Opelclub Fórum
prerábka zadných svetiel astra g caravan

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
marjan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 13.02.2008
Príspevky: 599
Bydlisko: Vráble

PríspevokZaslal: So Jún 20, 2009 5:36 pm    Predmet: prerábka zadných svetiel astra g caravan Odpovedať s citátom

tak som sa nechal inspirovat nasimi zapadnymi bratmi a prerobil som si zadne svetla a to nasledovne, do hmlovky som implantoval obrysove svetlo a nakolko bola hmlovka iba jedna a to lava, tak som ju dorobil aj v pravo. pouzil som na to dvojvlaknovu ziarovku 21/4 W. ja viem, ze ako original je v opli pouzita 21/5W, ale geometria paraboly na hmlovke je trochu ina ako na obrysovom, resp. brzdovom svetle a to by sposobilo, ze by obrysove svetlo v hmlovke svietilo silnejsie.
kabel na pravu hmlovku som tahat nemusel, pretoze ho konektor obsahoval, je to pin č.3, pin č.4- zem, pin č. 5- obrysove svetlo
cela praca si minimalne vyzaduje zvladnut pracu s pajkovackou, nakolko je treba napajkovat na novu ziarovku dva vodice( na kazdy vystupok zo spodu ziarovky po jednom vodici)
svetlo je vnutri riesene tak, ze cesticky su tvorene plechmi tak, aby medzi nimi nenastal skrat.
a je tu este jeden problem: vsetky ziarovky vo svetle okrem obrys/brzda, su napajane na objimku ziarovky, tzn. ze kostra je zo spodu, ale u dvojvlaknovej ziarovky je to presne naopak.
preto, ak som chcel vtrepat do objimky dvojvlaknovu ziarovku , kde pedtym bola iba jednovlaknova, tak som to musel trosku prerobit- kostru som musel prehodit na objimku a tie dva vodice co sa pajkovali na ziarovku zo spodu, museli byt pripajkovane na prislusne cesticky tak , aby svietilo to vlakno ziarovky, ktore v tej- ktorej chvili svietit ma.
ale aby som ziarovky mohol menit aj pocas jazdy ked nemam po ruke pajku, tak som na prislusne cesticky napajkoval kusky vodicov, ktore su potom jednoducho s vodicmi od ziarovky spolu zakrutene a odizolovane zmrstovackou

ja viem, ze lepsie je raz vidiet, ako sto krat pocut, ale fotodokumentaciu prerabky som nerobil, ale ak by niekto chcel vidiet viac a bude spravna konstalacia hviezd a mne sa bude chciet Laughing , tak to niekedy rozoberiem a skusim pofotit. no a tu je vysledny efekt
zapnute obrysove svetla


s hmlovkami

_________________
ASTRA CARAVAN G 2.0 DTL16 V

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
suflonr
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 15.10.2008
Príspevky: 357
Bydlisko: Ivanka pri Nitre

PríspevokZaslal: So Jún 20, 2009 7:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no vyzera to zaujimavo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
lukipuki
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 11.05.2009
Príspevky: 38
Bydlisko: Malacky

PríspevokZaslal: Po Jún 22, 2009 10:19 am    Predmet: Odpovedať s citátom

no, ja už to mám od marca, a veľmi sa mi to páčiSmile nikoho som s tým ešte nevidel v SR

_________________
Moja astricka
http://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=10770
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marjan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 13.02.2008
Príspevky: 599
Bydlisko: Vráble

PríspevokZaslal: Po Jún 22, 2009 7:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

lukipuki Napísal:
no, ja už to mám od marca, a veľmi sa mi to páčiSmile nikoho som s tým ešte nevidel v SR


no, tak sme uz dvaja
_________________
ASTRA CARAVAN G 2.0 DTL16 V

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Júl 01, 2009 12:18 am    Predmet: Odpovedať s citátom

lukipuki Napísal:
no, ja už to mám od marca, a veľmi sa mi to páčiSmile nikoho som s tým ešte nevidel v SR


to bude asi jazykovou barierou Wink




http://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=5808&start=0
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
martin7888
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 11.03.2008
Príspevky: 174
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Júl 22, 2009 3:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechcem vás chlapci sklamať´, ale som už o tomto písal na fóre v marci 2008 a približne od vtedy to aj mám urobené a svojej astričke.

Klikni si sem:
http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=3786&highlight=

nestretli ste sa niekto s nejakými poznámkami od okolia? Či to niekomu nevadí, či to neosvetluje atď.
_________________
Astra G caravan 1,4/16V
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group