Opelclub Fórum
hučanie zo zadných kolies

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - PODVOZOK/BRZDY
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
durinov
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 24.08.2009
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: St Sep 09, 2009 3:11 pm    Predmet: hučanie zo zadných kolies Odpovedať s citátom

Zdravím,všetkych prítomních.Vlastním opel corsu 1.0Vbenzín r.v.98,pred trištvrte rokom som si dala vymeniť ložiská ako na zadnej tak i na prednej náprave vo vnútri kolies,bolo to v jednej nemenovanej autodielny.Hneď po výmene sa po niekoľko odjazdených kilometrov ozýval nepríjemný škripot vychádzajúci z pravej zadnej časti kolesa.Seriozne som navštívila autodielnu,u ktorej som si uplatnila záruku (výmena spominaných ložísk).Všetko prebiehalo bez nejakých problémov a svoj nedostatok,alebo pochybenie načas odstránili.Lenže teraz sa začal problém znova objavovať,len zmiernením prerušovaním hučaním ložísk.Neviem,kde je problém,či je to neodbornou prácou tejto autodielny,alebo nekvalitnými ložiskami.Preto sa obraciam na,Vás či náhodou sa niektorý z vás nestretol spodobným problémom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomi1583
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 29.04.2009
Príspevky: 1940
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: St Sep 09, 2009 6:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

akoze moc do toho nechcem kecat ale kazde loziska by sa po vymene mali dotiahnut aj druhy krat cca po max tyzdnovom zabehu (podla toho kolko km spravis) ak to nespravili tak odisli zmova
alebo ich iba vymenili za pouzite ale pred odchodom Wink
z kade si??
_________________
Opel Astra G 1,8 16V 85kw CDX sedan rv.1998(Limo)
Skoda Favorit Sport Line - KO Very Happy

Spritmonitor.de . už tri tankovania začína sa to podobať realite Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
durinov
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 24.08.2009
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: St Sep 09, 2009 7:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tomi1583 Napísal:
akoze moc do toho nechcem kecat ale kazde loziska by sa po vymene mali dotiahnut aj druhy krat cca po max tyzdnovom zabehu (podla toho kolko km spravis) ak to nespravili tak odisli zmova
alebo ich iba vymenili za pouzite ale pred odchodom Wink
z kade si??

To je pravda s dotiahnutím,ale pri výmene som nebola na to upozornená.Až keď sa jedno z ložísk úplne nerosypalo,tak ma upokojovali,že je normálne,že pri takýchto výmenách dochádza k usadeniu ložiska do ložka,kde dochádza k uvolneniu a tým aj k deformácii,pokiaľ sa včas nedotiahne.Ešte chcem dodať,že pri zdvihnutí nápravy nieje žiadna vola v kolesách,ktorá by naznačovala nedotiahnutie.Len pri otáčaní kolesom sa ozýva neprirodzený chod ložísk.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomi1583
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 29.04.2009
Príspevky: 1940
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št Sep 10, 2009 9:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

no aby si zistila rucne ci mas loziska volne by si musela mat ozaj super cit v rukach skoro ako doktor na operacke (je mala pravdepodobnost ze taku zavadu najdes len pokyvanim kolesa) Wink Laughing
_________________
Opel Astra G 1,8 16V 85kw CDX sedan rv.1998(Limo)
Skoda Favorit Sport Line - KO Very Happy

Spritmonitor.de . už tri tankovania začína sa to podobať realite Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
suphotam84
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 06.11.2009
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Pi Nov 06, 2009 11:06 am    Predmet: Odpovedať s citátom

mal som ten isty problem,Loziska treba naozaj pocase dotiahnut a najlepsie je drzat sa dalej od servisov,kde este nedorazila taka novinka,ze MOMENTOVY KLUC !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - PODVOZOK/BRZDY Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group