Opelclub Fórum
Automat Senator B - raz radi, raz neradi

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASCONA, COMMODORE, MONZA, MANTA, SENÁTOR, REKORD - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
crimso
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 07.12.2006
Príspevky: 71
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: St Aug 26, 2009 1:52 pm    Predmet: Automat Senator B - raz radi, raz neradi Odpovedať s citátom

Zdravim, pokial niekto vie co je vo veci poprosim o radu: automaticka prevodovka na Opli Senator B C30NE - prevodovka AW 03-71LE - prestala z nicoho nic radit. Bol v nej spinavy olej, tak som ho vymenil (na 3krat - chvilu pojazdit, potom znova vymenit, kedze zostavalo vzdy nieco v hydromenici). Auto preslo asi 1500 km bez problemu a krasne radilo, skoro nebolo citit kedy preradi. Po tych 1500 km zacalo radit len 1. a 2. stupen, aj to nie vzdy a potom znova prestalo radit uplne. Vymenil som teda znova olej (ten "stary" bol spinavy) a vycistil som aj filter (kovove sitko, vymocil som v benzine). Po ca. 200 km Senator opat zacal radit len 1. a 2. a potom prestal radit uplne. Zaujimave ale je, ze ked je studeny, tak jazdi aspon na tej 1. a 2. rychlosti, ale ked sa zohreje zas nejde.
Vie niekto co by to mohlo byt? Su to lamely alebo nieco ine? Pripadne co obnasa vyrazit stary automat a dat tam manual - niesu tam potiaze s riadiacou jednodkou motora? (tomu sa ale chcem vyhnut, radsej keby som vedel rozchodit ten automat).
Auto ma 170000 km co nieje na Senator zas tak moc aby to uz nejazdilo.Dik.
_________________
Opel Senator B CD
C30NE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: St Aug 26, 2009 2:08 pm    Predmet: Re: Automat Senator B - raz radi, raz neradi Odpovedať s citátom

crimso Napísal:
Auto ma 170000 km co nieje na Senator zas tak moc aby to uz nejazdilo.Dik.


Aha..cize 370 000km co tiez vlastne nie je na senator az tak moc Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Aug 26, 2009 2:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mozno bude problem aj vo ventiloch
asi bude treba ozajstneho odbornika na automaty
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
crimso
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 07.12.2006
Príspevky: 71
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: St Aug 26, 2009 2:54 pm    Predmet: Re: Automat Senator B - raz radi, raz neradi Odpovedať s citátom

azmodan Napísal:
crimso Napísal:
Auto ma 170000 km co nieje na Senator zas tak moc aby to uz nejazdilo.Dik.


Aha..cize 370 000km co tiez vlastne nie je na senator az tak moc Very Happy


Sice neviem kde sa vzalo odrazu 370000 Smile ale predtym som mal senator co tahal na 500000 a problemy nemal (a mal tu istu prevodovku, preto ma to trosku s.... Evil or Very Mad )
_________________
Opel Senator B CD
C30NE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: St Aug 26, 2009 7:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

asi ju bude treba rozobrat a zistit aka je pricina toho ze sa olej rychlo zaspini a prestava radit a poriadne ju preplachnut. druha moznost je vymenit prevodovku.
_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
crimso
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 07.12.2006
Príspevky: 71
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: St Sep 02, 2009 1:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi ju bude treba vymenit. Kedze automatov mam uz plne zuby, asi tam dam manual. Vie niekto o pripadnych potiazach ktore by ma mohli postretnut?
A ma tu niekto Omegu A / Senator B s manualom na diely, z ktoreho by som si mohol vytiahnut prevodovku R25 (idealne z 3litra kvoli spojke ale neni nutnost) aj s riadiacou pakou a celym tym ustrojenstvom okolo, spojku, spojkove lanko a pedale, pripadne tieto diely osamote? Ak ano, ponuknite cenu, idealne okolie BA.
_________________
Opel Senator B CD
C30NE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
kadettc
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 01.02.2007
Príspevky: 812
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: St Sep 02, 2009 6:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Cau. Mam Omegu A 2,4 s prevodovkou R25.
Ja potrebujem len motor,takze ostatne diely /prevodovka,kardan,pedale,spojkove lanko.../ ti mozem predat.
Auto je pojazdne,takze mozes prevodovku vyskusat.
_________________
Astra F C20LET EDS ph.3(310ps)
Combo C Y17DT VeCe Car Y22DTR Kadett C limo i200 Kadett C city 2,0
http://www.kadettc.salem.sk/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
crimso
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 07.12.2006
Príspevky: 71
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: St Sep 02, 2009 6:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

kadettc Napísal:
Cau. Mam Omegu A 2,4 s prevodovkou R25.
Ja potrebujem len motor,takze ostatne diely /prevodovka,kardan,pedale,spojkove lanko.../ ti mozem predat.
Auto je pojazdne,takze mozes prevodovku vyskusat.

Odkial si resp. kde sa nachadza ta Omega, nech si to mozem prist vyskusat a aka je tvoja cenova predstava? Mozes pisat aj na mail n2o@centrum.sk, ten pravidelne kontrolujem.
_________________
Opel Senator B CD
C30NE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASCONA, COMMODORE, MONZA, MANTA, SENÁTOR, REKORD - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group