , musím podotknúť, že ložisko i lamela sú nové, prítlačný bol ok a nastavená je presne podľa tabuliek. Nastavením mám na mysli výšku pedálu, a prípadné korekcie ktoré som odskúšal nemali žiaden kladný výsledok.
_________________


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: Ne Jún 17, 2007 11:32 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Skusal si aj viac krat naslapat spojkovy pedal a potom zaradit? robi to aj vtedy?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mirrco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.06.2007
Príspevky: 629
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne Jún 17, 2007 5:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyskusaj si dat predne lave koleso na zdvihak,zhod koleso a nech je tam len kotuc a naboj teda by to bolo lahke.Zarad neutral a nastartuj auto a pozri sa ci sa ten naboj netoci.Ak sa toci tak sa ti aj toci synchronizacne koliesko a nejaky sposobom trosku roztaca lamelu aj ked mas spojku ale lamela je oddelena ale toci sa,mozno sa sucha trosku o tu cast kde je zotrvacnik ale kiez som mal vtedy na tom bielom aute lamu vydratu neviem co to je.
Doporucim ti spiatocku tam zaradovat rychlo a impulzne,mam tiez z tym skusenosti
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mirrco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.06.2007
Príspevky: 629
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne Jún 17, 2007 5:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Niekedy som mal pocit ze su tam dve lamely jedna taka mala alebo co lebo vysksuaj:
Zapnes motor a mas neutral a tlac tam 1stupen a zuby sa nebudu pocitat ale auto sa zacne pomalicky pohybat az ked dovrsi urcitu rychlost teda RPM hriadela kolies cez 1st prevod bude totozny s RPM s motorm sama ti tam krasne skoci.Akoze da sa takot radit aj bez spojky.Raz sa mi rozthlo spojkovel lanko a pohode som radil.
A obcas ked sa mi nechce a mam nezatazeny motor vyradim bez spojky.
Kamarati hovoria ze sa to tak kazi tak sa to pokusam odnaucit,lebo s ami to pacilo ak som prisiel zo Ziliny do Prievidze bez jedineho stlacenia spojky Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: Ne Jún 17, 2007 7:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak aj ja sem - tam vyradujem bez spojky, ale ze by to bolo "ine" ako zo spojkou.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kimi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 2841
Bydlisko: Diviacka Nová Ves

PríspevokZaslal: Ne Jún 17, 2007 8:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Komo Napísal:
Skusal si aj viac krat naslapat spojkovy pedal a potom zaradit? robi to aj vtedy?

hej robí to aj tak Confused
_________________


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mirrco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.06.2007
Príspevky: 629
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po Jún 18, 2007 11:45 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyzkusaj 10sekund pockat a spojku maj na podlahe a potom ju zarad mozno sa len musis dotocit.Potm by to znamenalo ze tie kolieska v prevodovke sa aj tak tocia ked mas spojku teda ze by sa to tam aj tak tocilo.A sksus to z tym ze das auto na stojan koleso das dole predne lave a nechas tam neutral a ci sa ti bude otacat ten naboj z kotucom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mirrco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.06.2007
Príspevky: 629
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: St Sep 19, 2007 1:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Zistil so mze to robi aj mne v tedy ked sa hybem ked chcem radit spiatoku musim fakt ze stat a parkrat mi to spravilo aj ked som stal ale zda sa mi ze nerobi to to ked sa tam zaradi 1tka a hned spiatocka.Lebo v tej rpevodovke je tej olej a ked das volnobeh tak tam vznikne taky prud co roztaca synchro koliecnko a preto to ide cez zuby.To som skusal aj jeden pokus-
dal som dole koleso nastartoval, bol neutral a naboj sa tocil sice som ho rukou zastavil ale po chvili sa zase roztocil...
Ale podla man by amlo 100%zabrat ked pockas tych 10sekund ale nohu musis mat stale na spojke,lebo v tej prevodovke sa bude pravdepodobne od motora tocit nejaky hriadel co bude virit ten olej a ten vyriaci olej tam robi galibu.
Inac idem to hned aj vyskuat
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zag
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.09.2007
Príspevky: 259

PríspevokZaslal: St Sep 19, 2007 11:58 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

pristeluj spojku a kukni ci nemas nahodou zohnutu alebo naprasknutu paku na prevodovke kamos mal prasknutu ... inac je to chorba ja som na vectre nemal niekdy uz nervu na to asi atale po 3 mes som po 2-jitom slapani radsej pristeloval spojku ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mirrco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.06.2007
Príspevky: 629
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št Sep 20, 2007 7:32 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som to doteraz robil tak ze som tu spiatocku tam strasne rychlo zaradil tak len to tak buchlo ako sa dotkli zuby ale ani to nie je dobre ale lesie ako pucut zuby ale tu paku ozriem ci je v poriadku,lebo aj ked radim 3stupen tak ho obcas nezaradim musim ju tam riadne potlacit.
Spojku este trosku posuniem hore ale uz je aj tak dost vysoko nechem ju mat zase po koleno ako raz ked sa mi rozthrlo lanko Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zag
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.09.2007
Príspevky: 259

PríspevokZaslal: Št Sep 20, 2007 9:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

sak o lanku mi nieco hovor na semafore ked nemozem zaradit jednotku a 2x ked som vchadzal na benzinku ... este ze ma clovek kamosov v predajniach a donesu aj v nedelu a za 5 min nahodene ... to jedine ma ukludnovalo .... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mirrco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.06.2007
Príspevky: 629
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št Sep 20, 2007 10:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Zag Napísal:
sak o lanku mi nieco hovor na semafore ked nemozem zaradit jednotku a 2x ked som vchadzal na benzinku ... este ze ma clovek kamosov v predajniach a donesu aj v nedelu a za 5 min nahodene ... to jedine ma ukludnovalo .... Laughing


Mne sa to stalo ekd os msie lzaniest kamarata do Ziliny som siel z Preividze stal osa mi to na klaku ked os mpodradoval do 3...Zastal som a myslel ze sa zlomila lebo rukou sa nedala oddilait potom som volal jednemu technikovy a povedal ze rouko z tym nehnem...ak som sie ldo ZA bez pozuzia spojky a aj naspat,Nom na seba hrdy a to som len raz spocital zuby na 3jke.A este som rpesiel Kamosovy letecke okuliare za 7000sk to jedine ma mrzelo inac to bola svanda.akurat tam po dedinach robili tie cesty ta ktam bol semafor musel som zastat potom ma roztlacal a ked si sadal do auta vypadli mu ako sa suchol a hornu listu Sad
A potomu tekal za mnou z okuliarmi z prasknutym sklickom,no svanda uteka ak terminator Laughing a este mal an sebe aj prasnute okluliare.
To proste treba zazit.5 ide radi pri 69k/h na F16nactke 0.89 to si este pamatam ale ostatne nie, tie som tam len tak tlacil a ked skocili tak skocili
Fakt ako zazitok ako svina a ten stres ze ci vobec dojdeme.Od vtedy mi ostal taky zlozvyk ze vyradujem vyzzise stupne bez spojky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marcelo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.04.2007
Príspevky: 180
Bydlisko: Vrbov

PríspevokZaslal: Št Sep 20, 2007 10:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Synchrony dostali zabrat...
A este s terminatorom za chrbtom.. Yellow_Colorz_PDT_04
Ale tych okuliarov je mi lúto.

_________________
Kadett E C20NE - Keď už švihá, tak aspoň 200
Nissan Terrano I - a keď už hrabe, tak všetkými štyrmi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mirrco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.06.2007
Príspevky: 629
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi Sep 21, 2007 8:25 am    Predmet: Odpovedať s citátom

To bolo aj mne luto.
Ale jednu vec som sksual neviem ci sa tym neic kazy ale na tejto prevodvke F16 0.74 to uz nefunguje ale na tej 0.89 som stal an rovinke a ked som tam zacal bez spojky tlacit 1stupen auto sa zacalo pohynat az pokial tam ta rychlost skocila sama.Ale nebolo pocut ziadne skripanie nic,pripadalo mi to hladke bez trenia.To akoze co bolo?Tie synchrony?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kimi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 2841
Bydlisko: Diviacka Nová Ves

PríspevokZaslal: Pi Sep 21, 2007 10:27 am    Predmet: Odpovedať s citátom

... vybehaná prevodovka Laughing
_________________


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mirrco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.06.2007
Príspevky: 629
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi Sep 21, 2007 1:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A dnes so mto zase skusal a aj som spojku posunil az nadoraz to som len tak sksual mal som ju az po koleno stlacil som ju uplne nadoraz a aj tak to bolo cez zuby akoze tomu nechapem ked medzi lamelou nie je nic?ALebo mozno ako sa toci lamela tak tym vetrom ofukuje tu cast v z prevodovky tak sa trosku toci?Ale ide to tak ze z 1 do R alebo z 2 do R vtedy na nestihe zacat tocit,lebo ked sa radi z 1 do 2 toci sa rovnakym smerom ale R sa toci opacne v tedy to musi aspon stat tak zastavi sa to da 1 a hned dat spatocku alebo ja to robim tak ze dam 2 a hned len potlacim hore a do lava a je tam R.
A akoze R sa radi vytlacenim toho cuplika ale mne sa tak podarilo zaradit aj 1notku a 3jku z tym cuplikom... Very Happy
Aspon budem vediet ze ked budem radit spiatocku ze tam moze byt aj 1notka tak si budem davat vacsi pozor
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mirrco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.06.2007
Príspevky: 629
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne Sep 23, 2007 9:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ze konecny verdikt:
Robi to aj aj 1stupni pravde podobne aj na ostatnych ak sa tam ta rychlost dava velmi pomalicky...
Na kazdej rychlosti je nieco take ze ak sa radi ta rychlost tak sa tam tlaci az tam nakoneic tak rychlo skoci, no ja som tam skusal davat 1tku tak ze som ju tam jemne posuval pomaly a tiez sa pocitali zuby...
Takze na R nie je ten skok preto sa tak popocitaju od teraz radim spiatocku rychlo,proste rychlo ju tam supnem a nic sa nikde nepocita!Urcite lepsie ked pocujem taky slup ako som to supol medzi prevody, ako pocitanie zubov...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marcelo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.04.2007
Príspevky: 180
Bydlisko: Vrbov

PríspevokZaslal: Ne Sep 23, 2007 10:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Na všetkých rýchlostiach okrem spiatočky sú "synchróny".
Preto by nemali ist cez zuby.

_________________
Kadett E C20NE - Keď už švihá, tak aspoň 200
Nissan Terrano I - a keď už hrabe, tak všetkými štyrmi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mirrco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.06.2007
Príspevky: 629
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne Sep 23, 2007 10:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No to mozebyt to ze to tam tak rychlo skoci pomoze tomu aj ten synchron a vlastne ze ja som tu rychlsot tam daval nenormalne pomaly sa mi podarilo spocitat aj na 1notke...
Ale aj tak je mi cudne ze ked drzim an podlahe spojkua to ju uz mam po kolena sa v tej prevodovke nieco toci.Myslis ze by bol ten synchron alebo nejake koliesko este napojene na nieco otacajue sa v motre?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marcelo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.04.2007
Príspevky: 180
Bydlisko: Vrbov

PríspevokZaslal: Ne Sep 23, 2007 10:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vstupny hriadel v prevodovke je ulozeny v lozisku klukovky (vzdy) aj ked je spojka vypnuta aj ked je zapnuta, mozno ze sa cez to lozisko prenáša ten otacavy pohyb.
_________________
Kadett E C20NE - Keď už švihá, tak aspoň 200
Nissan Terrano I - a keď už hrabe, tak všetkými štyrmi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASCONA, COMMODORE, MONZA, MANTA, SENÁTOR, REKORD - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group