Opelclub Fórum
Sportove pruziny=znizenie podvozku??
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - PODVOZOK/BRZDY
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Matuss15
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 30.09.2006
Príspevky: 80
Bydlisko: Košice- KVP

PríspevokZaslal: Pi Feb 09, 2007 4:34 pm    Predmet: Sportove pruziny=znizenie podvozku?? Odpovedať s citátom

Chcem sa opytat ,nasiel som na nete sportove pruziny za 4tis na Vectru B ,ale zaujimalo by ma ci zalezi od pruzin znizenie pdvozku ci niesu rovnako dlhe ako pôvodne ale su len tvrdsie . Dik za vsetky odpovede. MAto Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Feb 09, 2007 4:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Svetlá výška auta je určená dĺžkou pružín. V prípade športových pružín máš zníženie oproti sérii uvedené v ich popise. Sú samozrejme aj tvrdšie a seriózni výrobcovia uvádzajú aj maximálne zaťaženie na nápravu.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
wlassto
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 01.10.2006
Príspevky: 1084
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Pi Feb 09, 2007 11:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

dolož zopár koruniek a máš celý kit Wink
_________________
Mam v pi-či, je-bem miestne intrigy, a môžem si to dovoliť, úder pod pás vraciam dva krát tak silno, važím si týx, ktorí sú stále mojou oporou, mojou silnou rodinou a byť jedným z Vás mi to za to stojí
"gangsta angel"
http://www.youtube.com/watch?v=kmUflMDybGw
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Matuss15
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 30.09.2006
Príspevky: 80
Bydlisko: Košice- KVP

PríspevokZaslal: So Feb 10, 2007 12:17 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Kolko to je par koruniek ? Cely kit myslis pruziny+tlmice ??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fastspeed
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 08.01.2006
Príspevky: 986
Bydlisko: Komárno

PríspevokZaslal: So Feb 10, 2007 8:37 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď chceš znížiť auto len minimálne, čo je 3-4 cm, tak tam stačia aj sériové tlmiče, nemusíš kupovať športové. Ale keď chceš ísť nižšie s podvozkom, tak treba kúpiť aj športové tlmiče, lebo tie sériové nebudú stíhať.
_________________
Nejazdím rýchlo, len lietam nízko...
Jožo
My EX Opel Calibra C20XE, 4x4 OFF Opel Omega A3000 C30LE Opel Astra F Caravan C16NZ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
ondro_x
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 15.09.2006
Príspevky: 464
Bydlisko: Nearly ZH

PríspevokZaslal: So Feb 10, 2007 9:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

vyvedte ma z omylu ak nemam pravdu ale osobne moj nazor je ze akonahle das kratsie pruziny tak tlmice budu trpiet a urcite sa opotrebia skor ako keby tam boli normalne pruziny (seriovky).
_________________
astra G, 1.6/16V, 74kw, 5dv, 1999 7x16 205/50 R16
www.ondrox.salem.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: So Feb 10, 2007 9:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A vieš aj oddôvodniť prečo? Podľa mňa je to inak. Čím je zníženie väčšie a teda pružiny kratšie sú zároveň aj tvrdšie, aby auto nenarážalo na dorazy. Ich charakteristika je tvrdšia a sériové tlmiče s mäkšou charakteristikou takzvane nebudú stíhať. Preto musia byť použité od určitej úrovne zníženia aj tlmiče s tvrdšou charakteristikou. To sa dosahuje menším prierezom prepúšťacích otvorov v pieste tlmiča v kombinácii s viskozitou použitej náplne.
Inak sami výrobcovia pružín uvádzajú pri pružinách znižujúcich svetlú výšku auta do cca 40mm, že ich je možné použiť so sériovými tlmičmi.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
ondro_x
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 15.09.2006
Príspevky: 464
Bydlisko: Nearly ZH

PríspevokZaslal: Ne Feb 11, 2007 3:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Presvedcil si ma.Ja niesom automechanik.Ja som napisal co som si myslel.A celkom si ma aj potesil.Lebo kedysi som rozmyslal ze ked raz budem "velky" a kupim si auto tak to nebude obycajna seriovka.Nuz len ked som sa tak pozrel ne cenu komplet podvozkov tak som si povedal ze co je vlasne zle na seriovke Laughing .Nuz ale asi sa poohliadnem po nakych strunkach Cool.Ale potom mat takuto otzocku.Nebude treba nastavovat geometriu?Alebo nieco podobne? Rolling Eyes
_________________
astra G, 1.6/16V, 74kw, 5dv, 1999 7x16 205/50 R16
www.ondrox.salem.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Feb 11, 2007 3:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ani ja nie som automechanik, som len technický zameraný a hneď na začiatku príspevku píšem: "Podľa mňa je to inak." Takže to ber len ako môj názor. Cool
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
ondro_x
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 15.09.2006
Príspevky: 464
Bydlisko: Nearly ZH

PríspevokZaslal: Ne Feb 11, 2007 11:04 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha...no tak to by sme sa mali spytat potom asi niekoho do fachu.Kto nam poradi?Kamarati co nieco robili zo znizovanim spominali nieco s naplnami.Nuz len ked to uz bolo davno.Tlmice sa tvrdia.Ale ci to bude potrebne aj pri tom malom znizeni netusim. Rolling Eyes
_________________
astra G, 1.6/16V, 74kw, 5dv, 1999 7x16 205/50 R16
www.ondrox.salem.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Feb 12, 2007 12:54 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Napríklad u pružín Weitec sa uvádza pri znížení do -45mm možnosť použiť sériové tlmiče.
http://www.fun-tuning.cz/index.php?page=detail&category=51&parent=4&car=Opel&model=Astra&typ=F&ID=1835&lang=0

Pri väčšom znížení je v poznámke už uvedená nutnosť použiť aj športové tlmiče.
http://www.fun-tuning.cz/index.php?page=detail&category=51&parent=4&car=Opel&model=Astra&typ=F&ID=1837&lang=0
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Fastspeed
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 08.01.2006
Príspevky: 986
Bydlisko: Komárno

PríspevokZaslal: Po Feb 12, 2007 6:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ondro_x Napísal:
...Nebude treba nastavovat geometriu?Alebo nieco podobne? Rolling Eyes


Ja som znížil Calibru, a nemusel som dať nastaviť geometriu, ale sa to uvidí, keď tam dáš kratšie pružiny.
_________________
Nejazdím rýchlo, len lietam nízko...
Jožo
My EX Opel Calibra C20XE, 4x4 OFF Opel Omega A3000 C30LE Opel Astra F Caravan C16NZ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
ondro_x
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 15.09.2006
Príspevky: 464
Bydlisko: Nearly ZH

PríspevokZaslal: Po Feb 12, 2007 11:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Fastspeed Napísal:
Ja som znížil Calibru, a nemusel som dať nastaviť geometriu, ale sa to uvidí, keď tam dáš kratšie pružiny.

Ako sa to uvidi?
_________________
astra G, 1.6/16V, 74kw, 5dv, 1999 7x16 205/50 R16
www.ondrox.salem.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
spidy
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 02.04.2006
Príspevky: 433
Bydlisko: Trnovec nad vahom

PríspevokZaslal: Ut Feb 13, 2007 10:51 am    Predmet: Odpovedať s citátom

caf lidi aj macil aj fast maju pravdu ak chcete znizit a to iba pomocou pruzin a jedna sa o znizenie max 4,5cm nieje tapotreby sportovy tlmuc seriovy bude stihat ale bude pracovat len na minimylny doraz co znamena ze sa skor opotrebuje a co sa tyka geometrie ak znizite o viac ako je 4,5cm vtedy je zapotreby nastavyt zbiehavost no nie u vsetkych typoch .ale ak si niekto chce kupit pruziny tak by som radil aj tlmice skor ci neskor stejne tie tlmyce pridu narad
_________________
1)opel astraf 1,8 16v gsi motor x18xe rv:93
2)opel astraf 1,8 16v motor c18xel rv:95
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fastspeed
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 08.01.2006
Príspevky: 986
Bydlisko: Komárno

PríspevokZaslal: Ut Feb 13, 2007 12:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ondro_x Napísal:

Ako sa to uvidi?


Predné kolesá Ti budú robyť áčko, vtedy bude potrebné nastaviť odklon koleis.

spidy Napísal:
...ale ak si niekto chce kupit pruziny tak by som radil aj tlmice skor ci neskor stejne tie tlmyce pridu narad


Ale nech si najprv kúpi lacnejšie znižovacie pružiny, a keď sa mu to nepáči, alebo mu nebude vyhovovať, tak nevyhodil cez okno väčšie množstvo peňazí, lebo možno, že sa mu páči auto znížené, ale keď sním bude jazdiť, tak príde na to, že je to pre neho nepraktické.

Napríklad som svoj športový podvozok kúpil z druhej ruky. Nechcel som kúpiť novú kôly vyššie spomínaním veciam. Zohnal som staršie pružiny FK + športové tlmiče za 2500 SKK, a odvtedy viem, že je to nepraktické, ale kôly pozitývnim jazdným vlastnostiam vo svojich autách vždy ho budem mať.
_________________
Nejazdím rýchlo, len lietam nízko...
Jožo
My EX Opel Calibra C20XE, 4x4 OFF Opel Omega A3000 C30LE Opel Astra F Caravan C16NZ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
spidy
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 02.04.2006
Príspevky: 433
Bydlisko: Trnovec nad vahom

PríspevokZaslal: Ne Feb 18, 2007 7:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no fajn a este mi niekto objasnite toto jedno GT Cupline podvozkové kity co je to zac a preco su tak lacne priklad pre astru f ceny vychadza na 10600 http://eshop.a-ts.sk/index.php? a neviem nepocul som este o nich tak neviem.povedat ze co su uzac ak ste niekto poculy dajte vedet fast ty si takynaj fanatyk nevies nieco a nich????
_________________
1)opel astraf 1,8 16v gsi motor x18xe rv:93
2)opel astraf 1,8 16v motor c18xel rv:95
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fastspeed
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 08.01.2006
Príspevky: 986
Bydlisko: Komárno

PríspevokZaslal: Ne Feb 18, 2007 8:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem, ale až taký veľký fanatik nie som Embarassed Laughing , len rád vychutnávam kvalitnú jazdu, a so sériovým pružením sa bojím svižnejšej jazdy.

Vieš, muži musia 2 veci tlačiť až na doraz. Jeden z nich je plynový pedál Idea Laughing Laughing Laughing

Podľa mňa preto je ten podvozok taký lacný, lebo ešte neni taký známi. Ale aj Vogtland má lacný podvozok. Volá sa Vogtland Junior Kit.
Tu vieš stiahnúť cenník: http://www.speedycars.sk/_car_index.php?idi=20
_________________
Nejazdím rýchlo, len lietam nízko...
Jožo
My EX Opel Calibra C20XE, 4x4 OFF Opel Omega A3000 C30LE Opel Astra F Caravan C16NZ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
spidy
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 02.04.2006
Príspevky: 433
Bydlisko: Trnovec nad vahom

PríspevokZaslal: Ne Feb 18, 2007 8:41 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no stym tlacenim mas pravdu ale stejne mi to je zaujimave ze z akehodvovodu su tak lacne co ja vjem z vlastneho ani jedna novynka co prisla na trh nebola tak brehnane lacna casom ano ak doslo ktomu ze nejde na odbyt ale inak si to neviem vysvetlyt stou cenou ale je to celkom prijatelne na rozdiel od niektorych podvozkou kde ta vynde cena okolo 35000tis amozno aj viac no ne Very Happy Shocked
_________________
1)opel astraf 1,8 16v gsi motor x18xe rv:93
2)opel astraf 1,8 16v motor c18xel rv:95
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fastspeed
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 08.01.2006
Príspevky: 986
Bydlisko: Komárno

PríspevokZaslal: Ne Feb 18, 2007 8:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale tie si už kupujú ludia kôly menu. Možno, že aj táto vydrží tiež toľko kilometrov, alebo trošku menej, ale budeš mať aj Ty svoj športový podvozok, len za menej peňazí.

Napr.: športové tlmiče ktoré som kúpil ako použité a minimálne 2 roky staré, maly značku Boge. Ani o nej som nepočul, a jazdil som s autom dva roky. Na naších cestách to už je veľké slovo, a auto roluje s nimi ešte stále aj s druhým majiteľom. Ja by som sa od ních nebál, a kúpil by som ich. Dva roky záruky na to musíš dostať.
Alebo máš druhú možnosť: kúpiš si Koni podvozok, a tí Ti na to dajú záruku milión kilometrtov. Wink
_________________
Nejazdím rýchlo, len lietam nízko...
Jožo
My EX Opel Calibra C20XE, 4x4 OFF Opel Omega A3000 C30LE Opel Astra F Caravan C16NZ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Feb 18, 2007 10:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

GT Cupline nie je značka podvozku, ale prevedenie. Značka je INXX.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - PODVOZOK/BRZDY Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group