Opelclub Fórum
Prihlásenie motorového vozidla dovezeného z vonku
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OPEL VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kimi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 2841
Bydlisko: Diviacka Nová Ves

PríspevokZaslal: St Máj 09, 2007 8:34 am    Predmet: Prihlásenie motorového vozidla dovezeného z vonku Odpovedať s citátom

Viem, že sa to tu už niekde preberalo, ale nemôžem to nájsť/pán moderátor nech to presunie ak vie kde Wink /,ale chcem sa spýtať či je možné prihlásiť motorové vozidlo ktoré spĺňa normu E1, ale ročník je prinajmenšom postarší, konkrétne mám na mysli samozrejme Asconu asi Cabrio, ktorá má pod kapotou oficiálne vymenený motor ktorý vyhovuje predpisom, konkrétne v Nemecku,všetko je vydokladované a spôsobilé na cestnu prevádzku v TUV.V skratke Opel Ascona r.v.85 motor 2.0 16V / ktorý na Slovensku nik pepovolí do tohto auta - ale je už zapísaný v nemeckom TP ako spôsobilý a splňa normu E1/. Podotýkam všetko je legálne zapísané, preverené na TUV a schválené.
_________________


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Máj 09, 2007 8:38 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že ak k tomu dostaneš certifikát komformity, tak môžeš. O tom však silne pochybujem. Všetko je závislé na tom zdrape buzerlajstra, ktorý nikde inde v EU nevyžadujú.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Kimi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 2841
Bydlisko: Diviacka Nová Ves

PríspevokZaslal: St Máj 09, 2007 8:52 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Macilko a povedz neznalému/po slovensky sprostému/ dedinčanovi ako to vyzerá , resp. čo to vlastne je a kto mi to môže dať? Shocked

P.S.: prípadné foto napovie viac Very Happy
_________________


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Máj 09, 2007 10:14 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som to tiež nikdy nevidel, moja kára bola dovezená ešte pred r. 2005, ale ak si dáš do vyhľadávania certifikát malo by ti to nájsť pomerne vyčerpávajúci popis od našej Prvej dámy opelclubu, Lei. Wink
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Lea
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 1618
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: St Máj 09, 2007 7:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tiež sa mi to tu nechce hladať, ale pred dvoma rokmi, ked som si moju Sintričku doviezla z Berlina, bolo potrebne k prihlaseniu na SK nasledovne dokumenty:orig. TP, doklad o kupe vozidla /faktura/, doklad o odhlasení vozidla, už spomínaný certifikat confornityC.O.C./doklad o zhode- je to doklad, že auto splna myslim euro 3 normu- nie som ista... u mna to boli 2XA4 kusy papiera, kde boli všetky udaje o aute- niečo podobne, ako nový TP-ten skladací... a bud ho človek dostane spolu s ostatnými dokladmi pri kupe auta, a ked nie, tak sa vybavuje dodatočne cez vyhradneho dovozcu Oplov ... firmu by som vedela zistiť, keby bolo treba, ale t.č. ako som tak bludila na nete, tak za poplatok cca 4-5000.- vybavia COC to robia rozne firmy a pošlu ho potom na dobierku... mna stal tiež 5000.- a čakala som nan 2 mesiace, lebo Nemci mi ho sice vystavili behom 2 dní ale posielalo sa to cez Madarov- a tam to ležalo na stole 2 mesiace a keby som nenarobila riadny cirkus, tak by to tam stalo ešte nejaký ten čas. Všetky tieto doklady- sa zanesu na okresný urad odbor dopravy, ciest a neviem čoho ešte, niektoré musia byť uradne preložene s gulatým razítkom potvrdene... myslim, že už len COC, potom začne urad konanie, vyšle auto na špecialnu STK... je to papierovo ina stk, ale inak klasika... papier z STK sa zanesie nazad na urad a potom sa už počka cca 5-10 dni/ ja 2 dni/ na nový TP, potom klasika k policajtom na kontrolu VIN, spz, poistka samozrejme a recyklačný poplatok 2000.- COC sa vydava na auta nie staršie ako 7 ?? rokov neviem presne... plus - minus 1 rok, a auto, ktore ho nema, musi prejsť štatnou homologizačnou skušobnou... stoji to cca 40 000.- !!! to viem presne, lebo skoro som to musela aj ja absolvovať, pretože to moje americke autíčko je predsa len trošku nezvyčajne pre našich uradníkov... tolko v "skratke" Laughing hadam som na nič doležite nezabudla Wink
_________________
BMW 330d r.v 2006 full výbava, 231 koníkov...OPEL SINTRA 2,2 GLS r.v. 1999, 104kw, motor X22XE, Made in USA -identické s Chevrolet Transport... moje 2.EX (3/2005-9/2008)
OPEL OMEGA 2,0i GLS combi, r.v. 1988.. (moje 1.EX :4/2003-8/2004)


Naposledy upravil Lea dňa Št Máj 10, 2007 7:19 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kimi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 2841
Bydlisko: Diviacka Nová Ves

PríspevokZaslal: St Máj 09, 2007 8:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

... ďakujem Lea, takže asi z toho nič nebude vek je vek a 7 ročnú Asconu som ešte nevidel Smile
_________________


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lea
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 1618
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: St Máj 09, 2007 8:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ale zmena nastane určite ked vstupime do "Schengenu" , lebo potom bude volný pohyb tovaru medzi členskými krajinami... takže možno sa Ti oplati chvilku počkať a dovtedy našetriť par drobných...
_________________
BMW 330d r.v 2006 full výbava, 231 koníkov...OPEL SINTRA 2,2 GLS r.v. 1999, 104kw, motor X22XE, Made in USA -identické s Chevrolet Transport... moje 2.EX (3/2005-9/2008)
OPEL OMEGA 2,0i GLS combi, r.v. 1988.. (moje 1.EX :4/2003-8/2004)


Naposledy upravil Lea dňa Pi Máj 11, 2007 7:17 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
studna
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 27.11.2006
Príspevky: 148
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Máj 09, 2007 10:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.euroinfo.gov.sk/index/go.php?id=1226 Wink
_________________
Opel Astra Coupe [Bertone Edition]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Máj 09, 2007 11:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď som to tak zhruba rátal, tak dovoz auta z EU a s COC, vrátane nových, tohto roku pribudnuvších poplatkov, vyjde už na pekných 25000,- až 30000,-Sk Evidentne štát zacítil možný zdroj tučných príjmov, tak to patrične využíva. Evil or Very Mad
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
RisNo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.01.2006
Príspevky: 1617
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Št Máj 10, 2007 6:15 am    Predmet: Odpovedať s citátom

jj...preto je dobre mat rodinu vonku...kupis is auto, napises to nanho a potom si uz len uzivas a cvakas... Wink
_________________
--== RisNo ==--
Monthy III = Volvo S80 V8....BUDE
Monthy II = VeBe 99" 2.0 16V 100KW (X20XEV)
Monthy I = VeBe 98" 1.8 16V 85KW (X18XE)
http://risno.salem.sk/
http://www.dobryanjel.sk/
http://www.smolkovia.sk/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Kimi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 2841
Bydlisko: Diviacka Nová Ves

PríspevokZaslal: Št Máj 10, 2007 7:56 am    Predmet: Odpovedať s citátom

tak som fakt asi skončil Crying or Very sad
_________________


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lea
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 1618
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št Máj 10, 2007 7:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ešte jedno upozornenie- pozor na prevozne spz- tie som napr. aj ja mala , ale hačik je v tom, že platia len v krajinách "Schengenu" ... či ako sa to píše... takže sa može stať, ako sa stalo mne, že na nemecko-českej hranici som sice cez nemecku stranu prešla bez problemov, ale češi ma nepustili dalej, lebo v podstate som nemala zakonnu poistku... mala som dve možnosti: otočiť to a isť spodom cez Rakusko, alebo zavolať odťahovku a dať sa odtiahnuť... takže čo spraviť?? milí colnici to maju dobre vymyslene, maju dohodnutých chlapov s odťahovým vozidlom, zavola mu, že ma pre neho "kšeft" , pride odťahovka na hranicu, naloží auto a... naložili aj mna, išla som cez Cínovec-tak ma zviezol dole kopcom par kilometrov do Dubí, tam ma vyložil, zaplatila som 2000.- Kč !!!!!!!! /1000 ma colnik, 1000.- odťahovák/ a na vlastne riziko, že ma hadam nechytia, som frčala domov... a trpnuť, aby sa nahodou nestala nehoda a nerozbila som auto alebo niekomu inemu nesposobila škodu, lebo auto nebolo poistene...ja som bola vtedy čerstva vodička, nevyjazdena, šoferák som mala 2 roky a posledných 9 mesiacov som v aute nesedela, lebo omegu sme predali, tak to boli nervy, na novom aute, tolká štreka... na slovenskej hranici ma naštastie nekontrolovali, ale ako občas chodim cez Berg, tak som tam už par krat videla odstavene auta s prevoznými spz, a zufalých majitelov vedla nich a nevedeli, čo robiť... takže pozor na to... eto vsjo Rolling Eyes inak mna pred dvoma rokmi vyšli všetky poplatky pri prihlasovaní auta cca 15 000 /to tam ratam aj tých 2000.- Kč, neratam cca 3000.- čo som tankovala do Sintry na cestu domov, prevozne značky boli v cene auta, ale ked sa to zrata, aj tak som ušetrila, lebo auto ma vyšlo aj so všetkými poplatkami 200 000.- a tu by som zan vtedy dala - za take iste-r.v., výbava cca 270 000.- takže oplatí sa určite, a hlavne Ople idu v Nemecku naozaj za facku, tam fičia BMW, mercedesy...VW... atd, opliky si oni velmi nevážia, blbci Rolling Eyes
_________________
BMW 330d r.v 2006 full výbava, 231 koníkov...OPEL SINTRA 2,2 GLS r.v. 1999, 104kw, motor X22XE, Made in USA -identické s Chevrolet Transport... moje 2.EX (3/2005-9/2008)
OPEL OMEGA 2,0i GLS combi, r.v. 1988.. (moje 1.EX :4/2003-8/2004)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ziggy07
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 11.05.2007
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: So Máj 12, 2007 9:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak mozem nieco napisat ja mam trochu inu skusenost.
Stastnou zhodou okolnosti mam Astru ktoru som kupil zene v D a vybavovanie slo jednoduchsie ako som si myslel, nastastie som sa dostal teraz uz mozem napisat na znameho ktory zijev D a nasiel som si auto cez mobile.de on mi to obvolal lebo to bolo od neho az 400 km takze nebol nan pozriet ale vyzeralo to OK tak som sa vybral pren. Mal som problem ze odvoz som mal na vikend a nechcel/nemohol som zabijat cas a peniaze v cudzine, tak mi kupil znacky na seba ktore mi poslal po jednom cloveku na SK(zlate ktore platia v ramci shengen). So znackami a zabezpecenou odtahovkou na hranici som sa pobral pre auto. Este mi pomohol aj COC ktore som mal ja v ruke za 1 tyzden a dal som zan 25eur. Pri navrate mi asi velmi pomohlo ze znacky boli aj so zaplatenou poistkou (zelenou kartou) takze hranice som presiel tiez povlastnej osi. Prekvapenie sa mi dostalo ked som prisiel na okresny urad iba sa spytat co vsetko musim prelozit mi povedali ze nic iba zaplatit recyklacny fond a poplatok za ziadost 2000 a 2000. Vramci toho isteho dna som mal papiere s ktorymi som siel na STK 1200 koli emisnej mame diesel (Pondelok). V stredu som bol spat na okresnom urade a tam sa ma spytali kedy by som to chcel prihlasit ja ze co najskor, tak mi pani povedala za mozem prist v piatok rano aby som stihol dopravakov 2000 (ze dnes to uz nesthnu lebo riaditelka ide o 12.00 prec). V piatok som si dal iba obzriet auto ale kebyze moc chem tak mam skoro vsetko vybavene vramci jedneho tyzdna. Na nase urady sa mi to zda az prekvapivo dobre, nie? Este som zabudol ze treba rata este raz Administrativnu STK. Ked to ratam tak mi to vychadza 125 eur znacky a COC a cca 8000 papiere v SK co by sa mohlo odratat 2000 za znacky ak by bolo kupene z ineho okresu a cca 1200 za STK ktoru treba aj tak robit kazde dva roky....
Ja mozem povedat az na tu cestu a trochu stresov vyslo to lepsie ako som dufal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
taky69
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.03.2007
Príspevky: 1204
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Po Máj 14, 2007 10:28 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak si necháte auto doviezť a nejdete si poň sami, nemáte dosť času na vybavovanie a nervy na úrady....tak to nechajte na toho kto vám auto doviezol, pretože ked to robí dlhšie má už na všetkých úradoch a polícii podchytených ludí čo mu to za menšiu odmenu vybavia na počkanie a nemusí tam čakať ako niekto iný čo si to všetko vybavuje sám. Vy ste bez starostí a stresu, nemusíte skoro ráno vstávať aby ste sa postavili do radu čakajúch ludí síce stojí to niečo navyše ale ked ste si už doviezli auto tak tých pár tisíc sa dá ešte obetovať ale to záleží od každého osobitne niekto si to radšej obehá sám bude sa tam nervačiť ale ušetrí tých pár tisíc...vravím to z vlastnej skúsenosti spravil som to raz že som si všetko vybavoval sám a som povedal že radšej zaplatím tých prá tisíc viac a som bez starostí
_________________
> PODPIS <
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
klifton007
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 03.03.2007
Príspevky: 60
Bydlisko: Piešťany-okolie

PríspevokZaslal: Po Máj 21, 2007 4:58 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som si v roku 2006 doviezol z Rakúska moju Vectru, prihlásil som to v pohode (samozrejme mal som komplet doklady) preložené COC aj s odhláškou TP z Rakúska, rakúsky TP, faktúru, na obvodnom úrade som zahájil konanie, dostal som rozhodnutie o prerušení konania, išiel na STK, potom znovu na OÚ, samozrejme zaplatil všetky poplatky a dostal som slovenský TP, potom na DI som išiel vozidlo zaevidovať , všetko som vybavil za pol dňa , akurát som sa nachodil....to som nikde nečakal , ale keby som nebol policajt (dopravák) tak vybavím veľkú figu----ľutujem obyčajných smrteľníkov Laughing Laughing Laughing
_________________
Vectra B - 2.0 DI 16V (1997) motor X20DTL - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lea
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 1618
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po Máj 21, 2007 6:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som to v podstate tiež všetko vybavila všeho všudy za pár hodín, len som dlho čakala na COC... ked už bolo všetko na urade dopravy, potom to šlo rýchlo... len to trvalo najdlhšie, dať to poprekladať, isť pre to, zaniesť na urad.... ale aj tak by som to nabuduce absolvovala zas sama, nebolo to až take hrozne, a ked už viem, kde, čo , ako... a mam znamych aj na dopr. polícii, aj na stk a aj na okr. urade... tak sa dá, nebudem niekomu platiť nekresťanske prachy za to, čo si dokážem vybaviť aj sama. Wink
_________________
BMW 330d r.v 2006 full výbava, 231 koníkov...OPEL SINTRA 2,2 GLS r.v. 1999, 104kw, motor X22XE, Made in USA -identické s Chevrolet Transport... moje 2.EX (3/2005-9/2008)
OPEL OMEGA 2,0i GLS combi, r.v. 1988.. (moje 1.EX :4/2003-8/2004)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
klifton007
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 03.03.2007
Príspevky: 60
Bydlisko: Piešťany-okolie

PríspevokZaslal: Ut Máj 22, 2007 9:32 am    Predmet: Odpovedať s citátom

aj tak je to dehonestácia europskej legislatívy, pretože vozidlo, ktoré napr. včera jazdilo v Nemcku dnes už nie je spôsobilé jazdiť po rozbitých slovenských cestách. Je to iba naháňanie peňazí do štátnej kasy. jednoduché by to bolo keby sa to robilo ako odhláška z okresu do okresu, súhlasím aj s vyšším poplatkom, ale na čo COC, je to blbosť ....nuž na Slovensku je to tak, sme v únií aj tak musíme byť iní, drvivá väčšina COC je podvod na ktorom určití jedinci dobre zarábajú , samozrejme je to sklbené aj s úradníkmi na OÚ, ktorí vydávajú TP...."za peniaze aj v Prahe dúm" poznám prípady keď za 30 tisíc ti donesú domov komplet všetko a nemusíš ani prstom pohnúť a nikam chodiť, prihlási sa aj ročník 1995...je to sila
_________________
Vectra B - 2.0 DI 16V (1997) motor X20DTL - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
taky69
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.03.2007
Príspevky: 1204
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Ut Máj 22, 2007 10:36 am    Predmet: Odpovedať s citátom

no tak to poznám aj ja taký DI kde prihlásiš aj lietadlo na značky Laughing čiže so staršími typmi áut problém nie je...
_________________
> PODPIS <
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
chausj
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.12.2006
Príspevky: 2224
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Máj 22, 2007 2:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak potom mi poradis niekedy ze kam sa mam obratit...chcel by som doniest Calibru niekedy Wink
_________________
Opel Vectra C GTS Z19DTH AT 2007 - NA PREDAJ
Ford Focus Wagon 2011 2.0 TDCI
Opel Omega B Y22DTH 2001 - godfather
Opel Corsa C Z10XE 2001 - segra
Opel Omega A C20NE 1991 - RIP
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kimi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 2841
Bydlisko: Diviacka Nová Ves

PríspevokZaslal: Ut Máj 22, 2007 2:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

taky69 Napísal:
no tak to poznám aj ja taký DI kde prihlásiš aj lietadlo na značky Laughing čiže so staršími typmi áut problém nie je...

... to myslíš vážne?
_________________


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OPEL VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group