Opelclub Fórum
automaticke pokuty za STK ?
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI....
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ne Aug 02, 2009 2:44 am    Predmet: automaticke pokuty za STK ? Odpovedať s citátom

http://tvnoviny.sk/bin/article.php?article_id=514125&page=3&p_all_items=22
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
krakatit
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 17.08.2008
Príspevky: 81
Bydlisko: ružomberok

PríspevokZaslal: Ne Aug 02, 2009 8:40 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Čo dodať-sme policajný štát .
_________________
Opel ZAFIRA, 2.0DTI,2002
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: Ne Aug 02, 2009 9:18 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing Laughing Laughing Uz naozaj nevedia co vymysliet , aby naplnili statny rozpocet.. Takisto ten novy sposob merania, ze Vas odfotia na 2 usekoch a z toho vypocitaju priemernu rychlost... Ved to uz nie je normalne..v ani jednom z okolitych statov nie je tolko policajtov na cestach ako u nas.. Clovek ide krizom cez Slovensko a stretne 5 hliadok a 2 radary je to normalne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomi1583
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 29.04.2009
Príspevky: 1940
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ne Aug 02, 2009 9:52 am    Predmet: Odpovedať s citátom

tak toto je asi najvacsia kktina aku som pocul kua ved ked mam auto pred domom a som v zahranici , popri tom mi dojde platnost tak dostanem pokutu?????? nech idu do p.... Evil or Very Mad
_________________
Opel Astra G 1,8 16V 85kw CDX sedan rv.1998(Limo)
Skoda Favorit Sport Line - KO Very Happy

Spritmonitor.de . už tri tankovania začína sa to podobať realite Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Patricius
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.12.2008
Príspevky: 1206
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne Aug 02, 2009 10:17 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Nerozčulujte sa, škodí to na srdce Wink

Chlapi, je fakt škoda sa nad tým rozhorčovať. Je to smutné, čo sa deje na slovensku.

Je veľa nekompetentných ľudí na postoch, kde treba zodpovedných a racionálne uvažujúcich jednotlivcov. Jeden príklad za všetkých, spomínam si na hodnotenie generála Packu, niekto ho ohodnotil tak, že jeho vývoj sa skončil v puberte a tam aj ostal. A takýto sa o nás starajú.
_________________
VW Passat 1,9TDI
Opel Vectra OPC line 1,8 16V LPG 1999 sedan - ex

_________________
HACCP
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mysiaq
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 06.06.2009
Príspevky: 3700
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: Ne Aug 02, 2009 10:30 am    Predmet: Odpovedať s citátom

hmmmm sa mi to nejak nezda, bud ten co to vymyslel to nejak nedomyslel alebo uz fakt niekomu hrablo v bedni... Ved pokial mam auto v nepojazdnom stave a momentalne nemam prostriedky na to aby som ho dal opravit a spravit STK a EK, pricom mi stoji v garazi a nikde na nom nechodim, tak mi nemozu dat pokutu... Ved nic neporusujem...
_________________
nemam auto, nemam motorku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
krakatit
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 17.08.2008
Príspevky: 81
Bydlisko: ružomberok

PríspevokZaslal: Ne Aug 02, 2009 10:34 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Odvtedy ako odomna zapýtali 200 eur za to že som predbiehal pomalšieho, jazdím ako dilinko,dodržiavam rýchlostí,na rovinke mimo mesto sa neodvažujem predbehnúť auto čo už ide 90-kou(ved by som prekročil maximálku-samozrejme) a tak ma vie dosť kvalitne nasr.. ked sa na mna nalepí polský ťahač vytrubuje a potom ma cez dvojitú čiaru ešte aj predbehne a asi mi pri tom aj niečo ukazuje ,ale to už naštastie nevidím a to idem na maximálnej povolenej rýchlostí-no a kvôli takýmto dementom sa príjmajú represívne zákony ,pretože takýto robia prúsery a policajti ,aby úkázali že niečo robia buzerujú tích čo odtialto ešte neušli a musia tu s nimi denno denne žiť. Toť minule som išiel okolo jedného radara čo stál skovaný pri začiatku dediny a radar mal namierený priamo k označeniu začiatku obce-ten kto to neubrzdil ešte pred tabulou mal smolu-videl každého kto nespomalil zavčasu-aj takto sa zbierajú pokuty-to je už ale čistá represia-vymáknuť za každú cenu!!
_________________
Opel ZAFIRA, 2.0DTI,2002
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dulo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.06.2007
Príspevky: 18298
Bydlisko: Levoča

PríspevokZaslal: Ne Aug 02, 2009 11:09 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Štátnu pokladnicu je potrebné nejako naplnať, a práve toto je spôsob, ako zarobiť....To nie je merianie max. povolenej rychlosti na nehodových úsekoch, ale za každu cenu dostať kazdého na maličkostiach... samozrejme česť výnimkám..
_________________
Omega B Sport X30XE 155 kW (1998) A/T + Omega B MV6 X30XE 155 kW(1997) LPG RAT STYLE
Omega B Sport X25XE 125 kW (1998) - ex
Omega B Sport Y26SE 132 kW (2001) - ex
Corsa C GSi Z18XE 92 kW (2001) - ex

Der Opel Omega - Technik, die Begeistert
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Patricius
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.12.2008
Príspevky: 1206
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne Aug 02, 2009 11:11 am    Predmet: Odpovedať s citátom

dobre si napísal...

POKUTA ZA KAŽDÚ CENU Exclamation

to je slovensko
_________________
VW Passat 1,9TDI
Opel Vectra OPC line 1,8 16V LPG 1999 sedan - ex

_________________
HACCP
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Milans
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.07.2006
Príspevky: 279
Bydlisko: BN/TN

PríspevokZaslal: Ne Aug 02, 2009 11:19 am    Predmet: Odpovedať s citátom

... ze by to bolo az take zle ? Ak vozidlo nepouzivate, dajte ho trvale alebo docasne vyradit z evidencie. Hold, je raz taky predpis, treba ho dodrziavat. Osobne si myslim, ze nejake to mensie meskanie s STK nebude problem, ale .........
_________________
Opel Astra H 1.9 CDTi ( Z19DT )
Opel Astra G 1.7 CDTi ( Z17DTL)-ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: Ne Aug 02, 2009 12:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Milans Napísal:
... ze by to bolo az take zle ? Ak vozidlo nepouzivate, dajte ho trvale alebo docasne vyradit z evidencie. Hold, je raz taky predpis, treba ho dodrziavat. Osobne si myslim, ze nejake to mensie meskanie s STK nebude problem, ale .........


ano? a budem behat na policiu ako nechcempovedat co.. stat tam rady od rana do poobedia len preto aby som si vozidlo odhlasil docasne z evidencie? A to iste absolvovat pri prihlaseni? chore...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mysiaq
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 06.06.2009
Príspevky: 3700
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: Ne Aug 02, 2009 8:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Milans Napísal:
... ze by to bolo az take zle ? Ak vozidlo nepouzivate, dajte ho trvale alebo docasne vyradit z evidencie. Hold, je raz taky predpis, treba ho dodrziavat. Osobne si myslim, ze nejake to mensie meskanie s STK nebude problem, ale .........


aky predpis??? ja som nieco k tomu hladal a nenasiel som nic... len vo vyhlaske Ministerstva dopravy z roku 2006 je ze vozidlo V CESTNEJ PREMAVKE musi mat STK a EK ... to ze auto niekde stoji v garazi a nema platnu STK sa nikde nic nepise takze neviem no...
_________________
nemam auto, nemam motorku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milans
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.07.2006
Príspevky: 279
Bydlisko: BN/TN

PríspevokZaslal: Ne Aug 02, 2009 10:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

... s tou policiou to nie je take zle, u nas v stredu maju predlzene strankove dni a da sa to v pohode poriesit za par minut po navrate z prace. Ak je raz vozidlo zapisane v evidencii, musi splnat zakonne poziadavky. Napr. ak mas chatu, ktoru uzivas len par krat do roka, aj tam sa musia robit revizie, kontroly prislusnych napojeni a podobne, hoci ju navstevujes napr. len 3x do roka.
Podla mna by sa tento problem ale dal zo strany prislusnych organov riesit aj ludskejsie, povedzme, ze najpr poslu vyzvu a az potom pokutuju.
_________________
Opel Astra H 1.9 CDTi ( Z19DT )
Opel Astra G 1.7 CDTi ( Z17DTL)-ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MIRO LONDON
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 21.11.2008
Príspevky: 1954
Bydlisko: London GB

PríspevokZaslal: Po Aug 03, 2009 6:13 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak pridám aj ja postreh na túto tému,jak to chodí v UK,tam,jak Ti skončí platnosť MOT /stk/tak ťa nikto nešikanuje,ALE jak s tým vyjdeš na cestu,tak len po najbližšiu kameru,hliadku čo to načítava a smola...

A k tím záležitostiam okolo auta len toľko,že 99,9%náležitostí sa vybavuje za pár minút cez internet,alebo poštu Wink
_________________
OPEL ZAFIRA 1.9 CDTi 16V Sport Z19DTH - 110 kw/150k- 2008 ex


Naposledy upravil MIRO LONDON dňa Po Aug 03, 2009 8:36 am, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
lubo098
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 11.09.2008
Príspevky: 1260
Bydlisko: LV

PríspevokZaslal: Po Aug 03, 2009 7:15 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Milans Napísal:
... s tou policiou to nie je take zle, u nas v stredu maju predlzene strankove dni a da sa to v pohode poriesit za par minut po navrate z prace. Ak je raz vozidlo zapisane v evidencii, musi splnat zakonne poziadavky. Napr. ak mas chatu, ktoru uzivas len par krat do roka, aj tam sa musia robit revizie, kontroly prislusnych napojeni a podobne, hoci ju navstevujes napr. len 3x do roka.
Podla mna by sa tento problem ale dal zo strany prislusnych organov riesit aj ludskejsie, povedzme, ze najpr poslu vyzvu a az potom pokutuju.

a ked vyde zakon ze kazdy mesiac prveho ti naseru na hlavu tiez si povies ze to nieje take zle lebo ved si kupim sampon ????? d'oh!
_________________
vectra uz je prec, ostala zena, dva psy a dcera...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milans
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.07.2006
Príspevky: 279
Bydlisko: BN/TN

PríspevokZaslal: Po Aug 03, 2009 3:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ty si mozes s..t co chces a kde chces, povedal som, aku mam skusenost s policiou u nas ja, resp. ak je niekto pohodlny, v horsom pripade, blby, tak nech trpi, vzdy sa da najst rozumne riesenie a nie len nadavat aky je ten system zly. Nemam ti nahodou utriet slzicky ? Wink
_________________
Opel Astra H 1.9 CDTi ( Z19DT )
Opel Astra G 1.7 CDTi ( Z17DTL)-ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mathev
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.04.2007
Príspevky: 562
Bydlisko: ...Umlátit prdel štětkou vod hajzlu styl..

PríspevokZaslal: Po Aug 03, 2009 6:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

haha povedzte mi ze toto nieje vtip Smile ved to je uplne absurdne aby clovek dostal pokutu za nieco taketo...
preco vlastne hned pokutu? aky to ma vyznam? nebolo by milsie najprv poslat upozornenie s tym ze ked do nejakeho casu tu stk nespravi tak pokuta az potom?


predstavme si modelovu situaciu, pride stary dedulo s favoritom na STK po 2 rokoch a tou STK neprejde napriklad ma nieco s motorom nuz ale nema peniaze na opravu tak musi mesiac pockat kym peniaze nasetri a dojde na opatovnu STK po mesiaci... to ma vazne takyto clovek to auto na ten mesiac odhlasovat behat po uradoch platit kolky a to nehovorim o tom ze DOCASNE odhlasene auto MUSI mat STK takze vase uvahy o docasnom odhlasenom aute su picovina

takze clovek je chudobny a nema prachy na opravu auta tak to auto musi vyradit z evidencie a zosrotovat lebo na odhlasenie auta musite mat doklad o zlikvidovani... to je asi tak cele

Dočasné vyradenie vozidla z cestnej prevádzkyAk motorista plánuje svoje vozidlo dlhší čas nepoužívať, (napr. v zimnom období a i.) môže ho na istý čas vyradiť z cestnej premávky. Žiadosť o dočasné vyradenie sa podáva na obvodnom úrade. Správny poplatok je 500 korún v kolkoch, za opätovné zaradenie do prevádzky je už bezplatné. Úrad vydá súhlas na dočasné odhlásenie z evidencie. Vyraďuje sa najskôr k začiatku nasledujúceho mesiaca.

S rozhodnutím úradu, štátnymi poznávacími značkami a osvedčením o evidencii vozidla je potrebné sa najneskôr do mesiaca dostaviť na okresný dopravný inšpektorát. Ten vydá vodičovi potvrdenie o ich uložení do depozitu.

Na zrušenie poistky treba do poisťovne priniesť fotokópie oboch dokladov a veľký technický preukaz.

Pred opätovným zaradením vozidla do prevádzky si treba na inšpektoráte bezplatne vyzdvihnúť značky a malý technický preukaz.

Potrebné doklady k žiadosti pre okresný úrad:

•preukaz totožnosti
•veľký technický preukaz
•doklad o zaplatení poistného, tzv. bielu kartu
•platný doklad o technickej kontrole a spôsobilosti vozidla na premávku
•500-korunový kolok
Náležitosti pre poisťovňu:

•veľký technický preukaz
•fotokópiu rozhodnutia o vyradení z okresného úradu a o uložení značiek a preukazu na dopravnom inšpektoráte





ak sa v niecom mylim opravte ma je to len taka moja dedukcia narychlo Smile

od 1. 1. 2006 už nie je možné vyradiť vozidlo na základe čestného prehlásenia potvrdeného Obvodným úradom odboru životného prostredia (vyradiť vozidlo je možné len po potvrdení zariadením, ktorým bola udelená autorizácia na spracovanie starých vozidiel)
_________________
Opel Astra F Classic - 2001, X16SZR, AngelEyes bluechrom, Altezza black, MAM - W2 BLACK 7,5x16, 205/40/16, Weitec Ultra GT sport suspension 30-30, 130,3dB SPL
EX :Opel Astra G GSI X20XEV 2.0 16V 100kw , Weitec Ultra GT sport suspension 30-30, Hella Xenony, Opc styling....
www.vojkanet.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Bruno
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 01.03.2007
Príspevky: 9867
Bydlisko: Bojnice

PríspevokZaslal: Po Aug 03, 2009 7:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mathev Napísal:

od 1. 1. 2006 už nie je možné vyradiť vozidlo na základe čestného prehlásenia potvrdeného Obvodným úradom odboru životného prostredia (vyradiť vozidlo je možné len po potvrdení zariadením, ktorým bola udelená autorizácia na spracovanie starých vozidiel)


do 1.10. 2009 je vynimka dokedy staci cestne prehlasenie o zlikvidovani auta.
_________________
Mercedes-Benz A-Klasse W168 A160 75kW Avantgarde...lebo medved
www.branko.salem.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: Po Aug 03, 2009 7:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

podla mna to nebudu robit tak, ze hned ked Ti skonci STK tak budu posielat pokuty... Predpokladam, ze najskor tak zacnu robit po dajme tomu mesiaci neplatnosti STK..inak by to bolo fakt na hlavu Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
franticek6
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2007
Príspevky: 1871
Bydlisko: Liptovske Sliace (SK) ,Hausmening (A)

PríspevokZaslal: Po Aug 03, 2009 8:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak toto je už fakt Censored , tak napríklad v Rakúsku keď mi skončila stk, mám ešte tri mesiace na opravy a keď ma zastavia policajti, ešte ma upozornia končí alebo skončila Vám stk.
_________________
Sintra 2,2 dth r.v.99 ->RK-372-AU,, 7,0/100km
Skype : franticek6
http://www.franticek6.salem.sk/index.php
- - DIAGNOSTIKA OPCOM - -
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI.... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group