Opelclub Fórum
Rozsvecovanie kontrolky managment motora Opel Astra G 20DTI
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
theruck
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 23.06.2009
Príspevky: 72
Bydlisko: Trnava, Slovensko

PríspevokZaslal: Pi Jún 24, 2011 8:16 am    Predmet: Odpovedať s citátom

tak to skaponanie bolo sposobene asi prehodenim hadiciek do solenoidov co ovladaju egr a klapky sania. po prehodeni sa mi to uz nestalo.

povodny problem ktory mam ale odjakziva zosta: pri teplom motore rozvecuje kontrolku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
frunekk
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 03.07.2011
Príspevky: 22
Bydlisko: Kežmarok

PríspevokZaslal: Ne Júl 17, 2011 10:18 am    Predmet: Odpovedať s citátom

mam ten istý problém a mam podozrenie na ten solenoidov ventil lebo pri chode motora jeden z tych dvoch bzučí a to už som vymenil egr a ten snimač tlaku vzduchu a skontroloval všetky hadičky asi milion krát vyčistil sanie už si neviem rady pomôžte !!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matrix
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 11.03.2008
Príspevky: 149
Bydlisko: Bojnice

PríspevokZaslal: Ut Júl 26, 2011 8:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

na otcovej zafire sa mi objavila chyba P0400 ked pridam tak zhasne. Ventil EGR vycisteny. Je to 2.0Dti. A vsimol som si tiez ze jeden solenoid bzuci ked je nastartovane. Moze to byt zavada? Alebo to ma vydavat taky zvuk?
_________________
Astra G 1,7dTi 3dv. (2001)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
theruck
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 23.06.2009
Príspevky: 72
Bydlisko: Trnava, Slovensko

PríspevokZaslal: St Sep 28, 2011 8:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

bzucat to ma

ja som konecne skoro po 2 rokoch vyriesil p0400
secko bolo dobre len ked bol motor teply tak vaha vzduchu davala blbe hondoty tak to hadzalo chybu p0400.takze som kupil novy vahu vzduchu (nie bosch lebo ta stoji cez 2 kila) za 70E a ide to jak ma

ak ti hadze 0400 pri nizkych otackach a po pridani plynu ti to zmizne tak je to pravedpodobne len zanesene. pozri si temu vedla ako sa cistia klapky sania. to bude asi tym ze jak je to tam spinave tak pri nizkych otackach to ma byt zatvorene ale kvoli tym sadziam a bordelu sa nedovru tak to hodi hentu chybu na chvilu. skus to vycistit a daj vediet ako si dopadol
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
alzafir
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 15.09.2010
Príspevky: 164
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Št Sep 29, 2011 7:49 am    Predmet: Odpovedať s citátom

theruck Napísal:
takze som kupil novy vahu vzduchu (nie bosch lebo ta stoji cez 2 kila) za 70E a ide to jak ma

Na Slovensku už tedy neplatí " nejsme tak bohatí, abychom mohli kupovat levné věci" Crying or Very sad
To jen na úvod. A vím, proč to říkám. Viděl jsem průběh napětí neoriginální váhy vzduchu Very Happy , ještě teď nechápu, že tohle můžou vyrobit a prodávat. Ze své zkušenosti proto jednoznačně doporučuju Bosch ( nejsem obchodní zástupce) nebo váhu ,co tam patří. Skutečně jen s origo váhou auto jede jak má. Jestli se ti momentálně zdá, že jede, ano, asi oproti dřívějšku to je změna k lepšímu, ale nebude to ono.

K chybě 0400, může ji způsobovat jak váha, tak EGR. Tzn kontrola komplet celého vedení podtlakových hadiček, samotného EGRu zda udrží podtlak a solenoidu. Pokud váha, stačí i voltmetr, ale nejlepší řešení je diagnostika s livedaty, tam je vidět všechno, navíc ji už skoro každý má doma Wink
_________________
Zafira 2,2DTi 2005
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
theruck
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 23.06.2009
Príspevky: 72
Bydlisko: Trnava, Slovensko

PríspevokZaslal: Pi Sep 30, 2011 10:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no asi som sa tesil predcasne Smile alebo ozaj je ta nova vaha naprt ale ide to aj so starou tak isto. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Sep 30, 2011 11:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja neverim tomu, ze len Bosch vahy vzduchu su OK.
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
alzafir
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 15.09.2010
Príspevky: 164
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: So Okt 01, 2011 8:12 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Věřit nemusíš, a asi ani další nevěří, proto se dají koupit různé starlajny a jim podobné. Ale kdo se oplíkama více zabývá, ten vám to potvrdí. Takže dejte svému autu, co mu patří. Viděl jsem průběh váhy starline a to byl přehled obdélníkových impulsů. Auto podle toho taky jelo. A když jsem majitele přesvědčil, aby koupil bosh, pochvaloval si rozdíl.
_________________
Zafira 2,2DTi 2005
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: So Okt 01, 2011 10:21 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Hueco, MM, Siemens, Delphi ?
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
alzafir
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 15.09.2010
Príspevky: 164
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: So Okt 01, 2011 12:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemůžu je šmahem hodit všechny do jednoho pytle.
Z vlastní zkušenosti a s motory na kterých jsem dělal, s Boschem problém nebyl. No a v náhradě se pro ty konktrétní motory daly sehnat jen Starline, Pierburg, a něco z Itálie.
Váha je věda, není to jen tupý převodník proudění/ napětí.
Já měl smůlu, že mi odešla váha krátce po té, co jsem auto koupil. Kamarád mi sehnal za dobrý peníz novou, taky Bosche, ale po půlročním trápení jsem zjistil, že patří na dvoulitr, resp 2,2 vectru, ale na 2,2 Zafiru ne. Takže fakt doporučuju držet se toho, s čím to konstrukce projektuje.
_________________
Zafira 2,2DTi 2005
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
theruck
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 23.06.2009
Príspevky: 72
Bydlisko: Trnava, Slovensko

PríspevokZaslal: Ne Okt 30, 2011 10:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som zase videl bosch ako mi za tepla dava zle udaje tak si ho predsa nekupim znova...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne Okt 30, 2011 10:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Hahahaaaaaaaa
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
frunekk
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 03.07.2011
Príspevky: 22
Bydlisko: Kežmarok

PríspevokZaslal: Ut Nov 01, 2011 8:21 am    Predmet: Odpovedať s citátom

To je asi tak trožku taká záhada! Som zvedavý kto to ako prvý to porieši. Vo váhe vzduchu to nebolo ci taká značka alebo taká ja som mal boschacke a nič!
_________________
Opel Astra G caravan 2.0 16.v. dti 74kw Y20DTH (2001)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
theruck
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 23.06.2009
Príspevky: 72
Bydlisko: Trnava, Slovensko

PríspevokZaslal: Ut Nov 01, 2011 4:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ak mas vakuometer tak si odmeraj ci ti dava vakuovka -0.9 ak nie tak su nachystaj 200 EUR
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
jozko
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 08.08.2009
Príspevky: 145
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Jan 20, 2012 4:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

zdravim vas, od vcera mi svieti kontrolka motora. zasvieti hned po nastartovani, a vykon auta je dost monimalny. OP-COMacka diagnostika to diagnostikovala ako chyba P0400 (5) - systemova chyba 2. auto sa sprava tak ze ked idem konstantnou rychlostou kontrolka motora svieti, ale ked zoslapnem plyn na podlahu auto sa rozbehne je citit ze zapne turbo a zrychluje kontrolka motora zhasne a auto ide akoby mu nic nebolo. zaujimave ze do chyby sa auto dostane zas az potom ked rychlost ustalim. neda sa nijako presne urcit kde je chyba? je to vazne len o skusani vymeny kus za kus solenoid ?
_________________
Opel Vectra B kombi, 2.0 16V 100KW, X20XEV r,v 2000 /// 14.1 umrelo Smile
Opel Vectra B kombi 2,0 DTi , 74kW , X20DTH r.v 2000
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Jan 20, 2012 6:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

P0400 - EGR ventil
Skontroluj podtlaky, hadičky, trubičky.
Pomôžu ti tieto témy:
http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=32375
http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=20714
http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=9079
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
theruck
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 23.06.2009
Príspevky: 72
Bydlisko: Trnava, Slovensko

PríspevokZaslal: Pi Jan 20, 2012 7:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

jozko Napísal:
zdravim vas, od vcera mi svieti kontrolka motora. zasvieti hned po nastartovani, a vykon auta je dost monimalny. OP-COMacka diagnostika to diagnostikovala ako chyba P0400 (5) - systemova chyba 2. auto sa sprava tak ze ked idem konstantnou rychlostou kontrolka motora svieti, ale ked zoslapnem plyn na podlahu auto sa rozbehne je citit ze zapne turbo a zrychluje kontrolka motora zhasne a auto ide akoby mu nic nebolo. zaujimave ze do chyby sa auto dostane zas az potom ked rychlost ustalim. neda sa nijako presne urcit kde je chyba? je to vazne len o skusani vymeny kus za kus solenoid ?

v prvom rade si skontroluj EGR ventil ci ti funguje
v druhom rade si skontroluj tesnost gumenych kolienok na podtlakovych hadickach
v tretom rade si vsimni ci sa ti nezhorsilo brzdenie auta

potom sa sem vrat a povedz co si zistil a budeme pokracovat Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
jozko
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 08.08.2009
Príspevky: 145
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Feb 02, 2012 6:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak pokrocil som nasledovne. auto bolo v servise v dun. luznej chalanisko povedal ze treba prekontrolovat hadicky, povymienat solenoidy mediz sebou. hadicky som vymenil prekontroloval tie uz su v poriadku. Dalej som kontaktoval Signuma nastastie bol ochotny a zdiagnostikoval mi auto a jeho zaver bol chybne EGR.
Dufam ze to bude ono. No pre istotu by som sa chcel spytat. je niekto taky co by bol ochotny na skusku pozicat funkcne EGR prehodit ho a skusit sa ist previest? teda idealne niekto z BA pripadne z okolia? Ja tam mam to plastove EGR.
_________________
Opel Vectra B kombi, 2.0 16V 100KW, X20XEV r,v 2000 /// 14.1 umrelo Smile
Opel Vectra B kombi 2,0 DTi , 74kW , X20DTH r.v 2000
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
theruck
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 23.06.2009
Príspevky: 72
Bydlisko: Trnava, Slovensko

PríspevokZaslal: Pi Feb 03, 2012 1:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja mam 60kw. ak to je to iste egr tak ti mozem to moje pozicat ked prides do TT. ale EGR si vies lahko vyskusat. chytis hadicku do ust a cucas cucas a cucas. musis sa docucat na koniec. ak nieje koniec mas vadnu membranu=vadne egr. ked pustis podtlak z ust tak musis citit ze to egr cvaklo naspat
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
jozko
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 08.08.2009
Príspevky: 145
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Feb 03, 2012 3:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no vies ono mal som EGR vonku precistil som ho, skusal som cucat funguje. presiel som cca 20km kontrolka nesvietila vsetko funguje v poriadku. odstavil som auto na volnobeh nic nesvietilo. a ked som sa kunecne rozhodol ze idem domov ze uz je to ok tak sa rozsvietila je to cele divne nezda sa mi to. a uz som z toho na prasky ze niekedy to funguje inokedy nie. preto si chcem by t isty o nic ine nejde
_________________
Opel Vectra B kombi, 2.0 16V 100KW, X20XEV r,v 2000 /// 14.1 umrelo Smile
Opel Vectra B kombi 2,0 DTi , 74kW , X20DTH r.v 2000
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
Strana 5 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group