Opelclub Fórum
budenie alternatora Astra-H diesel 1.7 CDTI ?
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
djmikky
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 12.04.2009
Príspevky: 66
Bydlisko: Šaľa

PríspevokZaslal: Po Nov 09, 2009 8:54 pm    Predmet: budenie alternatora Astra-H diesel 1.7 CDTI ? Odpovedať s citátom

caute,
mam jednu otazku ohladom fungovania alternatoru. do alternatoru idu dva kable, jeden z baterky a druhy z riadiacej jednotky. ten co ide z riadiacej jednotky je vlastne dvojity. na jednom je striedavy prud a na druhom prud 12 V. chcem sa opytat na co sluzi ten striedavy prud. sluzi na nejaku komunikaciu s RJ, ktora potom po druhom kably vysle 12V na dobijanie??? alebo akym sposobom sa budi alternator?

opel astra H 05/2004- 1.7 CDTI-59 kw- Z17DTL

a este otazocka. co je chyba v diagnostike:
P0622/01- riadiaci obvod pola generatoru "F"

::: upraveny nazov temy, iurai :::
_________________
Opel astra H- 1.7 CDTI, 59 KW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Nov 09, 2009 9:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

myslim si, ze ide o nejaky novodoby alternator.
v tom zmysle, ze riadiaca jednotka motora riadi, ze aky vykon ma alternator dodavat. ale to som si prave z prsta vycucal

u benzinovych motorov v astre-h je len jeden vodic medzi alternatorom a RJ motora
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Marek111111
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 03.09.2009
Príspevky: 44
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: St Nov 11, 2009 10:38 am    Predmet: Odpovedať s citátom

No tak ako s tym alternatorom ked sa nenabudí sám pri nastartovani iba po zvyseni otacok? Nevie nikto poradit? To nas nechate ist do opelservisu nech sa z nas "nacicaju".
_________________
Astra H caravan 2005, 1,7 CDTI 74 KW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Nov 11, 2009 2:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

kebyze mi donesies to auto s povodnym funkcnym alternatorom, mozno by som vedel vyskumat, ako to funguje
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ne Dec 27, 2009 3:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

v tejto veci by mal nieco povedat najma ten, kto ten alternator repasoval.
co bolo zle na alternatore

zisti, aky bol pouzity nahradny regler pri repase.
vyrobca, cislo dielu, popis kontaktov, a pre ktore alternatory je urceny.
zisti, ze ci je urceny aj pre astra-G diesle

ja sa domnievam, ze je pouzity nevhodny regler

vonkajsie budenie asi nefunguje, je ovsem nejaky zbytkovy magnetizmus v rotore a alternator sa nabudi aj sam od urcitych otacok.
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ne Dec 27, 2009 3:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

predosla diskusia o problemoch s alternatorom pozri tu: http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=14821
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ne Jan 03, 2010 4:49 am    Predmet: Odpovedať s citátom

podla schem riadiaca jednotka (RJ) motora Z17DTL alebo Z17DTH je cez konektor RJ XC12 kontakt 75, farba vodica modra alebo modrocervena napojena na budiacu svorku alternatora, resp. jeho reglera, oznacenie svorka F (zrejme Field-pole)

dalej cez konektor RJ XC12 kontakt 19, farba vodica modrobiela, je pripojena svorka alternatora L, cize kontrolka dobijania

--

popis chyby p0622-1 je velmi strucny - XC12-75 skrat vodica na kostru alebo +12v alebo prerusenie obvodu

ja sa domnievam, ze cez XC12-75 RJ motora riadi budenie/vykon alternatora. nieco na sposob, ked das plny plyn, tak alternator nebude uberat vykon. ak ste tu namerali striedavy signal, tak mozno pojde o PWM modulaciu

--

domnievam sa, ze po namontovani spravneho alternatora k tomuto typu motora by to malo fungovat
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ne Jan 03, 2010 5:21 am    Predmet: Odpovedať s citátom

tu este jedna diskusia o tomto alternatore:
http://www.ilexa.co.uk/forum/index.php/topic,17335.0.html
tam je zase opacny nazor. Ze F predstavuje informacne prepojenie od alternatora k RJ motora, a je to signal budenia rotora reglerom. Podla toho RJ motora pozna, ze alternator nestiha a pripadne urobi nejake opatrenia ...
(vypne subwooofer Wink )
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
djmikky
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 12.04.2009
Príspevky: 66
Bydlisko: Šaľa

PríspevokZaslal: So Feb 06, 2010 11:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

alternator v poriadku, bolo treba dat original regulator, nie repliku. dnesnym dnom je to v uplnom poriadku. regulator som zohnal cez e-bay!!
_________________
Opel astra H- 1.7 CDTI, 59 KW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: So Feb 06, 2010 11:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

djmikky Napísal:
alternator v poriadku, bolo treba dat original regulator, nie repliku. dnesnym dnom je to v uplnom poriadku. regulator som zohnal cez e-bay!!

No tesim sa s Tebou ,ze je konecne problem vyrieseny Wink
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
djmikky
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 12.04.2009
Príspevky: 66
Bydlisko: Šaľa

PríspevokZaslal: Ne Feb 07, 2010 9:45 am    Predmet: Odpovedať s citátom

no predsa len jedna vec zostala nedoriesena signum. neviem ci mi budes vediet pomoct.

ak auto stoji dlhsie, povedzme ze viac ako 8 hodin a alternator zatazim svetlami a kurenim tak nedobija. nejako to blbne. ak nejaky cas necham auto nastartovane bez spotrebicov a potom zhasnem a znovu nastartujem tak potom aj po zatazeni dobija uplne v pohode. je zaujimave ze to robi len vtedy ak stoji viac ako 8 hodin, ak to je menej tak to ide uplne bez problemov. mam tam baterku od vyroby, teda skoro 6 rokov staru, nemoze to byt uz chybna baterka???
_________________
Opel astra H- 1.7 CDTI, 59 KW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kesi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 23.09.2008
Príspevky: 4865
Bydlisko: EHMK :-)

PríspevokZaslal: Ne Feb 07, 2010 9:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Daj si ju premerať. Myslím ale že má svoje už odkrútené Confused
_________________
Astra F 1,4 Caravan
Astra H GTC 1,9 (110 kw)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Ne Feb 07, 2010 9:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

djmikky Napísal:
no predsa len jedna vec zostala nedoriesena signum. neviem ci mi budes vediet pomoct.

ak auto stoji dlhsie, povedzme ze viac ako 8 hodin a alternator zatazim svetlami a kurenim tak nedobija. nejako to blbne. ak nejaky cas necham auto nastartovane bez spotrebicov a potom zhasnem a znovu nastartujem tak potom aj po zatazeni dobija uplne v pohode. je zaujimave ze to robi len vtedy ak stoji viac ako 8 hodin, ak to je menej tak to ide uplne bez problemov. mam tam baterku od vyroby, teda skoro 6 rokov staru, nemoze to byt uz chybna baterka???

Kua tak to si mal hned povedat ze ma zrejme uz 6 rokov Shocked tak potom zrejme nieje co riesit.Vsak ju zmeraj a zrejme aj hned vymen.
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Feb 08, 2010 4:50 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ma bateriu s bezproblemovymi startami a radite vymenu ? to asi nebude spravne
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
djmikky
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 12.04.2009
Príspevky: 66
Bydlisko: Šaľa

PríspevokZaslal: St Feb 10, 2010 8:28 am    Predmet: Odpovedať s citátom

caute,
baterku som dal druhu, sice nie novu ale starsiu ktoru som nabijal celu noc. urobilo mi presne to iste. na diagnostike my vypisuje chybu ktoru som uz pisal hore:

popis chyby p0622-1 je velmi strucny - XC12-75 skrat vodica na kostru alebo +12v alebo prerusenie obvodu

prosim vas, viete mi dat kontakt na niekoho kto by mi s tym vedel pomoct?? uz som zufaly...
_________________
Opel astra H- 1.7 CDTI, 59 KW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Feb 10, 2010 10:40 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak je na 75-ke trvalo + alebo - RJ hlási chybu.
Bolo by treba merať tento signál počas behu motora (najlepší by bol osciloskop s pamäťou).
Ak sa tam obajvuje +, chybu hľadať v alternátore.
Ak -, v alternátore alebo má vodič 75 skrat na kostru.

RJ asi nebude zlá, keďže podľa mňa nevie ovplyvniť budenie alternátora, iba "kuká" cez 75 čo sa deje a ovplyvňuje iné veci a detekuje chyby. A tuto dobíjanie niekedy nejde...
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Feb 10, 2010 12:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

djmikky Napísal:
no predsa len jedna vec zostala nedoriesena signum. neviem ci mi budes vediet pomoct.

ak auto stoji dlhsie, povedzme ze viac ako 8 hodin a alternator zatazim svetlami a kurenim tak nedobija. nejako to blbne.


co to znamena, ze nedobija ?
vyskusaj s tym jazdit cely den, mozes si zobrat nahradnu bateriu do kufra

dalsie otazky:
1. svieti kontrolka dobijania cely den, nezhasne vobec ?
2. svieti kontrolka motora cely den ?
3. ake je napatie v aute, je stale nizsie nez 12,8 volta, ako sa meni v zavislosti od otacok ci od rozsvietenia svetiel ?
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Feb 10, 2010 4:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že popis chyby, aj keď stručný, je celkom jasný a s Kajovým vysvetlením o to viac. Takže treba zobrať schému, merák a ísť merať.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
djmikky
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 12.04.2009
Príspevky: 66
Bydlisko: Šaľa

PríspevokZaslal: St Feb 10, 2010 6:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

iurai Napísal:
djmikky Napísal:
no predsa len jedna vec zostala nedoriesena signum. neviem ci mi budes vediet pomoct.

ak auto stoji dlhsie, povedzme ze viac ako 8 hodin a alternator zatazim svetlami a kurenim tak nedobija. nejako to blbne.


co to znamena, ze nedobija ?
vyskusaj s tym jazdit cely den, mozes si zobrat nahradnu bateriu do kufra

dalsie otazky:
1. svieti kontrolka dobijania cely den, nezhasne vobec ?
2. svieti kontrolka motora cely den ?
3. ake je napatie v aute, je stale nizsie nez 12,8 volta, ako sa meni v zavislosti od otacok ci od rozsvietenia svetiel ?


ja autom normalne chodim do prace, uplne v pohode. kazde rano ked idem do prace, vypnem ventilator vyjdem z garaze, necham auto nastartovane tak 2 minutky (vtedy dobija 14,1), potom zhasnem motor, nastartujem znovu a vtedy uz dobija uplne normalne aj pri zapnutom ventilatore. ale ak by som nastartoval a nechal zapnuty ventilator povedzme na rychlosti 3, tak mi dobija len nejkych 12,1 V. po vypnuti ventilatoru sa vrati spat na 14,1.

1. kontrolka mi nesvieti, nakolko si to predbezne kontrolujem na palubnom pocitaci to dobijanie.

3. pri volnobehu a zapnutom ventilatore, (popripade krutenim volantom) je napatie ako som pisal 12,1V. ak idem normalne (nezhasnem auto a nenastartujem znovu)ze mam povedzme 2500 otacok, tak si mozem ventilator zapnut na 3, stiahne mi na 13,8, po chvilke jazdenia sa zvysi dobijanie na 14 a potom mozem pridat kurenie aj na rychlost 5 a nic to nerobi. dobija rovnako, dokonca uz mozem aj zastavit uz na krizovatke a nestiahne mi dobijanie, uz ide normalne aj pri volnobehu. potom moze auto stat aj 4 hodiny, sadnem a jazdim bez problemov. ale v momente ako stoji viac ako nejkych 8 hodin, robi to co som popisoval.

len pre info:
je tam original regulator, novy diodovy mostik, nove uhliky. na stolici ukazuje vsetko OK. kabelaz mi premeriaval autoelektrikar, nenasiel zavadu. nemoze byt problem vo vinuti alternatoru?
_________________
Opel astra H- 1.7 CDTI, 59 KW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Feb 10, 2010 8:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mna zaujima, ci to auto naozaj nedobija, alebo sa to len zda.
ak by si normalne jazdil (bez 2-nasobneho startovania a vypinania ventilatora), ze ci by sa bateria vybila

vo vseobecnosti, ked alternator nedobija, mala by svietit (aspon slabo) kontrolka dobijania.

otazka je, ze ci vobec moze byt udaj na palubnom pocitaci o napati spravny. lebo zaujimave je napatie namerane na poloch baterie. ked ti bude palubny pocitac ukazovat 12,1 volta, odmeraj napatie na baterii

alebo si natiahni 2 kabliky - mozu byt tenke - z baterie rovno do auta na voltmeter - pozor na skrat
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Strana 1 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group