Opelclub Fórum
Rozsvecovanie kontrolky managment motora Opel Astra G 20DTI
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
VladoBJ
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 07.11.2009
Príspevky: 19
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: So Nov 07, 2009 7:01 pm    Predmet: Rozsvecovanie kontrolky managment motora Opel Astra G 20DTI Odpovedať s citátom

Pozdravujem. Od augusta mi občas pri 2100-2300 otáčkach zneistil motor a blikla kontrolka motora, postupne sa to stávalo častejšie, svietila dlhšie a motor strácal na výkone. Potom už aj keď som ubral plyn sa rozsvecovala. Bol som na diagnostike v Poľsku u odborníka na dieselové motory a povedal, že treba vymeniť všetky tri solenoidné podtlakové ventily. Portom som bol v autorizovanom servise Opel Prešov. Vymenili mi jeden solenoidný ventil, lebo viac na sklade nemali (180,29€ s DPH) a domov mi auto išlo ešte horšie ako k nim. "Zabudli" mi pribaliť starý ventil, povedali mi, že zdiagnostikovali, že je zlá vákuová pumpa, čo vytvára podtlak k týmto 3 solenoidným ventilom a nemajú ju na sklade, ale môžu ju objednať (stojí 307 € a chceli zálohu 200 €). Len som sa nazlostil, lebo v Poľsku mi odborník na dieselové motory povedal, že pumpa je v poriadku. Išlo ma poraziť, lebo nakoniec neviem komu mám veriť a peniaze na také ich pokusy, že každá návšteva autorizovaného servisu Opel stojí zákazníka 10 až 20.000 SK a nepomôžu ti, len povedia, že tak toto sme vymenili a nič, je tu ďalšia závada, treba ďalšiu súčiastku a potom prídeš a zistia, že to nebolo to a treba objednať ďalšiu (nekonečný príbeh). Ešte keď som prišiel domov, otvoril som kapotu a zistil som, že bola odpojená podtlaková hadička od turba, takže neviem ako mohol pomerať vákuovú pumpu, keď hadička nebola zasunutá v spojke ventilu. Prosím o radu, či už niekto mal podobný problém a vyriešil to. Zatiaľ zháňam len lacnejšie ventily (dúfam, že v tom je problém).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Cripo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 04.11.2008
Príspevky: 355
Bydlisko: Bratislava-DNV

PríspevokZaslal: Ne Nov 08, 2009 10:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dosť by pomohla diagnostika, teda ak by si napísal, aké chybové chódy ti vypísalo.

Ja som mal podobný problém, mal som dierku v podtlakovej hadičke, ktorá išla z vakuovky do soloidného ventilu.

Hadičky som skúšal tak, že som ich vymontoval a dal pod vodu a fúkal...

Najprv som skúšal solonoidné vymeniť, nepomohlo, fakt záleží aj na chybovom kóde, boli by sme múdrejší a určte by sme ti lepšie poradili.
_________________
Opel Astra G 2,0 DTi 16 V, Y20DTH, 74 kW, rok 2000/2001.

www.frictio.sk - môj sen sa napĺňa...

Spritmonitor.de
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
VladoBJ
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 07.11.2009
Príspevky: 19
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: Po Nov 09, 2009 6:16 pm    Predmet: Rozsvecovanie kontrolky managment motora Opel Astra G 20DTI Odpovedať s citátom

Dnes (pondelok 9.11.2009) som bol u známeho autoklampiara, ktorý má podobnú ASTRU a skúšali sme vymeniť solenoidné ventily z druhej ASTRY
- najprv jeden (pri batérii) a išiel som na skúšobnú jazdu. Auto bolo živšie, ale asi pri 2 700 otáčkach sa rozsvietila zase kontrolka a znovu nahodilo núdzový režim.
- potom sme vymenili druhý solenoidný ventil pri turbodúchadle. Auto bolo znova živšie, ale teraz až pri 3 700 otáčkach sa rozsvietila zase kontrolka a znovu nahodilo núdzový režim.
Vrátil som sa napojili sme diagnostiku (Helwet Packard), načítaný kód som si žiaľ neopísal, ale bol v zmysle chyby recirkulačných plynov pri turbodúchadle (ak dobre pamätám, nie som si istý). Všetky chybové hlásenia sme vymazali a znovu som išiel na skúšobnú jazdu. Čuduj sa svete, žiadna rozsvietená kontrolka, a to som ho vytáčal do 4 200 otáčok, ale na druhej strane bol lenivý ísť do kopca. Ďalej známy zistil, že niektoré podtlakové trubičky sa dosť ľahko vyberali zo spojok, z toho predpokladám možnú netesnosť niektorého spoja (kolienko alebo T-čko). Ventily som vrátil späť a som zase bohatší o skúsenosť (jedna z prvých bola, keď mi motor po dlhšom státí nechcel naštartovať, vymenili sme palivový filter a nič, až potom jeden technik mi povedal, že prepadové hadičky zvádzajú prebytočnú naftu na vstup do čerpadla a keď netesnia, tak púšťajú vzduch do potrubia a padá hladina nafty späť do nádrže a znova ju treba nasať. Po výmene týchto gumených hadičiek auto štartovalo "na šupu").
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
VladoBJ
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 07.11.2009
Príspevky: 19
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: So Nov 28, 2009 5:18 pm    Predmet: ako je po výmene trubiek a kolienok Odpovedať s citátom

Konečne včera (piatok 27.11.2009) mi prišli z Opla podtlakové trubice a gumené kolienka. Postupoval som ako popisoval Cripo pri svojom probléme a vymenili sme všetky trubky a gumené kolienka na podtlakovej vetve. Je tam malé zlepšenie, ale stále pôvodný ťah motora nie je, kontrolka niekedy svieti, niekedy zhasne a diagnostika vyhodila chybové kódy:
P 0400 - prúd recirkulácie spalín - chybná funkcia
P 1125 - obvod plniaceho tlaku

V Poľsku mi zháňajú 2 ks solenoidné ventily (zatiaľ po troch týždňoch nemajú), ale začínam uvažovať o tom vákuovom čerpadle, ktoré zdiagnostikovali v Opli, len keby nebolo také drahé (pre mňa).
Najnovšie som počul, že to môžu byť aj váhy vzduchu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: So Nov 28, 2009 6:33 pm    Predmet: Re: ako je po výmene trubiek a kolienok Odpovedať s citátom

VladoBJ Napísal:

P 0400 - prúd recirkulácie spalín - chybná funkcia


vycistil si EGR ventil?
_________________
VeCe Z18XE
VeA C20NE - ex
- Diagnostika -
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
VladoBJ
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 07.11.2009
Príspevky: 19
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: So Nov 28, 2009 6:40 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ventil vybral, vyčistil, prefúkal, nastriekal, rozhýbal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Cripo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 04.11.2008
Príspevky: 355
Bydlisko: Bratislava-DNV

PríspevokZaslal: Ne Nov 29, 2009 11:17 am    Predmet: Re: ako je po výmene trubiek a kolienok Odpovedať s citátom

VladoBJ Napísal:
Konečne včera (piatok 27.11.2009) mi prišli z Opla podtlakové trubice a gumené kolienka. Postupoval som ako popisoval Cripo pri svojom probléme a vymenili sme všetky trubky a gumené kolienka na podtlakovej vetve. Je tam malé zlepšenie, ale stále pôvodný ťah motora nie je, kontrolka niekedy svieti, niekedy zhasne a diagnostika vyhodila chybové kódy:
P 0400 - prúd recirkulácie spalín - chybná funkcia
P 1125 - obvod plniaceho tlaku

V Poľsku mi zháňajú 2 ks solenoidné ventily (zatiaľ po troch týždňoch nemajú), ale začínam uvažovať o tom vákuovom čerpadle, ktoré zdiagnostikovali v Opli, len keby nebolo také drahé (pre mňa).
Najnovšie som počul, že to môžu byť aj váhy vzduchu.


Ako píšeš, môže to byť viacero vecí. Na českom fóre som tiež čítal o tom, že chybná bola váha vzduchu. V ďalšom postupe by ti mohli pomôcť skúsenejší, napr. Signum, ja som sa do vákuovky a váhy vzduchu nepúšťal.
_________________
Opel Astra G 2,0 DTi 16 V, Y20DTH, 74 kW, rok 2000/2001.

www.frictio.sk - môj sen sa napĺňa...

Spritmonitor.de
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
VladoBJ
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 07.11.2009
Príspevky: 19
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: Št Dec 03, 2009 5:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes (štvrtok 3.12.2009) som bol na ďalšie pokusy. Vymenili sme úplne nové váhy vzduchu, očistili a premazali tyčku, ktorá spína podtlakový piestik s turbo dúchadlom, vymazali všetky staré chybové hlásenia a išli ho prevetrať. Motor bol nepatrne živší, ale do kopca zase neťahal - nemal výkon aj keď mal som plynový pedál na podlahe, motor pomaly strácal na otáčkach, aj keď som potom skúsil podradiť nižší prevodový stupeň aj tak "neťahal" (nepočul som zaberať turbo). Pripojená diagnostika opäť načítala staré známe kódy:
P 0400 - prúd recirkulácie spalín - chybná funkcia
P 1125 - obvod plniaceho tlaku
Zistili sme, že vôbec nepripája turbo (neotvára podtlakový piestik). Ale tyčka pri pohybe nezadrháva, pri posúvaní rukou ide plynule tam aj späť.
Teda dnes som vylúčil váhy vzduchu a ostávajú už iba pokusy s dvoma nevymenenými solenoidnými ventilmi a podtlakovým čerpadlom. Na výfuku som zatiaľ dieru nenašiel a tak deravý výfuk by to nemal byť, o ktorom už niektorí písali, že rozsvecuje kontrolku. Podľa mňa to vyzerá na ten podtlak (neotvára turbo a asi aj ERG ventil). Po ďalšom vylučovacom pokuse napíšem.
Vie niekto poradiť, či sa dá, resp. oplatí rozobrať a prečistiť vákuové čerpadlo? Sú k tomu obrázky? Vďaka za tipy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Št Dec 03, 2009 8:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Prva vec na ktoru by som sa zameral je podtlak z vakuovej pumpy min. 0,7bar Wink
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
VladoBJ
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 07.11.2009
Príspevky: 19
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: Št Dec 03, 2009 9:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vo vyúčtovaní z Prešova mi píšu (okrem výmeny solenoidného ventilu):
kód položky Popis
výk J792300 Diagnostika motoru pomocí TECH 2 /syst. chyba AGR ventil/
výk J484500 Vákuové čerpadlo kontrola výkonu-/slabý výkon 0,2 BAR/

Myslíte, že je to to?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Št Dec 03, 2009 9:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

VladoBJ Napísal:
Vo vyúčtovaní z Prešova mi píšu (okrem výmeny solenoidného ventilu):
kód položky Popis
výk J792300 Diagnostika motoru pomocí TECH 2 /syst. chyba AGR ventil/
výk J484500 Vákuové čerpadlo kontrola výkonu-/slabý výkon 0,2 BAR/

Myslíte, že je to to?

Tak potom co riesis? Vakuovka je zial v haji Crying or Very sad
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
VladoBJ
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 07.11.2009
Príspevky: 19
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: Pi Dec 04, 2009 8:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vákuové čerpadlo som dnes objednal. Potom sa ozvem, či už bude koniec problémov s výkonom motora. Vďaka za pomoc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
VladoBJ
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 07.11.2009
Príspevky: 19
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: Po Dec 21, 2009 8:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pre istotu zopakujem od začiatku:
TYP AUTA: OPEL ASTRA-G-CARAVAN rok výroby 11/98
VIN: W0L0TGF35X2095993
TYP MOTORA: X20DTL

Počas dovolenky v auguste som pri prechode cez potok (predpokladám, že vtedy) odtrhol spodný záves motora (silentblok). Chvíľu som chodil tak (asi 2 týždne, ale nie veľa km, lebo som o tom vôbec nevedel) a neviem, či počas toho náhodou niekde niečo sa nerozkývalo, neuvoľnilo... Silentblok bol vymenený a chodil som ďalej.
Potom občas blikla kontrolka managementu motora. Postupom času začala svietiť častejšie a elektronika uvádzala chod motora do núdzového režimu.

Diagnostika HP u známeho ukazovala chyby:
P 0400 – prúd recirkulácie spalín – chybná funkcia
P 1125 – obvod ventilu plniaceho tlaku

Následne sme vybrali a vyčistili AGR ventil. (Auto bolo stále lenivé a pri určitých otáčkach a pri určitom zaťažení stále svietila kotrolka a zapnutý núdzový režim motora).

Potom sme s tým autom boli v Poľsku u Mgr. Sochora, ktorý sa venuje len dieselovým motorom (hlavne AUDI, VW, BMW a aj OPLLOM) a ten diagnostikoval:
- Turbo a vákuová pumpa v poriadku
- je nutné vymeniť všetky 3 solenoidné ventily (vymenený zatiaľ len jeden, ktorý mali na sklade )

Následne som bol s druhým známym v značkovom servise OPEL Prešov, kde
- na podtlakovej vetve na základe mojej objednávky bol vymenený 1 solenoidný ventil (lebo viacej ich na sklade nemali a stál 180,29 €)
- kedže po výmene ventilu sa chyba neodstránila diagnostikovali motor:

Kód položky Popis Jednot. Cena jed. Celkom s DPH

výk J792300 Diagn. motoru pomocí TECH 2 (syst. chyba AGR Ventil) 2,500 h 26,050 77,50

výk J484500 Vákuové čerpadlo kontrola výkonu – slabý výkon 0,2 bar 0,333 h 26,050 10,33

mat 5851037 Čidlo (solenoidný ventil) 1,00 151,500 180,29

výk J982500 Solenoidný ventil vymeniť 0,667 h 26,050 20,67

Servisom bolo určené, že je zlá vákuová pumpa a môžu ju objednať (obj. č. 0545423) za 307,- € + tesnenie za 4,- € (cena pre mňa veľmi vysoká, preto som hľadal niekde lacnejšie).

Medzitým na Internete na stránkach OPELCLUBu som sa dočítal, že túto závadu môžu robiť staré gumové kolienka a plastové rúrky, ktoré sú na podtlakovej vetve.

Tak som dal objednať v OPLI (inde to nemajú, len tam): Gumové spojky: "L-ka" - 9 ks a čierne plastové trubice, ktoré spájajú:

- vakuové čerpadlo - solenoidné ventily: 70 cm (0,7 m)
- solenoidný ventil - AGR ventil : 80 cm (0,8 m)
- vakuové čerpadlo - sol. ven. pri turbe: 100 cm (1,0 m)
- solenoidný ventil pri turbe - turbo: 20 cm (0,2 m)

Všetko spolu ma vyšlo 54,- € (bez práce). Vymenili sme to všetko a zlepšenie, resp. zmena žiadna. Chybové kódy ostali tie isté.

Taktiež som sa na INTERNETE dočítal, že to môže robiť pokazená váha vzduchu, tak sme tam namontovali čisto novú váhu vzduchu (požičanú) a opäť žiadna zmena a chybové kódy ostali tie isté.

Nakoniec som dal objednať v Intercarse v Poľsku vákuové čerpadlo (vyšlo na 210,- €, ktoré som požičal od brata do januárovej výplaty), ktoré priviezli v piatok 18.12.2009.
Vymenili sme ho a išli na skúšobnú jazdu (zmazali sme všetky chybové hlášky), počas ktorej zlepšenie chodu motora nenastalo. Chybové kódy tie isté. Hlavne hore kopcom neťahá a mám pocit ako keby som ťahal náves za sebou). Preto píšem až dnes lebo v piatok ma chytilo zúfalstvo a beznádej. Vyhodil som cca 600 € (aj to som niečo ušetril, že som nekúpil váhy vzduchu) a som stále na začiatku. Ostali už len nevymenené 2 ks solenoidné ventily, ktoré v blízkej dobe (keď bude po ruke podobná ASTRA požičiame ešte raz a vymeníme ich na skúšobnú jazdu, ale či to pomôže??).

Kde soudruzi z NDR udělali chybu? Či babo raď!

SIGNUM sa pýta, že čo riešim. Prežívam od výplaty do výplaty, splácam pôžičku na ASTRU (2.500 Sk/mesačne do júna 2010), hypotéku po 1.500 Sk/mesačne (ešte 10 rokov), stavebný úver 800 Sk/mesačne (ešte 2 roky), inkaso za 3-izbový byt 220 € (v osobnom vlastníctve), živím s manželkou dve deti, ktoré sú na strednej škole a to všetko z platu úradníka a učiteľky. Ako na potvoru v sobotu mi odišla 17-ročná mraznička s chladničkou - zase len na splátky. A Vianoce sú tu (opäť skromné).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Po Dec 21, 2009 8:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som to myslel uplne inak,kedze Ti diagnostikovali- namerali podtlak 0,2 Bar je zrejme,ze podtlak niekde unika. Otazne je ale kde to namerali Question priamo na vakuovej pumpe? Je mi naozaj luto,ze si dal tolko penazi do opravy auta a vysledok takpovediac ziadny.Myslim,ze by bolo vhodne zverit opravu niekomu kto sa Oplom naozaj rozumie Wink
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
VladoBJ
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 07.11.2009
Príspevky: 19
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: Po Dec 21, 2009 9:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No, žil som v tom, že keď to zverím značkovej opravovni, tak vedia čo s tým a aj to odstránia. Nepustili ma k autu počas opravy a diagnostiky a tak neviem povedať, že kde a ako merali ten podtlak. Len mám taký ciťák, že to bude nejaká somarina. Vie niekto o skutočnom odborníkovi v okolí Bardejova alebo Prešova?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
VladoBJ
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 07.11.2009
Príspevky: 19
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: St Dec 23, 2009 5:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes som dostal správu, že turbo je v poriadku a taktiež typ ísť od vákuovky druhou vetvou - smerom k posilňovaču bŕzd. Riešil už niekto potrubie od vákuového čerpadla k posilňovaču bŕzd? Rozmýšľam nad tým, že keď bol odtrhnutý spodný silentblok motora a motor kmital, či sa nemohlo stať, že to potrubie alebo prípojku niekde nenarušilo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
lubos268
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 15.12.2009
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: St Dec 30, 2009 8:13 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som mal donedávna tiež tento problém a tiež som podozrieval podtlaky, solenoidy, spätné palivové vedenie atď. Všetky komponenty som mal demontované a odskúšané a stále nič. Nakoniec som mal vonku pretlakový ventil MAP senzor ktorý je hneď vedľa vákuovej pumpy. Podľa BOSCH dokumentácie nevykazoval správne hodnoty pri určitom tlaku vzduchu. Je to pneumaticko elektronický prevodník. Môžeš ho odskúšať ak je demontovaný, na pin č.1 pripojíš 5V, pin č.2 je kostra a č.3 je OUT pre ECU. Ak je správne napájaný meraj výstup čo pri bežnom atmosferickom tlaku vzduchu ktorý dýchame je asi 1000 hPa= 100kPa a pri tomto tlaku musí byť na výstupe max. 1,5V. Ak nameriaš vyššiu hodnotu musíš ho vymeniť. Aj on posiela info do ECU ktorá pri tomto prekročení vyhodí CHECK ENGINE a motor značne zníži výkon tým, že do ECU vstrekovacieho čerpadla pošle núdzový režim. Tento snímač som kúpil nový BOSH 0 281 002 137 za 92€ a bolo všetko v tom najlepšom poriadku. Asi dva týždne som hľadal chybu a tento snímač som prehliadal. Ale pozor: 1,5V je maximum meraj presne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubos268
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 15.12.2009
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: St Dec 30, 2009 8:30 am    Predmet: Odpovedať s citátom

A ešte niečo k EGR ventilu. Ja mám motor Y20DTL teda diesel kde tento ventil má dôležité postavenie. Na našom slovenskom fóre ale aj na českom je táto téma značne diskutovaná a každý len zaslepiť a vyradiť ho z činnosti. U benzínu je to inak, sú to atmosferické motory kde EGR spĺňa iba jednu funkciu, že prepúšťaním výfuku do sania znižuje ako výkon a teda aj teplotu spaľovania kde pri vysokých hodnotách sa tvorí oxid dusíka NOx a to emisným EURO predpisom vadí. Ale u diesel-u má aj ďaľšiu dôležitú funkciu ktorá je, že prepúšťaním tohoto výfuku vyrovnáva podtlak do čerstvého sania. Princíp je jednoduchý - pri volnobehu a do otáčok asi 2000-2300 vyrovnáva medzeru pokiaľ prepĺňanie turbom nie je na svojich hodnotách. U týchto motoroch ho treba z času na čas odkarbonizovať a ideme ďalej.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Dec 30, 2009 12:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

VladoBJ Napísal:
Dnes som dostal správu, že turbo je v poriadku a taktiež typ ísť od vákuovky druhou vetvou - smerom k posilňovaču bŕzd. Riešil už niekto potrubie od vákuového čerpadla k posilňovaču bŕzd? Rozmýšľam nad tým, že keď bol odtrhnutý spodný silentblok motora a motor kmital, či sa nemohlo stať, že to potrubie alebo prípojku niekde nenarušilo.


neda sa podtlak merat/kontrolovat rovno na vakuovej pumpe ?
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: St Dec 30, 2009 7:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ano da sa zmerat aj priamo na vakuovej pumpe
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
Strana 1 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group