Opelclub Fórum
Kontrolka elektroniky motora

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kucapaca
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 06.04.2007
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Pi Apr 06, 2007 7:32 pm    Predmet: Kontrolka elektroniky motora Odpovedať s citátom

pozdravujem. mám Opel Vectra B 1.8 I 85kW (1996) a dnes som ho umýval. Keďže ho mám len mesiac, tak som veselo umyl aj motor Embarassed . To bola si chyba lebo teraz ked naštartujem tak mi svieti kontrolka elektroniky motora ( ona pri naštartovaní zhasne, ale po chvílke sa opäť rozsvieti). Motor ide v pohode, len tá kontrolka stále svieti. Môže to byť vlhkým kontaktom, alebo čím? Aj sme potom vyfúkali kompresorom všetky konektory ale stále to hlási. Môže byť že už tam tá chyba ani nieje len to počítač stále hlási? pomôže tomu reset počítača? prosím vás o radu Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dedo.miki
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.03.2007
Príspevky: 364
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Apr 06, 2007 7:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak tam bola voda tak reset by mal pomôcť.Odpoj baterku spoj kontaktyčo si dal dole z baterky počkaj asi minútu a môžeš zapojiť.Alebo nechaj cez noc odpojený aspon jeden kontakt. Ináč sa dá resetovať jedine servisným počítačom.Ak ti zatiekla voda niekde do elektroniky tak musí vyschnúť a chyba zmizne po resete.
_________________

http://turista-miki.szm.com/turista-miki.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kucapaca
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 06.04.2007
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Pi Apr 06, 2007 7:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

dedo.miki Napísal:
Ak tam bola voda tak reset by mal pomôcť.Odpoj baterku spoj kontaktyčo si dal dole z baterky počkaj asi minútu a môžeš zapojiť.Alebo nechaj cez noc odpojený aspon jeden kontakt. Ináč sa dá resetovať jedine servisným počítačom.Ak ti zatiekla voda niekde do elektroniky tak musí vyschnúť a chyba zmizne po resete.


ďakujem za promtnú odpoveď, káble sú odpojené tak uvidíme ráno, už som zhánal aj ludí čo majú počítač zo softom že by sa na to pozreli, tak uvidím, ešte raz vďaka
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Apr 06, 2007 8:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Chybu si môžeš vyblikať aj sám. Postup nájdeš na fóre. Ak je tam chyba, odpájanie napájania ti nepomôže a odpájať baterku na celú noc je nezmysel. Stačí na pár sekúnd, maximálne pol minúty. Tým sa však len zresetuje ECU a vymaže sa pamäť chýb, ktorá nemá na chod motora žiadny vplyv.
A teraz k problému. Nedávno som tiež bol umývať motor a rovnako sa mi začala rozsvecovať kontrolka elektroniky motora, motor ťažko štartoval a ECU pracovala v núdzovom režime. Vyblikal som vadný snímač vačkového hriadeľa. Pomohlo vyfúkať tlakovým vzduchom a vysušiť konektory čidla kľukovky, nájdeš ho za váhou vzduchu a vedie od neho káblik cez veko dopredu dole pod motor, konektor čidla vačky, k nemu sa dostaneš po odmontovaní krytu sviečkových káblov a tiež vyfúkanie samotných sviečkových káblov a priestoru sviečok.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
kucapaca
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 06.04.2007
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Pi Apr 06, 2007 8:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

macil Napísal:
Chybu si môžeš vyblikať aj sám. Postup nájdeš na fóre. Ak je tam chyba, odpájanie napájania ti nepomôže a odpájať baterku na celú noc je nezmysel. Stačí na pár sekúnd, maximálne pol minúty. Tým sa však len zresetuje ECU a vymaže sa pamäť chýb, ktorá nemá na chod motora žiadny vplyv.
A teraz k problému. Nedávno som tiež bol umývať motor a rovnako sa mi začala rozsvecovať kontrolka elektroniky motora, motor ťažko štartoval a ECU pracovala v núdzovom režime. Vyblikal som vadný snímač vačkového hriadeľa. Pomohlo vyfúkať tlakovým vzduchom a vysušiť konektory čidla kľukovky, nájdeš ho za váhou vzduchu a vedie od neho káblik cez veko dopredu dole pod motor, konektor čidla vačky, k nemu sa dostaneš po odmontovaní krytu sviečkových káblov a tiež vyfúkanie samotných sviečkových káblov a priestoru sviečok.


o tom vyblikávaní som už čítal - uvidím aký efekt bude mať to odpojenie baterie, či to bude ešte stále hlásiť, lebo sme kompresorom vyfúkali všetky konektory ktoré sme našli a aj priestor okolo sviečok (bola tam voda, asi sa tam dostala jak sa to umývalo), ale zrejme počítač stále hlási tu chybu aj ked sme to vyfúkali? môže to tak byť???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Apr 06, 2007 8:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Počítač hlási chybu, len dovtedy, kým chyba trvá. Ak pominie, riadiaca jednotka prejde do normálneho režimu a chyba sa na nejaký čas uloží do pamäte (niečo ako log), pre neskoršie vyčítanie.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
kucapaca
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 06.04.2007
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Pi Apr 06, 2007 8:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nemôžte si zapnúť icq?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group