Opelclub Fórum
POLICIA
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI....
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Jún 09, 2008 10:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

iurai Napísal:
...chyba lavky bola, ze som palubovku aj so spinacom svetla vyhodil.

Vždy na leto vyhadzuješ?
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Jún 09, 2008 11:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

macil Napísal:
iurai Napísal:
...chyba lavky bola, ze som palubovku aj so spinacom svetla vyhodil.

Vždy na leto vyhadzuješ?


leto je cas na rozlicne upravy, a preto je dobre vyhodit vsetky hovadiny z interieru, co brania tahaniu kablov
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
taky69
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.03.2007
Príspevky: 1204
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Ut Jún 10, 2008 1:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mathis Napísal:
podla mojho nazoru je ustrizok sucast nalepky a tu ked vidi policajt nalepenu na skle moze pytat aj ustrizok... ved pokial nevlastnim ustrizok tak nalepka je neplatna a moze uviest policajta do omylu a je jedno ci pred ci za dialnicou, on nevie ci ide auto do garaze alebo na konci dediny odboci na dialnicu... dokonca som pocul ze davaju pokuty aj za neplatne nalepky po casovej platnosti ktore nechavaju ludia nalepene na skle, vraj ani to sa nesmie... neviem ale podla mna je to udaj ako spz a ked mas spz a nemas tp tak si v pr...i tiez.


Asi sa to už nepreberá ale nebol som na nete a až teraz si čítam príspevky tak mi nedalo neprispieť
presne tak ustrižok je sučasť nálepky a musíte ho mať zo sebou spolu s dokladmi, bo ak ťa zastavia na dialnici alebo ceste s úhradou môžu si od teba vypýtať ustrižok, na ktorom musí byť vypísané ŠPZ auta. Dialničná nálepka sa taktiež považuje za neplatnú ak nie je na kontrolnom kupóne uvedené EČ vozidla a samozrejme musí byť aj nálepka nalepená na mieste na to určenom a to je: pravý horný roh čelného skla samozrejme pokial tam máte zelený alebo iný farebný pás proti slnku abo nálepku, treba dalničnú nálepku nalepiť pod ňu. . Bo potom vás zbytočne zastavia. Mne sa už stalo, že vodič si kúpil dialničnú nálepku a mal ju celý čas uloženú v odkladacom priestore alebo ju mal položenú na prístrojovke, potom si odniesol buď oznámenie na obvodný úrad alebo dve tisíc pokutu. Ak xcete spýtajte sa na benzínovom čerpadle ktorá je na dialnici ale na ceste s úhradou. tam majú také malé letáčiky so všetkými spoplatnenými usekmi ako aj s inštrukciami čo a ako.
_________________
> PODPIS <
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: Ut Jún 10, 2008 2:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

diky za info taky ale toto vsetko si vieme precitat na zadnej strane dialnicnej znamky... ako je to s kontrolovanim dialnicnej znamky mimo dialnice???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Jún 10, 2008 3:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

preco by ta nemal skontrolovat, ked si zisiel z dialnice ?

mne sa skor nepaci, ked su hliadky instruovane na vykonavanie nezmyselnej kontrolnej cinnosti.

napriklad zastav auto a kontroluj do poslednej skrutky, ci nieco najdes
(vystrazny trojuholnik zodpoveda nejakej norme)

alebo u nas take hluposti - sedia 2 policajti cely den v aute a cihaju - kontroluju otacanie v krizovatke, co je sice predpisom zakazane, ale v tomto pripade absolutne neskodne

---

a potom, ze si ludia o nich myslia kadeco Smile
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
taky69
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.03.2007
Príspevky: 1204
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Ut Jún 10, 2008 4:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

azmodan Napísal:
diky za info taky ale toto vsetko si vieme precitat na zadnej strane dialnicnej znamky... ako je to s kontrolovanim dialnicnej znamky mimo dialnice???


no dobre dobre, len pár info čo som tam napísal tam nenájdeš. Nakoľko niektorý inteligentní vodiči si nalepia dialničnú nálepku do toho farebného pruhu resp. pod nálepku čo majú ako slnečnú clonu a potom nadávajú a čudujú sa, prečo ich zastaví polícia.... Evil or Very Mad Laughing

A čo sa týka toho zastavenia mimo dialnice: presne definované kde ti môžu skontrolovať dialničnú a ústrižok nie je ale, pokial schádzaš z dialnice po výjazde resp. ťa zastaví hliadka idúca za tebou z dialnice tak ano, alebo pokial zídeš z dialnice na cestu ktorá sa nekrižuje s inou cestou, ktorá by sa na tú tvoju cestu napájala.lebo potom by si im už mohol povedať, že si prišiel z vedlajšej cesty.
_________________
> PODPIS <
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: Ut Jún 10, 2008 5:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

diky.. na dialnicnej znamke je napisane kde ma byt nalepena aj ze ma byt vypisane EC vozidla...

ale aj tak mi pripada minimalne diskutabilne ak ta zastavia mimo dialnice a aj ak je odtial iba jeden vyjazd...ak chcu kontrolovat dialnicnu znamku maju to robit na dialnici keby som sa chcel drzat doslova zakona myslim ze by s tym aj uspiet nemuseli iba ak mali jednoznacne dokazane ze som z dialnice zisiel... naprd video.. aj ked ani video sa nepoklada za jednoznacny dokazovy material tusim... ale to su len dohady
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Jún 10, 2008 5:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak si nešiel po diaľnici, tak ťa tam predsa nemohli zastaviť. Máš to marné, nevykrútiš sa. Wink
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: Ut Jún 10, 2008 5:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

a co ak som presiel cez hory doly obisiel som dialnicu a len za dialnicou som sa napojil na cestu Idea Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Jún 10, 2008 5:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To ja neviem. To vieš len ty a policajti, ktorí ťa kontrolovali. Wink
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: St Júl 02, 2008 4:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Takze pripajam praktiky nasich panov policajtov ako si zarabaju u nas v Ruzomberku...

c1. hukajuca sanitka beha cez mesto hore dole a ten kto ju nepusti je okamzite zastaveni policajnym autom ktore ide za sanitkou..

c2. v aute ktore vyzera ako civilne sedia policajti s kamerou a ak prejde co len kusok auta na cervenu mate zarobene... pekne si zastavia zaber a ak ste nestihli celym autom prejst na oranzovu mate smolu...

c3. to iste,ale na znacke STOP.. kameruju a ak sa vam co len trosku tocia kolesa znovu mate zarobene

c4. po meste ide auto a pred prechodom (prazdnym) zastavi.. (udajne je vo vyhlaske ze ak zastavi auto vedla vas musite zastat aj vy) ak auto ktore ide vedla nich nezastavi chytaju vas o 100 metrov dalej... ako dokaz takisto sluzi videokamera..

milujem statnych zamestnancov Laughing Laughing su taki vynaliezavi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Júl 02, 2008 7:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

azmodan Napísal:
Takze pripajam praktiky nasich panov policajtov ako si zarabaju u nas v Ruzomberku...

c4. po meste ide auto a pred prechodom (prazdnym) zastavi.. (udajne je vo vyhlaske ze ak zastavi auto vedla vas musite zastat aj vy) ak auto ktore ide vedla nich nezastavi chytaju vas o 100 metrov dalej... ako dokaz takisto sluzi videokamera..

milujem statnych zamestnancov Laughing Laughing su taki vynaliezavi


to c4 ma nieco do seba. ja to poznam z opacnej strany. jedno auto zastavi na prechode aby siel chodec a auto v druhom smere sa ho pokusi zrazit (nevedomky)
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: St Júl 02, 2008 8:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to uz su take zakernosti ktore robia naschval... to ako ked idete po dialnici a policajny passat vam zacne blikat ze sa chce nahanat tak z takeho sa mi uz chce bleeee...

sa mozu hanbit pani policajti dost casto..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bruno
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 01.03.2007
Príspevky: 9867
Bydlisko: Bojnice

PríspevokZaslal: St Júl 02, 2008 8:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No musia naplnit statny rozpocet, a nezanedbatelna vec - policajt ci mestsky alebo statny su plateny od pokut, takze sa musia snazit aby nejake tie premie navyse dostal ! ... a moze si Kalinak vraviet co chce ze to tak nieje.
_________________
Mercedes-Benz A-Klasse W168 A160 75kW Avantgarde...lebo medved
www.branko.salem.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Júl 02, 2008 9:04 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Bezdôvodné zastavenie a bránenie v premávke je tiež pokutovateľné.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Júl 04, 2008 12:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

...pre pár dňami som šiel z Popradu, na severnej D1 mi začal pípať detektor radarov, tak som spomalil na 140. Detektor stále pípal a hlásil, že sa radar približuje. Trvalo to dosť dlho, potom odzadu prišiel passat, mohol ísť cca 160, ktorý si vždy vytipoval nejaké auto, na ktoré sa nalepil a chvíľu išiel dosť tesne za ním. Jeden poliak s Volvom sa nechal vyprovokovať a potom nastúpil podokenný maják a nápis stop... Je to aj trošku od policajtov odvaha, keď so 150 koňovým autom hrajú takúto hru. Alebo predpokladajú, že sa ľudia zlaknú a nebudú sa pokúšať ujsť. Každopádne, policajti nezachovávali odstup.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lea
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 1618
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi Júl 04, 2008 3:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

toto sa mi už par krát stalo.... vtedy ak je volný lavý pruh, prejdem do neho..spomalim.... a ked su policajti predomnou, vratim sa nazad do praveho..tesne za nich,.... vačšinou zrýchlia, zmiznu a hladaju dalšiu obeť... Wink
_________________
BMW 330d r.v 2006 full výbava, 231 koníkov...OPEL SINTRA 2,2 GLS r.v. 1999, 104kw, motor X22XE, Made in USA -identické s Chevrolet Transport... moje 2.EX (3/2005-9/2008)
OPEL OMEGA 2,0i GLS combi, r.v. 1988.. (moje 1.EX :4/2003-8/2004)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: Pi Júl 04, 2008 4:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Kajo Napísal:
...pre pár dňami som šiel z Popradu, na severnej D1 mi začal pípať detektor radarov, tak som spomalil na 140. Detektor stále pípal a hlásil, že sa radar približuje. Trvalo to dosť dlho, potom odzadu prišiel passat, mohol ísť cca 160, ktorý si vždy vytipoval nejaké auto, na ktoré sa nalepil a chvíľu išiel dosť tesne za ním. Jeden poliak s Volvom sa nechal vyprovokovať a potom nastúpil podokenný maják a nápis stop... Je to aj trošku od policajtov odvaha, keď so 150 koňovým autom hrajú takúto hru. Alebo predpokladajú, že sa ľudia zlaknú a nebudú sa pokúšať ujsť. Každopádne, policajti nezachovávali odstup.


toto uz je svinstvo... nemam slov uz mi lezu krkom vsetci policajti...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Júl 07, 2008 12:41 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Kajo Napísal:
Je to aj trošku od policajtov odvaha, keď so 150 koňovým autom hrajú takúto hru. Alebo predpokladajú, že sa ľudia zlaknú a nebudú sa pokúšať ujsť. Každopádne, policajti nezachovávali odstup.


odstup u nas nezachovava nikto.

ako tu uz niekto pisal, bez pokut nedostanu vyplatu. tak hadam nebudu travu jest, tak si nieco vymyslia. sikovni chlapci.

u nas sa zase ucia cudzie jazyky. pristavuju zasadne cudzincov Sad
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
taky69
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.03.2007
Príspevky: 1204
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Po Júl 07, 2008 3:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

azmodan Napísal:
Kajo Napísal:
...pre pár dňami som šiel z Popradu, na severnej D1 mi začal pípať detektor radarov, tak som spomalil na 140. Detektor stále pípal a hlásil, že sa radar približuje. Trvalo to dosť dlho, potom odzadu prišiel passat, mohol ísť cca 160, ktorý si vždy vytipoval nejaké auto, na ktoré sa nalepil a chvíľu išiel dosť tesne za ním. Jeden poliak s Volvom sa nechal vyprovokovať a potom nastúpil podokenný maják a nápis stop... Je to aj trošku od policajtov odvaha, keď so 150 koňovým autom hrajú takúto hru. Alebo predpokladajú, že sa ľudia zlaknú a nebudú sa pokúšať ujsť. Každopádne, policajti nezachovávali odstup.


toto uz je svinstvo... nemam slov uz mi lezu krkom vsetci policajti...



tak jak ty študuješ tak si oni robia svoju prácu....a je to tak ako vraví iurai - sú platení od výsledkov - bo tí čo sú na ulici sú tí najnižší na koho by si sa mal jedovať, ked to dostanú príkazom a pohrizia ti percentami z platu tak by si sa zbadal aj ty či prídeš o 15ˇ% z výplaty po dobu 3 miacov abo prinesieš o pár pokút viac.
jednoducho je to ich práca
_________________
> PODPIS <
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI.... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Ďalší
Strana 11 z 13

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group