Opelclub Fórum
VeBe x20dth hrkotanie spojka/prevodovka

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
claric88
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 04.03.2013
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Po Mar 04, 2013 9:53 pm    Predmet: VeBe x20dth hrkotanie spojka/prevodovka Odpovedať s citátom

Caute chlapi. Ospravedlnujem sa ak to tu uz bolo rozoberane ale hladal som asi hodinu a nevedel som to najst. Mam problem na VeBe X20DTH ktora ma najazdenych 250 000. Ked nastartujem nastudeno, tak pri neutraly a nestlacenom spojkovom pedale pocut hrkotanie od spojky alebo prevodovky. Ked stlacim spojku tak to uplne prestane. Ked sa rozbieham a nemam uplne vypustenu spojku a mam ju len dajme tomu v polovicnom zabere tak to nehrkoce ale ked ju vypustim uplne tak ano a to pri vsetkych rychlostnych stupnoch. Pri jazde to ale hrkoce iba pri akceleracii, pri spomalovani ani pri plynulej jazde nie. Skusal som aj stat na brzde a vypustit spojku do mierneho zbaeru a vtedy do nehrkotalo. Stretol som sa s nazormi ze to moze byt pruzinami v spojke (ta je tam pravdepodobne od novoty este pretoze pri trocha silnejsom rozjazde zasklbe autom a pri vyjazdoch na obrubnik to je uz tiez citit) alebo to vraj moze byt lozisko v prevodovke. Ospravedlnujem sa este raz ak to tu bolo rozobrate a dakujem za pripadne podelenie sa o vedomosti alebo skusenosti
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Po Mar 04, 2013 10:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj, ci uz to je loziskom, alebo lamelou, je jedno.. Ked je to rozobrate, musis vymenit komplet spojku.. Cize lamelu, pritlacak a lozsko..
Odporucam vymenit aj semering na klukovej hriadeli.. ked uz bude prevodovka dolu.
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
claric88
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 04.03.2013
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Po Mar 04, 2013 10:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem ci si ty nenarazal na lozisko spojky. Ak ano tak ja som myslel ze mi vraveli ze to moze byt aj nejake lozisko v prevodovke. Pocul som ze tieto prevodovky su dost citlive
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jonsway
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 04.03.2013
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Po Mar 04, 2013 10:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

podla to co vravis vyzera to skor na spojove lozisko
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
claric88
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 04.03.2013
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Po Mar 04, 2013 11:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

zabudolsom uviest jeden fakt..ked sa motor zahreje robi to podstatne menej..dakujem za nazory zatial
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group