Opelclub Fórum
DETONACNE CIDLO...???

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> TIGRA, SPEEDSTER - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Dejv86
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 19.12.2006
Príspevky: 78

PríspevokZaslal: Po Mar 05, 2007 8:29 pm    Predmet: DETONACNE CIDLO...??? Odpovedať s citátom

No bol som prave u mechanika s tigi a ten zvuk co sme tak dlho rozoberali, ze to ide od kolesa a tak.... to vobec nejde od kolesa ani od kompresora na servo ani klimu ani alternatora ale priamo z motora... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Zevraj to bude detonacne cidlo...Mate s tym niekto nejake skusenosti??? Rolling Eyes Zevraj sa mi dostava do valcov chudobna zmes... Rolling Eyes A vydava mi to taky cvendžavy zvuk... Embarassed
Poradte niekto ak viete + aj cenu co by to mohlo stat...??? Alebo mi hodte link... CAKAM NA POMOC A SPASENIE!!!POMOOOC PROSIIIM!!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lea
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 1618
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po Mar 05, 2007 9:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

problemy so snimačom detonácie som mala istý čas aj ja, už som to tu niekde volakedy spomínala... mne svietila kontrolka motora, auto sa chovalo samozrejme čudne... v servise mi hned chceli menit snimač, ktorý stal cca 3000,- + robota... ale kedže kontrolka mi raz svietila a raz nie... podla toho, na akej hrbolatej ceste som šla... usudila som, že je problem len v nejakom kontakte na tom snimači- a aj tak bolo, chybala len podložka pod snimač za 50.- a problem sa vyriešil... a ušetrila som cca 3500.- daj potom vedieť, ako si skončil nakoniec Ty... Wink
_________________
BMW 330d r.v 2006 full výbava, 231 koníkov...OPEL SINTRA 2,2 GLS r.v. 1999, 104kw, motor X22XE, Made in USA -identické s Chevrolet Transport... moje 2.EX (3/2005-9/2008)
OPEL OMEGA 2,0i GLS combi, r.v. 1988.. (moje 1.EX :4/2003-8/2004)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Dejv86
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 19.12.2006
Príspevky: 78

PríspevokZaslal: Po Mar 05, 2007 9:35 pm    Predmet: Lea Odpovedať s citátom

Lea prosim ta a aj tebe isiel od motora nejaky taky cudny zvuk???? Mne to tak normalne cvendží... Ale tak hlasno, ze ked s tym dneska isiel kamos a rozturoval to poriadne (lebo pri vysokych otackach sa to ozyva...) tak som po pocul este o dve ulice dalej jak to tam Zvendží... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lea
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 1618
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po Mar 05, 2007 9:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to mi nerobilo, len vtedy, ked svietila ta kontrolka motora- tak vtedy auto bolo velmi lenive, žiadna akcelerácia, trhalo s ním... ale zvuky fakt žiadne... to ten snímač detonacie určite nerobí... si dovolim laicky tvrdiť, videla som to, ako to vyzera... je to len jeden z množstva snímačov, ktorými su naši miláčkovia vybavený... ale k tomu sa Ti určite vyjadrí niekto, kto sa v tom vyzná... držim palce, nech to nie je nič vážne Wink
_________________
BMW 330d r.v 2006 full výbava, 231 koníkov...OPEL SINTRA 2,2 GLS r.v. 1999, 104kw, motor X22XE, Made in USA -identické s Chevrolet Transport... moje 2.EX (3/2005-9/2008)
OPEL OMEGA 2,0i GLS combi, r.v. 1988.. (moje 1.EX :4/2003-8/2004)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Dejv86
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 19.12.2006
Príspevky: 78

PríspevokZaslal: Po Mar 05, 2007 9:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Lea Napísal:
to mi nerobilo, len vtedy, ked svietila ta kontrolka motora- tak vtedy auto bolo velmi lenive, žiadna akcelerácia, trhalo s ním... ale zvuky fakt žiadne... to ten snímač detonacie určite nerobí... si dovolim laicky tvrdiť, videla som to, ako to vyzera... je to len jeden z množstva snímačov, ktorými su naši miláčkovia vybavený... ale k tomu sa Ti určite vyjadrí niekto, kto sa v tom vyzná... držim palce, nech to nie je nič vážne Wink

No ja fakt uz neviem... ale bojim sa ze to bede aj nieco vazne uz...
Mam strach ze ma to bude stat vela bubakov... hmm ta kontrolka sa rozsvecuje aj mne... ked tocim otacky... Ale ten zvuk... no ak ty si mala problem s tym detonacnim cidlom a zvuky nerobilo ziadne tak mozno nebude av tom chyba....?! Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lea
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 1618
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po Mar 05, 2007 9:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

keby sa mi nerozsvecovala ta kontrolka motora, tak ani neviem, že tomu niečo je... išla som na diagnostiku a diagnoza znela- vadný snímač detonacie... a kedže ked svieti kontrolka , motor je vtedy v nudzovom režime, tak sa podla toho aj choval... ale opakujem, mne to raz svietilo a raz nie- ked som vbehla do nejakeho vymolu, tak zasvietila, a ked som vbehla do dalšieho, tak zhasla... samotný snimač bol ok... len ten kontakt bol zlý, kedže tam chybala ta podložka... tie zvuky asi neveštia nič dobreho... to určite nerobi snimač detonácie, to by Ti na diagnostike zistili- bol si aj na diagnostike?
_________________
BMW 330d r.v 2006 full výbava, 231 koníkov...OPEL SINTRA 2,2 GLS r.v. 1999, 104kw, motor X22XE, Made in USA -identické s Chevrolet Transport... moje 2.EX (3/2005-9/2008)
OPEL OMEGA 2,0i GLS combi, r.v. 1988.. (moje 1.EX :4/2003-8/2004)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Dejv86
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 19.12.2006
Príspevky: 78

PríspevokZaslal: Po Mar 05, 2007 10:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ee na diagnostike som s tigi este nebol... Embarassed Ja uz stracam normalne nadej... Newiem co s tym bude dalej... Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Mar 05, 2007 10:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak nestrácaj nádej, nešpekuluj a bež na tú diagnostiku. Arrow
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Dejv86
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 19.12.2006
Príspevky: 78

PríspevokZaslal: St Mar 07, 2007 5:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Kde by som mohol kupit to detonačné čidlo, a kolko by asi tak mohlo stat??? Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lea
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 1618
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: St Mar 07, 2007 8:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

a maš 100% istotu , že je to ono? bol si už na tej diagnostike, kde Ti to potvrdili? nech zbytočne nevyhodíš kopec penazí... na moju Sintru, ako som spomenula vyššie, stoji ta srandička "iba" cca 3000.- + robota v servise, nakolko ja si taketo veci musím dať spraviť tam, kde to vedia... cenu si skus pohladať na www.elitecat.sk napríklad Wink
_________________
BMW 330d r.v 2006 full výbava, 231 koníkov...OPEL SINTRA 2,2 GLS r.v. 1999, 104kw, motor X22XE, Made in USA -identické s Chevrolet Transport... moje 2.EX (3/2005-9/2008)
OPEL OMEGA 2,0i GLS combi, r.v. 1988.. (moje 1.EX :4/2003-8/2004)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Dejv86
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 19.12.2006
Príspevky: 78

PríspevokZaslal: St Mar 07, 2007 8:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Lea Napísal:
a maš 100% istotu , že je to ono? bol si už na tej diagnostike, kde Ti to potvrdili? nech zbytočne nevyhodíš kopec penazí... na moju Sintru, ako som spomenula vyššie, stoji ta srandička "iba" cca 3000.- + robota v servise, nakolko ja si taketo veci musím dať spraviť tam, kde to vedia... cenu si skus pohladať na www.elitecat.sk napríklad Wink

No ved prave, ze tam som to akosi nenasiel... Rolling Eyes Crying or Very sad
nebol som zajtra idem k mechanikovy... Uvidime co povie... Ak nebude vedet buduci tyzden budem muset na disgnostyku...Ine mi potom neostava... Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rasto
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 05.12.2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št Mar 08, 2007 1:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dejv86 Napísal:
Kde by som mohol kupit to detonačné čidlo, a kolko by asi tak mohlo stat??? Rolling Eyes


Origo Opel cca 2122 SK (ČIDLO MEZE KLEPÁNÍ BLOKU VÁLCŮ).
_________________
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, originálnym diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER + LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Dejv86
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 19.12.2006
Príspevky: 78

PríspevokZaslal: Št Mar 08, 2007 8:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Rasto Napísal:
Dejv86 Napísal:
Kde by som mohol kupit to detonačné čidlo, a kolko by asi tak mohlo stat??? Rolling Eyes


Origo Opel cca 2122 SK (ČIDLO MEZE KLEPÁNÍ BLOKU VÁLCŮ).

Fakt?? no tak to by bolo celkom fayn este... Len este neviem na 100% ci je to tým cidlom, lebo dneska sa nam to nepodarilo zistit... Mechanik cel s kamosovej tigi prehodit to cidlo ale an ma novsiu a su odlisne takze sa nepodarilo... Crying or Very sad Tak uz mi asi zostava iba ta diagnostika... Len kto vie kolko ma to bude stat??? Rolling Eyes Co stoji taka DIAGNOSTIKA v OPLI???Ale mozem to dat spravit aj niekde lacnejsie??? Je to rovnake ak mi to spravia aj niekde inde???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lea
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 1618
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št Mar 08, 2007 10:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

je to uplne jedno, kým maju program na ople, rovnako Ti to spravia kdekolvek v servise, kde ho maju... ako si si možno prečítal, niekto tu platil za diagnostiku v opli aj 2000 !!!!! niekto 800.... u nas v PD je za 500
_________________
BMW 330d r.v 2006 full výbava, 231 koníkov...OPEL SINTRA 2,2 GLS r.v. 1999, 104kw, motor X22XE, Made in USA -identické s Chevrolet Transport... moje 2.EX (3/2005-9/2008)
OPEL OMEGA 2,0i GLS combi, r.v. 1988.. (moje 1.EX :4/2003-8/2004)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Dejv86
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 19.12.2006
Príspevky: 78

PríspevokZaslal: Pi Mar 09, 2007 5:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No uz mam po diagnostike... Motor nema ziadnu elektronicku zavadu!!! Takze ziadne cidlo nemusim menit... Wink CHVALA BOHU!!! Cool A pan v servise sa bol previest na mojej tigi a ked zacuj ten zvuk, len sda zasmial... Laughing Ze to cvendží nejaky plech... Ze treba hladat...Alebo ze mozem mat katalizator na salat a vo vnutry mi to tam moze vydavat ten zvuk ked pridavam otacky... Ulavilo sa mi, ze motor je uplne ok...
Jedinu chybu, co mi ukazalo bola chyba 43, (ktoru som si mimochodom aj doma vyblikal) A je to chyba recirkulacneho ventilu...A úpreto sa mi niekedy rozsvecuje kontrolka ECU... Rolling Eyes Inak dakujem Vam za rady... Hlavne tebe Leuska... A za DIAGNOSTIKU som platil 450sk... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Mar 09, 2007 5:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No vidíš a ty si už strácal nádej. Smile Teraz už len vyčistiť a zaslepiť ten EGR a máš takmer nové auto. Wink
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Dejv86
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 19.12.2006
Príspevky: 78

PríspevokZaslal: Pi Mar 09, 2007 6:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

macil Napísal:
No vidíš a ty si už strácal nádej. Smile Teraz už len vyčistiť a zaslepiť ten EGR a máš takmer nové auto. Wink

no veru stracal som nadej... Teraz uz len zistit aky plech to tam rezonuje a cvendží a potom ten EGR ventil... Wink Ako sa to robi to zaslepenie EGR ventilu??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Mar 09, 2007 6:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Odmontuješ EGR, vyčistíš, podľa podložky vyrežeš z plechu záslepku a namontuješ medzi podložku a samotný ventil.
Pre ilustráciu: http://www.jerryl.salem.sk/index.php?album=A1169939269
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Dejv86
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 19.12.2006
Príspevky: 78

PríspevokZaslal: Pi Mar 09, 2007 6:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vdaka za ilustraciu... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lea
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 1618
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi Mar 09, 2007 9:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dejv86 Napísal:
No uz mam po diagnostike... Motor nema ziadnu elektronicku zavadu!!! Takze ziadne cidlo nemusim menit... Wink CHVALA BOHU!!! Cool A pan v servise sa bol previest na mojej tigi a ked zacuj ten zvuk, len sda zasmial... Laughing Ze to cvendží nejaky plech... Ze treba hladat...Alebo ze mozem mat katalizator na salat a vo vnutry mi to tam moze vydavat ten zvuk ked pridavam otacky... Ulavilo sa mi, ze motor je uplne ok...
Jedinu chybu, co mi ukazalo bola chyba 43, (ktoru som si mimochodom aj doma vyblikal) A je to chyba recirkulacneho ventilu...A úpreto sa mi niekedy rozsvecuje kontrolka ECU... Rolling Eyes Inak dakujem Vam za rady... Hlavne tebe Leuska... A za DIAGNOSTIKU som platil 450sk... Wink
Wink Wink Wink
_________________
BMW 330d r.v 2006 full výbava, 231 koníkov...OPEL SINTRA 2,2 GLS r.v. 1999, 104kw, motor X22XE, Made in USA -identické s Chevrolet Transport... moje 2.EX (3/2005-9/2008)
OPEL OMEGA 2,0i GLS combi, r.v. 1988.. (moje 1.EX :4/2003-8/2004)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> TIGRA, SPEEDSTER - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group