Opelclub Fórum
AKO MA MOZE ZASTAVIT POLICAJT?
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI....
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
NagyAttila
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 06.01.2009
Príspevky: 406
Bydlisko: okr.michalovce

PríspevokZaslal: Št Aug 27, 2009 12:59 pm    Predmet: AKO MA MOZE ZASTAVIT POLICAJT? Odpovedať s citátom

CAUTE!
DNESKA SA TO STALO ZE V OBCI ISIEL SOM S AUTOM A NEMAL SOM ZAPNUTY BEZPECNOSTNY PAS OPROTI SOMNOU PRISLI POLICAJTI A VIDELI TO RYCHLO ZASTAVILI A JEDEN VYSKOCIL Z AUTA A LEN RUKOU BEZ VESTOU A BEZ TEN čERVEN. LOPATOU MI ZASTAVIL !
A HNED ZE PRECO NEMAM ZAPNUTY PAS ANI TOLKO ZE DOBRY DEN CESTNA KONTROLA NIC LEN VYSKOCIL NA CESTU ! NAJPRV CHCEL ODOMNA 60€ JA POVEDAL SOM ZE NEMAM LEN 10€ A TAK SA ZACALO AKO V TRZNICI A SME DOHODLI NA 30€ Sad NEMAL SOM PRISEBE TOLKO V HOTOVOSTY A ZOBRALI VODICKY PREUKAZ !
TEN 30€ MI NEZAUJIMA ALE MOZE SA MI TAK ZASTAVIT ZE VYSKOCI Z AUTA BEZ VSETKO LEN TAK ZASTAVY???? NIE JE NA TO NEAKY ZAKON KED TAK SA CHCE ZASTAVIT TAK NESOM POVINNY? A ESTE DACO TAM KDE SA MI ZASTAVIL TAM BOL ZAKRUTA A PLNA CIARA A ESTE SMEROM HORE NA KOPEC!
AKO JE TO ALEBO UZ ONI MOZU HOCI CO? NA POLICAJTY NIE SU ZAKONY?
_________________
Signum 3,2 v6
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Spohrelt
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 28.09.2008
Príspevky: 1595
Bydlisko: Sered

PríspevokZaslal: Št Aug 27, 2009 1:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevyznam sa v tom az tam velmi dobre, ale podla mna, by na zastavovanie auta mali mat nejake smernice, ak samozrejme nejde o nieco vynimocne.
_________________
Opel Vectra GTS, 1.9 CDTi, Z 19 DT, / 2005 /
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Aug 27, 2009 1:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

policajt 3 dni nejedol a preto tak vyskakoval. policajt ma vzdy pravdu
zastavovat tak nemoze
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
mysiaq
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 06.06.2009
Príspevky: 3700
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: Št Aug 27, 2009 5:04 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Zastavovanie vozidiel (k § 63 ods. 3 zákona)
§ 13
(1) Znamenie na zastavenie vozidla sa musí dávať včas, zreteľne a s ohľadom na okolnosti cestnej premávky, aby vodič mohol bezpečne zastaviť vozidlo a aby sa neohrozila bezpečnosť cestnej premávky.
(2) Policajt v rovnošate dáva znamenie na zastavenie vozidla zdvihnutím ruky alebo zdvihnutým zastavovacím terčom (č. Z 5a), alebo svietidlom vyžarujúcim svetlo červenej farby, ktorým pohybuje v hornom polkruhu. Z idúceho vozidla môže dávať policajt v rovnošate toto znamenie kývaním ruky zvisle hore a dolu, vysunutým zastavovacím terčom, alebo rozsvietením nápisu STOP umiestneného na vozidle. Z idúceho vozidla možno pokyn na zastavenie vozidla zdôrazniť zvláštnym výstražným svetlom, prípadne aj zvláštnym zvukovým znamením podľa § 40 zákona. Pokyn na zastavenie vozidla možno dávať z vozidla idúceho pred zastavovaným vozidlom, ako aj z vozidla idúceho za zastavovaným vozidlom. Pri zastavovaní vozidla idúceho pred vozidlom, z ktorého policajt v rovnošate dáva pokyn na zastavenie vozidla, sa zvláštne výstražné svetlo a zvláštne výstražné zvukové znamenie použije vždy.
(3) Pre zamestnancov dráhy platí pri zastavovaní vozidiel ustanovenie § 28 písm. e) zákona. Ostatné osoby uvedené v zákone dávajú znamenie na zastavenie vozidla zdvihnutou rukou, ak v tejto vyhláške nie je ustanovené inak; smú však používať aj zastavovací terč (č. Z 5b). Pri trhacích prácach v lomoch, pri údržbe cesty a podobne sa ako znamenie na zastavenie vozidla používa červená zástavka.
(4) Odsek 2 platí aj pri zastavovaní vozidiel vojenským policajtom v rovnošate, profesionálnym vojakom s vonkajším označením POLÍCIA a inými oprávnenými príslušníkmi ozbrojených síl, ozbrojených zborov, ozbrojených bezpečnostných zborov alebo príslušníkmi obecnej polície.

ja som vedel ze je dobre si nechavat prezentacie z prednasok Very Happy
_________________
nemam auto, nemam motorku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kimino
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.12.2008
Príspevky: 4564

PríspevokZaslal: Št Aug 27, 2009 9:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

myslim ze ani policajt by nevedel povedat ako moze zastavovat .... a ked je to "ujo" co ma policajnu rovnosatu moze vsetko Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
conos
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 22.07.2007
Príspevky: 249
Bydlisko: Komárno

PríspevokZaslal: Št Aug 27, 2009 10:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

vitajte na slovensku - policajnom state. oplati sa s nimi inak hadat a dat im najavo ze mate aj vy niekedy pravdu - ale musite mat vsetko v poriadku na aute aj v dokladoch, inak to nema cenu...
_________________
---opel freunde---
opel kadett e C20NE
opel astra f gsi C20NE - donor pre kadetta
opel vectra c Y22DTR
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Aug 27, 2009 10:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

conos Napísal:
vitajte na slovensku - policajnom state. oplati sa s nimi inak hadat a dat im najavo ze mate aj vy niekedy pravdu - ale musite mat vsetko v poriadku na aute aj v dokladoch, inak to nema cenu...


ja som sa s policajtmi nikdy nehadal. lebo mne nikdy nechceli urobit zle
a okrem toho mam cit mimimalizovat skody, ak mam maslo na hlave

doteraz ma nenaucili, ze treba mat STK, nosit papiere zo sebou. ale ak sa neponahlam, jazdim ohladuplne. a ked potrebujem vymenit zadny naraznik, brzdim na prechode
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
mysiaq
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 06.06.2009
Príspevky: 3700
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: Pi Aug 28, 2009 9:18 am    Predmet: Odpovedať s citátom

netreba sa hadat chlapci... ono plati pravidlo, ze cim drzejsi vodic tym vyssia pokuta... lebo napriklad ak je vodic normalny prizna si chybu a nevyskakuje moze dostat pokutu dajme tomu 10, 20 eciek... taky co vyskakuje dostane 60 a viac... zratajte si to ci sa vam oplati byt drzi alebo tych 5 min vydrzat s maslom na hlave ako napisal iuraj Smile
_________________
nemam auto, nemam motorku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kimino
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.12.2008
Príspevky: 4564

PríspevokZaslal: Pi Aug 28, 2009 12:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mysiaq Napísal:
netreba sa hadat chlapci... ono plati pravidlo, ze cim drzejsi vodic tym vyssia pokuta... lebo napriklad ak je vodic normalny prizna si chybu a nevyskakuje moze dostat pokutu dajme tomu 10, 20 eciek... taky co vyskakuje dostane 60 a viac... zratajte si to ci sa vam oplati byt drzi alebo tych 5 min vydrzat s maslom na hlave ako napisal iuraj Smile


toto mozem potvrdit ked som bol ticho dostal som o 20€ nizsiu pokutu ako druhy vodic co siel za mnou Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dulo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.06.2007
Príspevky: 18298
Bydlisko: Levoča

PríspevokZaslal: Pi Aug 28, 2009 1:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne chcel pán policajt zobrať techničák, lebo som na Corse nemal 16-ky v TP, a tiež som bol ticho, súhlasil som s ním, že je to moja chyba a že na tom pracujem. Tak som obišiel iba s napomenutím Wink a to tri krát prosím, z toho dva krát u toho istého Wink Dokonca to bol dopravák
_________________
Omega B Sport X30XE 155 kW (1998) A/T + Omega B MV6 X30XE 155 kW(1997) LPG RAT STYLE
Omega B Sport X25XE 125 kW (1998) - ex
Omega B Sport Y26SE 132 kW (2001) - ex
Corsa C GSi Z18XE 92 kW (2001) - ex

Der Opel Omega - Technik, die Begeistert
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
taky69
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.03.2007
Príspevky: 1204
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Št Sep 03, 2009 10:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

súhlasíl s misiaq-om čím drzejší a múdrejší vodič tým sa mu priamoúmerne zvyšuje pokuta... a zasa naopak už X vodičov odišlo len s napomenutím aj za závažnejšie priestupky
_________________
> PODPIS <
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MIRO LONDON
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 21.11.2008
Príspevky: 1954
Bydlisko: London GB

PríspevokZaslal: Pi Sep 04, 2009 6:28 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Súhlasím,že zo slušnosťou sa dá ďalej zájsť,mňa jak stopli ako som písal pred pár dňami v online kecoch tiež som mal na jazyku oponovať,že som bol tak trochen vyprovokovaný a donútený prekročiť max.o 18 km/h-okreska za mestom,dole kopec,nikde za mnou predo mnou nikoho, a oni si to,,šinuli,,cca 65,tak som ich sejmul,
potom uvedomujúc,že mám masielko na hlave som sa pustil do debaty s policajtom ako s kamošom,on sa pridal,pokecali sme o mojej práci,policajt tiež pospomínal,jak bol kedysi v UK,až jeho kolegyňa chodila kolo nás,že o čom tak družne 15 min.klábosíme,nakoniec,jak som spomenul,že je to vôbec moja prvá pokuta za rýchlosť miesto 60 na začiatku dostal som 20 Jurošíkov Wink

chytro mi to vypísal bo už mu tam stavali na parkovisku predo mnou porsche cayenne,a toho že čaká 400 Jurošíkov,odbehol som ešte na WC,a jak sa vraciam k autu moji synovia mi ukazujú:Aha ocino,ten ujo pri tom veľkom aute plače...
_________________
OPEL ZAFIRA 1.9 CDTi 16V Sport Z19DTH - 110 kw/150k- 2008 ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
krakatit
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 17.08.2008
Príspevky: 81
Bydlisko: ružomberok

PríspevokZaslal: So Sep 05, 2009 8:54 am    Predmet: Odpovedať s citátom

MIRO LONDON Napísal:


chytro mi to vypísal bo už mu tam stavali na parkovisku predo mnou porsche cayenne,a toho že čaká 400 Jurošíkov,odbehol som ešte na WC,a jak sa vraciam k autu moji synovia mi ukazujú:Aha ocino,ten ujo pri tom veľkom aute plače...

V akom štáte to žijeme ,ked dopravák dokáže rozplakať dospelého chlapa ,čo jazdí na Porsche Cayenne???Nie že by my ho bolo ľúto,ale chlap čo jazdí na takom dačom asi má niečo za ušami a aj tak si asi pripadal v konfrontácii s novým dopravným zákonom ako kus ..... Very Happy Very Happy
po prijatý toho zákona sa do ľudí hlboko zakorenila táto predstava:
Pani učiteľka skúša deti v škôlke: "Anička, ako robí ovečka?"
Anička: "Béé béé."
Učiteľka: "Peťko, Ako robí psík?"
Peťko: "Haf haf"
Učiteľka: "Janko, Ako robí sviňa?"
Janko: "Dobrý deň, ukážte mi vaše doklady."
_________________
Opel ZAFIRA, 2.0DTI,2002
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: So Sep 05, 2009 12:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

v Bratislave za Botanickou zahradou kontroluju znalost statneho jazyka.
Tiez aj ci maju vodici predpisanu hotovost na vedenie vozidla.
Zastavuju prevazdne rakusanov a cechov.
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Salamander
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 09.12.2008
Príspevky: 160
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št Sep 24, 2009 9:24 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Svine chlapé zelené.
...inak s tou slušnosťou súhlasím... Smile

viem, že kamarát spomínal, že ho raz policajt zastavoval bez čapice. Kamarát ho iba obišiel a pokračoval v jazde. Chlpatí obaja s vypučenými očami skákali zaraz do auta a poď ho za ním. Keď ho predbehli a zastavili, nasr..tý policajt prišiel k jeho autu a úplne prskal, ža ako to, že nezastavil ??? Chalanisko v klude na neho položil otázku, či vie, ako sa majú na cestných komunikáciach zastavovať vozidlá... a či mal čiapku...a že keď to bude vedieť, potom sa môžu ďalej baviť... Policajt sklopil zrak a chalanisko si odfičal po svojom.

O čo ide? Keď ste znalí zákona, viete, čo si môťete aj proti policajtom dovoliť. Oni sú tiež iba ľudia a robia chyby.
BTW: chalanisko je právnik...
_________________
Vectra C-GTS 2,2DTI - Y22DTR - 2003
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubo098
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 11.09.2008
Príspevky: 1260
Bydlisko: LV

PríspevokZaslal: Št Sep 24, 2009 9:33 am    Predmet: Odpovedať s citátom

otazka znie ci si natolko znaly zakona a ci mas auto v takom stave aby si si to mohol dovolit Cool
_________________
vectra uz je prec, ostala zena, dva psy a dcera...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mysiaq
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 06.06.2009
Príspevky: 3700
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: Pi Okt 02, 2009 9:57 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Salamander Napísal:
Svine chlapé zelené.
...inak s tou slušnosťou súhlasím... Smile

viem, že kamarát spomínal, že ho raz policajt zastavoval bez čapice. Kamarát ho iba obišiel a pokračoval v jazde. Chlpatí obaja s vypučenými očami skákali zaraz do auta a poď ho za ním. Keď ho predbehli a zastavili, nasr..tý policajt prišiel k jeho autu a úplne prskal, ža ako to, že nezastavil ??? Chalanisko v klude na neho položil otázku, či vie, ako sa majú na cestných komunikáciach zastavovať vozidlá... a či mal čiapku...a že keď to bude vedieť, potom sa môžu ďalej baviť... Policajt sklopil zrak a chalanisko si odfičal po svojom.

O čo ide? Keď ste znalí zákona, viete, čo si môťete aj proti policajtom dovoliť. Oni sú tiež iba ľudia a robia chyby.
BTW: chalanisko je právnik...


len na okraj, policajt pri zastavovani vozidla nieje povinny mat na hlave ciapku Smile vodic je vzdy povinny zastavit, ak tak neurobi dopusta sa priestupku, popripade aj trestneho cinu ak vozidlom ohrozi policajta, ktory ho zastavuje... Smile
_________________
nemam auto, nemam motorku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Nadzi
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 09.06.2009
Príspevky: 161

PríspevokZaslal: Po Okt 05, 2009 1:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mal si odmietnut vsetko podpisat a odmietnut zaplatit pokutu..

oni potom do 15 dni musia najst dokaz otom ze si nemal zapnuty pas pokial nenajdu daju ti spet vodicsky...

alebo si mal podat staznost nanich.
_________________
> PODPIS <
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mysiaq
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 06.06.2009
Príspevky: 3700
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: Po Okt 12, 2009 8:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nadzi Napísal:
Mal si odmietnut vsetko podpisat a odmietnut zaplatit pokutu..

oni potom do 15 dni musia najst dokaz otom ze si nemal zapnuty pas pokial nenajdu daju ti spet vodicsky...

alebo si mal podat staznost nanich.


Very Happy Very Happy Very Happy ty mas skvele napady ako ta citam posledne prispevky... kazdopadne, podpisat nemusite nic, zaplatit nemusite nic, v konecnom dosledku vam potom pride predvolanie na dopravny ispektorat kde bude vas pristupok rieseny a samozrejme budete aj v pripade zistenia pristupku sankcionovany... v kazdom pripade ak si si vedomy ze si spravil chybu radsej zaplat na mieste pokutu o 50% az 100% menej ako zaplatis pri spravnom konani...
_________________
nemam auto, nemam motorku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mysiaq
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 06.06.2009
Príspevky: 3700
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: Po Okt 12, 2009 8:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

yop este k tej staznosti... stazovat sa mozte... ale ak je vasa staznost neopodstatnena tak sa potom necudujte celkom dost pravidelnym, castym a kompletnym kontrolam Very Happy inak proti ziadnej neopravnenej staznosti sa nevedie ziadne konanie...
_________________
nemam auto, nemam motorku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI.... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group