Opelclub Fórum
xenon vectra c
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
matko33
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.05.2009
Príspevky: 182
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Ut Máj 12, 2009 10:40 am    Predmet: xenon vectra c Odpovedať s citátom

technik mi spominal ze udajne vectry C vykazuju chybu svetiel pri dorabani xenonovych vybojek. ma niekto skusenost s takouto situaciou
_________________
VECTRA C 06
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mioa701
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 24.03.2009
Príspevky: 123

PríspevokZaslal: Ut Máj 12, 2009 10:57 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Akú chybu svetiel? Hlásenie vypálenej žiarovky? To je možné.
Chybu ti budú hlásiť aj oprotiidúci vodiči, ak nebudú dobre nastavené.. A tiež technik STK Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Máj 12, 2009 12:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

áno, ak má auto check control, bude hlásiť vypálenú žiarovku (abblendlicht defekt).
Xenón má spotrebu 45 W (35 W výbojka + straty v predradníku), halogénka 55-60 W.
Buď sa použije paralelná 10 W žiarovka na každej strane alebo sa zmení typ svetiel cez počítač.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
matko33
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.05.2009
Príspevky: 182
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Ut Máj 12, 2009 4:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

TAKZE PRI DODATOCNEJ MONTAZI XENONOV BUDEM MUSIET NAPROGRAMOVAT JEDNOTKU? JAK TO TEDA RIESIA LUDIA CO SI DORABAJU XENONY A MAJU CHECK KONTROL?A ESTE KTYM POLICAJTOM, KED BUDEM MAT FIRMA JE JE NA TO CERTIFIKOVANA AJ TAK MAM MOZU "censored" ZA TO?
_________________
VECTRA C 06
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ondrik363
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 13.04.2008
Príspevky: 180
Bydlisko: Častkovce,okr.NMnV

PríspevokZaslal: Ut Máj 12, 2009 5:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ludia to riesia tak,ze chybove hlasenie ignoruju,alebo daju do obvodu s balastom (trafo pre vybojku) predradny odpor a potom to uz nehlasi nic...Ja som prirabal xenony do omegy b a pal.pocitac nic nenamietal....Treba skusit a potom riesit...Policajti ta mozu bez problemov "censored",pretoze ti chybaju hned dve zo zakona povinne veci: ostrekovace a automaticke nastavovanie svetlometov...Staci sa pozriet na tvoju pristrojovku..Firma moze mat certifikat akurat na to,ze ked ti to tam namontuju,tak ti nezhori pol auta...To iste plati aj o samotnych xenonoch ak maju nejaky ten certifikat..Nehovorim este o nejakej dopravnej nehode,kde by si ty bol ucastnikom a niekto by povedal,ze si ho oslnil svojimi silnymi svetlami...Hned by sa zistovalo,ci ich tam mas od vyroby alebo ci su dodatocne montovane...Vysledok nebudem komentovat...Poistovne uz potom vedia,co maju robit....

www.cool112.salem.sk


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Spohrelt
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 28.09.2008
Príspevky: 1595
Bydlisko: Sered

PríspevokZaslal: Ut Máj 12, 2009 6:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokial viem, tak prestavbove xenonove sady na VeCe sa vyrabaju 35W aj 55W, aby ti nevykazovali chybu ...
_________________
Opel Vectra GTS, 1.9 CDTi, Z 19 DT, / 2005 /
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
conos
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 22.07.2007
Príspevky: 249
Bydlisko: Komárno

PríspevokZaslal: Ut Máj 12, 2009 7:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

treba pouzit trafo kompatibilne s canbus systemom vo svojom aute a nebude ti vypisovat ziadnu chybu - nezaraduj ziadne odpory do obvodu!!!!!! kazdy vyrobca HID kitov robi viacej stage-ov - od najlacnejsich (ktore budu dovodom vypisovania chyby) po najdrahsie
este jedna vec - neviem preco tu vacsina z vas pise o nastavovani svetiel pri montazi HID kitov - tem sa meni halogenova vybojka za xenonovu - jednoducho ako by ste len vymenili vypalenu halogenku za novu, takze kde je to nastavovanie neviem....mozno pri parabolach pri pouziti H4!!!!
_________________
---opel freunde---
opel kadett e C20NE
opel astra f gsi C20NE - donor pre kadetta
opel vectra c Y22DTR
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Máj 12, 2009 7:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

conos Napísal:
... - tem sa meni halogenova vybojka za xenonovu - jednoducho ako by ste len vymenili vypalenu halogenku ...

A práve tu je ten problém. To nestačí. Vlastne takáto výmena nie je ani v súlade so zákonom.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
ondrik363
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 13.04.2008
Príspevky: 180
Bydlisko: Častkovce,okr.NMnV

PríspevokZaslal: Ut Máj 12, 2009 7:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie je odpor ako odpor....Konkretne ten,ktory je na obrazku je pre systemy so zbernicou canbus...Eliminuje este aj preblikavanie (blikanie) vybojky...Ale mas pravdu,drahsie HID sady to uz maju zabudovane,takze netreba ziadne dodatocne upravy..A preco musia mat svetla s xenonovou vybojkou automaticky system naklapania sa toho popisalo na fore straaasne vela...Staci len hladat..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
conos
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 22.07.2007
Príspevky: 249
Bydlisko: Komárno

PríspevokZaslal: Ut Máj 12, 2009 7:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

macil Napísal:
2Conos:
Vonkajšie osvetlenie vozidla podlieha schvaľovaciemu procesu, teda v prípade akejkoľvek domácej (garážovej) prestavby sa jedná o bastel. Nič na tom nemení ani fakt, že pritom použiješ prestavbovú sadu, ktorá spĺňa, teraz pozor, elektrickú a elektromagnetickú kopaktibilitu.
A vôbec. Je zbytočné sa o tom baviť. Ak ma neoslňuješ a neohrozuješ, svieť si premňa-zamňa aj čajovými sviečkami. Ako si to v prípade potreby obhájiš pred zákonom, je tvoj problém.


podla zakona je mozne pouzit prestavbove HID kity - ale len vo svetlach urcenych pre HID vybojky (nie v klasickych parabolach) je zapotreby vsak doinstalovat vysokotlakovy ostrek svetlometov a automaticke nastavovanie vysky svietidiel - potvrdene aj zelenymi

rozoberane v druhom vlakne Wink
_________________
---opel freunde---
opel kadett e C20NE
opel astra f gsi C20NE - donor pre kadetta
opel vectra c Y22DTR
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Máj 12, 2009 8:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak veru, ale to, že je vo svetle použitá čočka ešte neznamená, že je možné v ňom použiť xenónovú výbojku. Kto ju tam však silou-mocou chce, tomu žiadny argument, či citovanie zo zákona nepomôže. Ten sa z toho musí vyliečiť sám. Alebo mu k tomu pomôžu...
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Máj 12, 2009 11:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

conos Napísal:
treba pouzit trafo kompatibilne s canbus systemom vo svojom aute a nebude ti vypisovat ziadnu chybu - nezaraduj ziadne odpory do obvodu!!!!!! kazdy vyrobca HID kitov robi viacej stage-ov - od najlacnejsich (ktore budu dovodom vypisovania chyby) po najdrahsie
este jedna vec - neviem preco tu vacsina z vas pise o nastavovani svetiel pri montazi HID kitov - tem sa meni halogenova vybojka za xenonovu - jednoducho ako by ste len vymenili vypalenu halogenku za novu, takze kde je to nastavovanie neviem....mozno pri parabolach pri pouziti H4!!!!


chlapci si mylia nastavenie vysky svetla s legalizaciou xenonu.
"je jedno, ze dolepim HID do reflektoru - hlavne nastelujem svetlo"
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Barry
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.01.2008
Príspevky: 844
Bydlisko: Zahorie

PríspevokZaslal: St Máj 13, 2009 7:48 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne aj tak nejde do hlavy, naco by sa mala ta cockova optika automaticky nastavovat, ked bude fixne nastavena tak, aby svetlo svietilo do spravnej vysky. Chapem to pri xenonovych reflektoroch, ktore zmenou nastavenia riesia prepinanie medzi stretavacimi a dialkovymi svetlami. Lenze napriklad VeC ma dialkove v parabolach zvlast, takze ak by som pouzil xenony do stretavacich svetiel, ktore su s cockami, tak by sa podla ,mna nic ine nedialo, len ze by som konecne nieco videl. Ked autor VeC urobili verziu s halogenovymi ziarovkami, mali to dat do paraboly.... Halogen v cocke nesvieti.... ale len tak zizlaaa...
_________________
Opel Vectra C Caravan, 1,9CDTI 88kW (2008)
Škoda Octavia II Tour, 1,6 MPI 75kW (2011)

EX-Opel Astra G 1,2 16V (2002)
EX-Opel Kadett E 1,3 (1986)
EX-Škoda Felicia 1,4 MPI (1999)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
conos
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 22.07.2007
Príspevky: 249
Bydlisko: Komárno

PríspevokZaslal: St Máj 13, 2009 8:51 am    Predmet: Odpovedať s citátom

niekto by mohol fakt oddovodnit preco by mali byt automaticky vyskovo nastavitelne xenonove reflektory - nemaju to vsetky auta - ani z vyroby nie. priklad: mal by som aut.nastavitelne reflektory, podla niekoho sa automaticky sklopia aby neosvetlili protiiduceho?? Laughing Laughing faktom je ze svietia s vyssou intenzitou ako halogeny. ale potom by bolo treba podla tohoto nazoru zobrat TP majitelom starych fabii a kia ceed - osvetluju az to boli - a maju len halogeny(konstrukterovi by som nakopal....)
priklad: kamarat ma bmw E46, ma paraboly s halogenmi a ma aut.nastavenie svetiel - dovod?dodrzuje konstantnu vzdialenost svetelneho kuzela pred autom, ale pri vacsich nerovnostiach vozovky mu tiez svietia do neba a ta automatika tam uz vela nenarobi-to iste je aj pri xenonoch
_________________
---opel freunde---
opel kadett e C20NE
opel astra f gsi C20NE - donor pre kadetta
opel vectra c Y22DTR
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Barry
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.01.2008
Príspevky: 844
Bydlisko: Zahorie

PríspevokZaslal: St Máj 13, 2009 10:09 am    Predmet: Odpovedať s citátom

No fobia by mala mat automaticke nastavovanie sklonu svetiel povinne.... staci ze si niekto sadne dozadu a svieti to do neba... Ja nalozim kufor a svietim rovnako...
_________________
Opel Vectra C Caravan, 1,9CDTI 88kW (2008)
Škoda Octavia II Tour, 1,6 MPI 75kW (2011)

EX-Opel Astra G 1,2 16V (2002)
EX-Opel Kadett E 1,3 (1986)
EX-Škoda Felicia 1,4 MPI (1999)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Máj 13, 2009 11:15 am    Predmet: Odpovedať s citátom

xenonovy zdroj vydava tolko svetla, ze komisia co vytvarala prislusne normy urcila ako podmienku, ze o spravne vyskove nastavenie sa musi starat automaticky system nezavisly od vodica.

jednoducho zle nasmerovany xenon osvetluje podstatne viac, ako zle nasmerovany halogen

rovnako zle nasmerovany halogen osvetluje podstatne viac nez nie dobre, avsak stale podla noriem urobeny halogen vo Fabiii (ma vyssi rozptyl nad deliaciu ciaru nez ine halogeny)

--

ako ilustraciu poviem, ze ked nejaky jozko mrkvicka co o autach nema ani paru nalozi pasaziera z batohom do auta pred stanicou:
hned by mal zmenit nastavenie svetiel o "jedno cislo", na co nema ani chapanie ani vytvorene podmienky.
a co je najpravdepodobnejsie - zabudne na to

automaticke nastavenie sklonu toto urobi za neho

co automaticke nastavenie neurobi je reakcia na kratke nerovnosti - ako hrboly na ceste. tiez nevie, ako sa meni sklon cesty a "kde maju oci" ostatni vodici. preto v kopcoh moze oslnovat
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Barry
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.01.2008
Príspevky: 844
Bydlisko: Zahorie

PríspevokZaslal: St Máj 13, 2009 11:33 am    Predmet: Odpovedať s citátom

To je vsetko pekne, ale mal sa tiez niekto zamysliet nad tym ci je osadenie obycajnych halogenok do cockovej optiky idealne riesenie. Ono to fakt nesvieti a tiez by som do toho najradsej dal xenony. Dal som do toho OSRAM NightBreaker... svieti to o nieco lepsie, aj ked za vyssiu cenu a polovicnu zivotnost ziaroviek. Avsak stale to nesvieti ako napriklad astra G, alebo H s parabolami a obycajnymi halogenami...
_________________
Opel Vectra C Caravan, 1,9CDTI 88kW (2008)
Škoda Octavia II Tour, 1,6 MPI 75kW (2011)

EX-Opel Astra G 1,2 16V (2002)
EX-Opel Kadett E 1,3 (1986)
EX-Škoda Felicia 1,4 MPI (1999)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Máj 13, 2009 11:55 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Barry Napísal:
To je vsetko pekne, ale mal sa tiez niekto zamysliet nad tym ci je osadenie obycajnych halogenok do cockovej optiky idealne riesenie. Ono to fakt nesvieti a tiez by som do toho najradsej dal xenony. Dal som do toho OSRAM NightBreaker... svieti to o nieco lepsie, aj ked za vyssiu cenu a polovicnu zivotnost ziaroviek. Avsak stale to nesvieti ako napriklad astra G, alebo H s parabolami a obycajnymi halogenami...


spravna pripomienka.

teda dufam, ze nad tym uvazoval aspon jeden inzinier a nie len sama "manazersko obchodnicka" spodina

myslis, ze oni naschval pouziju zle svetlo ?
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Barry
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.01.2008
Príspevky: 844
Bydlisko: Zahorie

PríspevokZaslal: St Máj 13, 2009 11:59 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem ci naschval, ale zjavne sa im to nechcelo riesit. Zrejme to splnalo nejaku 25 rocnu normu, tak to neriesili. Bolo to lacnejsie ako robit este aj verziu s parabolami... alebo si mysleli ze to vyzera luxusnejsie ??? Keby boli na VeC svetla s parabolami, okamzite by som to vymenil.
_________________
Opel Vectra C Caravan, 1,9CDTI 88kW (2008)
Škoda Octavia II Tour, 1,6 MPI 75kW (2011)

EX-Opel Astra G 1,2 16V (2002)
EX-Opel Kadett E 1,3 (1986)
EX-Škoda Felicia 1,4 MPI (1999)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Máj 13, 2009 4:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

2Conos&Barry:
Možno sú vaše argumenty správne, ale hádžete ich na nesprávne miesto. Bežte do parlamentu. Na fóre pravdu mať môžte, ale zákon tak nezmeníte. A o to predovšetkým ide. Druhá vec je že aj v prípade zákonov sa musia prijímať kompromisy.
Pokiaľ ide o oslňovanie, je to v podstate ako píše Iurai. Každé, aj správne nastavené svetlo, oslňuje, ide však o to, do akej miery. Skúste si na chvíľu zasvietiť do ksichtu halogenom a potom xenon výbojkou. Potom porovnajte ako dlho ste sa z toho spamätávali.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 1 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group