Opelclub Fórum
Vzájomné svedectvo policajtov ako dôkaz

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI....
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
alcom1234
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 18.11.2010
Príspevky: 318
Bydlisko: Košice / Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Mar 05, 2013 2:31 pm    Predmet: Vzájomné svedectvo policajtov ako dôkaz Odpovedať s citátom

Dávam do pozornosti článok o (ne)zastavení na STOPke a vzájomnom svedectve policajtov, ktoré v tomto bananistane najnovšie plne postačuje ako dôkaz.

http://presov.korzar.sme.sk/c/6722393/pokutu-60-eur-za-stopku-riesi-az-najvyssi-sud.html

Môj názor:

Či porušuješ alebo neporušuješ predpisy, je to jedno. Uložia ti pokutu, nezaplatíš, lebo sa skutok podľa teba nestal, aby ti nakoniec sudca povedal, že nemá dôvod neveriť policajtom, aj keď sú inak úplne bez dôkazov...
Navyše rozhodnutie KS v Prešove vytvára nebezpečný precedens, pretože teraz si policajti budú môcť priestupky doslova vymýšľať...
_________________
Opel Vectra B '96 X18XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
peteri.numelin
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.09.2012
Príspevky: 478
Bydlisko: Bratislavská Petržlenka

PríspevokZaslal: Ut Mar 05, 2013 5:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Našťastie ešte o precedens nejde. Až keď takú volovinu odobrí Najvyšší súd. Potom tu ešte len nastane rošambó na našich cestách Evil or Very Mad
_________________
Omega MV6 ´97 AT4
Vectra B 2,5 V6 '97 AT4
dream: VXR8
crazy dream: Bathurst S
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milans
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.07.2006
Príspevky: 279
Bydlisko: BN/TN

PríspevokZaslal: Ut Mar 05, 2013 9:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Byť policajtom nie je povahová vlastnosť, aj ich tvrdenie je potrebné vyhodnotiť rovnako ako tvrdenia každého iného. Iná je situácia, keď ide o svedectvo "páchateľa" voči dvom policajtom. Možno preto chodia vždy vo dvojici. Question

P.S. nevidím to pre ňu ružovo. Aj keby si policajti vymýšľali, pri absencii rozporov v ich výpovediach, bude asi ťahať za kratší koniec.
_________________
Opel Astra H 1.9 CDTi ( Z19DT )
Opel Astra G 1.7 CDTi ( Z17DTL)-ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peteri.numelin
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.09.2012
Príspevky: 478
Bydlisko: Bratislavská Petržlenka

PríspevokZaslal: St Mar 06, 2013 9:56 am    Predmet: Odpovedať s citátom

To je síce pekné, že svedectvo dvoch policajtov voči jednému "páchateľovi" môže byť považované za silnejší dôkaz ako opačne. Ale nesmieme zabúdať, že dôkazné bremeno je na policajtoch, aby riadne preukázali (dokázali) spáchanie priestupku.
Ono totiž ten tliach o neklamaní, lebo Ústava, dostáva vážnu trhlinu už len pri čítaní niektorých článkov na auto.sme.sk o tom, čo si dokážu policajti "vymyslieť" za účelom udelenia pokuty.

...za takéto nonsensy a konania si často môžu práve smotní policajti vybudovaním si svojej "povesti".
_________________
Omega MV6 ´97 AT4
Vectra B 2,5 V6 '97 AT4
dream: VXR8
crazy dream: Bathurst S
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mariaan1
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 30.05.2010
Príspevky: 182
Bydlisko: košice

PríspevokZaslal: St Mar 06, 2013 6:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

všetci vravia že to nespachala -zastala na stopke ale čo ak to nieje pravda ? vravi že ide o princip ale čo ak to vyhra a bude si vymahat peniaze? 100% ano a potom sa bude smiat ako obabrala policajtov .škoda že tam nieje svedok lebo každy može nadržat svojej strane ja policajtom ,ty ....
už len aby tu bola druha kauza Malinova Rolling Eyes
_________________
vectra C sedan 2,2dti 92kw,125koni 8/2004
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Milans
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.07.2006
Príspevky: 279
Bydlisko: BN/TN

PríspevokZaslal: St Mar 06, 2013 8:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

peteri.numelin Napísal:
To je síce pekné, že svedectvo dvoch policajtov voči jednému "páchateľovi" môže byť považované za silnejší dôkaz ako opačne. Ale nesmieme zabúdať, že dôkazné bremeno je na policajtoch, aby riadne preukázali (dokázali) spáchanie priestupku.
Ono totiž ten tliach o neklamaní, lebo Ústava, dostáva vážnu trhlinu už len pri čítaní niektorých článkov na auto.sme.sk o tom, čo si dokážu policajti "vymyslieť" za účelom udelenia pokuty.

...za takéto nonsensy a konania si často môžu práve smotní policajti vybudovaním si svojej "povesti".


Prečítaj si čo si napísal ? V danom prípade a za daných okolností dve svedectvá nie sú dostatočné na preukázanie ? Rolling Eyes
_________________
Opel Astra H 1.9 CDTi ( Z19DT )
Opel Astra G 1.7 CDTi ( Z17DTL)-ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peteri.numelin
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.09.2012
Príspevky: 478
Bydlisko: Bratislavská Petržlenka

PríspevokZaslal: Št Mar 07, 2013 12:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Milans Napísal:
peteri.numelin Napísal:
To je síce pekné, že svedectvo dvoch policajtov voči jednému "páchateľovi" môže byť považované za silnejší dôkaz ako opačne. Ale nesmieme zabúdať, že dôkazné bremeno je na policajtoch, aby riadne preukázali (dokázali) spáchanie priestupku.
Ono totiž ten tliach o neklamaní, lebo Ústava, dostáva vážnu trhlinu už len pri čítaní niektorých článkov na auto.sme.sk o tom, čo si dokážu policajti "vymyslieť" za účelom udelenia pokuty.

...za takéto nonsensy a konania si často môžu práve smotní policajti vybudovaním si svojej "povesti".


Prečítaj si čo si napísal ? V danom prípade a za daných okolností dve svedectvá nie sú dostatočné na preukázanie ? Rolling Eyes

v akej pozicii vystupuju tie dve svedectva? mozu byt nezaujate? maju svedectvo tretej osoby? iny trvalo zachyteny dokaz?
z vyroku samotnych policajtov vyplyvalo, ze sa domnievaju, ze nezastavila, lebo auto pred nou....
_________________
Omega MV6 ´97 AT4
Vectra B 2,5 V6 '97 AT4
dream: VXR8
crazy dream: Bathurst S
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mysiaq
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 06.06.2009
Príspevky: 3700
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: Št Mar 07, 2013 12:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ked niekoho policajti zastavia a ten nema vsetky doklady co sluzi ako dokaz? preco vtedy staci svefectvo policajtov a pri inych situaciach nie? to co tu niekti nazyva predecencom funguje uz sto rokov, len zrazu uz to niekomu zacalo vadit, preco to nekameruju? no niesu peniaze na to aby v kazdom aute bola kamera... ja som za to aby sa dali kamery a radary do kazdeho auta... snad by sa ludia naucili jazdit
_________________
nemam auto, nemam motorku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milans
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.07.2006
Príspevky: 279
Bydlisko: BN/TN

PríspevokZaslal: Št Mar 07, 2013 10:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

pre p.n. : Článok som čítal len zbežne a rýchlo. Ak sa ale len niekto domnieva, tak je to slabé, treba jednoznačnosť. K hodnoteniu dôkazov len toľko, že je jedno či vypovedá policajt alebo niekto iný. Výpoveď policajta nemá väčšiu ani menšiu výpovednú hodnotu len preto, že je policajt. To som naznačoval už v prvom príspevku, ktorý si asi nesprávne vyhodnotil.

Z tvojich príspevkov ale vyplýva, že nie si v tom celkom doma.
_________________
Opel Astra H 1.9 CDTi ( Z19DT )
Opel Astra G 1.7 CDTi ( Z17DTL)-ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
alcom1234
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 18.11.2010
Príspevky: 318
Bydlisko: Košice / Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Mar 08, 2013 7:54 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Mysiaq, dobrý postreh, vôbec mi nenapadlo uvažovať týmto smerom, ale trochu som nad tým popremýšľal a dospel som k tomuto:

Principiálne máš pravdu, pri kontrole dokladov "stačí svedectvo policajtov". Dobrá otázka je aj to, prečo pri kontrole dokladov toto svedectvo stačí a pri (ne)zastavení na stopke nestačí.

Po chvíľke uvažovania sa mi rozsvietilo: Pri kontrole dokladov, ak ako policajt zakážeš vodičovi bez dokladov ďalšiu jazdu (čo ti umožňuje zákon), privoláš ďalšiu hliadku s kamerou (ak ty pri sebe kameru nemáš) a táto hliadka zdokumentuje, že vodič doklady nemá, máš nielen svedectvo, ale aj dôkaz vo forme videozáznamu.

Áno, vodič môže medzičasom zavolať niekomu, čojaviem žene, a tá mu doklady prinesie / privezie, ale to by sa možno dalo vyriešiť obmedzením osobnej slobody na čas nevyhnutný na zdokumentovanie priestupku (nie som právnik, takže neviem, do akej miery a či je možné zakázať vodičovi napríklad telefonovať, aby nemohol ovplyvniť objasňovanie a zdokumentovanie priestupku).

(Ne)zastavenie na stopke už ale dodatočne nezdokumentuješ.

Len nahlas uvažujem, tak ma neukameňujte Very Happy
_________________
Opel Vectra B '96 X18XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
buci_vectra
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.04.2009
Príspevky: 7280
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Mar 08, 2013 1:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujímavá situácia...
Neviem, či by som na jej mieste to dotlačil až tak ďaleko, hoci ju chápem.
_________________
Vectra B 1.8 16v sedan
Tigra X14XE
Zoznam dielov EPC online
MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NET
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jus
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 26.02.2009
Príspevky: 523
Bydlisko: ze Žiliny naplaveny na kysuce :-)

PríspevokZaslal: Pi Mar 08, 2013 3:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mysiaq Napísal:
preco to nekameruju? no niesu peniaze na to aby v kazdom aute bola kamera...


tak ale toto je aky argument ? Rolling Eyes to ako keby si isiel skakat bumgee jumping ,ale nemas peniaze tak si neuviazes bungee lano ale len obycajny povraz a skocis Rolling Eyes .... ked nemaju potrebne vybavenie nech nerobia. urcite ti dvaja za to nemozu, niekto nadriadeny ich tam poslal a oni len plnili prikaz. ..ale?!?!
_________________
pred tym som VeCtroval,teraz Merivujem a najnovsie uz aj corsujem:-)
"Ked ta raz trafi BLESK, nie je co riesit"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI.... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group