Opelclub Fórum
Klepanie motora

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASCONA, COMMODORE, MONZA, MANTA, SENÁTOR, REKORD - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
iwwo
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 10.04.2007
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Ut Apr 10, 2007 7:09 am    Predmet: Klepanie motora Odpovedať s citátom

Askona 2.0 Nevie niekto čo môže spôsobovať nepravidelné klepanie motora? Je to dunivý zvuk ktorý sa šíri od spodu. Pri pridaní plynu zmizne ale keď motor dobehuje tak to dosť zarachotí a potom si sem tam klepne. Kontakt nejakej časti s kasňou som už vylúčil. Ešte ma napadlo že by to mohla byť axiálna vôľa na kľuke. Je to možné?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kimi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 2841
Bydlisko: Diviacka Nová Ves

PríspevokZaslal: Po Apr 16, 2007 6:51 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Môžu to spôsobovať aj ložiská na kľuke, odkial sa to presnejšie ozýva? Skús to vysledovať viac, neprenáša sa to od prevodovky? Opíš to viac. Wink
Inak vitaj tu na fore s Asconou
_________________


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mirrco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.06.2007
Príspevky: 629
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: St Sep 19, 2007 1:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A co kimi uz ti facha motor?Lebo co mam z tou hlavou robit?Ja ti ju mozem dat mozes to vysksuat s nou inac ju pojdem zaniest do zberu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kimi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 2841
Bydlisko: Diviacka Nová Ves

PríspevokZaslal: St Sep 19, 2007 5:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nie nejde stále je rozobratý, hlavu zanes do zberu, sorry nestíham a musím priznať že som na to pozabudol Confused
_________________


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mirrco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.06.2007
Príspevky: 629
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: St Sep 19, 2007 5:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Jeden znami ma asconu a ma tam motor 16SH ale hlava vyzera ako tie nase.A tu moju ti mozem doniest len tam nie je vacka tu so mzabudol v tej bielej ASC Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zag
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.09.2007
Príspevky: 259

PríspevokZaslal: St Sep 19, 2007 11:33 pm    Predmet: Re: Klepanie motora Odpovedať s citátom

iwwo Napísal:
Askona 2.0 Nevie niekto čo môže spôsobovať nepravidelné klepanie motora? Je to dunivý zvuk ktorý sa šíri od spodu. Pri pridaní plynu zmizne ale keď motor dobehuje tak to dosť zarachotí a potom si sem tam klepne. Kontakt nejakej časti s kasňou som už vylúčil. Ešte ma napadlo že by to mohla byť axiálna vôľa na kľuke. Je to možné?


No mal som vectru 2.0 dost dlho ... mal som 3x motor ... jeden som sam rozobral do srutky a generalkoval /okrem ineho celu vectru potm na suciasty/... kluka po bruse,tesnenia proste secko ...,2x som strihol vacku ... Surprised tak mozem pisat donekonecna co moze klepotat a ako sa prenasa falofne zvuk naprikla od hydrostosov /v servise setci mudruju ze kluka/ a zda sa ti ze klepe ojnica na kluke alebo piest.cap ... Kluku zistis jedine fakt ze ju omeras aspon s mikrometrom.Nebudem pisat ze sa moze stat ze zhodis vanu a zatrepej aj s ojnicou na kluke s rukou ale to by sa ti skoro prejvovalo pri takej volnosti sracas tlak oleja.Kamos mal slahnutu kluku ked sa nahrial na 65 zacalo svieti mazanie ale motor isiel no parad tichucko ziadne lupotanie.Dala sa dole vana idem merat ale ked som kukol na kluku a lozisko bolo secko jasne.Ja osobne som poskladal 2.0 secko co sa dalo nove a ked som ho nastartoval som cakal kedy mi co vleti na papulu tak to klepalo. Konkretne ti moze klepat : neni too vela ventil,"hydrulika",cap na pieste,kluka,videl som aj slahnute cerpadlo jeden zubok v pixi a to robacalo rachot co nik na to nedosiel az ked chalan dosiel zamnou tak som mu povedal nahod moje cerpadlo mal som asi 5 a rozne ... To ze to pocujes dole neni stale to co sa zda ... Chalan dosiel problem ako ty mal popocual som poturoval previeozl sa nechal nahriat poriadne odpajal sviecky a povedal som cap - on ze nie lebo 5 ludi povedalo ze kluka -ok daj brusit - o 3 dni dosiel ze to iste - ja opat ze cap -prisiel o 5 dni ze preco ma nepocuvol ... Zajdi za clovekom co uz rozmetal a poskaldal zopar agregatov a pokial sa fakt rozumie tak si to na 85% povie aj podla sluchu a zopar finticiek a dokonca zistis aj na ktorom "pieste je problem ... prepacte ze tolko pisem a este tak hrozne ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mirrco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.06.2007
Príspevky: 629
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št Sep 20, 2007 7:39 am    Predmet: Re: Klepanie motora Odpovedať s citátom

Tak to je super, akoze aj ja pouzivam sluch na zistovani zavad motora a nadstavovanie prestihu ale nevedel som ze su aj ako ty ze uz maju tie sluchove nervy tak naucene ze zistia aj ktory valec a co presne:)
Inac to cerpaldo to vyzera akoby take dve hviezdice ze?Jedna 9zubova a v nej 8 zubova no je to impozantne lutujem ze som si ho nevybral zo stareho motora lebo vraj ma vysoku ucinnost...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iwwo
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 10.04.2007
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: So Jan 26, 2008 1:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem všetkým za rady. Bola to klukovka. Mala velkú axialnu vôlu. Dal som tam motor z vektry a teraz to šlape výborne
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kimi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 2841
Bydlisko: Diviacka Nová Ves

PríspevokZaslal: Ne Jan 27, 2008 11:21 am    Predmet: Odpovedať s citátom

To je fajn , veľa šťastných kilometrov Wink
_________________


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tommyxxx1
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 16.05.2008
Príspevky: 52
Bydlisko: Roznava

PríspevokZaslal: Ut Jan 20, 2009 7:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

zdravim mam aj ja problem s klukou rozklepava ojnicove loziska, je to na sto percent spolahlive ked dam na vybrus? mozem sa na to spolahnut?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Viktor
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.02.2008
Príspevky: 597
Bydlisko: V.Horeš, okr. TV

PríspevokZaslal: Ut Jan 20, 2009 8:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

keď už máš rozhodený spodok tak je lepšie skontrolovať aj ostatné veci
_________________
Kadett E 1.6
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mirrco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.06.2007
Príspevky: 629
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne Mar 08, 2009 6:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Aaaa Crying or Very sad klepanie zacalo aj u mna. Zvuk sa siri z lavej strany, je taky akoby lozikovy, ked je suche vyschunte obcas aj zapiska...
ZHodil som krit rozvodov a vsimol som si ze hriadel toho koliecka na vodnej pumpe kadejako skace, koliecko akokeby malo niekedy krivu osku...
myslim ze loziko bude v haji aj ked netusim ako sa to mohlo stat. myslel som ze to bude loziko klukoveho hriadela.
Ak som dolial vodu do motora tak to zacalo kvapkat z oblasti vodneho cerpadla, taka hrdzava voda.
Mam jedno cerpadlo z motora C16LZ vyzera podobne, myslite ze bude pasovat?
Preistotu vypustim vsetku vodu z motora ked to tam koroduje a nalejem tam na zaciatok 3dc motorveho oleja potom destil. vodu a potom nemrznucu zmes.
moze sa to?
_________________
Opel Ascona C 1.8i (C)18NE 74KW šaragľa
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Viktor
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.02.2008
Príspevky: 597
Bydlisko: V.Horeš, okr. TV

PríspevokZaslal: Ne Mar 08, 2009 9:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

kúp si radšej nejaký prípravok na prečistenie chladiacej sústavy potom tam nalej novú zmes, keď kvapká tak možno stačí vymeniť len gumový krúžok čo je pod pumpou, ale keď sa už dáva von tak radšej nový, to že či pasuje z C16LZ to neviem musíš skúsiť ale tipujem že to bude trochu iné, 1,8čka má už big blok
_________________
Kadett E 1.6
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mirrco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.06.2007
Príspevky: 629
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne Mar 08, 2009 11:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No ved to iny motor, ale ako na to kukam zda sa mi to byt podobne, vsak uvidim, v utoro cez den prirovnam a pustim sa do toho. Keby to aspon ten skripavy zvuk nevidavalo, neda sa to ani lubrigovat pokial tu pumpu nevitiahnem von
_________________
Opel Ascona C 1.8i (C)18NE 74KW šaragľa
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Viktor
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.02.2008
Príspevky: 597
Bydlisko: V.Horeš, okr. TV

PríspevokZaslal: Po Mar 09, 2009 7:56 am    Predmet: Odpovedať s citátom

keď tam nebude pasovať tak tam tú starú pumpu nedávaj radšej zainvestuj na novú lebo ako hovoríš ak sa trochu kýve tak sa môže stať že ti to zhodí rozvody a potom bude po zábave Crying or Very sad
_________________
Kadett E 1.6
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mirrco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.06.2007
Príspevky: 629
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So Mar 14, 2009 11:52 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ZIstil som ze som mal neoriginalnu vodnu pumpu a ze bola este zle nahodenea (bola napinana smerom na hor cim sa suchal ten hriadel kde su lopatky ako je vidiet na obrazku o blok motora)

_________________
Opel Ascona C 1.8i (C)18NE 74KW šaragľa
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASCONA, COMMODORE, MONZA, MANTA, SENÁTOR, REKORD - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group