Opelclub Fórum
omega MV 5
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
undy
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.02.2006
Príspevky: 151
Bydlisko: Horné Saliby

PríspevokZaslal: Št Feb 01, 2007 11:27 am    Predmet: omega MV 5 Odpovedať s citátom

Tak som si nejak urobil z MV 6 MV 5-ku.Umýval som motor wapkou a odvtedy mi pravdepodobne vynecháva jeden valec.Asi takto-ráno pri celkom studenom motore všetko OK,pri postupnom zohrievaní to začína-keď idem plynule a minimálne držím plyn,ide pekne,akonáhle čo len trochu pridám plyn,začne to vynechávať.Keď uberiem,resp.udržujem konšt.rýchlosť,zasa to ide pravidelne.Alebo-idem 90 kmh s tempomatom po rovinke-OK,pri miernom stúpaní/väčšia záťaž motora/ to začne vynechávať.Keď stojím a túrujem to-tiež to nie je to pravé orechové-skrátka je to MV 5ka.Nič mi nesvieti,káble po tme neiskria,nestrieľa do výfuku.Od umývania prešli 4 dni,prešiel som cca 250 km-to by už mohlo uschnúť.Prosím o radu,lebo celý minulý rok som mal s miláčikom problémy a teraz,na nový rok mi urobí toto!
_________________
best MV6 X30XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Feb 01, 2007 5:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Podľa mňa bude niekde voda. asi by bolo dobré zistiť, ktorý válec vynecháva a potom ísť od sviečky, po kábli, do zapaľovacieho modulu.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Dragon5556
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 03.01.2007
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Št Feb 01, 2007 8:14 pm    Predmet: Re: omega MV 5 Odpovedať s citátom

mam taku istu omegu a mne to robila ked prisla zo servisu ale potom som rozoberal motor kvoli tesneniam a uz to nerobi ja si tiez myslim ze by si mal ist od sviecok az ku zapalovaciemu modulu myslim ze tam bude problem Question Question Question Question
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: Ut Feb 06, 2007 8:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tento problem som mal aj ja na starej Omege A, za studena isiel krasne a ked sa zohrial tak na 3 valce..mal som poskodeny svieckovy kabel
_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
undy
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.02.2006
Príspevky: 151
Bydlisko: Horné Saliby

PríspevokZaslal: St Feb 07, 2007 6:21 am    Predmet: mv 5 Odpovedať s citátom

tak ma ten môj opel včera definitívne nas*al.idem hádam 50 kmh a zrazu buchot akoby som hodil kameň do mixera.bolo to pár metrov od servisu,tam mi povedali že kľukovka alebo ojnica spodné ložisko.Povedzte prečo,človek sa ako debil stará o auto,nezanedbal som nič,celý minulý rok som mal len problémy.Motor má 243000 poctivých,pravidelne olej filter rozvody atď,tak čo je?Jazdím okolo 100-130 prehnal som to možno 10x za celý čas,nikdy so žiadnym autom som niečo podobné nezažil/tým narážam na chybu vodiča/urobil som niekoľk 100 tisíc km aj na iných autách.Už minulý rok som sa rozhodoval predať to,myslím si že toto bola posledná kvapka. Exclamation
_________________
best MV6 X30XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: St Feb 07, 2007 9:42 am    Predmet: Odpovedať s citátom

mne sa toto stalo na mojej Mante a ked som to rozobral tak som zistil ze sa mi odtrhol srob na ojnicnom lozisku ale s tym nic nenarobis ak je pouzita vadna suciastka...to sa neda zistit a nepomoze ani pravdielne servisovanie..proste to nevydrzi napetie a povoli..ber to tak ze su ovela horsie veci na svete ako porucha v motore Very Happy
_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
undy
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.02.2006
Príspevky: 151
Bydlisko: Horné Saliby

PríspevokZaslal: Pi Feb 09, 2007 6:23 am    Predmet: ... Odpovedať s citátom

Bolo to znova to isté,čo v novembri-ulomil sa koniec vodítka sacieho ventilu a vletelo to do valca-nič hrozné,len ten rachot okolo toho.Nechápu,prečo sa tie vodítka začali rozpadávať takto odrazu už v druhom valci/hneď vedľa toho novembrového/.Už tam dávajú namiesto šróbov suchý zips... Idea
_________________
best MV6 X30XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Feb 09, 2007 7:23 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja fakt neviem, čo na to povedať. Rolling Eyes Snáď len, že držím palce, aby to bola posledná väčšia investícia na dllllho, dlho a obdivujem ťa, že si ešte na Adama a na Omegu nezanevrel. Tomu sa asi hovorí skutočná láska. Wink
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
undy
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.02.2006
Príspevky: 151
Bydlisko: Horné Saliby

PríspevokZaslal: Pi Feb 09, 2007 12:22 pm    Predmet: .. Odpovedať s citátom

Trochu poškuľujem po Rover 75-jeden krásavec je u nás v bazári.Pátram po majiteľovi-svieti airbag nikde známka havárie.Inak bezchybný,rv.2003 za 249000,-1,8 B,béžová koža,čierna metalíza,má všetko/ako Omega/ okrem el.sedadiel a takých blbostí.Zvuk bez prízvukov,už som s tým išiel asi 50 km-bez problémov.Až mi to je divné...
_________________
best MV6 X30XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Benny
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 08.01.2006
Príspevky: 590
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po Feb 12, 2007 12:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

pocuj undy, vsak voditka ventilov stoja par korun, co to nedas vymenit vsetko? aj ked to predas, a stane sa to dalsiemu majitelovi, budes sa s nim natahovat kvoli takej blbosti?
_________________
Opel Astra F GSi 2.0 16v (C20XE)
Opel Rekord C Coupe r.v.1968 (19S)
Opel Senator B 3.0 24v DualRam (C30SE)
MB GLK 250 r.v.2011
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
undy
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.02.2006
Príspevky: 151
Bydlisko: Horné Saliby

PríspevokZaslal: Po Feb 12, 2007 3:30 pm    Predmet: mv5 Odpovedať s citátom

lenže to treba nejako špeciálne lisovať za tepla a chcú za to nekresťanské peniaze.A za tú cenu,za čo to predávam to môže byť majiteľovi jedno,ani nemienim nič pred ním zatajiť.Ak všetko vyjde,zajtra idem pre ten rover.Už tu nebudem tak často,ale ešte sa ozvem ako som dopadol.Ten kupec príde dnes,dávam to za 70tis aj s polovicou druhého motora.
_________________
best MV6 X30XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
undy
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.02.2006
Príspevky: 151
Bydlisko: Horné Saliby

PríspevokZaslal: So Máj 12, 2007 11:01 am    Predmet: ... Odpovedať s citátom

Tak Vás po dlhšej dobe zdravím,trochu som si tu prečítal vaše problémy,až mi je smutno za všetkým.Prajem Vám len príjemné starosti a mnoho šťastných km.Môj Rover zatiaľ celkom pekne funguje,je mi to divné,po odstránení múch po kúpe sa už nič nedeje,všetko funguje.No MV 6 ka to výkonom nie je ani zďaleka.Mám 2,0 V6 samozrejme automat Very Happy ,je to pohodlné a tiché,trochu ma len trápi automatická klíma-na voľnobeh to nechladí,až pri vyšších otáčkach a hlavne len keď je vonku veľmi teplo-vtedy nechladí.Keby Vás niečo napadlo,napíšte.Zdraví Vás bývalý oplista,srdce mi však ešte stále bije pre opel,myslím si že moje ďaľšie auto bude OPEL!Pozdravujem hlavne Macila,veľakrát mi pomohol,ale samozrejme aj všetkých ostatných-majte sa.
_________________
best MV6 X30XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Salieri5556
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 08.05.2007
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: So Máj 12, 2007 4:54 pm    Predmet: Re: ... Odpovedať s citátom

undy Napísal:
Tak Vás po dlhšej dobe zdravím,trochu som si tu prečítal vaše problémy,až mi je smutno za všetkým.Prajem Vám len príjemné starosti a mnoho šťastných km.Môj Rover zatiaľ celkom pekne funguje,je mi to divné,po odstránení múch po kúpe sa už nič nedeje,všetko funguje.No MV 6 ka to výkonom nie je ani zďaleka.Mám 2,0 V6 samozrejme automat Very Happy ,je to pohodlné a tiché,trochu ma len trápi automatická klíma-na voľnobeh to nechladí,až pri vyšších otáčkach a hlavne len keď je vonku veľmi teplo-vtedy nechladí.Keby Vás niečo napadlo,napíšte.Zdraví Vás bývalý oplista,srdce mi však ešte stále bije pre opel,myslím si že moje ďaľšie auto bude OPEL!Pozdravujem hlavne Macila,veľakrát mi pomohol,ale samozrejme aj všetkých ostatných-majte sa.


No len nebud taky namysleny ja mam tiez omegu 2.5 v6 a musim uznat ze som s nou mal iste problemy lebo ma uz svoje roky je to rv 1995 ale po malej financnej injekcii a trochu praci ide sto percentne kupil som ho skoro nove ale poviem vam ine auto ako omegu by som nechcel mne sa to auto neuveritelne paci a som s nim spokojny
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: So Máj 12, 2007 8:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Undy:
Ďakujem za pozdrav, s tou klímou v Roveri ti konkrétne ja neporadím, napadá ma jedine, že Angličania majú doma stále hmlu, tak potrebujú skôr kúriť ako chladiť. Smile
Nemáš tam málo náplne, alebo zanesený výparník?
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
undy
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.02.2006
Príspevky: 151
Bydlisko: Horné Saliby

PríspevokZaslal: Po Máj 14, 2007 8:42 am    Predmet: ... Odpovedať s citátom

2 salieri:dúfam,že si srandoval.Mne sa tá omega strašne páčila aj páči,mal som však asi menej vydarený kus a k tomu predošlý majiteľ hrozne všetrk zanedbal.Dával som ju dlho do poriadku a dlho mi aj fungovala,ale minulý rok na jar to začalo všetko naraz ako naschvál,skončilo to až tým,že som bol v Prahe pre nový motor/z inzerátu/,ktorý išiel cca 2 mesiace.Diali sa neuveriteľné veci,akoby to auto niekto preklial.Bol som u dobrého kamoša čo robí v opli servise a už sám uznal že to nie je ani možné akú mám smolu.Mal som také chyby,ktoré ešte nikdy nezažil na nijakej omege a to bolo i pre mňa silné kafe.Za rok som do toho vrazil cca 70000,-nakoniec mi to s ťažkosťami zobrali v Darexe za 49tis,inde to nechceli.Ale auto to bolo krásne a na ten pocit keď som dupol na doraz na plyn -tak na to sa nedá zabudnúť a veľmi,veľmi mi to chýba.Nech Vás takáto smola obchádza zďaleka a milióny šťastných km Vám všetkým.P.S.viem že sa to ľahko hovorí,ale choďte so všetkým do zn.servisu a reklamujte všetko,na čo máte nárok.Keby som bol išiel vtedy hneď tam,vyšlo by ma to údajne cca 30000,-a mal by som stále svoje autíčko a 40000 vo vrecku...
_________________
best MV6 X30XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jani152
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 23.04.2009
Príspevky: 260
Bydlisko: Chalúpkova 156/25, Čadca 02201

PríspevokZaslal: Ne Nov 01, 2009 9:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja ked mozem povedat, ja mam omegu 2.5i 1995 a velmi sa mi paci a som snou spokojny, az na ten motor lebo ma predchadzajuci majitel okaslal,moja chyba, ale mam plnu vybavu a nie je co riesit za tie peniaze , sedel som aj v inych a novsich, no nebol som neako nadseny. omega je omega. no a s motorom to neako vyriesom este neviem ako lebo je zima ale musim vydrzat kym ho nespravim alebo neskape.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Rado Bystriansky
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 04.01.2010
Príspevky: 32
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Jan 07, 2010 5:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím, tak ako tu kolega je bývalý Oplák, ja som bývalý Alfista.. Vôbec nejde o značku auta akú si človek zaobstará, ale o kus a asi aj o nejakú karmu či čo Twisted Evil

O alfy som sa staral ukážkovo - a pritom strašne veľa porúch (kvôli predošlým majiteľom a neodborným odborníkom !!). Každý ma od tých áut odhováral, tak som si povedal že dám na ich reči za jednej podmienky - miesto Alfy 166 som kúpil Omegu a uvidí sa. Ale už teraz viem že bez porúch a rôznych múch to nebude - dnes sa mi za jazdy otvorili spolujazdcove dvere Smile, minule mi počas jazdy zablokovalo zadné koleso, pred pár dňami začalo niečo klepať v motore (údajne simeringy na ventiloch), ... a to som nenapísal všetko..

autu treba venovať pozornosť, ale keď raz prasknú nervy, treba to vymeniť - veď vždy je šanca sa vrátiť Smile
_________________
opel omega x30xe automat, r.2000
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Jan 07, 2010 5:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No, ja mám už tretiu Omegu, začal som v roku 1997.
Túto poslednú mám už 2 roky.
Je to fantastické auto.
Nemám žiadne problémy, lenže ja mením všetko v predstihu.

Napr. teraz idem meniť sviečky a držím sa zásady, že vždy aj s káblami. A asi pritom vymením rovno aj tesnenia viek ventilov.

Idem meniť olej v prevodovke a diferáku, hoci som ho menil 2 roky dozadu.

Mám tu 1 alternátor navyše, nechám ho zreštaurovať (uhlíky, ložiská, reglér, diódy) a vyhodím ten aktuálny a budem jazdiť s týmto.

Ako sa k autu správaš, tak sa ono správa k Tebe.

Iná vec je, že sú konštrukčné chyby. S tými sa treba naučiť žiť. Na Omege je to napr. zohrievanie chladného vzduchu od motora, zle navrhnutá páčka smeroviek, takisto poddimenzovaná spínacia skrinka atď. Na Alfe 156ke ma napríklad prekvapila spojka - no, horšiu spojku som nestláčal, vŕzgala a zadŕhala sa. Pritom to bolo mesiac staré auto Smile Konštrukčná vada. Na BMW 5er Touring je to napríklad veko kufra, ktoré má malý uhol otvorenia. Alebo systém dvoch nádrží benzínu, ktoré sú prepojené tak tenkou hadicou, že natankovať naraz plný objem nie je možné...
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Rado Bystriansky
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 04.01.2010
Príspevky: 32
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Jan 07, 2010 7:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za info, ja robím pri kúpe auta v zásade jednu chybu a to tú že kupujem vždy za dobrú cenu (a aj keď si pri kúpe nechám poradiť človeku ktorý sa rozumie) , potom sa to začne odzrkadľovať na tom, že jednotlivé diely odchádzajú skôr a v konečnom dôsledku ma stojí dané auto viacej (toť moja nepoučiteľnosť Idea )

Čo sa týka spojky na Alfách - k tomu sa radšej nebudem vyjadrovať - lebo by som sa len nas.al Smile ..v tom naozaj nezáleí na veku Alfy..


k Omege - je to auto ktoré sa mi vždy páčilo (predtým samozrejme aj Senator) , veľa krát som Omegy pozeral aj v inzerátoch, ale nikdy som si nevedel predstaviť že by som si ju niekedy kúpil - teraz keď sa naň pozriem, sadnem, preveziem sa - viem, že som urobil dobre že som ju kúpil (aj keď 166 3.0 V6 mi stále vŕta hlavou Smile

ešte mám jednu otázku: ako často je dobré meniť olej v diferáku a aký typ používaš? V prevodovke som dal meniť rovno aj s filtrom ako som ju kúpil

VĎAKA
_________________
opel omega x30xe automat, r.2000
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Jan 07, 2010 7:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že tá náplň v diferáku je celoživotná, ja to robím tak viac-menej z rozmaru Smile a pre dobrý pocit.

Je to len 1 liter oleja a keď sa už babrem s tým prevodovým, vymením aj diferákový. Najmä keď viem, ako vyzerá po tých 60.000 km - je tmavý a riedky a to sa mi nepáči.
Navyše chcem dať prísadu proti slzeniu o-krúžkov, stojí pár eur a je to dobrá prevencia. Kupujem u Forstingera.

Jediný malý problém - olej z diferáku sa musí odsať, nie je tam výpust.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group