Opelclub Fórum
Corsa B strata vykonu
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
zetko
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 06.08.2007
Príspevky: 24
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: Pi Aug 10, 2007 9:43 am    Predmet: macil Odpovedať s citátom

No nič mám známeho čo robil v Kova BB (opel) mechanika, ale to je iba známy takže každá info niečo stojí. Takže budem ho otravovať kde to je a tak a keď prídem na závadu tak napíšem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mikele_g
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 24.10.2006
Príspevky: 42
Bydlisko: Hrnčiarska 36, Pozdišovce, 07201

PríspevokZaslal: So Aug 11, 2007 9:41 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Sapravne to vies, je to pod volantom - elektromotor, snimace, riadiace jednotka "EPS" - Electric Power Steering ( dufam, ze som to spravne napisal)
Pomaha Ti tocit iba elektromotor (nie je to elektrohydraulika ).
Ako snimace polohy volantu su potenciometre - asik tam by som hladal najprv chybu ( pozname ako sa po case spravaju potenciometre na radiach a zosilovacoch Laughing )
Ak by som mal tvoj mail tak Ti mozem poslat schemu tejto casti.
_________________
Opel Agila Z10XE 03/03
Opel Corsa Z10XE 08/03
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: So Aug 11, 2007 9:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mikele_g Napísal:
Pomaha Ti tocit iba elektromotor (nie je to elektrohydraulika ).

Toto je pre mňa novinka.
Sorry, že som mlžil. Clubbed
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
zetko
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 06.08.2007
Príspevky: 24
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: Po Aug 13, 2007 11:11 am    Predmet: 2 mikele_g Odpovedať s citátom

moj mail je zetko@zoznam.sk super budem velmi stastny ked mi to posles, poznatky samozrejme hodim do fora nech s toho ma viac ludi osoh.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mikele_g
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 24.10.2006
Príspevky: 42
Bydlisko: Hrnčiarska 36, Pozdišovce, 07201

PríspevokZaslal: Pi Aug 17, 2007 7:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Poslal som Ti tu schemu na mail - pdf
_________________
Opel Agila Z10XE 03/03
Opel Corsa Z10XE 08/03
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
zetko
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 06.08.2007
Príspevky: 24
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: Ne Aug 19, 2007 9:55 pm    Predmet: 2 mikele g Odpovedať s citátom

dík hneď ako sa mi vráti auto od klampiara sa do toho pustím a potom napíšem ako som pochodil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zetko
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 06.08.2007
Príspevky: 24
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: St Sep 12, 2007 7:55 pm    Predmet: 2 mikele_g Odpovedať s citátom

Nejak som bol pracovne zaneprázdnený, ale dostal som to aj auto je od klampiara doma. Vyčistil som škrtiacu klapku, opravil posilovač, vyčistil AGR ventil a vlastne všetko čo šlo, a mám kamaráta čo má stroj na diagnostiku (ani som nevedel že to má) ale už to viem, vyresetoval chyby a už to je 0, ani jedna chybička, aj motor checkng prestalo svietiť, ale predsa len mám ešte problém. Keď naštartujem ráno, na volnobeh ide dobre no akonáhle ide do záberu stráca ťah. Vypnem kľúč, naštartujem znovu a je to lepšie, a keď to urobím ešte raz tak to je už OK. Asi falošný vzduch pod škrtiacou klapkou. Zatial veľmi veľmi pekne ďakujem za pomoc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nesor
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 15.06.2007
Príspevky: 22
Bydlisko: Trebisov

PríspevokZaslal: Št Nov 08, 2007 9:08 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Caute... ja len ze som mal corsu v servise a opravili mi tu diagnostiku. Potom prisli na to ze je zla lambda, dali novu - po case zistili je ze aj vaha vzduchu je zla... nakoniec to vsetko vymenili a zapytali 10 tisic a bolo vybavene... Takze, kontrolka mi uz nesvieti, auto ide jak ma... akurat ten ranny start za studena je komplikovany... Auto chyti len ma male otacky a take 3 minuty musim pockat kym sa to ustali. Po tych troch minutak otacky zrazu stupnu a hned nato klesnu do normalu.... Co s tym je?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
alino
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 24.10.2007
Príspevky: 152
Bydlisko: Modrý Kameň

PríspevokZaslal: Št Nov 08, 2007 9:47 am    Predmet: Odpovedať s citátom

nesor Napísal:
Caute... ja len ze som mal corsu v servise a opravili mi tu diagnostiku. Potom prisli na to ze je zla lambda, dali novu - po case zistili je ze aj vaha vzduchu je zla... nakoniec to vsetko vymenili a zapytali 10 tisic a bolo vybavene... Takze, kontrolka mi uz nesvieti, auto ide jak ma... akurat ten ranny start za studena je komplikovany... Auto chyti len ma male otacky a take 3 minuty musim pockat kym sa to ustali. Po tych troch minutak otacky zrazu stupnu a hned nato klesnu do normalu.... Co s tym je?


Skús prekontrolovať čidlo teploty.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rado.c
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.02.2007
Príspevky: 1282
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Nov 08, 2007 10:25 am    Predmet: Odpovedať s citátom

nesor Napísal:
Caute... ja len ze som mal corsu v servise a opravili mi tu diagnostiku. Potom prisli na to ze je zla lambda, dali novu - po case zistili je ze aj vaha vzduchu je zla... nakoniec to vsetko vymenili a zapytali 10 tisic a bolo vybavene... Takze, kontrolka mi uz nesvieti, auto ide jak ma... akurat ten ranny start za studena je komplikovany... Auto chyti len ma male otacky a take 3 minuty musim pockat kym sa to ustali. Po tych troch minutak otacky zrazu stupnu a hned nato klesnu do normalu.... Co s tym je?

podobne veci mi robilo, ale nie pri opli, kym sa trosku nezahrialo a konkretne vtedy boli zle vyfukove ventily.
termostat, teplotne cidla a vsetko mozne som skusal, kym mi kamarat len tak medzi recou povedal, ze malo pravdepodobne, ale mozu to robit ventily. a fakt, kuwa.
co teda nemusi byt tvoj pripad, ale davam to sem, ze co ak nahodou sa ktosi pouci z mojich skusenosti.
_________________
Opel VECTRA B, 1.6i 16V - bejvávalo
-------------------------------------------
Opel ZAFIRA, 2.0DTI, 11/2002
-------------------------------------------
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nesor
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 15.06.2007
Príspevky: 22
Bydlisko: Trebisov

PríspevokZaslal: Po Nov 12, 2007 10:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

A ktore cidlo teplotz by som mal pozriet? V corse je ich viac... ty asi myslis na to cidlo co je tam ako EGR ventil co? lebo to druhe co je na druhej strane som uz menil ale mam taky pocit ze jedno je este na chladici..... skus poradit....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
alino
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 24.10.2007
Príspevky: 152
Bydlisko: Modrý Kameň

PríspevokZaslal: Po Nov 12, 2007 11:31 am    Predmet: Odpovedať s citátom

nesor Napísal:
A ktore cidlo teplotz by som mal pozriet? V corse je ich viac... ty asi myslis na to cidlo co je tam ako EGR ventil co? lebo to druhe co je na druhej strane som uz menil ale mam taky pocit ze jedno je este na chladici..... skus poradit....


Na chladiči je spínač ventilátoru.
Teplotné senzory sú dva- jeden pre budík na prístrojovke a druhý pre RJ. Jedno je jednovodičové a druhé dvoj vodičové. To dvojvodičové je pre RJ.
Prepáč, ale dnes mám oslavu, tak som dosť mimo - to pre kritikov, ale keď to znovu čítam, tak je to podľa môjho názoru správne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nesor
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 15.06.2007
Príspevky: 22
Bydlisko: Trebisov

PríspevokZaslal: St Nov 14, 2007 8:34 am    Predmet: Odpovedať s citátom

no To dvojvodicove som uz menil.... to je tam nove... A to jednovodicove nema vplyv na chod motora? to mi len ukazuje budik? Tak preco mi to tak na hovno startuje za studena?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
alino
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 24.10.2007
Príspevky: 152
Bydlisko: Modrý Kameň

PríspevokZaslal: St Nov 14, 2007 10:01 am    Predmet: Odpovedať s citátom

nesor Napísal:
no To dvojvodicove som uz menil.... to je tam nove... A to jednovodicove nema vplyv na chod motora? to mi len ukazuje budik? Tak preco mi to tak na hovno startuje za studena?


Ak máš motor X10XE, tak máš motorček ovládania voľnobehu, ktorý ovláda klapku. Môže zasekávať klapka, kým sa rozchodí. Skús si skontrolovať, či ti chodí klapka a či nie je špinavá. Inak máš aj EGR vpravo na vrchu motora. Ale pretože tvoj problém je iba ranné štarty teda vychádzam z teploty.
Ja ti môžem povedať, čo by som robil / pri studenom motore/:
odpojil by som merač teploty / dvojvodičový/ a miesto neho by som zapol 6kOhm odpor - tým by som simuloval teplotu vody cca 0°C.
potom tam pripnúť odpor 200 Ohm - teplota 90°C. Ak pri niektorom meraní pôjde dobre, to čidlo klame. Skús a potom napíš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nesor
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 15.06.2007
Príspevky: 22
Bydlisko: Trebisov

PríspevokZaslal: St Nov 21, 2007 8:12 am    Predmet: Odpovedať s citátom

No ja som bol kupovat tie cidla a predavac sa ma pytal ze ake mam mat ten odpor zatazenie... jasne ze som nemal sajnu ze ake tak som nekupil nic.... ale to cidlo je urcite dobre lebo je nove... podla mna to v tom nebude... co ine to moze byt?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
alino
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 24.10.2007
Príspevky: 152
Bydlisko: Modrý Kameň

PríspevokZaslal: St Nov 21, 2007 12:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nesor Napísal:
No ja som bol kupovat tie cidla a predavac sa ma pytal ze ake mam mat ten odpor zatazenie... jasne ze som nemal sajnu ze ake tak som nekupil nic.... ale to cidlo je urcite dobre lebo je nove... podla mna to v tom nebude... co ine to moze byt?


Pretože tvoj problém súvisí s teplotou, zameral som sa na teplotné čidlo. / ten odpor akýkoľvek najlacnejší /

I keď si dal informáciu, že ti menili lambda sondu, skús ju preveriť. V tvojom motore by mala byť s vyhrievaním. Ak by bolo vyhrievanie vadné, mohlo by to takto reagovať t.j. lambda sa zohreje po čase len z chodu motoru.
Odpor výhrevného telieska na lambde by mal byť 3-15 Ohm / merať medzi bielymi/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
intros
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 28.02.2008
Príspevky: 12
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po Mar 03, 2008 7:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

kde na motore X10XE, nájdem motorček ovládania voľnobehu
_________________
Opel Corsa B 1.0 12V r.v.98
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Mar 03, 2008 7:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Na škrtiacej klapke, pri pohľade spredu, na jej ľavej strane.
Ak sa nemýlim.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
intros
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 28.02.2008
Príspevky: 12
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Mar 04, 2008 7:43 am    Predmet: Odpovedať s citátom

obrazok by sa nenasiel?
_________________
Opel Corsa B 1.0 12V r.v.98
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Mar 04, 2008 10:57 am    Predmet: Odpovedať s citátom



Pozícia 2,
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 3 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group