Opelclub Fórum
Rosenie

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
matemate
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 09.09.2008
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Št Dec 10, 2009 2:48 pm    Predmet: Rosenie Odpovedať s citátom

Ahojte corsaci, mam taky problem s mojou corsickou, ze sa extremne rosia okna z vnutra obcas az tak ze su akoby mastne a po utreti sa to po par minutach opakuje. Poradili mi vymenit vzduchovy filter a filter klimatizacie (tu aj tak nepouzivam) no problem sa neostranil. Nemate niekto podobne skusenosti??? V servise mi nevedia poradit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Št Dec 10, 2009 2:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To ze si vymenil filtre si spravil dobre, to je prvy krok.Skusil si uz poriadne umyt znutra skla? Myslim ale poriadne, SHERON ma taky pripravok penovy v spreji. Mne to pomohlo, tiez som ich mal mastne.
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
matemate
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 09.09.2008
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Št Dec 10, 2009 2:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ano umyl som riadne cistou jarou, cistym odmastovacom a viac krat, boli krasne ale iba par dni, potom opat mastne a vlhli takmer okamzite. Inak mam v aute sucho a nepomaha ani na maximum ventilator priamo na okna ci uz studeny alebo teply vzduch, iba ciastocne
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Št Dec 10, 2009 2:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A to ti robi iba celne sklo, alebo vsetky...
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Stanley224
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 12.03.2008
Príspevky: 949
Bydlisko: Veľké Leváre

PríspevokZaslal: Št Dec 10, 2009 2:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som pozrel na radiator či nieje prasknúty Rolling Eyes
_________________
Vectra C-Y22DTR-92kw,r.v.02
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št Dec 10, 2009 3:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ano, zaklad je mat ciste skla aj zvnutra..to jest zbavene mastnoty. Kazdy clovek ma v dychu kvapocky vody, v ktorej je ista koncentracia mastnoty (z jedla, pitia, fajcenia a pod..). Takyto nanos v lete na okne nevidno, v zime ho vidno, lebo sa na skle vyzraza kondenzovana para ... ta sa dobre chyta prave na taky mastny, no pred zkondenzovanim este priehladny povrch ... utretim beznou utierkou, alebo aj jelenicou, to len rozmazes, ale neodstranis, preto sa bude zrazat vodna para zas a zas ... ked si odmastis okno zvnutra spec. pripravkom na okna, zistis, ze sa ti ta para bude zrazat opat ... v tedy ti ale pomoze pustit ofuk okien (v corse B nieje problem - a je to naozaj rychle ofukane),, kde to ofuknutie ak je okno ciste (hladke - teda bez nanosov mastnoty) alebo pouzit na okna taku emulziu, ktora by po vylesteni mala ciastocne zabranovat hmleniu okien ...

Obcas v zime je dobre ak aj mas "novy" kabinovy filter ho vytiahnut., zobrat domov poriadne presusit, a opat zalozit ked bude suchy... niekedy z tolkeho sychraveho pocasia, , nestihne sa obsusit a zrazaju sa na nom vodne pary od tepleho motora pri chladnuti auta... z tym nic nenarobis ... jesen je raz taka...
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
standape
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 14.02.2008
Príspevky: 822
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: Št Dec 10, 2009 9:08 pm    Predmet: Re: Rosenie Odpovedať s citátom

matemate Napísal:
Ahojte corsaci, mam taky problem s mojou corsickou, ze sa extremne rosia okna z vnutra obcas az tak ze su akoby mastne a po utreti sa to po par minutach opakuje. Poradili mi vymenit vzduchovy filter a filter klimatizacie (tu aj tak nepouzivam) no problem sa neostranil. Nemate niekto podobne skusenosti??? V servise mi nevedia poradit.


a to rosenie sa ti vytvara ked sedis v aute len sam?inac pri takomto pocasi je to docela normalne ze sa ti trocha zarosia okna ale ked je motor zohriaty tak by to malo pomaly aj zmiznut..........ja ked auto rano nastartujem mam kurenie zhruba na polovicke(teply/studeny) a rychlost motora min. na 2-jke,ofuk nohy/okno a tak je to cely cas jazdenia
_________________
Skoda 120LS 781.136(46KW)r.v.06/82,SC-058AP-(ex)
Opel Corsa B 1.0 12V X10XE(40KW)r.v.06/98-TWEN,SC-747BJ-(ex)
Opel Corsa D 1.4 16V A14XER(74KW)r.v.01/11-Red Magma/Black Zaphire
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
blitzi
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 28.12.2008
Príspevky: 11

PríspevokZaslal: So Dec 12, 2009 9:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nerobi ti to len ked mas zap. vnutorny obeh vzduchu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matemate
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 09.09.2008
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Po Dec 14, 2009 9:00 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Rosia sa mi vsetky okna, viac ked je viac ludi v aute co je pochopitelne, no myslim ze je to viac ako je vhodne. Po riadnom odmasteni to vyzera lepsie uvidime na ako dlho, no dakujem za radu. Filter mam novy a suchy. Samozrejme pri vnutornom obehu je to omnoho silnejsie ale ten nepouzivam. Asi to fakt nebude technicky problem, iba ta mastnota. Dakujem za rady.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group