Opelclub Fórum
svieti kontrolka ABS, TC a neukazuje rychlost
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
makobn
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2009
Príspevky: 205
Bydlisko: Bánovce nad Bebr.

PríspevokZaslal: Ut Aug 25, 2009 10:25 pm    Predmet: svieti kontrolka ABS, TC a neukazuje rychlost Odpovedať s citátom

zdravim Vas. Viem ze to tu uz bolo riesene ale mam taky problem. Dnes mi pri otoceni klucika nezhasli ziadne kontrolky. Po nastartovani zhasli vsetky ale po prejdeni asi 1 km sa mi rozsvietili kontrolky ABS a TC a auto prestalo ukazovat rychlost. Nasiel som tu podobne problemy ale nik nepisal ze by mu pred startom nepozhasinali kontrolky motora, mazania.... neviete v com moze byt problem?
_________________
Opel Vectra B 2.0 16V 100kW 1998
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Aug 25, 2009 10:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Skontroluj napätie v palubnej sieti a potom ľavé predné čidlo ABS.
Mimochodom, kontrolka mazania hasne až po naštartovaní motora, keď stúpne tlak v mazacej sústave.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
makobn
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2009
Príspevky: 205
Bydlisko: Bánovce nad Bebr.

PríspevokZaslal: Ut Aug 25, 2009 10:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

s tou kontrolkou mazania sa ospravedlnujem Laughing ked bolo vsetko v poriadku tak som tomu nevenoval pozornost no teraz mi ostanu svietit vsetky tak neviem ktore maju zhasnut a ktore mi vlastne zhasinali ked bolo auto v poriadku....a prosim ta ako skontrolujem napatie v palubnej sieti? Rolling Eyes
_________________
Opel Vectra B 2.0 16V 100kW 1998
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Aug 25, 2009 11:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Voltmetrom. Zmeriaš napätie na batérii počas chodu motora. Malo by byť okolo 14V a nemalo by sa s otáčkami motora meniť.
Skôr si však myslím, že problém bude s tým čidlom, resp. buď je zašpinený veniec na náboji, alebo blbne káblik k čidlu.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
chausj
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.12.2006
Príspevky: 2224
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Aug 25, 2009 11:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no ja ked startujem, tak mi ostanu svetit dve - baterka a mazanie....to asi myslim ze by malo byt u vsetkych.....no a to ze u teba sveti kontrolka ABS (TC mi nesvetilo, lebo ho nemam) a neukazuje rychlost, tak to urcite bude cidlo ABS na lavom prednom kolese......vyskusaj ho odpoit a precistit......mne to na chvilku pomohlo ale aj tak som potom musel kupit novy kabel
_________________
Opel Vectra C GTS Z19DTH AT 2007 - NA PREDAJ
Ford Focus Wagon 2011 2.0 TDCI
Opel Omega B Y22DTH 2001 - godfather
Opel Corsa C Z10XE 2001 - segra
Opel Omega A C20NE 1991 - RIP
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
makobn
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2009
Príspevky: 205
Bydlisko: Bánovce nad Bebr.

PríspevokZaslal: Ut Aug 25, 2009 11:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

dakujem za radu...hned zajtra rano skusim poriesit. A inak ked je zaspinene cidlo vtedy prestane aj tachometer ukazovat rychlost? A skusal som auto rozbehnut a dupnut na brzdu...islo hned do smyku. Takze ABS asi fakt nefunguje...a to som si myslel ze len blbnu kontrolky.
_________________
Opel Vectra B 2.0 16V 100kW 1998
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
chausj
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.12.2006
Príspevky: 2224
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Aug 25, 2009 11:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

makobn Napísal:
dakujem za radu...hned zajtra rano skusim poriesit. A inak ked je zaspinene cidlo vtedy prestane aj tachometer ukazovat rychlost? A skusal som auto rozbehnut a dupnut na brzdu...islo hned do smyku. Takze ABS asi fakt nefunguje...a to som si myslel ze len blbnu kontrolky.


to bolo iba par krat ze mi prestal fungovat tachometer, potom som uz vymenil ten kablik......a pri prudkom brzdeni mi to lave predne koleso sa hned smykalo
_________________
Opel Vectra C GTS Z19DTH AT 2007 - NA PREDAJ
Ford Focus Wagon 2011 2.0 TDCI
Opel Omega B Y22DTH 2001 - godfather
Opel Corsa C Z10XE 2001 - segra
Opel Omega A C20NE 1991 - RIP
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Aug 25, 2009 11:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

na prednych kolesach nie je cislo ABS zapuzdrene, takze spina a korozia maju vplyv

ak mas chybu na ABS, kontrolka zhasne len ak su signaly v poriadku a dosiahnes nejaku rychlost (cca 10-15 km/h)
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
makobn
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2009
Príspevky: 205
Bydlisko: Bánovce nad Bebr.

PríspevokZaslal: St Aug 26, 2009 9:33 am    Predmet: Odpovedať s citátom

a vraj sa da nejak doma vyblikat zavada ABS ak mam ABS Bosch....neviete mi niekto poradit ako?
_________________
Opel Vectra B 2.0 16V 100kW 1998
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
makobn
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2009
Príspevky: 205
Bydlisko: Bánovce nad Bebr.

PríspevokZaslal: St Aug 26, 2009 9:34 am    Predmet: Odpovedať s citátom

zabudol som dodat ABS Bosch druhej generacie
_________________
Opel Vectra B 2.0 16V 100kW 1998
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milans
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.07.2006
Príspevky: 279
Bydlisko: BN/TN

PríspevokZaslal: St Aug 26, 2009 8:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ak potrebujes pomoct, ozvi sa mi cez sukromnu spravu ( sz ), som tiez z Bce, poznam par ludi, co by sa ti na to pozreli ( ak nemaju dovolenku )
_________________
Opel Astra H 1.9 CDTi ( Z19DT )
Opel Astra G 1.7 CDTi ( Z17DTL)-ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milans
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.07.2006
Príspevky: 279
Bydlisko: BN/TN

PríspevokZaslal: St Aug 26, 2009 8:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

... opravujem, sukromna sprava ( ss )
_________________
Opel Astra H 1.9 CDTi ( Z19DT )
Opel Astra G 1.7 CDTi ( Z17DTL)-ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
makobn
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2009
Príspevky: 205
Bydlisko: Bánovce nad Bebr.

PríspevokZaslal: Pi Aug 28, 2009 9:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

prosim Vas vsetkych tu pritomnych automechanikov a ludi co sa rozumeju oplom....dnes som nemal ziaden problem s autom a to som na nom aj dost nabehal...a.si po 30 km sa rozvietili tie kontrolky TC a ABS ale tachometer fungoval ako mal.....takto to bolo asi dalsich 30 km dokial som auto neodstavil. Teraz vecer som siel asi 2 km po priatelku a ked som sa od nej vracal siel som z vedlajsej na hlavnu a tam mi zhasol znicoho nic motor pri preradovani.....po tom co ma skoro zobral kamion na onen svet som znova nastartoval a to uz znova zacali svietit kontrolky TC a ABS a naviac nesiel ani tachometer.....po 50 metroch som zas chcel odbocit z cesty a tam mi to znova zhaslo pri stlaceni spojky...brzdy stvrdli....volant stvrdol a tam ma zas skoro zobral na onen svet rozbehnuty golf....po opatovnom nastartovani som si vsimol ze pri neutrali a aj pri stlacenej spojke mi klesnu otacky pod 500 a motor skoro vzdy zhasne....nakolko som sa presvedcil ze je to zivotu nebezpecne behat na takom aute potrebujem prosim nejaku radu ze co tomu moze byt. Moze to dochnutie byt sposobene tym ze neide tachometer a svietia tie kontrolky? alebo to je nahoda ze sa to spolu vsetko pokazilo? dakujem za odpovede
_________________
Opel Vectra B 2.0 16V 100kW 1998
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Aug 28, 2009 10:04 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

chausj Napísal:
no ja ked startujem, tak mi ostanu svetit dve - baterka a mazanie....to asi myslim ze by malo byt u vsetkych.....no a to ze u teba sveti kontrolka ABS (TC mi nesvetilo, lebo ho nemam) a neukazuje rychlost, tak to urcite bude cidlo ABS na lavom prednom kolese......vyskusaj ho odpoit a precistit......mne to na chvilku pomohlo ale aj tak som potom musel kupit novy kabel


u benzinov x16xel, x20xev, x18xe kontrolka zhasne az po nastartovani
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Aug 28, 2009 10:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

makobn Napísal:
tam mi zhasol znicoho nic motor pri preradovani.....po tom co ma skoro zobral kamion na onen svet som znova nastartoval a to uz znova zacali svietit kontrolky TC a ABS a naviac nesiel ani tachometer.....po 50 metroch som zas chcel odbocit z cesty a tam mi to znova zhaslo pri stlaceni spojky...brzdy stvrdli....volant stvrdol a tam ma zas skoro zobral na onen svet rozbehnuty golf....po opatovnom nastartovani som si vsimol ze pri neutrali a aj pri stlacenej spojke mi klesnu otacky pod 500 a motor skoro vzdy zhasne....nakolko som sa presvedcil ze je to zivotu nebezpecne behat na takom aute potrebujem prosim nejaku radu ze co tomu moze byt. Moze to dochnutie byt sposobene tym ze neide tachometer a svietia tie kontrolky? alebo to je nahoda ze sa to spolu vsetko pokazilo? dakujem za odpovede


podla mna mas 2 nezavisle problemy

1. typicky problem volnobehu - najma pri zahriatom motore pri vyradeni rychlosti alebo pomalom radeni motor skape.

pomocka - jazdi vzdy so zaradenou rychlostou, na neutral pridaj plyn pedalom

riesenie - NAJMA no NIELEN ocistit skrtiacu klapku, kontrola motorceka volnobehu.
k tomuto je napisanych vela tem, pohladaj to a vsetko si precitaj

2. problem ABS - v x20xev sa casto kazilo ABS+TC
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
makobn
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2009
Príspevky: 205
Bydlisko: Bánovce nad Bebr.

PríspevokZaslal: Pi Aug 28, 2009 10:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ano ano volnobezny ventil ci ako sa to vola som cistil pred pol rokom. Tiez to zhasinalo sem tam ale nie tak ako dnes.....dnes to zacalo z nicoho nic a vzdy ked vyradim tak zhasne.....dufam ze ho bude stacit znova len vycistit. Len som chcel vediet ci to zhasinanie nemoze byt kvoli niecomu inemu....vyskusam a uvidim ale dik za radu.
_________________
Opel Vectra B 2.0 16V 100kW 1998
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Aug 28, 2009 10:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

makobn Napísal:
ano ano volnobezny ventil ci ako sa to vola som cistil pred pol rokom. Tiez to zhasinalo sem tam ale nie tak ako dnes.....dnes to zacalo z nicoho nic a vzdy ked vyradim tak zhasne.....dufam ze ho bude stacit znova len vycistit. Len som chcel vediet ci to zhasinanie nemoze byt kvoli niecomu inemu....vyskusam a uvidim ale dik za radu.


moze byt kvoli niecomu inemu, ale zvycajne je to klapka, ventil, otvory
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
makobn
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2009
Príspevky: 205
Bydlisko: Bánovce nad Bebr.

PríspevokZaslal: Pi Aug 28, 2009 11:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

a nemoze to zhasinat kvoli tomu ze nefunguje TC? ved ta ma na starosti pri pretacani kolies ubrat plynu....ci nie? som laik co sa aut tyka tak len konstatujem....ale co to logiky by na tom bolo.....RJ si mysli ze kolesa presmykuju tak uberie plyn a auto zhasne...ci nie? uplnu blbost som trepol?
_________________
Opel Vectra B 2.0 16V 100kW 1998
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: So Aug 29, 2009 8:54 am    Predmet: Odpovedať s citátom

makobn Napísal:
a nemoze to zhasinat kvoli tomu ze nefunguje TC? ved ta ma na starosti pri pretacani kolies ubrat plynu....ci nie? som laik co sa aut tyka tak len konstatujem....ale co to logiky by na tom bolo.....RJ si mysli ze kolesa presmykuju tak uberie plyn a auto zhasne...ci nie? uplnu blbost som trepol?


vylucit sa to neda, ale myslim si, ze skor nie. vsak si to odsleduj
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
makobn
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2009
Príspevky: 205
Bydlisko: Bánovce nad Bebr.

PríspevokZaslal: So Aug 29, 2009 2:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

dnes zas nic po nastartovani nesvietilo...hmmm je to divne. Skontroloval som ten snimac na lavom prednom kolese a nic zle som si nevsimol....snimac pomerne cisty, to drazkovane koliesko je tiez neporusene a kabel sa tiez zdal byt v poriadku. Vsade radia ze je ten snimac na lavom prednom kolese ale prakticky by mal byt na vsetkych 4roch nie? treba mi kontrolovat vsetky? a su tie snimace aj na zadnych kolesach? alebo ako to je. A postil som sa aj do cistenia toho volnobezneho ventilu....no ako vravim rano po nastartovani ked nesvietili kontrolky a tacho fungovalo nebolo ani stopy po tom ze by mal dochnut motor....otacky boli ako vzdy idealne....tak neviem. Skusim ho precistit a uvidim.
_________________
Opel Vectra B 2.0 16V 100kW 1998
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
Strana 1 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group