Opelclub Fórum
Nefunkčny ukazovatel rychlosti, chyba 24

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
krakeen3
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 14.08.2009
Príspevky: 3
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Pi Aug 14, 2009 1:46 pm    Predmet: Nefunkčny ukazovatel rychlosti, chyba 24 Odpovedať s citátom

Zdarvim, vyskytol sa mi na Corsicke taky problem. Pocas jazdy mi odrazu prestal ist ukazovatel rychlosti a taktiez pocitadlo km. O par metrov na to sa mi zasvietila aj kontrolka chyby motora. Po vypnuti motora a opatovnom nastartovani kontrolka nesvietila, ale po par minutach opat zasvietila (je jedno ci je motor studeny alebo teply) Kontrolka zasvieti vacsinou v rezime pri brzdeni motorom.
Chod motora sa zmenil takto. Pred tym pri jazde a vyredeni rychlosti, otacky motora normalne klesli na 1100ot/min a ked som zastavil tak na volnobeznych 900ot/min. Teraz pocas jazdy pri vyradeni rychlosti klesnu hned na 900 a menej. Pri zastaveni vozidla otacky kolisu od 700 do 900 a chod motora je nepokojny. Po vyblikani som zistil chybu 24 - frekvencne cidlo rychlosti - ziaden impulz.
Moja otazka znie, kde sa nachadza toto cidlo, moze mat vplyv na volnobeh? (Volnobezne otacky neriadi nahodou krokovy motorcek v klapke?)
Vdaka za odpoved.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
krakeen3
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 14.08.2009
Príspevky: 3
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Pi Aug 14, 2009 1:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

este som zabudol dodat ze sa jedna o Opel Corsa 1.2 8V X12SZ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Aug 14, 2009 4:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem síce kde sa nachádza to čidlo, najskôr na perevodovke, ale jeho výpadok spôsobuje presne tieto problémy. Skontroluj poistky a nie len tie v interiéri, ale aj tie v motorovom priestore.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
krakeen3
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 14.08.2009
Príspevky: 3
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Pi Aug 14, 2009 4:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

poistky v poistkovej skrinke v interieri skontrolujem. mozno hlupa otazka, kde v motorom priestore sa nachadzaju poistky? Dalsia vec je, ze inak cela palubna doska ide, aj otackomer, palivomer, teplomer, podsvietenie funguje, len ten rychlomer a pocitadlo odislo...
_________________
Opel Corsa 1.2 8V, X12SZ, r.v.97
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Aug 14, 2009 4:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To je normálne, chýbajú len impulzy z toho čidla. V motorovom priestore sú poistky v čiernych plastových skrinkách, spolu s relátkami. Presnejšie ti to nepoviem, nemám Corsu.
Tiež si stiahni odtiaľto http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=2430 príručku "Jak na to" a Užívateľskú príručku, pomôže ti to pri hľadaní.
Mala by to byť poistka F6, len netuším, kde sa nachádza. Rolling Eyes
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group