Opelclub Fórum
Corsa C - postrehy, skúsenosti
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Bruno
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 01.03.2007
Príspevky: 9867
Bydlisko: Bojnice

PríspevokZaslal: Po Júl 02, 2012 7:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Embarassed zabudol som ..... aka bude predajna cena Kajo ?
_________________
Mercedes-Benz A-Klasse W168 A160 75kW Avantgarde...lebo medved
www.branko.salem.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Po Júl 02, 2012 7:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Stale tocis o jednom ... o tempomate.
Na jednej strane hovoris, ze svetielko tam nie je od vyroby - nema tam co dorobene robit.
Tym padom ani tempmat ... preco by som ho mal dorobit, ked tamod vyroby byt nema? ... to je taka ista logika.
Po dalsie, to, ze sa da mech. tempomat dorobit aj do VeA, prip. inych starsich Oplov ... myslis, ze vo vsetkych motorizaciach boli mozne tempomaty? Urcite nie. Bol by to len dorobok. Presne taky, ako to moje svetielko. Plni ucel, ale od vyroby to tam nie je. Ale nie o tom som chcel...

A predne svetla? Akoze co je s nimi? Ja s nimi problem nemam, ani len ten najmensi, dokonca ani tu na fore nie je ani len jeden prispevok, kto by sa na tie svetla stazoval, neviem, ake svetla a u koho myslis. Hlavne, ze tie svetla nezltnu ako na na Oploch vyssej rady (Astra G, Vectra C predface, ...) Wink
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Po Júl 02, 2012 7:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Motorcek naklapania si nemal nahodou vadny? a pozri si nemecke fora o tomto aute.. vsetci tam nadavaju .. ale budis.. kazdy len to svoje vychvaluje.. chapem... Wink
Po dalsie.. chronicky odchadzajuce riadenia.. to je normalne podla teba?
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Po Júl 02, 2012 7:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Motorcek sa mi pokazil aj na Bckovej Corse (pri naraze (este, ked som ju nemal) sa zlomila oska - to sa moze stat aj na inych autach) ... Na tejto sa nepokazil samotny motor, ale proste sa vydral uchyt ozubeneho kolieska. Keby to bolo cele a na kazdej Corse zle, tak sa mi pokazi aj druhy, nie? Taktiez som na inych Cckach nepocul, aby sa im kazili motorceky na svetlomecoch. Je to jeden pripad z kolkych?

S nemeckymi forami na mna nechod, ak nemas dat prakticky priklad, tak radsej nepis nic, lebo garantujem ti, ze problemov na Astru G ti najdem viac Wink Sa mozme potom natahovat ako male deti donekonecna kto z koho. Nikam to nevedie. Kasleme na to.

S riadenim som taktiez nemal problem ... jedineho koho poznam, je kimino, ten mal problem s riadenim (aj to nevieme, co vsetko tomu predchadzalo, kedze kimino spomenul, ze s tou Corsou sa jazdilo po terenoch - stavbach. Nemslim, si, ze to auto je offroad). Na ceskom fore nikto nespominal takyto problem a pritom par Ccko tam je. Myslis, ze je spravne tvrdenie, ked poznas jednu Corsu, ktora mala taku vadu , aby si tie vady pripisoval kazdej a hodnotil to globalne a nazyval to chronickym? To su tvrde obvinenia, na ktore sa ziada dokaz.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kimino
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.12.2008
Príspevky: 4564

PríspevokZaslal: Po Júl 02, 2012 8:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Kajo tie čítacie lampičky sú blbosť, sa mi zdá, že to funguje len keď je motor zapnutý...hral som sa s tým asi len par mesiacov, ako sa kúpilo auto, aj elektrické okná ma fascinovali Laughing

Riadenie na corse, no je to veľký otáznik, prečo tie problémy nastali. Je pravda, že 2 roky po kúpe mala corsa menšiu kolíziu s fábiou - bola 3 týždne v servise, mala stĺpik riadenia ohnutý, či čo to a menili také veci, ktoré nevedeli zohnať ani v okolitých štátoch. Dostala do kolesa - možná príčina. Ohľad na ňu nebol braný, veď je to auto, ktoré ma slúžiť. Našťastie je už riadenie vymenené za originál v servise. Aj keď zostala značka od Hifovej výmeny, no ale čo už.

Keď porovnávam s predošlou corsou, tak je to isto krok dopredu.
Corsa má síce tvrdé plasty a na dlhých trasiach mám otlačenú prístrojovú dosku.

Keď ma Ľubica viezla v ich astre G tak sa bolo vidno, že je o generáciu staršia, aj keď to je ročník 2006. No to spracovanie interiéru mi prišlo o ničom a zastaralé. Hold vyrába sa od 98 či odkedy, tak je to znať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Júl 03, 2012 7:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No my sme s ňou nanajvýš spokojní, teda hlavne Evka.
Spotreba je fakt malá.
Dnes bol u mňa Roberto a bol šokovaný, že nič neklepe, nebúcha, všetko je pevné ako nové.
Rýchlo som si to auto obľúbil, ale aby som zas iba nechválil, našiel som dve konštrukčné chyby.
1. vnútorný vetrák kúrenia. Na jednotke necítiť, žeby fúkal, dvojka je trochu už cítiť a na trojke ma skoro z auta vyfúklo, na trojke Evke tak vlasjú vlasy, že nevidí dopredu Smile
2. ako spolujazdec som zrazu cítil, že mi asi horí ľavá noha. A to som sa iba jemne opieral o plast na stredovom tuneli a ten bol horúci strašne.

Ale odpúšťam Ti Corsa, hlavne nás pekne povoz po BA, veď na to Ťa máme.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kimino
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.12.2008
Príspevky: 4564

PríspevokZaslal: Ut Júl 03, 2012 8:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som mal pod rádiom tyčinky deli Very Happy nechci vedieť, čo z nich bolo Laughing
(v tej diere som ich mal)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Júl 03, 2012 11:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Kajo Napísal:

1. vnútorný vetrák kúrenia. Na jednotke necítiť, žeby fúkal, ...

Pusť si ho v zime a ucítiš ho aj na jednotke.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ut Júl 03, 2012 11:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi tak. Intenzita fukania na jednotke napriek zdanlivej nizkej intenzite fukania dokaze v pohode udrzat schladeny interier auta (v pripade zapnutej klimatizacie) a prepnuteho smerovania vzduchu (sklo, vrch, spodok) bez toho, aby si mal v aute neprijemny prievan na ruky, pripadne nohy aj pri vonkajsej teplote 35°C. Ja to mam odskusane, kto nie, nech vyskusa. Detto aj v zime pri udrzani uz vykureneho interieru, bez toho, aby ta priliz ofukoval teply vzduch.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Palike
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 22.12.2012
Príspevky: 2
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Jan 31, 2013 11:14 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Mno ja som tiež štastný majitel Lentilky i ked nemam problem s tempomatom a tak bo tam je Very Happy .... šak GSi .... a aj ja som menil riadenie teda stlpik riadenia a aj spinačku čo ma nehala potvora dvakrat niekde čakať buď na odťak alebo pomoc ale je to vymenene som spokojný a dufam že dlho bude svetí pokoj ..... a k tomu stlpiku riadenia ejdinu vec zazlievam výrobcovi plastový diel ktory sa zlomil čo je dole na stlpiku a prechadza na riadenie ...... a čo sa týka pohodlia spokojný šak mam maleho čerta na cestách a hlavna vec radosť s jazdy je pre mna to hlavne a preto nanu nedam dopustiť Very Happy a Dulo a Roberto mi to vedia potvrdiť
_________________
Opel Omega 2,5 DTi -110 Kw
Opel Corsa 1,8 GSi - 92 Kw
BMW E65 745i - 245 Kw
BMW E32 735i - 155 Kw
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group