Opelclub Fórum
Hrkanie (v katalyzátore)

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
karbi
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.02.2009
Príspevky: 19
Bydlisko: Senica

PríspevokZaslal: Ne Jún 21, 2009 5:06 pm    Predmet: Hrkanie (v katalyzátore) Odpovedať s citátom

Zdravím opeláci Wink . Minule som bol dávať šprinty s kamarátom na letiskovej dráhe. Po ceste naspäť som nechtiac zapadol v kope blata. Asi 5 minút som sa snažil vyhrabať. 5 minút na 5000 otáčkach. Nepomohlo ani rozjazd na spojke (na klepáka). Po 5 minútach striedavého dopredu-dozadu hrabania sa mi podarilo dostať von, no bohužial som zistil že mi tam (ževraj v katalyzátore) niečo hrkoce. Dal som to počúvnuť mechanikovi, a povedal že mám niečo s katalyzátorom. Totiž keď pridám plyn napr. na 4000 otáčok a pustím (teraz už mi to hrká aj počas pridávania, nie len pri púšťaní), tak mi tam začnie niečo hrkať, ako búchanie ložiskovej guličky v kovovej trubičke (tak to je silné prirovnanie). Auto jazdí dobre, nič sa mu nestalo, ťahá ako má, len ten hrkajúci zvuk je otravný. Nevie mi niekto poradiť čo tomu može byť a či sa s tým niečo dá robiť (nemyslím drahú výmenu ale lacnejšiu opravu) ??
_________________
Opel Astra G-čko Combi 1,6, 16V, r.1998, červená, ABS, 4x ABG, el. okná, el. speťáky, vyhrievané sedačky, 15" elektróny MAM W2 Black, Angels eyes, no proste mašinka + sound - PIONEER (a čoskoro JBL) Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: Ne Jún 21, 2009 6:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak, niesom v tom sam Smile
Nepises co mas za astru, ale tak tipnem na Fko Smile ta uz ma svoje roky a katalyzator tiez. Pravdepodobne je vyhnity a ako si mu daval salatu, tak to proste nevydrzal. Opravit to neopravis - teda, bud sa s tym zmieris, alebo ho rozpilis a vysypes vnutro (emisnou neprejdes, ale aspon ti to nebude hrkat) alebo si kupis katalyzator (novy, starsi).
_________________
VeCe Z18XE
VeA C20NE - ex
- Diagnostika -
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lukash101
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 16.04.2008
Príspevky: 17
Bydlisko: Okr. Michalovce

PríspevokZaslal: Pi Júl 24, 2009 7:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som mal na svojom F-ku podobny problem lenze mne sa rosipal stredny tlmic. Rozpalil som ho a ten bordel z neho vybral a teraz je vsetko O.K
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Barry
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.01.2008
Príspevky: 844
Bydlisko: Zahorie

PríspevokZaslal: Pi Júl 24, 2009 8:40 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyhrabavat sa z blata na 5000 otacok = zahrabavat sa este hlbsie.

Ale to som nechcel, mne sa takto rozsypal kat na kadette. Vymontoval som ho a podla povodnych prirub (trojuholnikovych) som vyrobil nove a navaril na hrubostennu ocelovu ruru. To som tam vlozil namiesto katu a bol pokoj. Az po emisku :O), ale aj to sa dalo riesit...

Dalsie hrkanie prislo z napojenia vyfukoveho potrubia na zberne potrubie z hlavy valcov. Bolo to na takej ocpruzovacej pruzine aby pripadny naraz zo spodu do vyfuk. potrubia nebol preneseny hned na motor. Ta pruzina hrkala. Po vymene bol pokoj. Mozno ma take nieco aj tvoja Astra... A mozno si pri tom zapadnuti lezal na vyfuku a pohybal si prave s niecim takymto...

To bol len tip :O)
_________________
Opel Vectra C Caravan, 1,9CDTI 88kW (2008)
Škoda Octavia II Tour, 1,6 MPI 75kW (2011)

EX-Opel Astra G 1,2 16V (2002)
EX-Opel Kadett E 1,3 (1986)
EX-Škoda Felicia 1,4 MPI (1999)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nico26
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 10.06.2007
Príspevky: 10
Bydlisko: Nove Zamky

PríspevokZaslal: St Júl 29, 2009 8:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No bud mas rozpadnuty katalyzator,alebo v lepsom pripade a to bolo aj u mna: Lambda sonda ma taku kovovu krytku a ta mi z nej padla a hrkala v strednej casti vyfuku,stacilo rozobrat,vysypat ten maly pliesok,ciapocku,poskladat a je to . Very Happy
_________________
XEL 1.6 16V 74kW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group