Opelclub Fórum
Neprijemny zvuk v palubovke

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
tomas7677
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 11.07.2009
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Pi Aug 14, 2009 1:00 am    Predmet: Neprijemny zvuk v palubovke Odpovedať s citátom

Dnes som po 4 dnoch opat chcel prevetrat moju Astru G ale zaskocilo ma ze ked som nastartoval tak spopod palubovky pri spolujazdcovi tam zacalo nieco skriabat a suchat , bol to pravidelny zvuk, najviac to bolo pocut po nastartovani ked mam neutral, niekedy aj pocas jazdy, ked mam vypnuty motor tak vobec, neviem k comu by som to prirovnal, asi to bude smiesne ale je to ako keby sa odtial snazil dostat potkan von lenze ako som spominal robi to len ked mam zapnuty motor a ked mam hodeny neutral a stojim, resp pri malej rychlosti.
Najlepsie asi bude s tym ist do servisu ale aspon by som rad poznal vas nazor co takeho sa tam nachadza co by moholo ten zvuk sposobit.... ten zvuk vychadza z konca palubovky uz pri prednom skle
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
waldos
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 23.06.2009
Príspevky: 2075
Bydlisko: Sered

PríspevokZaslal: Pi Aug 14, 2009 6:41 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj

Skontroluj vrchnu listu na palubovke pod celnym sklom,pripadne vytiahni kastlik a popozeraj ci tam neni nieco volne,skontroluj vsetky skrutky ktore uvidis ci nieje nahodou niektora povolena Wink
_________________
Opel Astra G 1.4 16V 2002
VW Golf 3 1.9 TDI - ex
Skoda 120L - ex
弗拉基米爾
http://www.waldos.salem.sk/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Somodi
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 18.06.2007
Príspevky: 31
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Pi Aug 14, 2009 2:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Aku mas Astru? Ake mas kurenie? V pripade Astri G a kurenia Delphi to moze robit motorcek klapky cirkulacie vzduchu. Motorcek je v haji, neustale toci a strhava,brusi ozubenie na klapke. Je to z plastu, tak ze to chvilu potrva a zvuk zmizne. Akurat budes pri zapnutom kontakte pocut motorcek. Da sa motorcek ale odpojit. Tu uz bola ta tema na fore. Skus dat dole kastlik pred spolujazdcom ( tusim 6 srobov torx 25 ) a uvidis hned ci je toto aj tvoj pripad.
_________________
ASTRA G Caravan, Classic, Twinport 1.6, Z16XEP, 2005
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomas7677
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 11.07.2009
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Pi Aug 14, 2009 6:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ok takze uz som zistil co to robi ale neviem ako sa toho zbavit, robi to ten kobercek na ktorom je ten maly biely plastovy kruh, ked ho tam zatlacim dovnutra pri zapnutom motore tak to asi kazdu sekundu zacne tlacit von a ked to zase chcem vytiahnut tak mi to vcucne...je to pod tym ciernym plastovym krytom pri stieraci.... ak nahodou niekto vie ako ma byt spravne ten kobercek na akom mieste a ako tam ma drzat tak budem rad lebo neviem ako tomu zabranit aby to stale nebehalo.

Tu su obrazky:
[img]
[img]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomas7677
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 11.07.2009
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: So Aug 22, 2009 8:04 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

este dodam ze ked dam uzavretu cirkulaciu vzduchu ze nebude bat vzduch z vonka pri zapnutej klime tak to nerobi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
waldos
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 23.06.2009
Príspevky: 2075
Bydlisko: Sered

PríspevokZaslal: Ne Aug 23, 2009 9:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

docasne riesenie, treba odpojit motorcek vnut.cirkulacie
_________________
Opel Astra G 1.4 16V 2002
VW Golf 3 1.9 TDI - ex
Skoda 120L - ex
弗拉基米爾
http://www.waldos.salem.sk/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group