Opelclub Fórum
Opel Zafira 1,9 CDTi, 88Kw_vačkový hriadeľ

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ZAFIRA, SINTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mohavi
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 20.11.2009
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Pi Nov 20, 2009 1:27 pm    Predmet: Opel Zafira 1,9 CDTi, 88Kw_vačkový hriadeľ Odpovedať s citátom

Zdravím, mám túto Zafiru rok výroby 8/2006 z druhej ruky už 3 mesiace a stalo sa nasledovné_ prosím o názor.
Kúpil som ju a dal vymeniť rozvodový remeň,napínaciu kladku, vodiacu kladku,remeň, vodnú pumpu, olejový filter,vzduchový filter,palivový filter,brzdovú kvapalinu a olej. Dali mi tam Castrol Magnatec Diesel 5w-40. Po cca 12 000 km začal mať motor klepavý zvuk, kontrolka žiadna, dym z výfuku som nemohol vidieť ( je tam to "EKO zariadenie ") a nasledne po cca 90 km auto stratilo výkon, zasvietila žltá kontrolka, zastavil som a dal odtiahnuť auto do servisu. Diagnostika ukázala zapchaté " ono EKO elektronické zariadenie. Bolo opravené a motor klepal ďalej_následne po rozobratí motora našli chlapi poškodenú vačkovú hriadeľ a to tak, že nad posleným valcom/ventilom bol úplne zodratý "vačok"-úplne nezostal žiaden "výstupok" na otváranie ventilu. Prečo sa tak zodral? Vlastne o čo? O ventil? Je to možné? Takže vymeniť vačkovú hriadeľ a všetko k tomu!!!!
Prosím názor, ako sa toto môže stať 3-4 ročnému autu? Dali mi tam zlý olej? Zle vymenili rozvody? Zle som s tým jazdil, alebo čo???? Prečo nejaká kontrolka nič nesignalizovala- napr. zlé mazanie? Niesom žiaden pirát ciest, nenakladal som tomu zbytočne a Zafira fantasticky reagovala a 3 mesiace tichučko, svižne a ľahúčko išla.
Prepáčte,ak je to nepresné, alebo akokoľvek pre Vás automobilových fachmanov smiešne. Som len užívateľ, ale mám záujem zistiť prečo mám teraz takýto problém. Ďakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: Pi Nov 20, 2009 1:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Treba zistit pricinu - ci je to vada materialu alebo chyba v servise (nastavenie rozvodov, nieco zapadnute) a potom vyvodzovat zodpovednost.
Je to este v zaruke, alebo je tam uz nalietanych viac kilometrov?

Tento motor je pomerne tichy a dokonca je to ta menejvykonna verzia, to mal byt drziak Confused
_________________
VeCe Z18XE
VeA C20NE - ex
- Diagnostika -
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mohavi
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 20.11.2009
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Pi Nov 20, 2009 2:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za reakciu,

zaruka nič....dovezená cez náš bazár z Francúzska-servisná knižka hovorí, že chodila pravidelne na servisné, auto malo najazdene 117 000, keď som ho dostal do ruky-nič nenaznačovalo problém. "Pre istotu " ako doporučili som hneď dal spraviť tie štandardy_rozvody......olej, filtre..... A ako som písal po cca 12 000 od výmeny rozvodov a oleja klepot....... dal som to iného servisu, ako predtým. Ten keď to našiel povedal, že asi zlým olejom. Motor celý rozobratý a s rozvodmi nenaznačil nič. Ja som fakt laik a neviem to posúdiť. Tiež si však ako laik neviem predstaviť, že by to bez nejakého zadretia ventilu dokázal ventil takto zodrať vačku. Však ani ten olej Castrol však nebol šunt.Nemôžem sa predsa triasť, že olej zasa zničí motor. Aj tak tam po tomto všetko budem dávať liať už len origoš GM. -Smile

Aj ja som mal za to, že by nemal byť so zabehanou Zafirou, javila sa ako držiak a teraz toto. No skúsim dať otázku tomu servisákovi, čo menil tie rozvody, ale nič asi nedosiahnem.

Dík za každú informáciu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: Pi Nov 20, 2009 2:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Castrol uz vraj nieje to co byval - neviem ci je to realita alebo blud, ale ak splnal vykonostnu specifikaciu na dany typ motora, tak moze byt aj "noname" a musi mazat dobre.

Ak by bola porucha na mazani, pravdepodobne by ti zacalo pridierat motor + by zralo olej.

Na druhej strane, toto vsetko strielam, dizlak sme doma este nemali, ale vacka by len tak po 130 000 nemala odist.

A ten ventil o ktory sa zodrala, nieje zaseknuty? Alebo pridrety?
_________________
VeCe Z18XE
VeA C20NE - ex
- Diagnostika -
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mohavi
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 20.11.2009
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Pi Nov 20, 2009 5:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem, že si sa do toho obul, pre mňa veľmi cenné informácie a dobré, keď sme Opláci. No práve motor sa nepridieral, aspoň to tak ten následný lepší servisák hovoril a aj olej som stále kontroloval, keď to začalo klepať a nechýbalo. O tom ventile tiež nepovedal jasne "bol pridretý", ale podľa mňa určite musel byť. Servisák mi tú styčnú plôšku ukazoval a že je zodretá tiež( bude ju meniť ). Fakt neviem, či som mal takú smolu, alebo čo. Nerozumiem tomu, ale nemohlo sa stať, že nejaký remeň, reťaz, ložisko alebo bolo zle utiahnuté a hriadeľ vačka bola neštantardne pnutá a potom zlý dosadací styčný uhol vačka/ventil spôsobil pridretie ventila. NO to sú fantasmagórie čo. Nechaj tak, nebudeme hľadať nasilu vinníka, len sa bojím, aby tak skvelé auto, ako som ho za tie 3 mesiace poznal, neskončilo každé 2 mesiace v servise. Ale keď som videl hriadeľ a tie masívne, neviem z čoho vačky a posledná nikde......fakt ohromujúci pohľad....ver mi, že som sa zľakol, čo sa to v tom motore dialo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: Pi Nov 20, 2009 6:04 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vacka je pevne ulozena, ta sa nema ako pohnut, ale skus si pockat na reakcie chlacov skusenejsich. Ja som ti radil skor vseobecne. ja to vidim bud na vadu materialu alebo rozvody, aj ked ruku do ohna nedam ani za jedno.
_________________
VeCe Z18XE
VeA C20NE - ex
- Diagnostika -
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ZAFIRA, SINTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group