Opelclub Fórum
automaticke pokuty za STK ?
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI....
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Aug 03, 2009 9:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Milans Napísal:
ty si mozes s..t co chces a kde chces, povedal som, aku mam skusenost s policiou u nas ja, resp. ak je niekto pohodlny, v horsom pripade, blby, tak nech trpi, vzdy sa da najst rozumne riesenie a nie len nadavat aky je ten system zly. Nemam ti nahodou utriet slzicky ? Wink


domnievam sa, ze si rozumny clovek. zaraza ma ale, s akou vervou podporujes take hlupe riesenie.

to je taky roboticky pristup
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Milans
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.07.2006
Príspevky: 279
Bydlisko: BN/TN

PríspevokZaslal: Po Aug 03, 2009 9:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

... mozno som sa zle vyjadril, samozrejme nepodporujem automaticke pokuty za neabsolvovanie STK, vid moj prispevok vyssie, kde som poukazal na to, aby ulozeniu pokuty predchadzala vyzva. Ak raz pravny predpis uklada povinnost podrobit sa STK, tak nie je o com debatovat, predmetom diskusie je ale pripad prepadnutia STK a nasledneho automatickeho pokutovania za nevybavenie si STK, s cim rovnako nesuhlasim. Ak nesuhlasime s postupom statnych uradnikov, na tomto fore sa mozeme k tomu vyjadrovat z roznych stran, ale pravda je taka, ze to nezmenime. Vo svojich prispevkoch som chcel len navrhnut jeden zo sposobov ako sa to da riesit, a o tom mozeme debatovat. Len mi nevkladajte to co som nikdy nenapisal.
_________________
Opel Astra H 1.9 CDTi ( Z19DT )
Opel Astra G 1.7 CDTi ( Z17DTL)-ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Aug 03, 2009 11:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Milans, diky za ujasnenie.

ja by som navrhoval takyto system kontroly:

obcan pristihnuty v premavke bez dokladov o TK.

1. ak do tyzdna dokladuje, ze auto malo v case jazdy platnu TK - postih: poplatok za administrativu 20E.

2. ak do 2 tyzdnov donesie potvrdenie o novo absolvovanej TK, vozidlo sposobile - postih - pokuta 20E (termin TK zmeskany nie viac nez 2 mesiace), 40 E (TK zmeskana nie viac nez 6 mesiacov)

3. ak potvrdenie o platnej, alebo novo absolvovanej TK nedonesie - postih - pokuta 50E (termin zmeskany do 2 mes.) pokuta 100E (TK zmeskana nie viac nez 6 mes.)

atd Wink
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
dušan992
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 22.03.2008
Príspevky: 653
Bydlisko: Bratislava ale srdcom vychodňar

PríspevokZaslal: Po Aug 03, 2009 11:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tu sa jedna len o dve veci mozno tri:
1.treba naplnit statny rozpočet 70%
2.uradnikov ktorych "prepustili " kvoli setreniu v rezortoch treba zamestnat na inych postoch aby ani nahodou nesli na urad prace 20%
3.lobing nejakych podnikatelov ktori maju kamošov na tych spravnych miestach 9,99%
4.aby vsetky auta v tejto krajine boli v perfektnom stave 0,01%- aj to si mysli 1 uradnik zo 100 lebo nevie kde je vobec zamestnany
Confused Twisted Evil
_________________
OPEL ASTRA G 1,4 16v x14xe & OPEL Combo B 1,7 Dti Y17DT - http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=16923
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
buci_vectra
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.04.2009
Príspevky: 7280
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Aug 04, 2009 1:09 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Vsetci ste uplne vedla... Very Happy
Im ide LEN a LEN o nase dobro a bezpecnost Smile
Ved ziadne auto bez platnej STK nema na ceste co robit.
Tieto pokuty maju fungovat preventivne,pretoze vsetci si platnosti kontrol mate strazit a kontrolovat a vopred sa objednavat na kontroly. A kto nie,ten sa automaticky povazuje za vinneho a musi platit,lebo takych v nasom state netolerujeme a ani nechceme Very Happy



Dufam,ze kazdy pochopil moju ironiu vyssie... Very Happy
Tento zakon je typickym prikladom, ze mozno prvotny napad bol aj celkom dobry, len uz tradicne jeho realizacia je uplne odveci, nedomyslena do dosledkov a podobne...
Je to bohuzial typicke pre tento stat...
_________________
Vectra B 1.8 16v sedan
Tigra X14XE
Zoznam dielov EPC online
MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NET
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tomi1583
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 29.04.2009
Príspevky: 1940
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ut Aug 04, 2009 10:17 am    Predmet: Odpovedať s citátom

mam taky blby pocit ze aj tak by museli koli tejto veci menit zakon bo nikde nieje pisane ze ked mas auto prihlasene , platis poistku a nejazdis ze musis mat Stk,
_________________
Opel Astra G 1,8 16V 85kw CDX sedan rv.1998(Limo)
Skoda Favorit Sport Line - KO Very Happy

Spritmonitor.de . už tri tankovania začína sa to podobať realite Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
lubo098
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 11.09.2008
Príspevky: 1260
Bydlisko: LV

PríspevokZaslal: Ut Aug 04, 2009 6:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Milans Napísal:
ty si mozes s..t co chces a kde chces, povedal som, aku mam skusenost s policiou u nas ja, resp. ak je niekto pohodlny, v horsom pripade, blby, tak nech trpi, vzdy sa da najst rozumne riesenie a nie len nadavat aky je ten system zly. Nemam ti nahodou utriet slzicky ? Wink

ty si bud policajt alebo jeden z tych co nariekaju za rezimom ktory tu bol pred 20 rokmi ze?
mas pravdu mam slzy v ociach ked vydim ze niekto slepo povazuje za spavne vsetko co schvalia nasi zastupcovia ludu bez toho aby rozmyslal vlastnou hlavou
_________________
vectra uz je prec, ostala zena, dva psy a dcera...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: Ut Aug 04, 2009 6:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

aj mna to napadlo ked som si precital Milansove prispevky, ale nechcel som mutit vodu Smile))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
krakatit
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 17.08.2008
Príspevky: 81
Bydlisko: ružomberok

PríspevokZaslal: Ut Aug 04, 2009 7:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Akurát som išiel okolo vody a zdala sa mi akási mútna!! Azmodan nebol si to ty? Laughing Laughing
_________________
Opel ZAFIRA, 2.0DTI,2002
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MIRO LONDON
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 21.11.2008
Príspevky: 1954
Bydlisko: London GB

PríspevokZaslal: Ut Aug 04, 2009 7:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Počkajme starci,pokiaľ sa tu vyňadrí taky,a potom porovnáme s názorom Milans-a Laughing
_________________
OPEL ZAFIRA 1.9 CDTi 16V Sport Z19DTH - 110 kw/150k- 2008 ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Milans
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.07.2006
Príspevky: 279
Bydlisko: BN/TN

PríspevokZaslal: Ut Aug 04, 2009 10:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

... zda sa, ze som rozburil hladinu. Pokial ide o moje zamestnanie, s Vasim dovolenim si to zatial necham pre seba. Uz v jednej teme som sa vyjadril, ze nie som policajt ( suvisela s predajom vozidla, ktore malo nacierno meneny motor ). Bol by som inak rad, keby sa moje prispevke v tejto teme citali pozornejsie, inak by niektori z vas zistili, ze som bol jeden z prvych, ktori boli za to, aby pokutovaniu predchadzali vyzvy, alebo nieco podobne. To by ale musel niekto pozorne citat prispevky.

K tomu byvalemu rezimu sa vyjadrim len okrajovo, a to, ze nic nie je len biele alebo len cierne. Jedine za cim mozem smutit v suvislosti so spomenutym rezimom su roky stastneho detsva a casti puberty prezite v "diabolskom" rezime ( verim, ze ti, ktori v tom case kakali do plienok a tahali kacera za sebou mi urcite porozumeju Very Happy ).

Co sa tyka samostatnosti nazoru, resp. schopnosti rozmyslat vlastnou hlavou, tak s tym nemam vobec problem. Na druhej strane mat vlastny nazor neznamena vzdy mat aj pravdu, resp. vylucnu pravdu. Znamena to ale, ze niekto ma aspom snahu formulovat svoj nazor v diskusii, a nie stadovite preberat nazor ineho. Len diskusiou sa krystalizuju a cistia nazory a myslienky, preto ziadam niektorych z vas, aby mi nezasahovali do mojho vysostneho prava vyjadrovat sa a povedat svoj nazor, ci uz sa im paci alebo nie. Tiez som nezltol vsetku mudrost tohto sveta a na niektore veci si este len vytvaram nazor.

K tym zastupcom ludu, verim, ze aspom vies o com pises. Je ale pravdou, a to smutnou, ze vacsina z nich ani nerozumie tomu co schvaluje, ale co uz, ved sme si ich zvolili. Tiez je pravdou, ze zakony su dobe ale aj zle ( myslim z pohladu kvality legislativneho procesu a jeho vysledku v podobe zakona ). Ziaden zakon obsahovo nemoze postihnut vsetky zivotne situacie ( taky zakon by sa v konecnom dosledku obratil proti ludom ). Je potom uz na tych, ktori s nim pracuju, aby ho aplikovali v dobrej viere a v sulade s jeho duchom. Poznate to, ze kazda dobra vec sa da zneuzit.

Myslim si, ze moje skusenosti, na rozdiel od niektorych tarajov, mi umoznuje porozumiet vacsine problematike v tejto casti fora viac ako ostatnym. Tiez ale nemusim rozumiet vsetkemu, preto aj moje prispevky, aspom v tomto pripade, berte ako navrh. Dufam, ze tento moj maly prispevok jednoznacne preukazal, ze mam vlastny nazor a hlavne hlavu, ktorou dokazem formulovat jasne, mozno pre niekoho zlozito, nazory, a to bez toho, aby som uvadzal priblble priklady, na ktore som zial reagoval tiez priblblym prispevkom.

Inak z mojho okolia nepoznam nikoho kto by mal auto prihlasene, riadne si platil poistku a pritom nejazdil. Dovolim si povedat, ze v opacnych pripadoch v suvislosti s STK ide spravidla o vychcanost alebo zabudlivost.

P.S. z tychto "hlbokych" myslienok ma asi rozbolela hlava, tak si ju idem umyt samponom Wink
_________________
Opel Astra H 1.9 CDTi ( Z19DT )
Opel Astra G 1.7 CDTi ( Z17DTL)-ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Aug 05, 2009 12:05 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ja tu podporim Milans.

myslienka, ze ak je nejaky predpis alebo zakon, ze by sme sa nim mali riadit, dodrziavat ho, a snazit sa ho neporusovat, je dobra a chvalihodna.

vedie k poriadku v spolocnosti

---

tu prichadza jedno velke ALE

spracovanie predpisov a zakonov je casto natolko odflaknute, ubohe alebo komicke, ze negativa pre spolocnost vyrazne prevysuju pozitiva regulacie

pripisujem to tomu, ze v legislativnom procese, ktory zacina na uradoch, ministerstvach a konci v parlamente, su zucastnene osoby 2. az 3. triedy schopnosti/kvality, navyse tam vyrazne zasahuje politicky folklor


moj osobny postoj je: nemam nijaku uctu k zlym a hlupym zakonom. nepodarky si nezasluzia uznanie

---

doplnim to beznym prikladom z praxe:

meranie rychlosti a vyber pokut, pri nejakom zabudnutom obmedzeni rychlosti, alebo predsunutej tabule zaciatok obcd. tato maskarada je akoze praca dopravnej policie pre bezpecnost premavky.

priklad z praxe cislo 2 STK:

jedina mudra vec, co som sa doteraz na STK dozvedel, boli hodnoty z brzdovych valcov. kontrolu a nastavenie svetiel - nikdy mi to neurobili.

auto, co malo podla (nie slovenskej) STK ist alebo do srotu alebo na generalku, bolo OK. prehliadnute chyby napr - hrdzave brzdove trubky.
2 roky na to sa brzovka trubka pri brzdeni rozsypala

takze aky prinos ma takto STK ?
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
dušan992
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 22.03.2008
Príspevky: 653
Bydlisko: Bratislava ale srdcom vychodňar

PríspevokZaslal: St Aug 05, 2009 6:09 am    Predmet: Odpovedať s citátom

STK na slovensku v mnohych pripadoch funguje tak ze mam kamarata co ma kamarata a ten mi odesie auto len aby nalepili nalepku aleb tu nalepku donesie rovno domov.a taky je stav tych aut na nasich cestach.ked nahodou ides vybavit STK sam a aj nesies auto Cool tak ti najde nejaku to chybicku (napr.el. nastavenie vysky svetiel na lavej strane) a auto nepreslo.pritom svetla v normalnej polohe svietia dobre.

ale keby len upozornili majitela auta o tom ze sa mu skoncila STK tak to by bolo super.v dnesnych casoch na vsaetko jednoducho neda mysliet.ak sii to napr do 2 mesiacov neurobi tak vtedy pokuta.
_________________
OPEL ASTRA G 1,4 16v x14xe & OPEL Combo B 1,7 Dti Y17DT - http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=16923
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: St Aug 05, 2009 6:47 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Milans Napísal:
Inak z mojho okolia nepoznam nikoho kto by mal auto prihlasene, riadne si platil poistku a pritom nejazdil.


konkretne ja.. mam 2 auta a pokym som mal na druhom prepadnute STK tak som jazdil na tom prvom.. trvalo to asi mesiac.. mal som ho docasne odhlasit z evidencie? Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Aug 05, 2009 9:53 am    Predmet: Odpovedať s citátom

azmodan Napísal:
Milans Napísal:
Inak z mojho okolia nepoznam nikoho kto by mal auto prihlasene, riadne si platil poistku a pritom nejazdil.


konkretne ja.. mam 2 auta a pokym som mal na druhom prepadnute STK tak som jazdil na tom prvom.. trvalo to asi mesiac.. mal som ho docasne odhlasit z evidencie? Wink


chcel tym povedat, ze ludia si vazia svoje peniaze a ak by nemali jazdit, auto odhlasia aby usetrili poistku
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: St Aug 05, 2009 10:46 am    Predmet: Odpovedať s citátom

chcel tym povedat, ze na ten mesiac co som na nom nejazdil som mal vystat dva dlhe rady na policii, pozerat sa pritom na arogantneho saska povodom stolara, co sa po mesacnom kurze v pezinku stal policajtom a minut 500 korun aby som ho docasne odhlasil?

za tie dva dni stravene cakanim a nicnerobenim zarobim viac ako by som usetril tou "uslou" poistkou...

a ked si dam burane auto do servisu, kde mi ho 2-3mesiace davaju dokopy tiez ho mam odhlasit?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milans
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.07.2006
Príspevky: 279
Bydlisko: BN/TN

PríspevokZaslal: St Aug 05, 2009 5:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

...chlapce, ak si si nevsimol, ja sa nebavim o 1 alebo 2 mesiacoch. Ten tvoj priklad zo zivota je inak dobry, to ma veru nepadlo, asi preto, ze som zatial na stastie taky problem este nemal. Ale predpokladam, ze pocas opravy treba aj to vozidlo vyskusat v cestnej premavke, ci je dobre opravene. A s tymi policajtami to uz neprehanaj, je medzi nimi kopu slusnych a vzdelanych ludi, ktori si za to co robia a za akych podmienok zasluzia uctu. Hadam mi len nechces povedat, ze registracia na opelclub-e.sk robi jeho niektorych clenov okamzite inteligentnejsimi ?

Dik iurai za podporu, ale v tomto pripade ide o to, kto ako bude narabat s informaciami. Svojim sposobom ma azmodan tiez pravdu, aj ked obcas pletie hrusky s jablkami.

K tym dobrym alebo zlym zakonom len tolko, ze zivot ma naucil, ze aj blbec vo funkcii si zasluzi respekt, co uz.

Inak sa odklaname asi od temy. Ja sa idem radsej venovat pre mna uzitocnejsim veciam.
_________________
Opel Astra H 1.9 CDTi ( Z19DT )
Opel Astra G 1.7 CDTi ( Z17DTL)-ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: St Aug 05, 2009 6:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tema policia a vseobecne statna sprava je na dhe a dlhe noci Smile)) Nema zmysel to rozoberat dalej Smile)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Aug 05, 2009 7:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to ste este neriesili cloveka, co jazdi na aute bez STK, lebo je v lepsom stave ako to s STK. a plati poistku na obe
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
MIRO LONDON
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 21.11.2008
Príspevky: 1954
Bydlisko: London GB

PríspevokZaslal: St Aug 05, 2009 7:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

iuri,
nepodpichuj starcov,bo nevyriešia toto ani do Vianoc Laughing
_________________
OPEL ZAFIRA 1.9 CDTi 16V Sport Z19DTH - 110 kw/150k- 2008 ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI.... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group