Opelclub Fórum
Otáčky motora max. do 3000 - motor nemá ťah

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ZAFIRA, SINTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Weatherman
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 05.01.2010
Príspevky: 8
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Po Jan 11, 2010 1:12 pm    Predmet: Otáčky motora max. do 3000 - motor nemá ťah Odpovedať s citátom

Zdravím všetkých.
Na info paneli svieti auto s kľúčom. Ráno za studena mi išli otáčky i nad 3000 a aj turbo zapínalo. Kým som vyšiel z mesta, kde sa moc nedá auto vytáčať v rannej špičke, turbo prestalo pracovať. Auto ide na 5. st max. 140km/hod - 3000 ot. a na 6 st. max. 130km/hod - 2200 ot.. Na nižších stupňoch tiež max. 3000 ot.. Do kopca na 4. st. 80 km/hod.
Týždeň pred tým bola tá istá porucha - poruchu ovládania turba hlásila diagnostika- mechanik vymenil vzduchový filter a nejakú trubku. Hlásenie poruchy zmizlo, auto išlo normálne ale len cca 20 km a znovu to isté.
Auto mám zatiaľ veľmi krátko, ale pokiaľ som dobre čítal na fóre tak vlastne autom prešlo do núdzového režimu a porucha nie je jednoznačná. Pokiaľ ste mali podobné problémy budem rád, keď sa s riešením a skúsenosťami podelíte. Vďaka
_________________
Opel Zafira Z19DT, 2007
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Jan 11, 2010 1:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď ti svieti "zlá" kontrolka, tak v prvom rade to chce diagnostiku.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Weatherman
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 05.01.2010
Príspevky: 8
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Po Jan 11, 2010 2:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Čo som bol v servise v Prešove tak mu vykazovalo chybu P242F, ale nemá originál diagnostiku na Opel. Teraz som sa prave vratil z diagnostiky v Košiciach - servis pri malej stanici. Už po ceste tam mi zhasla porucha a auto išlo normálne. Na dignostike mi našli predchádzajúcu chybu - PDF filter a teraz bol plný na 65%. Spravili mi ešte statickú regeneráciu. Teraz ide auto normálne. Predtým som mal problém - zanesený PDF - možte pozrieť v časti Zafira, Sintra všeobecne - filter PDF. Prečisťoval som ho vapkou.
Tak zatiaľ všetko OK.
_________________
Opel Zafira Z19DT, 2007
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ZAFIRA, SINTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group