Opelclub Fórum
Zafira 1,9 CDTI - žltá kontrolka
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ZAFIRA, SINTRA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ambino1
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 02.03.2010
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: Ut Mar 02, 2010 8:31 pm    Predmet: Zafira 1,9 CDTI - žltá kontrolka Odpovedať s citátom

Nazdar Oplaci.
Mam Zafiru 1,9 CDTI 2006, stava sa mi ze mi zasvieti pocas jazdy oranzova kontrolka (auto s klucom), po cca 5 km zhasne. Potom sa nerozsvieti aj 200-300 km a potom zase. Proste raz svieti raz nie. Vykon motora myslim ze OK, aj ked sa mi zda v nizkych otackach lenivy. Kupene v bazari....deklarovanych 80 000km (co je pravda radsej nechcem vediet). Po kupe vymeneny olej, filtre okrem palivoveho. Rozvody OK. Ak ma niekto nejaky postreh budem vdacny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kesi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 23.09.2008
Príspevky: 4865
Bydlisko: EHMK :-)

PríspevokZaslal: Ut Mar 02, 2010 8:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyhľadaj tému DPF filter už sa to spomínalo Confused
_________________
Astra F 1,4 Caravan
Astra H GTC 1,9 (110 kw)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Mar 02, 2010 9:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

vycitat chybove kody diagnostikou
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
MATO1986
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 27.12.2009
Príspevky: 52

PríspevokZaslal: St Mar 03, 2010 9:23 am    Predmet: Odpovedať s citátom

cav presne toto iste robi aj mne vse zasvietila na chvilku a potom zhasla no ale potom uz svietila stale a zacala mi svietit kontrolka ZLE RIADENIE EMISII ...bol som teda na DIAG. u uja a povedal mi ze mam vadny ventil spatnych spalin tak teraz na tom pracujem vybral som ho .ale u teb ato moze byt asi vselico jednoduchi NA DIAG najmudrejsie:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ambino1
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 02.03.2010
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: St Mar 03, 2010 9:28 pm    Predmet: Vďaka Odpovedať s citátom

Ďakujem Vam vsetkym ......pojdem na diagnostiku.....budem informovat co sa robi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Mar 04, 2010 5:04 am    Predmet: Odpovedať s citátom

kebyze prezradis, odkial si, tak hadam ti napise niekto z okolia, co ma kabel na diagnostiku a budes to mat za dobry peniaz
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
ambino1
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 02.03.2010
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: So Mar 06, 2010 6:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Na diagnostiku som este nebol ale vzhladom na to co sa mi stalo dnes uz si na to musim najst cas.......kontrolka zasvietila a ledva som dosiel domov.........hore kopcom som isiel 20-30 km/h
predtym mi sice zasvietila zhasla zasvietila zhasla ale vykon nebol tak radikalne nizky ako teraz.......
vyhladal som tu na fore nejake temy ktore suvisia s mojim problemom a nasiel som prispevok VladaBJ a jeho problem so svojou astrou kde pise co vsetko vymenil, ake cenove rozdiely su nahradnych dielov, kolko investicie do toho vrazil a to len preto, ze mechanici/manazment atd v original servise opel nepristupuju k problemu korektne......(system vymenime uvidime v originalnom servise nema co robit ....este by som to bral keby po vymeneni suciastky a nasledneho neodstranenia problemu neinkasovali a inkasovali az pri vyrieseni problemu)
Inac VladoBJ pisal si to tak akcne ze ked si to zakoncil happyendom tak som sa normalne potesil aj ked tie peniaze...

Takze mily oplaci som z Prešova.....a rad by som vyriesil svoj problem za vasej pomoci (ist do orig. presovskeho oplu je posledna moznost ked uz vycerpem vsetky ostatne)......zacal by som s prosbou: najdem v PO niekoho kto spravi giagnostiku?

Pri stlaceni brzdy a plynu a pootoceni kluca mi vypise tieto kody:
1.) 50074
2.) 190175

Este jedna otazka: mozem s autom chodit aj teraz kym problem pretrvava? Nic tym neznicim/nepokazim atd.?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kimino
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.12.2008
Príspevky: 4564

PríspevokZaslal: So Mar 06, 2010 6:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mozno dulo ale on je z LE Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: So Mar 06, 2010 7:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak niekto dokaze rozlustit tie kody rad poradim Wink
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ne Mar 07, 2010 5:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

skus zistit tie kody znova.
bezne su 4 miestne, lne najnovsie Ople maju nejake dlhsie
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
ambino1
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 02.03.2010
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: Ne Mar 07, 2010 10:16 am    Predmet: Odpovedať s citátom

dakujem iurai....hned v pondelok pojdem na diagnostiku a budem informovat......inac siel som rano na aute a bolo ako vymenene.......tahalo ako dive......tak neviem co si o tom mysliet
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekill
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 30.07.2009
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Po Mar 08, 2010 1:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ambino1 Napísal:
Na diagnostiku som este nebol ale vzhladom na to co sa mi stalo dnes uz si na to musim najst cas.......kontrolka zasvietila a ledva som dosiel domov.........hore kopcom som isiel 20-30 km/h
predtym mi sice zasvietila zhasla zasvietila zhasla ale vykon nebol tak radikalne nizky ako teraz.......
vyhladal som tu na fore nejake temy ktore suvisia s mojim problemom a nasiel som prispevok VladaBJ a jeho problem so svojou astrou kde pise co vsetko vymenil, ake cenove rozdiely su nahradnych dielov, kolko investicie do toho vrazil a to len preto, ze mechanici/manazment atd v original servise opel nepristupuju k problemu korektne......(system vymenime uvidime v originalnom servise nema co robit ....este by som to bral keby po vymeneni suciastky a nasledneho neodstranenia problemu neinkasovali a inkasovali az pri vyrieseni problemu)
Inac VladoBJ pisal si to tak akcne ze ked si to zakoncil happyendom tak som sa normalne potesil aj ked tie peniaze...

Takze mily oplaci som z Prešova.....a rad by som vyriesil svoj problem za vasej pomoci (ist do orig. presovskeho oplu je posledna moznost ked uz vycerpem vsetky ostatne)......zacal by som s prosbou: najdem v PO niekoho kto spravi giagnostiku?

Pri stlaceni brzdy a plynu a pootoceni kluca mi vypise tieto kody:
1.) 50074
2.) 190175

Este jedna otazka: mozem s autom chodit aj teraz kym problem pretrvava? Nic tym neznicim/nepokazim atd.?


1.) 050074 tak s tymto sa haluzim aj ja teraz. Inak:
http://www.opel-astra-h.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=1027&p=17429&hilit=050074#p17429

2.) 190175 DPF filter. Mne sa to napriklad spravilo same (filter sa vypalil, chyba zmizla, odvtedy klop klop vsetko v pohode)
http://www.opel-astra-h.cz/forum/viewtopic.php?f=19&t=56&hilit=190175
_________________
Zafira B 1,9CDTI, 88kw Z19DT
DVD90 NAvi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ambino1
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 02.03.2010
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: Po Mar 08, 2010 11:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

dakujem sekill......zameral som sa na tie odkazy a precital som cele forum...inak sa to podoba na to EGR-ko....zajtra idem na tu diagnostiku a som zvedavy ako to vypali.....ak zistis co je ta 50074 daj vediet ja sa zajtra na to opytam ak budem vediet napisem
dakujem aj vsetkym VIPkarom a ostatnym ktory pomahaju riesit problemy s nasimi autami
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ambino1
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 02.03.2010
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: Pi Mar 12, 2010 10:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak informujem co sa deje:
auto neustale stracalo na vykone.......az do dnesneho dna kedy som ostal na krajnici s vystraznymi svetlami.
to uz ale sedel vedla mna jeden servisak s napojenou diagnostikou (uplna nahoda ze tam bol a prave to sa mi stalo-este ze blizko jeho dielne) ....auto vobec neslo nastartovat.........asi na 8 pokus nastartovalo a vykonom bliziacim sa simsonke sme sa dostali do dielne...
chybove kody vyhodila diagnostika tieto:
1.) P 0500
2.) P 1901

U tohto servisaka som bol 2 dni predtym a zdalo sa mu ze to robi ten EGR ventil.....cely ho vybral a vycistil a orem toho sme vymenili jeden snimac (nepamatam ako sa vola-dam vediet), ktory bol odpaleny.

Jeho dnesny zaver bol ze je asi upchate vyfukove potrubie a PDF filter .....
ze sa tomu da pomoct


ostava mi len verit ze to spravi.....ak sa mu to podari tak ak mozem (zaroven je to otazka na admina) dam tu kontakt


privitam a vlastne aj cakam vase postrehy

v stredu to ma byt hotove tak budem informovat
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Pi Mar 12, 2010 10:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Poskodeny-ciastocne funkcny AGR ventil moze byt pricina ucpania filtra pevnych castic, filter je potrebne demontovat vypalit alebo vycistit wapkou.Nasledne by som doporucoval preinstalovat SW v r.j. motora, vykonat staticku a dynamicku regeneraciu filtra .
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ambino1
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 02.03.2010
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: Pi Mar 12, 2010 10:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

preinstalovat SW vie aj neautorizovany servis?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Pi Mar 12, 2010 10:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ambino1 Napísal:
preinstalovat SW vie aj neautorizovany servis?

ak ma Tech2 a pristup k TIS2 Web tak ano
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ambino1
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 02.03.2010
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: Pi Mar 12, 2010 11:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

dakujem a este sa opytam aky je rozdiel medzi statickou a dinamickou reg. filtra (zrejme v pohybe resp. nepohybe) ale konkretnejsie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Pi Mar 12, 2010 11:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ambino1 Napísal:
dakujem a este sa opytam aky je rozdiel medzi statickou a dinamickou reg. filtra (zrejme v pohybe resp. nepohybe) ale konkretnejsie

tak,tak staticka sa robi pomocou Tech 2 pri stojacom a zabezpecenom vozidle,dynamicka prejdenim cca 50km pri konstantnej rychlosti min. 50km/hod
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: So Mar 13, 2010 3:23 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ja si neodpustim taku poznamku, ze by bolo sympaticke, ak by taketo problemy chlapci riesili u 20-rocneho Jaguara s mechanickym vstrekovanim benzinu, no nie u 4 rocneho auta

tu asi vhodnym riesenim je masivna medializacia a kolektivna zaloba voci vyrobcovi, ktory by bud chybu odstranil, alebo vratil peniaze
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ZAFIRA, SINTRA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group