Opelclub Fórum
dialkove ovladanie
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Bruno
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 01.03.2007
Príspevky: 9867
Bydlisko: Bojnice

PríspevokZaslal: Št Apr 12, 2007 10:45 am    Predmet: dialkove ovladanie Odpovedať s citátom

Kto poradi??? odislo mi dialkove ovladanie orig.v kluci..asi baterka...vymenil som...premeral vsetko funguje Very Happy ale na druhy den nic. Exclamation co sa stalo??? neviem ci to moze suvisiet ale auto "produkuje" dost statickej elektriky. dik. Sad
_________________
Mercedes-Benz A-Klasse W168 A160 75kW Avantgarde...lebo medved
www.branko.salem.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
andre
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.08.2006
Príspevky: 55
Bydlisko: Kanianka

PríspevokZaslal: Št Apr 12, 2007 6:19 pm    Predmet: Re: dialkove ovladanie Odpovedať s citátom

Bruno Napísal:
Kto poradi??? odislo mi dialkove ovladanie orig.v kluci..asi baterka...vymenil som...premeral vsetko funguje Very Happy ale na druhy den nic. Exclamation co sa stalo??? neviem ci to moze suvisiet ale auto "produkuje" dost statickej elektriky. dik. Sad


no stou statickou, neviem .. ale ja mam podobny problem.. asi taky ze mi ide dialkove 2-3 dni a potom prestane , zosynchronizujem a funguje zasek ale dokedy je vzdy otazne ...
inak bruno , nemas daleko ku mne dojdi v sobotu 21.4. k nam hore a pokvakame .... dojdi na bicykli ... niečo zachladim Cool , teda ak nič nemaš Cool
_________________
Opel VECTRA B 1,6/16V X16XEL red color

Every day is funday.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
vladimir
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Handlová

PríspevokZaslal: Št Apr 12, 2007 6:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Shocked Shocked Shocked
možno zlé uzemnenie (kostra)....susedovi haprovali prístroje na palubovke,tak sme sa s tým sr.li pol dňa,ale už je ok,len sme vyčistili každý uzemňovací bod....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bruno
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 01.03.2007
Príspevky: 9867
Bydlisko: Bojnice

PríspevokZaslal: Št Apr 12, 2007 6:35 pm    Predmet: Re: dialkove ovladanie Odpovedať s citátom

Toho 21.4 pridem...a hadam ten problem sa vyriesi. Ci na biku to neviem som trosku lenivy Smile - ale daat si mozme moja draha polovicka si vectricku oblubila a musim schovavat kluce pred nou Smile
Ono problem je v tom ze baterka totalne sa vybila.Takze budem zbytocne mackat ked to nema stavu. Tak sa mi zda ze pojdem kuknut na horny koniec k Imrovi.
_________________
Mercedes-Benz A-Klasse W168 A160 75kW Avantgarde...lebo medved
www.branko.salem.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Bruno
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 01.03.2007
Príspevky: 9867
Bydlisko: Bojnice

PríspevokZaslal: Št Apr 12, 2007 6:40 pm    Predmet: kde to je??? Odpovedať s citátom

[quote="vladimir"]Shocked Shocked Shocked
možno zlé uzemnenie (kostra)....susedovi haprovali prístroje na palubovke,tak sme sa s tým sr.li pol dňa,ale už je ok,len sme vyčistili každý uzemňovací bod....

Nevies mi to trosku priblizit kde sa to tak nachadza...? dik
_________________
Mercedes-Benz A-Klasse W168 A160 75kW Avantgarde...lebo medved
www.branko.salem.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
dedo.miki
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.03.2007
Príspevky: 364
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Apr 12, 2007 7:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

K tej statickej elektrine: Pri praní prádla používajte aviváž, lebo v aute chyba nemôže robiť statickú elektrinu.Dialkové podla toho čo píšeš sa nedá identifikovať závada.
_________________

http://turista-miki.szm.com/turista-miki.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bruno
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 01.03.2007
Príspevky: 9867
Bydlisko: Bojnice

PríspevokZaslal: Št Apr 12, 2007 7:30 pm    Predmet: avivaz Odpovedať s citátom

dedo.miki Napísal:
K tej statickej elektrine: Pri praní prádla používajte aviváž, lebo v aute chyba nemôže robiť statickú elektrinu.Dialkové podla toho čo píšeš sa nedá identifikovať závada.


Zaujimavy poznatok-avivaz, identifikacia zavady-tazko mne to interpretovat inym sposobom - proste za 24 hod nova-premerana bateria sa vybila. niesom tech. typ.
Pekna vlajocka - ale znak nepoznam Shocked
_________________
Mercedes-Benz A-Klasse W168 A160 75kW Avantgarde...lebo medved
www.branko.salem.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Apr 12, 2007 7:58 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vybila sa baterka v ovládači? Tak chyba je potom tam.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
dedo.miki
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.03.2007
Príspevky: 364
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Apr 12, 2007 8:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak ti vybíja baterku tak je potrebné merať odber pri odstavenom aute.Odber by nemal prekročiť 0,1A.Väčšinou zlé zapojené rádio ,alebo aj v kufri stále svieti osvetlenie.Ale to musíš merať.To sa robí ampérmetrom a to tak ,že medzi odpojený kontakt na baterke a tú svorku čo si odpojil zapojíš ampérmeter.Ak máš vyšší odber tak vytahuj poistku stále inú až ti klesne odber a tam je závada na tom okruhu s ktorého je poistka.Čo je na tej poistke pripojené nájdeš v knižke od vozu.(manuál-knižka).
_________________

http://turista-miki.szm.com/turista-miki.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bruno
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 01.03.2007
Príspevky: 9867
Bydlisko: Bojnice

PríspevokZaslal: Št Apr 12, 2007 8:45 pm    Predmet: zla interpretacia Odpovedať s citátom

dedo.miki Napísal:
Ak ti vybíja baterku tak je potrebné merať odber pri odstavenom aute.Odber by nemal prekročiť 0,1A.Väčšinou zlé zapojené rádio ,alebo aj v kufri stále svieti osvetlenie.Ale to musíš merať.To sa robí ampérmetrom a to tak ,že medzi odpojený kontakt na baterke a tú svorku čo si odpojil zapojíš ampérmeter.Ak máš vyšší odber tak vytahuj poistku stále inú až ti klesne odber a tam je závada na tom okruhu s ktorého je poistka.Čo je na tej poistke pripojené nájdeš v knižke od vozu.(manuál-knižka).


To si teraz myslel autobateriu...mne ide o baterku v DO. Ale dobra poucka zapisem ! Idea
_________________
Mercedes-Benz A-Klasse W168 A160 75kW Avantgarde...lebo medved
www.branko.salem.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
spidy
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 02.04.2006
Príspevky: 433
Bydlisko: Trnovec nad vahom

PríspevokZaslal: Pi Apr 13, 2007 8:08 am    Predmet: Odpovedať s citátom

bruno ak si menil baterku v ovladači musiš znovu previest spojenie medzy centralom a ovladačom a to tak že zapneš klučik na 1polohu aby sa rozsvietily kontrolky a potom zamkny a otvor central a le cez ovladač a potom už ti to pojde
_________________
1)opel astraf 1,8 16v gsi motor x18xe rv:93
2)opel astraf 1,8 16v motor c18xel rv:95
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: So Aug 25, 2007 10:23 pm    Predmet: Re: dialkove ovladanie Odpovedať s citátom

Bruno Napísal:
Kto poradi??? odislo mi dialkove ovladanie orig.v kluci..asi baterka...vymenil som...premeral vsetko funguje Very Happy ale na druhy den nic. Exclamation co sa stalo??? neviem ci to moze suvisiet ale auto "produkuje" dost statickej elektriky. dik. Sad


ja som pocul, ze tie dialkove sa dost kazia vekom. Moje ma nejaky zly kontakt, a funguje len, kym ho nepustim z ruky. potom ho musim znova synchronizovat
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
taki22
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 21.01.2007
Príspevky: 288
Bydlisko: Košice-okolie

PríspevokZaslal: Ne Aug 26, 2007 4:10 pm    Predmet: Re: dialkove ovladanie Odpovedať s citátom

iurai Napísal:
[ja som pocul, ze tie dialkove sa dost kazia vekom. Moje ma nejaky zly kontakt, a funguje len, kym ho nepustim z ruky. potom ho musim znova synchronizovat


Tak ho rozober a ten "kolicek" ktory pridrziava baterku zhora je pripajkovany ku plosaku zdola. Dost mozne ze mas zly kontakt tam, mozno sa ti aj kyve v tom plosaku (ako mne predtym). Vezmi pajku , nie moc velku Wink a k tomu plosaku ho jemne priletuj. Ja som mal tiez ten problem, pajka to vyriesila. Len OPATRNE aby si nezacinoval aj okolite kontakty, prip. neroztavil. Da sa to aj bez mikropajky... Ale mozno mas celkom iny problem.
_________________
Opel Vectra B caravan 2.0 DTL 16V

4 kola, volant, kufor...normalka Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Aug 27, 2007 3:43 pm    Predmet: Re: dialkove ovladanie Odpovedať s citátom

taki22 Napísal:
iurai Napísal:
[ja som pocul, ze tie dialkove sa dost kazia vekom. Moje ma nejaky zly kontakt, a funguje len, kym ho nepustim z ruky. potom ho musim znova synchronizovat


Tak ho rozober a ten "kolicek" ktory pridrziava baterku zhora je pripajkovany ku plosaku zdola. Dost mozne ze mas zly kontakt tam, mozno sa ti aj kyve v tom plosaku (ako mne predtym). Vezmi pajku , nie moc velku Wink a k tomu plosaku ho jemne priletuj. Ja som mal tiez ten problem, pajka to vyriesila. Len OPATRNE aby si nezacinoval aj okolite kontakty, prip. neroztavil. Da sa to aj bez mikropajky... Ale mozno mas celkom iny problem.


Diky za tip. Uz ma nebavi do auta liezt ako "do embecky" - klucom vodicove dvere, a potom rucne ostatne - s centralom su tiez nejake problemy

najviac ma stve, ze klucom neotvorim na strane spolujazdca
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Okt 09, 2007 9:49 pm    Predmet: Re: dialkove ovladanie Odpovedať s citátom

taki22 Napísal:

Tak ho rozober a ten "kolicek" ktory pridrziava baterku zhora je pripajkovany ku plosaku zdola. Dost mozne ze mas zly kontakt tam, mozno sa ti aj kyve v tom plosaku (ako mne predtym). Vezmi pajku , nie moc velku Wink a k tomu plosaku ho jemne priletuj. Ja som mal tiez ten problem, pajka to vyriesila. Len OPATRNE aby si nezacinoval aj okolite kontakty, prip. neroztavil. Da sa to aj bez mikropajky... Ale mozno mas celkom iny problem.


mal si pravdu. takto sa to vyriesilo !
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Okt 09, 2007 10:00 pm    Predmet: opravil som dialkove ! Odpovedať s citátom

jedno dialkove neslo vobec.
druhe sa dalo zosynchronizovat, no po par minutach u zneslo
kedze ma to uz riadne hnevalo, vyskusal som dat novu bateriu. pomohlo to len minimalne.

tak som sa uplne nahneval
rozobral som jedno. odletoval oba kontakty na bateriu a vybral plosak.
preskumal som ho pod lupou, zdal sa mi trocha spinavy a nejake stopy po vlhkosti ci 'sladenych' napojoch (alebo pot ?). Tak som ho trocha prebehol vatou s liehom.
a potom som ho zaletoval a poskladal.

Zosynchronizoval. A funguje 100-percentne ! Aj s povodnou bateriou.
Zopakoval som to cele s druhym ovladacom a funguje tiez !

Najprv som bol prekvapeny, ze to ide len na 2-3 metre. Ale podla prirucky to tak ma byt.

--
Pri rozoberani som si nevsimol, zeby boli kontakty na bateriu zle zaletovane alebo spoje narusene. Ale bolo to asi v tom. Cely ten ovladac je dost namahany, aj sa mu ujde kadejaka vlhkost a tak nejako

Bolo treba jemnejsiu spajkovacku, odstavacku a cin

Moje dialkove je na obrazku nalavo. Je to Bosch RK 129


_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zag
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.09.2007
Príspevky: 259

PríspevokZaslal: Ut Okt 09, 2007 11:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Takze mi to nedalo pokoj rozhadzal som "calunenie" natiahol predlzovacku zobral osciloskop,multimeter omeral frekvenciu a jej zvlnenei /pisem pre laikof/ zamanil 2 kondiky v jednotke uz to tak nekolise.Tak isto jeden kondik v dialkaci + ma fakt sralo to ze to bralo ani nie od 1,5m.

Tak tu mate overenu skusobnu verziu pri full batke na volnom pristranstve do 15m ... Cool staci podakovat ... Laughing

Je to len medenak ale urcite poskusam aj lepsi matros a ako to je z rusenim RF obvodov ci sa da este nieco pridat co urcite ano a urcite by stalo za to pomenit aj RF tranistoriky ale tuna v UK nemam suciastky na laborovanie a akosi ani cas ... Bezne to berie co som skusal spoko 8-12m

Mensi dodatok !!!

Upozornujem ze kde je vlastne ta mala anteka z drotu sa zasuvaju do prekovov kontaktiky na bareku tak si to treba trosku roztiahnut.Tak sito odporucam zapajkovat "drotik" do prekovu /pre laikov cesta ktora vedie a prepaja jednu stranu s druhou/. Takto sa aspon nedostanete do situacii kedy mozete odtrhnut cestu plosneho spoja ...Tak isto neodporucam pouzivat obrovsku teplotu a treba pozit aspon "kalafuninu" !!!



To je len navrh nie SOLUTION a za skodu sposobenu neodbornou manipulaciou nezodpovedam !!! NEPOUZIVAT "PISTOLOVU PAJKOVACKU" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 Not talking Shame on you
_________________
Vectra B-X18XE-UK


Naposledy upravil Zag dňa St Okt 10, 2007 12:20 am, celkom upravené 2 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Okt 09, 2007 11:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nuz toto uz zacina byt kvalitny material, Zag. Thumb Up

a co bolo s tymi kondezatormi ?

a nevolaju na Teba susedia MI5, ked beries osciloskop do auta ?
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zag
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.09.2007
Príspevky: 259

PríspevokZaslal: St Okt 10, 2007 12:11 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Embarassed
Ako je zname kondiky casom starnu a stracaju svoju hodnotu a je jedno o aky typ sa jedna.Proste v kazdom zapojeni su filtracne suciastky ktore sa najcastejsie skladaju s odporov,cievok,kondikov,varistorov atd.Zalezi len o ake zapojenie ide a o aku frekvenciu sa jedna . Najcastejsia poruch v auto-elektro zapojeniach ak nepocitam polovodice su kondiky "keramicke" a elektrolit pricom karamika nema moc rada vlhko a elektrolit zase teplo lebo schne .Ale keramika zase pri teplote meni svoju hodnotu a to hlavne pri smejdoch,preto najlepsie davat t"tantaliky" s co najmensou toleranciou.Ono bez dobreho multimetra alebo prenosneho oscika sa clovek nepohne ak chce nieco maknut.Bez schem a plosakov je to len laborovanie lebo niekdore zapojenia hraju naschval na falosnu nepresnu frekvenciu ale urcite nie ""dialkove"" ... Predsa v UK je vlhko stale tu pada ...

Hej anglania blaznia ked sedim v aute s laptopom alebo ked nieco pred domom rozoberam len kukaju z okien aj 3 hodky ... Laughing A ze okey kamos ta ty aky si ... Rolling Eyes No co im mam na to povedat ked oni si secko platia este aj ziarovku si da v servise zalozit pre bezpecnost a zaruku ... Rolling Eyes
_________________
Vectra B-X18XE-UK
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zag
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.09.2007
Príspevky: 259

PríspevokZaslal: So Okt 13, 2007 7:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pani mensie ale o to dolezitejsie info !!!

Obcasnu nefunkcnost centralu spojosuje aj spinacia skrinka lepsie napisane ked offnete motor /mne sa offne aj radio-nemam org. sOPEL/ a vam to vlastne "necvakne na "nulovej pozicii musite bud sparovat dialkac alebo zapnut a offnut opat sem tam aj viackrat a netreba sparovat.Len teraz neviem ci to priamo sposobuje vola /sak neni to nove/ na "fabke" alebo je vola na prepinaci ... Confused Kludne si to overte pokial vam to nepojde zamknut .
_________________
Vectra B-X18XE-UK
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Strana 1 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group