Opelclub Fórum
auto šklbe a netahá

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
marek
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 25.05.2012
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Pi Jún 15, 2012 2:07 pm    Predmet: auto šklbe a netahá Odpovedať s citátom

Zdravím.Mám problém a potreboval by som poradiť.Mám opel astra F 1.4i 8v 44kw C14NZ.Počas jazdy mierne šklbe a po pridaní plynu dobre neakceleruje trvá to kým sa dostane do otáčok.Filtre olej sviečky menené.Vedel by mi niekto pomôcť?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
M4c0
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 12.07.2011
Príspevky: 202
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Jún 15, 2012 2:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak ako vzdy, aj teraz diagnostika ti zisti najlepsie...
Ale podla toho co pises, by som to tipol na falosny vzduch v sani, ale moze to byt lambda, barz co, treba to napojit a zistit
_________________
Omega 3.0 MV6 2000
Calibra 2.0 16v 1992
Vectra B 2.6 V6 2001 - ex
Vectra B 1.8 16v 1999 - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marek
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 25.05.2012
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Pi Jún 15, 2012 2:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No zabudol som doplniť, že na diagnostike som už bol a nič nenašlo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Respo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 22.08.2009
Príspevky: 1073
Bydlisko: Pressburg

PríspevokZaslal: Pi Jún 15, 2012 4:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

prečistiť škrtiacu klapku , prečistiť ak je zanesená hadica odvetravania hlavy valcov , prečistiť ak je zanesená hadica odvetravania klukovej skrine , skús natankovať iný benzín ( napr. AGIP ... shell nie ) , katalizátor nieje rozlámaný ? , výmena oleja bola kedy ? , zmerať tlaky vo valcoch , skúsiť aditivum do benzínu na prečistenie trisiek , výmena trisiek , dekarbonizácia sacích ventilov , skontrolovať hadice sania či niesu niekde predrané , skús si z niekdym vymeniť váhu vzduchu ( len z rovnakým motorom ) , skús si vymeniť z niekym zapalovaciu lištu ( len z rovnakým motorom ) ...

To je cca všetko čo ma napadlo čo to moźe sposobovať ...
Váha vzduchu a lambdu by ti to ale z najvačšou pravdepodobnostou vyhodila diagnostika
_________________
mám OPEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marek
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 25.05.2012
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Pi Jún 15, 2012 6:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Respo Napísal:
prečistiť škrtiacu klapku , prečistiť ak je zanesená hadica odvetravania hlavy valcov , prečistiť ak je zanesená hadica odvetravania klukovej skrine , skús natankovať iný benzín ( napr. AGIP ... shell nie ) , katalizátor nieje rozlámaný ? , výmena oleja bola kedy ? , zmerať tlaky vo valcoch , skúsiť aditivum do benzínu na prečistenie trisiek , výmena trisiek , dekarbonizácia sacích ventilov , skontrolovať hadice sania či niesu niekde predrané , skús si z niekdym vymeniť váhu vzduchu ( len z rovnakým motorom ) , skús si vymeniť z niekym zapalovaciu lištu ( len z rovnakým motorom ) ...

To je cca všetko čo ma napadlo čo to moźe sposobovať ...
Váha vzduchu a lambdu by ti to ale z najvačšou pravdepodobnostou vyhodila diagnostika



vďaka poskúšam a olej sa menil nedávno, benzínom to není tiež ... zapalovaciu lištu nemám sú tam káble takže asi skusim odtestovať najprv tie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xmartinx
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 21.04.2009
Príspevky: 83
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Jún 21, 2012 10:47 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ahoj

Skús tu zapalovaciu lištu, mal som ten istý problém a výmenou som ho odstránil. Ale najprv skús niekoho poprosiť o zámenu nech nekupuješ niečo čo nepotrebuješ.
_________________
Opel Astra H 17cdti 74kW r.v.2006
k.m. Z1.7DTH najazdene cca 100 tis.km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marek
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 25.05.2012
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Ut Nov 27, 2012 9:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak vďaka za rady závada po dlhej dobe vyriešená. Problém bol v sviečkových kábloch. Keďže po premeraní boli hodnoty odporu v poriadku tak som v noci nastriekal káble vodou naštartoval a opieral o kostru a nakoniec sa ukázalo že prerážajú cez izoláciu(také iskrenie a praskanie).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
caro
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 21.01.2013
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Pi Feb 01, 2013 10:08 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja mam podobny problem. Motor pokial je studeny tak taha a ako nahle sa zohreje ho dusi, nema tah. Tento vikend to chcem menit hadicu odvetrania nadrze /je popraskana/ spolu s palivovym filtrom. Vyrazny problem nastal po natankovani par litrikov do nadrze (pre istotu nedavam plnu) Myslim si ze ked je motor studeny , tak dostava viac benzinu ako ked je teply ma menej benzinu a vela falosneho vzduchu, pred tyzdnom mi dost vyrazne cvakal ventil odvetrania nadrze.
Nesvieti mi ziadna kontrolka... Vedel by mi niekto urobit live diag. v BA cez vikend alebo v okoli Topolcian, Banoviec cez tyzden ????
_________________
Opel Astra 1.6 16V 100 Jubileum hatchback X16XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group