Opelclub Fórum
hlava valcov
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OPEL VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Salieri5556
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 08.05.2007
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: St Máj 23, 2007 3:39 pm    Predmet: hlava valcov Odpovedať s citátom

Zdravim vsetkych pritomnych aj nepritomnych mam asi dost velke problemi s mojim autom .... rozhodol som sa ze si vymenim tesnenie pod hlavov..stracala sa mi voda......... tesnenie uplne na ho..no tak som kupil nove a prave dnes som ho vymenil no nemam s toho dobry pocit dal som aj nove sroby vsetko ako sa ma, mam aj momentovy kluc ale mam informacie ze to ma byt dotiahnute na stotiny no a to sa mi asi nepodarilo na kolko v odbornej literature je napysane 25 nm a +90 stupnov+90+15
no ten moment som dodrzal ale tie stupne az tak presne urcite nie nemate s tym niekto skusenosti naozaj je potrebna taka uplna presnost pretoze ak to cele zlozim co nie je jednoduche a to tesnenie to tam nevdrzi tak potom neviem co bude????????
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
chausj
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.12.2006
Príspevky: 2224
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St Máj 23, 2007 3:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ahoj, zase nemusis vsade vytvorat tu istu temu, len nechaj troska casu ludom, nie kazdy moze hned zareagovat Wink

rad by som ti k tomu nieco povedal, ale bohuzial sa do toho nevyznam Rolling Eyes
_________________
Opel Vectra C GTS Z19DTH AT 2007 - NA PREDAJ
Ford Focus Wagon 2011 2.0 TDCI
Opel Omega B Y22DTH 2001 - godfather
Opel Corsa C Z10XE 2001 - segra
Opel Omega A C20NE 1991 - RIP
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Verbatim
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.05.2007
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: St Máj 23, 2007 7:14 pm    Predmet: Re: hlava valcov Odpovedať s citátom

Salieri5556 Napísal:
Zdravim vsetkych pritomnych aj nepritomnych mam asi dost velke problemi s mojim autom .... rozhodol som sa ze si vymenim tesnenie pod hlavov..stracala sa mi voda......... tesnenie uplne na ho..no tak som kupil nove a prave dnes som ho vymenil no nemam s toho dobry pocit dal som aj nove sroby vsetko ako sa ma, mam aj momentovy kluc ale mam informacie ze to ma byt dotiahnute na stotiny no a to sa mi asi nepodarilo na kolko v odbornej literature je napysane 25 nm a +90 stupnov+90+15
no ten moment som dodrzal ale tie stupne az tak presne urcite nie nemate s tym niekto skusenosti naozaj je potrebna taka uplna presnost pretoze ak to cele zlozim co nie je jednoduche a to tesnenie to tam nevdrzi tak potom neviem co bude????????


Ja si myslim ze ta hlava by mala byt dotiahnuta asi presne no ale hadam nejakych par stupnov tomu neublyzi.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Verbatim
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.05.2007
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: St Máj 23, 2007 7:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

a ako tak rozmyslam ak si to dotiahol nerovnomerne mozno ta hlava mohla aj prasknut mozno by si to mal dat dole a urobit znovu..... ale ja niesom nejaky odbornik radsej pockaj na radu ludi ktory v tom maju prehlad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: St Máj 23, 2007 7:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Aky mas motor?
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Saliery556
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.05.2007
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: St Máj 23, 2007 8:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

rado dinus Napísal:
Aky mas motor?


Myslis ze na tom zalezi??? x25xe je to 2.5 V6 benzin????
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: St Máj 23, 2007 9:04 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty si teda trufas robit V6 motor? Pre inf. utahovacie momenty na hlavu su 25Nm+90+90+90+15.Mas skusenosti s casovanim rozvodov pri tomto motore? Ak to chces urobit poriadna potrebujes na to pripravky.No myslim si,ze bolo zbytocne hned davat hlavy dole.Najskorsie unika voda cez ventil kurenia potom pod chladicom oleja co je medzi hlavami+priruba termostatu a az potom by som riesil hlavy.Ak si to utiahol ako si pisal tak to mozes dat znova von+nove tesnenia pod hlavy urcite to nebude dobre,Ahlavy si dal zrovnat?Inak to je uplne zbytocna robota.
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Saliery556
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.05.2007
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: Št Máj 24, 2007 3:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

rado dinus Napísal:
Ty si teda trufas robit V6 motor? Pre inf. utahovacie momenty na hlavu su 25Nm+90+90+90+15.Mas skusenosti s casovanim rozvodov pri tomto motore? Ak to chces urobit poriadna potrebujes na to pripravky.No myslim si,ze bolo zbytocne hned davat hlavy dole.Najskorsie unika voda cez ventil kurenia potom pod chladicom oleja co je medzi hlavami+priruba termostatu a az potom by som riesil hlavy.Ak si to utiahol ako si pisal tak to mozes dat znova von+nove tesnenia pod hlavy urcite to nebude dobre,Ahlavy si dal zrovnat?Inak to je uplne zbytocna robota.


rozvody som uz menil nie je to az tak zlozite presli uz 60 000 a musim povedat ze sa nic nestalo viem ako na to,,, tesnenia pod hlavami uplne rosipane hrdzave tak asi viem ze ked tak velmi vela vody sa strati tak to nebude nejake malicka prasklinka pod olejovim chladicom..... Rolling Eyes Rolling Eyes
hlavy som dal kompletne urobyt do servisu v BN... A este ten moment je 25NM +90+90+15 take mam informacie to co hovoris ty to je na stvor valec JA LEN CHCEM VEDIET NAZOR NIEKOHO KTO TO UZ ROBYL A MA S TYM SKUSENOSTI POCUL ZE ANI V SERVISOCH TO NEDODRZUJU AZ TAK NA STOTINKY TAK NEVIEM ??????
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Št Máj 24, 2007 5:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak si myslis,ze neviem o com hovorim tak si to dotiahni ako chces ale mas zle informacie.Utahovaci moment na V6 je 25Nm+90+90+90+15 tento motor,ale aj X30XE som robil uz niekolko krat (20-30) a z toho 95% bol unik chladiacej kvapaliny cez ventil kurenia alebo chladic oleja.Hlavy som uz tiez robil,takze ked Ti niesu dobre rady od cloveka co robi v servise Opel zopar rokov a ma s tym asi najvecsie skusenosti potom lutujem.
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
taky69
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.03.2007
Príspevky: 1204
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Št Máj 24, 2007 6:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no ja by som dal na rada Thumb Up
_________________
> PODPIS <
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Saliery556
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.05.2007
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: Št Máj 24, 2007 8:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

rado dinus Napísal:
Ak si myslis,ze neviem o com hovorim tak si to dotiahni ako chces ale mas zle informacie.Utahovaci moment na V6 je 25Nm+90+90+90+15 tento motor,ale aj X30XE som robil uz niekolko krat (20-30) a z toho 95% bol unik chladiacej kvapaliny cez ventil kurenia alebo chladic oleja.Hlavy som uz tiez robil,takze ked Ti niesu dobre rady od cloveka co robi v servise Opel zopar rokov a ma s tym asi najvecsie skusenosti potom lutujem.


OK ja ti verim ja som to len cital ze je to 25Nm +90+90+15 ale ked hovoris ze nie tak dam na teba tak podla teba by som ich mal dat asi dole kupit nove tesnenie a znovu dotiahnut??????
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Saliery556
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.05.2007
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: Št Máj 24, 2007 8:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Saliery556 Napísal:
rado dinus Napísal:
Ak si myslis,ze neviem o com hovorim tak si to dotiahni ako chces ale mas zle informacie.Utahovaci moment na V6 je 25Nm+90+90+90+15 tento motor,ale aj X30XE som robil uz niekolko krat (20-30) a z toho 95% bol unik chladiacej kvapaliny cez ventil kurenia alebo chladic oleja.Hlavy som uz tiez robil,takze ked Ti niesu dobre rady od cloveka co robi v servise Opel zopar rokov a ma s tym asi najvecsie skusenosti potom lutujem.


OK ja ti verim ja som to len cital ze je to 25Nm +90+90+15 ale ked hovoris ze nie tak dam na teba tak podla teba by som ich mal dat asi dole kupit nove tesnenie a znovu dotiahnut??????


este mala otazka....je to naozaj take nutne dodrzat ten moment uplne presne???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Št Máj 24, 2007 9:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som urcite dal nove tesnenia nemusi sa stat nic,ale uz sa nam zopar krat stalo,ze bol potom problem.A potom znovu vsetko rozoberat? Crying or Very sad Co sa tyka toho momentu-25Nm dotiahnut podla mna nie problem,momentak ma uz skoro kazdy garazmajster.A tie stupne?Ziadny problem my mame na to v robote specialny pripravok,ale ked Ti mam pravdu povedat este som ho nepouzival je to zbytocnost a to som za tie roky cca 70 hlav dotahoval.Ja si vzdy ked dotiahnem na ten moment 25Nm oznacim hlavove skrutky farbou a potom ich postupne dotahujem 3x 90stupnov co je v podstate 3xpravy uhol+ potom tych15.Pritomto oznaceni sa ani nemozes pomylit ci si niektoru skrutku nedotiahol,lebo to mas oznacene.Je to princip hodinovej rucicky a ci uz to dotiahnes o 5stupnov viac ci menej tak je to jedno Very Happy
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Saliery556
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.05.2007
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: Pi Máj 25, 2007 2:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

rado dinus Napísal:
Ja by som urcite dal nove tesnenia nemusi sa stat nic,ale uz sa nam zopar krat stalo,ze bol potom problem.A potom znovu vsetko rozoberat? Crying or Very sad Co sa tyka toho momentu-25Nm dotiahnut podla mna nie problem,momentak ma uz skoro kazdy garazmajster.A tie stupne?Ziadny problem my mame na to v robote specialny pripravok,ale ked Ti mam pravdu povedat este som ho nepouzival je to zbytocnost a to som za tie roky cca 70 hlav dotahoval.Ja si vzdy ked dotiahnem na ten moment 25Nm oznacim hlavove skrutky farbou a potom ich postupne dotahujem 3x 90stupnov co je v podstate 3xpravy uhol+ potom tych15.Pritomto oznaceni sa ani nemozes pomylit ci si niektoru skrutku nedotiahol,lebo to mas oznacene.Je to princip hodinovej rucicky a ci uz to dotiahnes o 5stupnov viac ci menej tak je to jedno Very Happy


Dnes som romyslal nad tym v podstate mas pravdu a este jedna vec cital som ze to dotahovanie treba zvladnut do piatich minut je to pravda???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Pi Máj 25, 2007 4:37 pm    Predmet: hlava valcov Odpovedať s citátom

O case za aky to musis dotiahnut neviem,ale ked sa uz raz do toho pustis treba to aj dokoncit a podla mna nezalezi ci Ti to bude trvat 5min alebo 1hodinu.
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Saliery556
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.05.2007
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: So Máj 26, 2007 11:37 am    Predmet: Re: hlava valcov Odpovedať s citátom

rado dinus Napísal:
O case za aky to musis dotiahnut neviem,ale ked sa uz raz do toho pustis treba to aj dokoncit a podla mna nezalezi ci Ti to bude trvat 5min alebo 1hodinu.



co sa tyka rozvodov ja som ich nastavoval tak ze som si poznacil ako boli pred tym a tak isto som ich poskladal bolo to asi pred troma rokmi co mi odporucas na co by som si mal dat pozor?????
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: So Máj 26, 2007 1:24 pm    Predmet: hlava valcov Odpovedať s citátom

Nemam skusenosti s nastavovanim rozvodov bez pripravkov,takze Ti asi velmi neporadim.Urcite je to mozne aj bez nich ale pokial viem su tam 3 napinacie kladky a ked sa to zle nastavi uz len o 2mm tak sa chveje paka radenia z dovodu nevyvazenia motora na volnobeh.
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
RisNo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.01.2006
Príspevky: 1617
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: So Máj 26, 2007 4:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To rado dinus: Nemal si nahodou VECTRU A? Alebo mas 2 tatosov?
_________________
--== RisNo ==--
Monthy III = Volvo S80 V8....BUDE
Monthy II = VeBe 99" 2.0 16V 100KW (X20XEV)
Monthy I = VeBe 98" 1.8 16V 85KW (X18XE)
http://risno.salem.sk/
http://www.dobryanjel.sk/
http://www.smolkovia.sk/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: So Máj 26, 2007 4:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Momentalne mam dvoch tatosov mas pravdu Vecru A+ Astru F
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Saliery556
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.05.2007
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: Pi Jún 01, 2007 6:03 pm    Predmet: Re: hlava valcov Odpovedať s citátom

Signum Napísal:
Nemam skusenosti s nastavovanim rozvodov bez pripravkov,takze Ti asi velmi neporadim.Urcite je to mozne aj bez nich ale pokial viem su tam 3 napinacie kladky a ked sa to zle nastavi uz len o 2mm tak sa chveje paka radenia z dovodu nevyvazenia motora na volnobeh.


Tak ja som tie rozvody nastavil Laughing Laughing teda mozno to bude fungovat ???? Pocul som ze sa to da ciastocne vyskusat tak ze pootacam klukovym hriadelom ak pojde lahko ze o nic nenarazy je to v pohode je na tom nieco pravdy ze sa to da tak odskusat????????
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OPEL VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group