Opelclub Fórum
Rozvody - co vymenit?
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
lloydfoun
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 18.06.2009
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Št Jún 18, 2009 10:09 pm    Predmet: Rozvody - co vymenit? Odpovedať s citátom

Zdravim,

pred par dnami som kupil Astru, predpokladam ze G, kedze je vyrobena presne 1.1.1998. V bazare mi samozrejme poradili pomenit rozvody, no mam par otazok.

Kolko ma bude stat vymena rozvodov a co vsetko by som mal vymenit pri takto starom aute? Ma najazdenych 160000 km.

Viem, ze min. olej, filtre, tak isto aj uplne zhrdzaveny vyfuk vymenit musim hned. Tiez ma serie, ze pri brzdeny obcas predne brzdy ako keby piskali, co s tym moze byt? A dalej, co sa tyka toho vyfuku, tak palubovka mi niekedy hlasi chybu motora, ale len na par sekund. Predpokladam, ze ide o spominany vyfuk, kedze je uplne zhrdzaveny, vzadu uz ani nekotvi, plave a vravim, diera kde sa clovek pozrie, i ked nehuci tak, ze by bol deravy.

Cize, co robit? Co si nechat skontrolovat? Chapem, olej, filtre, vyfuk, spominane brzdy su nutnost. Rozvody a dalej, kolko ma to vsetko bude dokopy stat? ( filtre, olej, kvapaliny, vyfuk, chybne "brzdy", ak to brzdy ci ich casti su, rozvody + ostatok )

Vdaka!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: Pi Jún 19, 2009 7:55 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozvody - samozrejme ze vymenit, ked prebehnes forum zistis uplne vsetko, pripadne http://astra-g.cz/
Brzdy - zhodit kolesa a pozret disky aj platnicky, pripadne rozbehnut sa pustit volant a skocit na brzdy, ci netaha do nejakej strany. Ked ma 160 000 a ak su povodne kotuce, tak sa kompletnej vymene brzd asi nevyhnes.
Vyfuk - vymenit, nemusi byt original - cena Smile

Co sa tyka kontrolky motora a jej prabliknutiu tak pochybujem o tom, ze by to bolo sposobene koncovym tlmicom vyfuku. Nekolisu nahodou otacky na volnobehu? A nepises ci je to benzin alebo diesel.
_________________
VeCe Z18XE
VeA C20NE - ex
- Diagnostika -
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lloydfoun
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 18.06.2009
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Pi Jún 19, 2009 9:46 am    Predmet: Odpovedať s citátom

S tym som popravde pocital.

Inak sa jedna o benzin, 1.4 16V 66 KW.

Cize vravis aj brzdy? Hm, brzdia dobre Wink ale dam si ich teda skontrolovat.

Volant som skusal, netaha, ale asi ho vyskusam ako pises a uvidim ako sa vec ma.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lloydfoun
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 18.06.2009
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Pi Jún 19, 2009 10:07 am    Predmet: Odpovedať s citátom

A este takto, vyfuk je kompletne zhdrzaveny, na viacerych miestach deravy, ale nehuci, cize ako mi povedal znamy je prederavena len jedna stena, kedze vyfuky v oploch ich maju 2, ak sa nemylim. Len ako vravim, deravy je, je aj uvolneny vzadu, nevyzera vobec dobre.

A s tou kontrolkou, moze to byt teda sposobene este cim? Snad to nebude nejaka vazna zavada v motore, to by som bol velmi nera :-/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marifonexu
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 30.03.2008
Príspevky: 155
Bydlisko: Topoľčianky

PríspevokZaslal: Pi Jún 19, 2009 3:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

takze ja som menil:

rozvody, vsetky filtre, kvapaliny, sviecky, olej zadny diel vyfuku, stredny diel, predne kotuce mal som jeden vacsi druhy mensi, hadicku na brzdu.

myslim si ze su to zakladne veci co trreba vymenit ked kupis auto od niekoho, potom mas 4 roky pokoj do nasledujucej vymeny rozvodou.
_________________
Opel Astra F Caravan X16szr- neboháSad
Opel Astra F Caravan X16xel
Opel Astra G Caravan X16szr

spotreba veľka:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
suflonr
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 15.10.2008
Príspevky: 357
Bydlisko: Ivanka pri Nitre

PríspevokZaslal: Pi Jún 19, 2009 3:26 pm    Predmet: Re: Rozvody - co vymenit? Odpovedať s citátom

lloydfoun Napísal:
Zdravim,

pred par dnami som kupil Astru, predpokladam ze G, kedze je vyrobena presne 1.1.1998. V bazare mi samozrejme poradili pomenit rozvody, no mam par otazok.

Kolko ma bude stat vymena rozvodov a co vsetko by som mal vymenit pri takto starom aute? Ma najazdenych 160000 km.

Viem, ze min. olej, filtre, tak isto aj uplne zhrdzaveny vyfuk vymenit musim hned. Tiez ma serie, ze pri brzdeny obcas predne brzdy ako keby piskali, co s tym moze byt? A dalej, co sa tyka toho vyfuku, tak palubovka mi niekedy hlasi chybu motora, ale len na par sekund. Predpokladam, ze ide o spominany vyfuk, kedze je uplne zhrdzaveny, vzadu uz ani nekotvi, plave a vravim, diera kde sa clovek pozrie, i ked nehuci tak, ze by bol deravy.

Cize, co robit? Co si nechat skontrolovat? Chapem, olej, filtre, vyfuk, spominane brzdy su nutnost. Rozvody a dalej, kolko ma to vsetko bude dokopy stat? ( filtre, olej, kvapaliny, vyfuk, chybne "brzdy", ak to brzdy ci ich casti su, rozvody + ostatok )

Vdaka!
mohol by som prosim ta vediet kolko si za to auto dal? A neuraz sa prosim, ale na co si si kupoval auto, ktore potrebuje nevihnutne opravy a este dost penazi ked podla toho co citam tak asi opravy nieje tvoj konicek. Ked si to zratas tak to co si dal za auto+ cena za material a robotu do veci o ktorych uz vies(predpokladam ze si to das robit)+ cena za material a robotu do veci co este len zistis ked sa v nom zacnes vrtat= sice o nieco drahsie auto ale majitel ta moze presvecit ze je to vsetko vymenene, a ty sa mozes pokojne vozit a nie sa v nom vrtat. To je moj nazor
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
suflonr
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 15.10.2008
Príspevky: 357
Bydlisko: Ivanka pri Nitre

PríspevokZaslal: Pi Jún 19, 2009 3:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A este nieco. Ja som chcel predat astru G caravan, nafta, rocnik 99 za 4600euro. Vymenil som komplet predne a zadne brzdy(kozuce a platnicky), brzdovu kvapalinu, pelovy, palivovy, olejovy filter, olej shell, spojkove lozisko 7500sk, klinovy remen, teraz tam idem dat nove pneu, ma to 16 nove elektrony borbet a zimne plech 15, folie, a ked mi volali na inzerat kazdy frflal ze je to vela. Ale asi si neuvedomili ze je to dost velka investicia ktoru uz ONI nebudu musiet investovat. Mna auto vyslo ked som ho minuli rok doviezol 138tis, teda 4580euro. Ale uz ma prestali bavit tie mudre reci potencionalnych kupcov a inzerat som zmazal. Nech si kupia tie vyjazdene geple a kazdu sobotu sa v tom mozu vrtat...a niesom ziadny kseftar z autami, predaval som to len preto ze som chcel nieco velke, pred tymto som mal espace.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mathev
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.04.2007
Príspevky: 562
Bydlisko: ...Umlátit prdel štětkou vod hajzlu styl..

PríspevokZaslal: Pi Jún 19, 2009 4:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no to je tak ale bezne naco sa nad tym zavzdusnujes? ked mas takto porobene auto nikto to od teba nekupi lebo ti proste verit nebude.... taketo predpredajove opravy sa proste u nas nenosia a predaj to nejakemu dobremu znamemu ktory to oceni. a nie nejakym pochybnym kupcom ktori nevedia co chcu a co ma aku cenu
_________________
Opel Astra F Classic - 2001, X16SZR, AngelEyes bluechrom, Altezza black, MAM - W2 BLACK 7,5x16, 205/40/16, Weitec Ultra GT sport suspension 30-30, 130,3dB SPL
EX :Opel Astra G GSI X20XEV 2.0 16V 100kw , Weitec Ultra GT sport suspension 30-30, Hella Xenony, Opc styling....
www.vojkanet.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
suflonr
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 15.10.2008
Príspevky: 357
Bydlisko: Ivanka pri Nitre

PríspevokZaslal: Pi Jún 19, 2009 5:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mathev Napísal:
no to je tak ale bezne naco sa nad tym zavzdusnujes? ked mas takto porobene auto nikto to od teba nekupi lebo ti proste verit nebude.... taketo predpredajove opravy sa proste u nas nenosia a predaj to nejakemu dobremu znamemu ktory to oceni. a nie nejakym pochybnym kupcom ktori nevedia co chcu a co ma aku cenu
mas jednoducho pravdu len som sa trochu neovladol ked som si precital to co kupil ten kolega hore. Ale uznaj, ake je to jednoduche si vsetko pozriet. Ved uz len cez elektrony si moze pozriet ci je to nove, fitre sa daju skontrolovat, vymena oleja je zapisana, folie maju datum montaze na karticke, pneu je jasne a ine ani nehovorim. Ale u nas asi ide to ze staci auto len umyt nagebrit ho olejom nech sa leskne a hned sa nan vrhnu ako muchy na ho..o!!! Len cakam ci napise ten chlapik tu cenu za co to kupil lebo som zvedavy...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Jún 19, 2009 6:15 pm    Predmet: Re: Rozvody - co vymenit? Odpovedať s citátom

filter+olej 20-30e
vzduchovy 20, palivovy 10
vyfuk tak 150e
rozvody - poradi niekto iny
piskajuce brzduy nemusia byt vada

vyblikat chybove kody a napisat ich sem

inak to co sa pytas sa riesi PRED kupou a nie po kupe. takze sa asi nevyznas, a je sanca, ze si nekupil dobre.
PRETO - doporucujem zistit stav auta u nejakeho odbornika, aby si bol v obraze, a kolko penazi bude treba

ak je tam nejaky vacsi problem (napr. pokazeny kat.), je rozumnejsie vratit auto do bazaru.

lloydfoun Napísal:
Zdravim,

pred par dnami som kupil Astru, predpokladam ze G, kedze je vyrobena presne 1.1.1998. V bazare mi samozrejme poradili pomenit rozvody, no mam par otazok.

Kolko ma bude stat vymena rozvodov a co vsetko by som mal vymenit pri takto starom aute? Ma najazdenych 160000 km.

Viem, ze min. olej, filtre, tak isto aj uplne zhrdzaveny vyfuk vymenit musim hned. Tiez ma serie, ze pri brzdeny obcas predne brzdy ako keby piskali, co s tym moze byt? A dalej, co sa tyka toho vyfuku, tak palubovka mi niekedy hlasi chybu motora, ale len na par sekund. Predpokladam, ze ide o spominany vyfuk, kedze je uplne zhrdzaveny, vzadu uz ani nekotvi, plave a vravim, diera kde sa clovek pozrie, i ked nehuci tak, ze by bol deravy.

Cize, co robit? Co si nechat skontrolovat? Chapem, olej, filtre, vyfuk, spominane brzdy su nutnost. Rozvody a dalej, kolko ma to vsetko bude dokopy stat? ( filtre, olej, kvapaliny, vyfuk, chybne "brzdy", ak to brzdy ci ich casti su, rozvody + ostatok )

Vdaka!

_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Jún 19, 2009 6:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

suflonr Napísal:
A este nieco. Ja som chcel predat astru G caravan, nafta, rocnik 99 za 4600euro. Vymenil som komplet predne a zadne brzdy(kozuce a platnicky), brzdovu kvapalinu, pelovy, palivovy, olejovy filter, olej shell, spojkove lozisko 7500sk, klinovy remen, teraz tam idem dat nove pneu, ma to 16 nove elektrony borbet a zimne plech 15, folie, a ked mi volali na inzerat kazdy frflal ze je to vela. Ale asi si neuvedomili ze je to dost velka investicia ktoru uz ONI nebudu musiet investovat. Mna auto vyslo ked som ho minuli rok doviezol 138tis, teda 4580euro. Ale uz ma prestali bavit tie mudre reci potencionalnych kupcov a inzerat som zmazal. Nech si kupia tie vyjazdene geple a kazdu sobotu sa v tom mozu vrtat...a niesom ziadny kseftar z autami, predaval som to len preto ze som chcel nieco velke, pred tymto som mal espace.


suflonr, zaujimavy prispevok. v prvom rade by si sa mohol sam poucit.
takto sa reflektujes na ostatnych. nebudem teraz hladat chyby v tvojej kupe a v predaji.

ale z toho, ze piskne brzda, vyfuk ma diery na vonkajsom plasti a ze obcas blikne kontrolka sa ESTE ZDALEKA neda povedat, ze je auto v zlom stave a ze zle kupil
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
suflonr
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 15.10.2008
Príspevky: 357
Bydlisko: Ivanka pri Nitre

PríspevokZaslal: Pi Jún 19, 2009 7:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

juraiko, pochopil si dobre na co som chcel poukazat v tom mojom prispevku? asi nie. Ale vsak ono je to vlastne jedno. Vzdy ide o obchod kde bud jeden dobre preda alebo v tom lepsom pripade ten druhy zase moze povedat ze dobre kupil. A s coho sa mam poucit? Auto vlastnim rok, denne na nom jazdym a kedze potrebujem spolahlive auto v ktorom si vozim rodinu tak dbam aby bolo v 100% stave. Ale kaslime na to...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
lloydfoun
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 18.06.2009
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: So Jún 20, 2009 7:24 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, ukamenujte ma, nevyznam sa v autach, isiel som na risk, skratka urobil som chybu a neskontroloval si auto poriadne. Bohuzial ma tlacil cas a peniaze, tak som do toho proste skocil. Za auto som dal 2300 EUR. Ci je to vela alebo malo, nech posudi kto chce.

Co sa tyka tych oprav, so vsetkym ratam, rozvody, olej, filtre, popr. ine opravy, s tym vsetkym som ratal. Auto si dam na diagnostiku, preco skaca kontrolka na motore ( ozaj len obcas, blikne a je klud niekolko hodin ).

Ci som urobil dobre alebo nie, uvidim za cas, necham si to preverit. Chcel som vediet len laicky odhad ceny, kolko ma budu stat nutne opravy, tod vse.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: So Jún 20, 2009 9:42 am    Predmet: Odpovedať s citátom

suflonr Napísal:
juraiko, pochopil si dobre na co som chcel poukazat v tom mojom prispevku? asi nie. Ale vsak ono je to vlastne jedno. Vzdy ide o obchod kde bud jeden dobre preda alebo v tom lepsom pripade ten druhy zase moze povedat ze dobre kupil. A s coho sa mam poucit? Auto vlastnim rok, denne na nom jazdym a kedze potrebujem spolahlive auto v ktorom si vozim rodinu tak dbam aby bolo v 100% stave. Ale kaslime na to...


nie, nepochopil som to.

poucenie: 1. nekupuj auto, aby si ho po roku predal.
2. pred predajom auta neinvestuj do neho
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: So Jún 20, 2009 9:44 am    Predmet: Odpovedať s citátom

lloydfoun Napísal:


Co sa tyka tych oprav, so vsetkym ratam, rozvody, olej, filtre, popr. ine opravy, s tym vsetkym som ratal. Auto si dam na diagnostiku, preco skaca kontrolka na motore ( ozaj len obcas, blikne a je klud niekolko hodin ).



zistenie chybovych kodov si vies urobit sam a zadarmo vyblikanim
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: So Jún 20, 2009 9:48 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto co popisujes nie je nic strasne.. brzdy obcas pisknu to je normalne.. ale treba dat dole kolesa a pozriet ci treba menit platnicky atd... to sprav co najskor..
Vyfuk neviem v akom je stave mozno sa bude dat zavarit , alebo sa pouziva aj tekuty kov na opravu mensich dierok (to mas riesenie na +-1rok) a keby aj bol velmi zly tak vyfuky na Astry su za babku... treba pobehat po nete a najst si kontakty..
chybove kody si vyblikaj tak ako pisal iurai.. pokial ide auto ako ma tak by to nemalo byt nic vazne...

http://www.opelastra.cz/technika/zavady.htm

No a tie rozvody si vymen ak nevies kedy boli menene..

hlavne nepanikar a nedaj na blbe reci tuna Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lloydfoun
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 18.06.2009
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: So Jún 20, 2009 11:08 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Vdaka! Konecne rozumna a nezaujata rec Surprised)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: So Jún 20, 2009 11:28 am    Predmet: Odpovedať s citátom

lloydfoun Napísal:
Vdaka! Konecne rozumna a nezaujata rec Surprised)


myslim si, ze vsetky reci doteraz tu boli rozumne
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
lloydfoun
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 18.06.2009
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: So Jún 20, 2009 12:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

o tom by sa dalo polemizovat...
zhodnotit ma podla toho, ze som urobil zlu kupu len preto, ze niekto ma iny nazor na predaj/kupu auta je min. hlupe...
ale inak suhlasim, rad si necham poradit a beriem kazdy nazor Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: So Jún 20, 2009 2:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

lloydfoun Napísal:
o tom by sa dalo polemizovat...
zhodnotit ma podla toho, ze som urobil zlu kupu len preto, ze niekto ma iny nazor na predaj/kupu auta je min. hlupe...
ale inak suhlasim, rad si necham poradit a beriem kazdy nazor Smile


precitaj si, co ti sem napisali.
myslim si, ze este si ani nepochopil vsetko, co ti chceli radit, a uz chces hodnotit tie prispevky.
inak mozes zajst do Nitry a mozno sa ti suflonr nan pozrie

inak kontrolka motora nepreblikava, alebo som o tom este nepocul.
po zapnuti zapalovania zasvieti. po nastartovani zhasne. u niektorych zahasne skor.
ak je chyba, tak svieti stale, alebo dlhsiu dobu (desiatky sekund)
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group