Opelclub Fórum
celoročné svietenie zatial nepodpísané prezidentom...
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI....
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ne Mar 16, 2008 11:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mlanik Napísal:
...
OFF temu, ale spytam sa, ked si spomenul automechanika. Ten tvoj nick je skratka z mena? ako napridklad Milan Lánik? Ak ano, tak cirou nahodou nepracoval tvoj stary otec/otec okolo roku 1940-50 cca v Kovohrone v BB (na terajsej zvolenskej ceste)?
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ne Mar 16, 2008 11:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som zvyknuty, na nazorove rozdiely. skor sa divim, ked so mnou niekto suhlasi. tusim aj v robote ma platia, aby som cusal a bol mier Smile

myslim si, ze som tu uviedol hlavne argumenty proti dennemu svieteniu. a ak nie, urcite sa da zistit, ze preco vyspele motoristicke krajiny si tento "bezpochyby uzitocny napad" este neosvojili.

k dialkovym svetlam:

vies ako sa nastavuju stretavacie svetla ? aby hranica svetlo tien klesala zo sklonom cca 1-1,5% a aby cca 35 metrov pred autom zacinal tien. odmyslime si asymetru europskych svetiel.

podmienkou na schvalenie reflektorov a ziaroviek je, aby maximalne (cislo som si vymyslel) 10% svietivosti ziarovky pripadalo na oblast tiena.

takze 90% elektrickej energie (a svetelnej energie) osvetluje vozovku a len cast z tych 10% svieti oprotiiducim vodicom do tvare).

ked ide oproti tebe svietiace auto cez den, na seba upozorni tym, ze ti svieti do oci, nie tym, ze osvetluje vozovku pred sebou.

takze 90% energie stretavacieho svetla vo dne neplni ucel, co ocakavate od denneho svietenia (aby ma videl oprotiiduci vodic)

ak by si vo dne svietil dialkovymi svetlami, tak odhadujem, ze Ta zvyraznia 5x lepsie nez stretavacie svetlo.

takze stretavacie svetlo ako denne svetlo je nevhodne a neekologicke a navrhujem pouzit dialkove svetlo (elektricky stlmene)

--

inak sa cudujem, ze som sa to tejto stratenej diskusie pustil. asi ma strhol ten novy 'mlanik'

macil Napísal:

Prečo sem pletieš svietenie diaľkovými? Považujem to za rovnaké zlo, ako nesvietenie. Ak by som mal reagovať v rovnako arogantnom tóne, tak napíšem, že veď nesvieť vôbec, ani za šera, ba ani za tmy, veď načo, ty vidíš a keď náhodou zaprší, zapni hmlovky aby všetci videli, že ich máš.
Páčila by sa ti taká reakcia?
K argumentom. Pre mňa ani jeden z tých, ktoré si uviedol, nie sú argumentom proti svieteniu vo dne. Je to však tvoja vec a jednoducho sa v tomto nezhodneme.

_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...


Naposledy upravil iurai dňa Ne Mar 16, 2008 11:34 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Mar 16, 2008 11:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A tých, podľa teba 10% svetla stačí na to, aby si si protiidúce auto všimol na niekoľkonásobne väčšiu vzdialenosť, nehovoriac o cestách vedúcich napríklad lesným porastom.
Máš pravdu, stratená téma. Rolling Eyes Ja svietiť budem, ty nie. Ty ma zbadáš zďaleka, ja teba oveľa neskôr.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
mlanik
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 16.03.2008
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Po Mar 17, 2008 7:36 am    Predmet: Odpovedať s citátom

bukelo Napísal:
mlanik Napísal:
...
OFF temu, ale spytam sa, ked si spomenul automechanika. Ten tvoj nick je skratka z mena? ako napridklad Milan Lánik? Ak ano, tak cirou nahodou nepracoval tvoj stary otec/otec okolo roku 1940-50 cca v Kovohrone v BB (na terajsej zvolenskej ceste)?
moj nick je skratka mena ja sa nemusim skrivat, ale niesom milan lanik, aj ked som zil 24 r v BB ale uz 5 rokov byvam na dolniakoch, a co sa tyka zvolenskej cesty a deda nie na zvolenskej ceste v autobrzdach robil moj brat a par dni aj ja.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mlanik
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 16.03.2008
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Po Mar 17, 2008 7:58 am    Predmet: Odpovedať s citátom

prave dnes rano na jojke davali ze sa svietenie nepodpise na spotrebe a ze klesne nehodovost na cestach, naco to hovoria ked to nedokazu? podla mna neklesne koli svieteniu ale kvoli tomu ze auta su uz kapanek bezpecnejsie maju celkom dobre systemi toto hlavne prispieva aby ludia prezili mensie nehody. hadam je rozdiel ked v 60 km/h s 8 airbagmy v bmw do stlpa a rozdiel napr. s favoritom. a to uz nehovorim o brzdnych syst. toto prispieva viac ako svietenie, a netvrdim ze apsolutne svietenie neprispieva ale je to minimum, keby sa radsej kompetentny venovali nafte a benzinu a daniach na ne, problem je v tom ze tam nieje len svietenie v tej novele, ale aj fajcenie za volantom, 50 v meste, a viac hluposti. som zvedavy co budu robit v ba ked teraz tam je dost problem s autom prebehnut a nie este ked bude 50, a clovek bude nervozny bude si chciet zapalit a bum ty co by mali riadit cestnu premavku aby nebola zapcha , tak ta odfotia s cigaretou v ustach a pokuta je tu.a inak ked sme uz pri svieteni mozete si pozriet video na youtube.com od mlanik ako policajti svietia som ich kapanek natocil na druhy den od povinneho svietenia, viete vodu kazem vino pijem, ty co maju bit prikladom ty to nedodrzuju....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rado.c
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.02.2007
Príspevky: 1282
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Apr 24, 2008 7:02 am    Predmet: Odpovedať s citátom

...takze, celorocne svietenie prezidentom podpisane...
_________________
Opel VECTRA B, 1.6i 16V - bejvávalo
-------------------------------------------
Opel ZAFIRA, 2.0DTI, 11/2002
-------------------------------------------
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bruno
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 01.03.2007
Príspevky: 9867
Bydlisko: Bojnice

PríspevokZaslal: Št Apr 24, 2008 7:54 am    Predmet: Odpovedať s citátom

no ale od oktobra sa toho meni dost - nielen svietenie, kua tie palky za pokuty Confused a znizenie rychlosti na 50-tku Crying or Very sad
inac cakam pozdrav domov-vcera ma odfotili, dufam ze som sa aspon pekne usmieval Laughing
_________________
Mercedes-Benz A-Klasse W168 A160 75kW Avantgarde...lebo medved
www.branko.salem.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Apr 24, 2008 7:57 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Bruno Napísal:

...inac cakam pozdrav domov-vcera ma odfotili, dufam ze som sa aspon pekne usmieval Laughing


Načo chodíš ako blázon, chceš nabúrať. Rolling Eyes
Wink
Z Košíc do Prešova budem fujazdiť 160.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
František Čizmadia
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 09.02.2008
Príspevky: 14
Bydlisko: Prievidza Dobšinského 22/7

PríspevokZaslal: Št Apr 24, 2008 8:11 am    Predmet: Celoročné svietenie Odpovedať s citátom

Smile To čo tu píše "iuraj" sú len a len výhovorky a miešanie jabĺk s hruškami a nič podstatné.Zapamätaj si jednu vec
akékoľvel motorové vozidlo na ceste je potenciálne nebezpečie jeden voči druhému.Neviem pochopiť prečo vediš takú polemiku o diaľkových svetlách,tu sa treba dívať na veci tak,že osvetlené akékoľvek motorové vozidlo znižije riziko havárie,hlavne v lete keď sú horúčavy a v daždi alebo v hustej snehovej metelici.Áno nájdu sa t.zv.umelci,ktorí sú lenivý si zapnúť svetlá v hustom lejaku a potom si lámu hlavu nad tým keď do neho niekto vrazí,že ako je to možné.Nad týmito vecami je zbytočné polemizovať a vyhovárať sa na žiarovky alebo už neviem načo,je to príma vec to celoročné svietenie.Ja už jazdím 33 rokov haváriu som z mojej viny ešte nemal,svietim celý rok nie preto aby som videl ,ale aby som bol videný. Tak čau chlapci porozmýšlajte.

František.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Apr 24, 2008 8:21 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Je zbytočné o tom polemizovať. Rovnako, ako keď sa zavádzalo povinné pútanie sa pásmi aj v obci, airbagy, ABS. Vždy sa našli špekulanti, ktorý sa snažili rebelovať proti vyššej moci už len z princípu a je im jedno či tou vyššou mocou je väčšina, inštitúcia, alebo jednoducho pravda.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Apr 24, 2008 11:19 am    Predmet: Re: Celoročné svietenie Odpovedať s citátom

František Čizmadia Napísal:
Smile To čo tu píše "iuraj" sú len a len výhovorky a miešanie jabĺk s hruškami a nič podstatné. Tak čau chlapci porozmýšlajte.

František.


teda dakujem za uznanie
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
romano2007
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 07.10.2007
Príspevky: 141

PríspevokZaslal: Po Apr 28, 2008 11:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

jasné. svietiť treba. aj pásy treba...
ale tá 50-ka v obci je čistá haluz. keby radšej vyselektovali nehodové úseky v obci alebo s výraznejšou frekvenciou výskytu chodcov a tam napríklad dali 40-ku ako je to v Nemecku alebo aj v Rakúsku, to by asi viac pomohlo.
_________________
Opel Astra G 1.6i 16V Comfort (Made in Germany)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Apr 28, 2008 1:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No, ale aj v Nemecku a aj v Rakúsku je v obci 50-ka. Wink
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Durko
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 11.10.2007
Príspevky: 379
Bydlisko: Rybnik

PríspevokZaslal: Po Apr 28, 2008 1:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

macil Napísal:
No, ale aj v Nemecku a aj v Rakúsku je v obci 50-ka. Wink


ale mimo obce je 100fka , nad tým sa u nás neuvažuje Confused
_________________
Nie som členom OPELCLUBU
Opel Vectra Caravan X 16 XEL, r.v. 98
105500 km
Spotreba:
dialnica - 6,4L
behacky po okoli - 7,03L / 6,94L / 7,18L / 7,37L
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Apr 28, 2008 2:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To áno, ale o tom reč nebola. Navyše okresné cesty tam vyzerajú trochu inak. U nás je často aj tých 90 prehnaných.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
BUBU
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 36
Bydlisko: LV

PríspevokZaslal: Ut Apr 29, 2008 8:31 am    Predmet: Odpovedať s citátom

a čo tak nesvietiť vôbec ani v noci nebudeme oslepovať chodcov ani si ničiť žiarovky Very Happy len taký návrh inak svietim stále
_________________
Corsa GSi 109 koníkov
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Adik
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 23.08.2007
Príspevky: 127
Bydlisko: Kosice

PríspevokZaslal: Ut Apr 29, 2008 9:22 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Svietenie schvaľujem, náš veľký pretekár by to podpísať ale mohol. Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Opel Zafira 2,2 DTI r.v. 03
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
scorpi4
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 19.01.2008
Príspevky: 330
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So Máj 03, 2008 8:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mierne sa pridam...som za svietenie jednoznacne..iurai,len k tym percentam...su trosku skreslene,navyse cez den sa svetlo v reflektore lame trosku inak,najma preto,ze je svetlo...myslim,ze to potvrd kazdy,kto videl ist oproti sebe auto so zapnutymi svetlami za dna...nebudem tu rozpisovat veci o lome svetla a vplyvoch okolia a tak...toto je len vlastna skusenost a nie len moja..jazdim so zapnutymi svetlami asi od casu,ked som si kupil prve auto, a dodnes sa mi to vzdy vyplatilo...a uz sa mi mnohokrat stalo,ze som zbadal auto LTT (len tak tak) len preto,ze nemalo zapnute svetla...napriek bielemu dnu,letu a poludniu...ale aj to ma svoje fyzikalne specifika...horuci vzduch,lom svetla a podobne..neriesim aj ked by som teoretiky mohol,ale to by sa debata spustila niekam inam..co sa tyka rychlosti,suhlasim s macilom...50-ka v obci je jednoznacne europsky standard, a uprimne,ani 40-ku ako taku mimo opravy ciest a podobne som nevidel takmer nikde v europe a teda ze trosku cestujem,t mi verte..co sa tyka rychlosti mimo obec,mozno by 100-ka bola fajn,zial,to je v rukach mocnych,tak ako aj rychlost na dialniciach v urcitych usekoch...auta su stale silnejsie,rychlejsie a samozrejme bezpecnejsie, a ruku na srdce,asi medzi obcami uz nikto nechodi povinnou 90-kou...napriek kvalite ciest...lebo ta uz pri kvalite aut nie je priamo umerna rychlosti...
_________________
1.Opel Vectra 2,2 DTi Sport GTI hatschback(2004)
2.VW Golf III Cabrio 1,6 i (1997)
3.VW Sharan 1,9 TDi (2001)
4.BMW 5 3,0 TDi Commonrail (2003)
5.Audi A6 1,9 TDi navi+ (2001) /ex/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Adik
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 23.08.2007
Príspevky: 127
Bydlisko: Kosice

PríspevokZaslal: So Máj 03, 2008 8:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Stotožňujem sa z názorom Very Happy
_________________
Opel Zafira 2,2 DTI r.v. 03
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Máj 04, 2008 6:37 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Navyše, keď svietenie nebude povinné, tak sa nájde veľa indivíduí, ktorí nesvietia dokonca ani za šera, kedy je svietenie už fakt potrebné a nie len zo zákona. V poslednom čase stretávam takých až priveľa.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI.... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
Strana 6 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group