Opelclub Fórum
Rozsvecovanie kontrolky managment motora Opel Astra G 20DTI
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
theruck
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 23.06.2009
Príspevky: 72
Bydlisko: Trnava, Slovensko

PríspevokZaslal: Po Okt 18, 2010 2:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

kikibi Napísal:
theruck:ventil na turbe mi ide ja ho chcem prehodit s egr-kovym ked vravis ze su rovnake. co ten podlak na egr (0,9) je konstantny alebo sa meni s chodom (zatazou) motora? vdaka... Smile

ma sa menit 0,7 az 1 bar
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
theruck
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 23.06.2009
Príspevky: 72
Bydlisko: Trnava, Slovensko

PríspevokZaslal: Po Okt 18, 2010 2:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

este som sa docital na zahranicnych forach ze to moze sposobovat

nizka hladina oleja
senzor prietoku vzduchu (vaha vzduchu)
konektor na palivovej pumpe
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
kikibi
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 29.05.2009
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: St Okt 20, 2010 9:06 am    Predmet: Odpovedať s citátom

theruck:
vdaka za linky ale nepomohlo...olejom to asi nebude, ale ta vaha vzduchu stoji za pozornost..ako ju odskusam?
konektor na palivovej pumpe je kde ? a ja ze to ma iba vstrekovacie cerpadlo...
mna stale zaraza ze diagnostika trva na svojom tj. chyba EGR a pri odpojeni podlaku z turba sa motor chova rovnako...kto poradi?? DAKUJEM..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
theruck
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 23.06.2009
Príspevky: 72
Bydlisko: Trnava, Slovensko

PríspevokZaslal: St Okt 20, 2010 9:56 am    Predmet: Odpovedať s citátom

tak mozno na tom cerpadle. ja som to len volne prelozil z anglictiny...
ked odpojis podtlak z turba tak ti to tiez vypise 0400 ? mozno asi tym ze ti klesne tlak v celom systeme?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
kikibi
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 29.05.2009
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: St Okt 20, 2010 10:19 am    Predmet: Odpovedať s citátom

nie ked som odpojil turbo tak to na diagnostike nebolo, len sa to tak isto spravavo a tiez som som v takomto stave podtlaky nemeral ale ked som odpojil EGR alebo klapky na saní tak to tiahlo co ide od turba povolilo ked som dal hadicku naspet (EGR alebo klapky ) tak tiahlo zase zabralo ...to je dobre či zle.. Laughing ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Okt 20, 2010 8:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

odpojil tak, ze si otvor na hadicke zapchal, aby podtlak neunikal ?
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Petto150
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 18.10.2010
Príspevky: 25
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: Št Okt 21, 2010 10:41 am    Predmet: Odpovedať s citátom

lubos268 Napísal:
Ja som mal donedávna tiež tento problém a tiež som podozrieval podtlaky, solenoidy, spätné palivové vedenie atď. Všetky komponenty som mal demontované a odskúšané a stále nič. Nakoniec som mal vonku pretlakový ventil MAP senzor ktorý je hneď vedľa vákuovej pumpy. Podľa BOSCH dokumentácie nevykazoval správne hodnoty pri určitom tlaku vzduchu. Je to pneumaticko elektronický prevodník. Môžeš ho odskúšať ak je demontovaný, na pin č.1 pripojíš 5V, pin č.2 je kostra a č.3 je OUT pre ECU. Ak je správne napájaný meraj výstup čo pri bežnom atmosferickom tlaku vzduchu ktorý dýchame je asi 1000 hPa= 100kPa a pri tomto tlaku musí byť na výstupe max. 1,5V. Ak nameriaš vyššiu hodnotu musíš ho vymeniť. Aj on posiela info do ECU ktorá pri tomto prekročení vyhodí CHECK ENGINE a motor značne zníži výkon tým, že do ECU vstrekovacieho čerpadla pošle núdzový režim. Tento snímač som kúpil nový BOSH 0 281 002 137 za 92€ a bolo všetko v tom najlepšom poriadku. Asi dva týždne som hľadal chybu a tento snímač som prehliadal. Ale pozor: 1,5V je maximum meraj presne.


Mám jednu otázku k tomuto príspevku. Že ako viem ktorý je pin č.1 ktorý 2 atď lebo to chcem otestovať aj ja lebo mám podobný problém a nechcem ten semzor odpáliť keď stojí 92€. Vďaka
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kikibi
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 29.05.2009
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: Št Okt 21, 2010 12:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

iurai Napísal:
odpojil tak, ze si otvor na hadicke zapchal, aby podtlak neunikal ?

ked som bol nad motorom tak so ich zapchaval ale vtedy ked to bolo zabudnute tak nie ..čize vsetky tri elementi boli nefunkcne....co podla vsetkeho znaci ze sa niekde ten podtlak straca ale kde vcera som este raz skontroloval tesnost hadiciek vizera byt vsetko OK.
este jedna vec: pri nastartovani sa klapka turba otvori a pri velkych otackach sa ma zavriet (aspon tak to tu niekto pisal) ale mne aj pri maxime (na mieste) drzi otvoreny jak hluchy dvere bude to inak pri jazde??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kikibi
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 29.05.2009
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: Št Okt 21, 2010 12:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Petto150 Napísal:
lubos268 Napísal:
Ja som mal donedávna tiež tento problém a tiež som podozrieval podtlaky, solenoidy, spätné palivové vedenie atď. Všetky komponenty som mal demontované a odskúšané a stále nič. Nakoniec som mal vonku pretlakový ventil MAP senzor ktorý je hneď vedľa vákuovej pumpy. Podľa BOSCH dokumentácie nevykazoval správne hodnoty pri určitom tlaku vzduchu. Je to pneumaticko elektronický prevodník. Môžeš ho odskúšať ak je demontovaný, na pin č.1 pripojíš 5V, pin č.2 je kostra a č.3 je OUT pre ECU. Ak je správne napájaný meraj výstup čo pri bežnom atmosferickom tlaku vzduchu ktorý dýchame je asi 1000 hPa= 100kPa a pri tomto tlaku musí byť na výstupe max. 1,5V. Ak nameriaš vyššiu hodnotu musíš ho vymeniť. Aj on posiela info do ECU ktorá pri tomto prekročení vyhodí CHECK ENGINE a motor značne zníži výkon tým, že do ECU vstrekovacieho čerpadla pošle núdzový režim. Tento snímač som kúpil nový BOSH 0 281 002 137 za 92€ a bolo všetko v tom najlepšom poriadku. Asi dva týždne som hľadal chybu a tento snímač som prehliadal. Ale pozor: 1,5V je maximum meraj presne.


Mám jednu otázku k tomuto príspevku. Že ako viem ktorý je pin č.1 ktorý 2 atď lebo to chcem otestovať aj ja lebo mám podobný problém a nechcem ten semzor odpáliť keď stojí 92€. Vďaka

ked sa pozries dovnutra na kontakty ta su tam oznacene...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kikibi
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 29.05.2009
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: Št Okt 21, 2010 4:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

akurat som domeral ten snimac tlaku zapojil som ho sice na 5,5 (iny zdroj som nemal) a hodnota na pine č. 1 bola 1,99V. 0,5 v na vyse... Laughing takze by to malo byt ok.
otazka : vyfukove plyny co idu cez baipas turba ak je otvoreny sa nasmeruju do EGR alebo von do vyfuku.....?
moja uvaha je taka ze ak mam turbo v plnom zabere pri vsetkych otackach tak nic neostane pre EGR. Confused ale to je len teoria opravte ma ak je to blbost...DAKUJEM
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kikibi
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 29.05.2009
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: Po Nov 15, 2010 2:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

zdar hosi mnou hore popisovany problem je uz vyrieseny..
po navstevach roznych mechanikov a servisov to k nicomu neviedlo kazdy len bezradne krutil hlavov a odkazoval na taku chybu-hentaku chybu....a dokola.
nakoniec som to este raz rozobral (sacie potrubie) a zrazu z potrubia vypadol ocelovy valcek ktory tam ma byt zalisovany. Je to vlastne protikus EGR ventila. vycistil prebrusil a nalepil tekutym kovom a porucha bola fuc...Doporucim majitelom ktory maju podobny problem si pozriet aj tohto clena sustavy. Ide o to ze prudiace plyny z vyfuku nadvyhovali tento valcek vtady ak sa mal EGR otvorit a vysledok bol ze sa ziadne plyny nedostali do sustavy..
prajem pevne nervy a pekny den..
Som zvedavy co sa po.....be nabuduce Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Nov 15, 2010 5:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

gratulujem. nemoze to nasat do valcov, ked sa to rozsype ?
nemas foto ?
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
kikibi
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 29.05.2009
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: Po Nov 15, 2010 6:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

DSmile foto bohuzial nemam ale ten valček (trubka) je vidiet ked das dole EGR-ko, a rosipať by sa to nemalo je to poctiva ocel a tak isto sa to nevyzuje celkom von- brani tomu EGR.. Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
theruck
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 23.06.2009
Príspevky: 72
Bydlisko: Trnava, Slovensko

PríspevokZaslal: So Máj 14, 2011 3:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak tu trubku tam ja nemam. dneska som vytiahol to EGR a ked som ho stlacil tak z tej hadicky kam ide podtlak vytieklo dost vela oleja... kde sa to tam vzalo? asi to nebude normalne ze.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
theruck
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 23.06.2009
Príspevky: 72
Bydlisko: Trnava, Slovensko

PríspevokZaslal: Po Jún 13, 2011 3:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak som vymenil vsetky hadicky a skontroloval kolienka a vyhodil som to egrko a dal tam druhe
vysledok je taky ze ked nastartujem auto ide skapat, ked ho udrzim pri zivote tak potom uz ide skoro normalne ale hocikedy ked idem v nizkych otackach tak zacne svietit kontrolka. ked to dam nad 2200 otacok tak vacsinou zhasne.
niekedy ked idem na 1500 otacok na dvojke tak mozem dat plyn na podlahu a ani to snou nehne stale ide rovnako ako keby som ani nepridal plyn. potom to vychrstne kudol cierneho dymu a zacne to ist.

uz fakt nevim ze co. cital som na UK fore jednom ze by to este mohol byt upchaty zvod vyfuku ale uz fakt nevim uz sa chytam aj slamky Smile

este som skusil odpojit tu cast podtlakoveho systemu co ide na ovladanie kurenia ale bolo to bez zmeny. este bys om skusil odpojit tu cast ktora ovlada tie klapky v sani, len neviem ci to bude potom fungovat ked budu tie klapky furt rovnako otvorene ci to nebude hlasit tiez tu chybu 0400 odchylka regulacie EGR
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Jún 14, 2011 12:49 am    Predmet: Odpovedať s citátom

pozri tu:
http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=20714&highlight=solenoid%2A
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
theruck
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 23.06.2009
Príspevky: 72
Bydlisko: Trnava, Slovensko

PríspevokZaslal: Ut Jún 21, 2011 9:58 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak mi to Teo z diagnostikoval ze mam v prdeli zasobnik podtlaku a vakuovku
tak som spravil bajpas ako mi radil a splasil druhu vakuovku. bol som to otestovat cca 1 km a chovalo sa to ako nove auto. uvidim po par dnoch ci budem moct povedat ze som sa tohoto uz dlhorocneho problemu zbavil alebo nie.

kazdopadne velka vdaka patri Teovi

inak rozobral som aj jeden solenoid lebo som mal navyse a bol v pohode. a kedze sa ostatne tri spravali rovnako ako tento ked som do nich fukal alebo cucal tak pocitam ze budu tiez ok

vie niekto ci sa da vakuova pumpa opravit?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Jún 22, 2011 1:07 am    Predmet: Odpovedať s citátom

a kolko stoji taka vakuova pumpa ?
vsak tato sluzi aj na brzdenie auta !
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
theruck
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 23.06.2009
Príspevky: 72
Bydlisko: Trnava, Slovensko

PríspevokZaslal: St Jún 22, 2011 8:00 am    Predmet: Odpovedať s citátom

jazdena cca 70 EUR nova v zahranici 200 EUR u nas 270 EUR.

kazdopadne zazraky sa nekonaju auto sice taha lepsie odspodu ale ked som vnizkych otackach v kolone tak stale mi to hadze do nudzoveho

za studena mi to zase skapina. po nastartovani mi to tak 3-4 skape a neviem to ovplyvnit ani pridanim plynu skratka kasle to namna (asi ze je to elektronicky plyn)

to brzdenie je na inej vetve
tiez ma napadlo ze ci sa mi ten podtlak nestraca niekde v tom posilovaci brzd ale zatal mi kazdy povedal ze to by mi nebrzdilo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Jún 22, 2011 10:05 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ak by bola niekde netesnost, tak je podtlak znizeny vsade - ovsem nie rovnako
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
Strana 4 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group