Opelclub Fórum
aka porucha?

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OPEL VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
no name
Anonymný





PríspevokZaslal: Pi Mar 17, 2006 7:51 pm    Predmet: aka porucha? Odpovedať s citátom

niekedy mi svieti oranzova kontrolka(el. motora) co to znamena?
mam motor c14nz
Návrat hore
jerryl
Prezidento
Prezidento


Založený: 08.01.2006
Príspevky: 633
Bydlisko: Topoľčianky

PríspevokZaslal: Pi Mar 17, 2006 7:53 pm    Predmet: Re: aka porucha? Odpovedať s citátom

no name Napísal:
niekedy mi svieti oranzova kontrolka(el. motora) co to znamena?
mam motor c14nz


Skús to popísať bližšie.Čo sa deje keď sa rozsvieti?Motor ide stále rovnako?.alebo sú nejaké zmeny.
_________________
OPEL VIVARO LONG 2,5 CDTI WESTFALIA - automat
www.jerryl.salem.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
no name
Anonymný





PríspevokZaslal: Pi Mar 17, 2006 8:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nastartujem a po 5sek. mi to zasvieti, chod motora sa nemeni,ale mam stale velky volnobeh
Návrat hore
harry.dj
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 26.01.2006
Príspevky: 680
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Mar 17, 2006 9:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

rozvody,kladky,čerpadlo,ventily,kompresny tlak. toto je len par veci čo to može byt. v mojom pripade to boly rozvody a kamaratov to robilo preto že mal utrhnuty gumenu uchytku na palivovom čerpadle a otrasamy mu to svietilo.len tolko som chcel.
_________________
Opel OMEGA 2.0i,CD,16V caravan.X20XE


Naposledy upravil harry.dj dňa So Mar 18, 2006 12:59 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jerryl
Prezidento
Prezidento


Založený: 08.01.2006
Príspevky: 633
Bydlisko: Topoľčianky

PríspevokZaslal: Pi Mar 17, 2006 11:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no name Napísal:
nastartujem a po 5sek. mi to zasvieti, chod motora sa nemeni,ale mam stale velky volnobeh


Po zohriatí motora sa všetko vráti do normálu?
_________________
OPEL VIVARO LONG 2,5 CDTI WESTFALIA - automat
www.jerryl.salem.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
jakub kosice
Anonymný





PríspevokZaslal: So Mar 18, 2006 4:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

neviem ci mas krokovy motorcek alebo elektrotrysku skus to pozriet mozno sa krok. zasekava
Návrat hore
Fastspeed
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 08.01.2006
Príspevky: 986
Bydlisko: Komárno

PríspevokZaslal: So Mar 18, 2006 6:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Môžeš zvoliť aj drahšiu cestu. Zoberieš auto na diagnostiku, a tam ti povedia, že čo máš za problém.
_________________
Nejazdím rýchlo, len lietam nízko...
Jožo
My EX Opel Calibra C20XE, 4x4 OFF Opel Omega A3000 C30LE Opel Astra F Caravan C16NZ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
Lea
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 1618
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: St Mar 22, 2006 6:42 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne sa to stalo vcera- z ničoho - nič... Idem z roboty hore " Banskou " do kopca 120/h... a v tom sa mi rozsvietila ta kontrolka! Na aute som nič nezbadala, ziaden podozrivý zvuk, ani zmena otáčok, teplota motora o.k. Prešla som asi 5 km a kontrolka zhasla. A za nejakých 5 min sa znovu rozsvietila a svietila až kym som neprišla domov... Ja sama si s tým neviem dat rady, tak s tým idem zajtra na diagnostiku. Uvidime, co to zas bude... Crying or Very sad
_________________
BMW 330d r.v 2006 full výbava, 231 koníkov...OPEL SINTRA 2,2 GLS r.v. 1999, 104kw, motor X22XE, Made in USA -identické s Chevrolet Transport... moje 2.EX (3/2005-9/2008)
OPEL OMEGA 2,0i GLS combi, r.v. 1988.. (moje 1.EX :4/2003-8/2004)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opeler
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 08.02.2006
Príspevky: 150

PríspevokZaslal: St Mar 22, 2006 1:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to ti svieti asi preto ze chodiš do kopca iba 120-tkou s 2,2 litrovým motorom. nabuduce tam skús aspoň 140 -150 -tku. Very Happy
_________________
Pripraviť sa. Pozor. Štart!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lea
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 1618
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št Mar 23, 2006 1:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To nie je kopec ako niekde na Sturci, ale taky dlhý tiahly kopcek bez zakrut, a musela som predbehnut jednu Octaviu, lebo mi od nej frkali kamienky spod kolies mne na kapotu... Ten kopec by sa dal v pohode aj 160, ale ja vacsinou dodržujem rychlosť... Dnes , ked som sla rano do roboty- 90/hod... svietila, prisla som do Prievidze, prestala svietiť... Uvidime, či niečo zistia na tej dg. Sad
_________________
BMW 330d r.v 2006 full výbava, 231 koníkov...OPEL SINTRA 2,2 GLS r.v. 1999, 104kw, motor X22XE, Made in USA -identické s Chevrolet Transport... moje 2.EX (3/2005-9/2008)
OPEL OMEGA 2,0i GLS combi, r.v. 1988.. (moje 1.EX :4/2003-8/2004)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opeler
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 08.02.2006
Príspevky: 150

PríspevokZaslal: Pi Mar 24, 2006 11:18 am    Predmet: Odpovedať s citátom

no mne tiež raz z ničoho nič začala svietiť kontrolka diagnostiky, a za 500 Sk mi povedali, že je chyba v klime a našiel som vyhorenu poistku od klimy. Tak som je vymenil a kontrolka svietiť prestala.
_________________
Pripraviť sa. Pozor. Štart!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lea
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 1618
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi Mar 24, 2006 1:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dufam, ze aj u mna to bude len nejaka prkotina, lebo kazdy mesiac idem z niečim do servisu. Naposledy mi odisiel termostat, motor sa mi vobec nezohrial na prevadzkovu teplotu- max. nejakych 40 stupnov, ale to by som neverila, ako sa to auto chovalo. Nie a nie ho rozbehnut, lenive bolo viac ako obyčajne... Kym som to rozturovala na rovinke na tu 100 - večku, tak to trvalo aj 1/2 min.... Razz
_________________
BMW 330d r.v 2006 full výbava, 231 koníkov...OPEL SINTRA 2,2 GLS r.v. 1999, 104kw, motor X22XE, Made in USA -identické s Chevrolet Transport... moje 2.EX (3/2005-9/2008)
OPEL OMEGA 2,0i GLS combi, r.v. 1988.. (moje 1.EX :4/2003-8/2004)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
undy
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.02.2006
Príspevky: 151
Bydlisko: Horné Saliby

PríspevokZaslal: Pi Mar 24, 2006 3:02 pm    Predmet: termo Odpovedať s citátom

Vždy som si myslel že viem všetko,len jedno ešte potrebujem do dokonalosti:ako sa spozná zlý termostat-len tým,že sa pomaly,resp.vôbec nezohreje motor?Nemôže sa len tak sprosto otvoriť,že teplota OK ale auto nekúri?
_________________
best MV6 X30XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pepo
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 10.01.2006
Príspevky: 68
Bydlisko: Kladno, Zvolen

PríspevokZaslal: Pi Mar 24, 2006 3:42 pm    Predmet: Re: termo Odpovedať s citátom

undy Napísal:
Vždy som si myslel že viem všetko,len jedno ešte potrebujem do dokonalosti:ako sa spozná zlý termostat-len tým,že sa pomaly,resp.vôbec nezohreje motor?Nemôže sa len tak sprosto otvoriť,že teplota OK ale auto nekúri?


Otvorený termostat spoznáš tak, že naštartuješ studený motor a chytíš hadicu za termostatom. Ak bude teplá podstatne skorej ako motor dosiahne 80°C tak je vadný termostat.
_________________
Pepo

Opel Calibra 2.5V6, 170Hp
A takto vypadá
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Lea
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 1618
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po Mar 27, 2006 12:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak už mam diagnostiku za sebou- teda moje auto. Ja som s tým nebola, ale kamarat a ten mi dal do ruky len vysledok : snimač klepaní - vadny , snimač otačiek pri starte- vadný. Udajne to potom vynulovali, teraz mi už kontrolka nesvieti, ale že keby sa rozsvietila znova, mam prist a že by mi to napojili na PC a zistili presnu chybu ? Uvidime, ako to dopadne!? Crying or Very sad Laughing Hadam to nie je nič važne... Wink Uvidime po čase, čo sa bude diať Laughing
_________________
BMW 330d r.v 2006 full výbava, 231 koníkov...OPEL SINTRA 2,2 GLS r.v. 1999, 104kw, motor X22XE, Made in USA -identické s Chevrolet Transport... moje 2.EX (3/2005-9/2008)
OPEL OMEGA 2,0i GLS combi, r.v. 1988.. (moje 1.EX :4/2003-8/2004)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OPEL VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group