Opelclub Fórum
Čím nahradiť blikanie..???
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI....
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Feb 05, 2010 9:41 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ono vlastne to blikanie je opravnene, lebo casto vozidla zastavuju nesikovne a kadekto tam este beha po vozovke, takze je tam riziko havarie a zranenia osob
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Feb 05, 2010 9:54 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Karya Napísal:
Ja mislim len take jedno blik < > .Nie dlchsie ale len jedno jedna strana a druhe jedenkrat tak isto

Už takto pred tebou niekto blikol vo chvíli, keď si ho predbiehal? Confused
Tiež si myslím, že netreba vymýšľať hlúposti. Aj keby ste na niečo prišli, bude o tom vedieť nás desať, čo tu o tom kecáme a môžme si blikať akurát tak na parkovisku na stretku medzi sebou.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
dušan992
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 22.03.2008
Príspevky: 653
Bydlisko: Bratislava ale srdcom vychodňar

PríspevokZaslal: Pi Feb 05, 2010 9:57 am    Predmet: Odpovedať s citátom

pokial nepojde oproti tebe nastrcene auto s policajtom a zapnutou kamerou ako to bolo v ziline tak ti to tazko dokazu.iba ze by si blikal priamo mobilnemu radaru nech spomali Shocked

a je pravda ze nasi zeleny vedia zastavovat fakt na velmi nebezpecnych miestach napr. 20m za mostom a horizontom zaroven.kde autu trci zadok do cesty a policajt stoji na ceste,....
_________________
OPEL ASTRA G 1,4 16v x14xe & OPEL Combo B 1,7 Dti Y17DT - http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=16923
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Feb 05, 2010 10:00 am    Predmet: Odpovedať s citátom

U nás pred časom začali rozbaľovať trojnožku na moste- nadjazde, ale asi im to došlo, lebo keď som šiel o pár minút opačným smerom, už tam neboli. Smile
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Feb 05, 2010 10:04 am    Predmet: Odpovedať s citátom

este som zabudol, ze mnohi vodici pred radarom brzdia ako sprosti.
toto je tiez nebezpecenstvo pre inych
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
dušan992
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 22.03.2008
Príspevky: 653
Bydlisko: Bratislava ale srdcom vychodňar

PríspevokZaslal: Pi Feb 05, 2010 10:09 am    Predmet: Odpovedať s citátom

s tym brrzdenim pred hliadkou mas pravdu.je to strasne nebezpecne hlavne v tedy ked to auto ide pred tebou 80 na 90tke a pribrzdi na 70 aby ho nezamerali.
_________________
OPEL ASTRA G 1,4 16v x14xe & OPEL Combo B 1,7 Dti Y17DT - http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=16923
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Salamander
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 09.12.2008
Príspevky: 160
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne Feb 07, 2010 6:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No, takže sme na nič neprišli:) Nehovorím, že to bolo zbytočne založené vlákno, lebo dospeli sme aspon k tomu, že jediným normálnym spôsobom ako upozorniť je zablikať. A nech by sme sa tu dohodli na niečom inom, tak aj tak by to v noci bolo prd platné... Takže ja osobne ostanem pri blikaní, samozrejme opatrne a s otvorenými očami, nech nikomu nedávam príležitosť na vysvetlovanie, prečo blikám.
_________________
Vectra C-GTS 2,2DTI - Y22DTR - 2003
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stoner
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 06.10.2008
Príspevky: 38
Bydlisko: Lučenec

PríspevokZaslal: St Feb 10, 2010 2:19 am    Predmet: Odpovedať s citátom

kamarat uz stihol dostat pokutu 30 ecok za blikanie a to bolo este pred tym "buuumom" s tymto zakonom. policajti to zbadali naskakali do auta a surovo s majakom ho zastavili. ziadne vysvetlovanie ze naskocilo auto a to bol kamarat zdravil som sa nepomohlo... "bud mi to tu podpisete a zaplatite, alebo budete predvolany na presetrenie a zaplatite viacej" znela veta od policajta. kto by ste co spravili necham na vas ale myslim si ze clovek co nechce mat zbytocne opletacky zaplati. policajti niesu hlupi...
_________________
vectra C 1.8i 16v 2006
vectra B 2.0 16v Dti 1997
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MIRO LONDON
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 21.11.2008
Príspevky: 1954
Bydlisko: London GB

PríspevokZaslal: St Feb 10, 2010 7:28 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Dúfam,že raz urćite príde doba/v tomto storočí/keď budú dopraváci na SK riešiť len ozajstné priestupky,a nie nejaké blikanie,
trochu som sa na túto tému bavil tuná s domorodcami,hodil som dokonca reč aj zo známym policajtom,všetci boli trochen v Shocked ,že čo to tam na SK máme za pravidlá,ale bolo mi povedané,že ,,ryba smrdí od hlavy,,obyčajní radoví dopraváci za to nemôžu,len plnia to,čo si tamtí ich hore zmyslia,
veď to je choré aby vodič bol postihovaný za to,že upozorní ostatných že tam stoja schovaný za rohom,pripomína mi to trochu praktiky bývalej Štb za soc.keď sa ľudia špehovali spoza rohu a posielali natvrdo do basy za taľafatky,dokonca śli do lochu aj tí,čo upozornili sledovaných,že po nich idú,
mal som o tom našom spackalovi dobrú mienku,ale od vtedy, ako zaviedol toto postihovanie za blikanie,a ako som ho videl zúrivo búchať päsťou po stole,že ide brať vodičáky TIRákom/pri tom ich prvom proteste/,sa jaksi ešte divím,že ho niekto neodvolal,

pýtal som sa,ćo by sa stalo,keby niekto tu na ostrovoch zaviedol pokuty za blikanie,bolo mi povedané,že v momente by dotyćného verejná mienka vyzliekla z uniformy,novinári by ho ,,roznosili na kopytách,,a vykopali by mu politický hrob, viac by si neškrtol vo verejnej správe Wink
_________________
OPEL ZAFIRA 1.9 CDTi 16V Sport Z19DTH - 110 kw/150k- 2008 ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Buici
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 16.01.2010
Príspevky: 45
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: St Feb 10, 2010 8:42 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Predvcerom som tak jednemu blikal a hned na to policajti ma zastavili.... povedal som ze srnky behali cez cestu tak aby daval pozor Very Happy zozrali aj s navijakom
neviem ci to tu uz bolo spomenute ale v telke raz vraveli ze vo vyhlaske je napisane kedy sa moze davat vystrazne zvukove a svetelne znamenie. takze o zakaze tam neni nic pisane
aspon v takom zmysle to je tam pisane a bol tam aj pravnik co povedal ze je to tak
ale policajti su hlupy takze neodporucam sa hadat s nimi mam taku skusenost ze ked chce tak dokaze pokutovat
_________________
Opel Astra f 1.4 16v
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Feb 10, 2010 10:17 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja tiež stále blikám.
Upozorňujem na nebezpečenstvo, ďakujem za galantnosť, v noci si preblikávam cestu.

Blikanie diaľkovými svetlami je forma komunikácie.
A komunikovať treba, v doprave je to dôležité.

Iná vec je, že "debilizmus slovenský" spôsobuje to, že polícia sa snaží túto aktivitu postihovať nie preto, že by to ohrozovalo ostatných, ale preto, že to potenciálne znižuje príjem za pokuty.

Nenormálne však je už to, že sa policajt skrýva pri meraní rýchlosti.
Je to vlastne istým spôsobom sledovanie a na to treba predsa súdny príkaz!
Keď sa policajti nebudú skrývať, nebude potrebné blikať.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MIRO LONDON
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 21.11.2008
Príspevky: 1954
Bydlisko: London GB

PríspevokZaslal: St Feb 10, 2010 10:33 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Kajo Napísal:


Iná vec je, že "debilizmus slovenský" spôsobuje to, že polícia sa snaží túto aktivitu postihovať nie preto, že by to ohrozovalo ostatných, ale preto, že to potenciálne znižuje príjem za pokuty...

Kajo,100bodov,teraz si zabil presne klinec po hlavičke Thumb Up
_________________
OPEL ZAFIRA 1.9 CDTi 16V Sport Z19DTH - 110 kw/150k- 2008 ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Feb 10, 2010 10:42 am    Predmet: Odpovedať s citátom

diiki Smile
To Ty si ma inšpiroval popisom Londýnskych praktík!
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lukciii
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 01.02.2008
Príspevky: 17
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: St Feb 17, 2010 10:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Kajo Napísal:
Ja blikám ďalej a keď dôjde na vysvetľovanie:
1. budem žiadať dôkaz
2. na Vectre - budem tvrdiť, že auto sa prehúplo a vznikol efekt bliknutia, pričom budem ešte aj tvrdiť, že mi diaľkové nefungujú (predpoklad - montáž tajného vypínača na diaľkové)
3. na Omege (xenóny, oddelená optika) budem tvrdiť, že sa mi šmykla ruka a jedná sa o omyl alebo o zlý kontakt, o odlesk slnka v parabolách
4. za mierne zníženej viditeľnosti budem tvrdiť, že som si iba presvecoval cestu
5. v lete pri otvorenom okne budem dávať znamenie rukou vystrčenou z okna mávajúc zhora nadol (spomaľ)


a este si sprav TAJNY vypinac na turboboost Rolling Eyes
_________________
OPEL ZAFIRA 1.9CDTi
OPEL ZAFIRA 2.0 DTI
OPEL MERIVA 1.7CDTi
OPEL VECTRA 2.2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
zuzko
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.02.2010
Príspevky: 177
Bydlisko: malacky

PríspevokZaslal: St Feb 17, 2010 10:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

blikat sa bude aj tak a vyhovoriek bude coraz viacej a kedmbliknes raz nikto na to nereaguje treba dva krat a uz si to policajti vsimnu a si v keli bo to nevysvetlis ked ukazes rukou zhora nadol vacsina vodicov to pochopi no aj to najdu sa vynimky u nas uz policia nema co pokutovat tak si nachadzaju taketo postihy zachvilu budu pokutovat aj to ked pojdes z kupaliska a zena ti bude sedet v podprde vedla teba ,a vysvetlia to ze vyrusuje okoloiducich vodicov skratka kraviny.

uz pokutuju aj ked mas daco zavesene na spetaku toto uz svet nevidel och tato debata je nadlho Confused
_________________
> PODPIS <
0907 849 756
Lestim pulirujem skrabance, renovujem zasednute svetla, tepujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zuzko
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.02.2010
Príspevky: 177
Bydlisko: malacky

PríspevokZaslal: St Feb 17, 2010 10:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

MIRO LONDON Napísal:
Dúfam,že raz urćite príde doba/v tomto storočí/keď budú dopraváci na SK riešiť len ozajstné priestupky,a nie nejaké blikanie,
trochu som sa na túto tému bavil tuná s domorodcami,hodil som dokonca reč aj zo známym policajtom,všetci boli trochen v Shocked ,že čo to tam na SK máme za pravidlá,ale bolo mi povedané,že ,,ryba smrdí od hlavy,,obyčajní radoví dopraváci za to nemôžu,len plnia to,čo si tamtí ich hore zmyslia,
veď to je choré aby vodič bol postihovaný za to,že upozorní ostatných že tam stoja schovaný za rohom,pripomína mi to trochu praktiky bývalej Štb za soc.keď sa ľudia špehovali spoza rohu a posielali natvrdo do basy za taľafatky,dokonca śli do lochu aj tí,čo upozornili sledovaných,že po nich idú,
mal som o tom našom spackalovi dobrú mienku,ale od vtedy, ako zaviedol toto postihovanie za blikanie,a ako som ho videl zúrivo búchať päsťou po stole,že ide brať vodičáky TIRákom/pri tom ich prvom proteste/,sa jaksi ešte divím,že ho niekto neodvolal,

pýtal som sa,ćo by sa stalo,keby niekto tu na ostrovoch zaviedol pokuty za blikanie,bolo mi povedané,že v momente by dotyćného verejná mienka vyzliekla z uniformy,novinári by ho ,,roznosili na kopytách,,a vykopali by mu politický hrob, viac by si neškrtol vo verejnej správe Wink



plne stebou suhlasim ja som jazdil kamionom a kamosovi zadrzali vodicak len za to ze tam bol a teraz len caka kedy mu ho vratia bo oni maju na vsetko cas a to ze je zivitel rodiny nikoho nezaujima no co uz blazniva slovenska vlada nemaju uz kde hrabat nikde to v inych statoch takto nieje
_________________
> PODPIS <
0907 849 756
Lestim pulirujem skrabance, renovujem zasednute svetla, tepujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Feb 17, 2010 10:58 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechápem. Za čo zadržali kamošovi vodičák?
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
franticek6
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2007
Príspevky: 1871
Bydlisko: Liptovske Sliace (SK) ,Hausmening (A)

PríspevokZaslal: St Feb 17, 2010 11:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja to blikanie trochu sledujem tu v Rakúsku a hlavne kde sa pohybujem, tu blikajú hlavne Bouncing Boobs , ale nájde sa aj pár Cool čo bliknú. To, že dostaneš pokutu za niečo zavesené na zrkadle, to je, že máš niečo v zornom poli vodiča, a teraz otázka:
- čo je zorné pole vodiča - definícia ?
Ja osobne už som sa vyhádal 2x v RK, a to nech mi povie čo je zorné pole vodiča, príslušník:
- zorné pole je od stľpika po zrkadlo
- pole ľavého stierača
Ja som argumentoval:
- to je definícia Vaša a nie zo zákona
- stierač sa mi nepretína za zrkadlom ale pred
keď nepochodil tak sa začal oháňať mojím denným svietením, ja som mu ukázal certifikát, pozrel si E a zklapol, proste niektorí sú On The Shitter
_________________
Sintra 2,2 dth r.v.99 ->RK-372-AU,, 7,0/100km
Skype : franticek6
http://www.franticek6.salem.sk/index.php
- - DIAGNOSTIKA OPCOM - -
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zuzko
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.02.2010
Príspevky: 177
Bydlisko: malacky

PríspevokZaslal: St Feb 17, 2010 11:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

macil Napísal:
Nechápem. Za čo zadržali kamošovi vodičák?

co boli tie strajky dopravcov tak strajkoval a jemu a este jednemu kamionistovi zadrzali
_________________
> PODPIS <
0907 849 756
Lestim pulirujem skrabance, renovujem zasednute svetla, tepujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Feb 17, 2010 11:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha. Už chápem. Embarassed
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI.... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
Strana 4 z 7

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group