Opelclub Fórum
zadne brzdy omega 2.0DTI

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - PODVOZOK/BRZDY
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Sh4rky16
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.12.2012
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: So Jan 19, 2013 9:37 pm    Predmet: zadne brzdy omega 2.0DTI Odpovedať s citátom

zdravim Vas,dnes som sa pustil do vymeny prednych aj zadnych brzd,predne som vymenil v pohode,i ked tam boli zapecene obidve sruby ktore drzali predne kotuce,vzadu som dal dole 4sruby,nasledne aj strmen,ale zacala mi tiect kvapalina brzdova ,je to normalne?ked chcem menit dosticky tak mi ma vytiect cela b rzdova?co sa tyka kotuca,jedna sruba spredu isla pekne dole,je aj ina sruba na kotuc?pretoze mi nie a nie uvolnit,prosim o radu,ak nahodou uz je takato tema vzniknuta,vopred sa ospravedlnujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TUKESKO
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 11.12.2008
Príspevky: 1336
Bydlisko: Hrádok medzi NM a PN pri D1

PríspevokZaslal: Ne Jan 20, 2013 2:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj aká je to šrubka tá čo drží kotuč? ten imbus 5ka?
A kvapalina by nemala tiecť!



http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=12911
_________________
0918338400
Opel omega B 3.2 CARAVAN
auto scan opel
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Sh4rky16
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.12.2012
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Ne Jan 20, 2013 7:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ahoj, boli tam 4sruby,dva kratke,dva dlhe,a vsetky mali rozmer 11 francuzsky kluc,ked som dal dole strmen, zacala doslova sa liať kvapalina,a ked som dal spet strmen, a dal tam iba dve sruby,tak presalo tiect ale tym padom som nevedel dat zasa dole strmen,a kotuc nedrzalo uz nic a a nechcel ist dole,a to som aj kladivom donho mlatil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
.:DeViL:.
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.04.2008
Príspevky: 312
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: Ne Jan 20, 2013 8:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Z tvojho popisu mi vychádza, že si rozobral celé prasiatko. Držia ho len 2 skrutky M18 alebo M19. Pri výmene doštičiek prasiatko dole nemusíš dávať. Iba ak meníš kotúč.
_________________
...::: Opel Omega B "Jubileum 100" 2.0 16V 136HP r.v. 1999 Jungle Green :::...
...::: Opel Omega B "Elegance" 2.5 V6 170HP r.v. 2000 Star Silver :::... - mimo provoz Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Sh4rky16
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 23.12.2012
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Ne Jan 20, 2013 8:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ahoj devil,planoval som menit brzdy komplet vpredu aj vzadu, cize vzadu som musel vsetkky sruby dat dole aby som mohol vymenit dosticky,aj kotuc,dosticky mi pekne vyskocili von po vybrati 4srubiek,a kotuc nic nedrzalo,bol asi zapeceny,keby kotuc isiel pekne dole,hned dam novy,rychlo dosticky a vsetko namontujem spet a kaslem na tu brzdovku co mi vytiekla,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EsTo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 31.07.2007
Príspevky: 1843
Bydlisko: Bardejov-Brno

PríspevokZaslal: Po Jan 21, 2013 3:26 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak meníš doštičky, strmene dole dávať nemusíš. Stačí vytiahnuť zaisťovacie kolíky, ktoré držia doštičky a vytiahnuť ich von.
Ak meníš aj kotúč, je potrebné povoliť strmeň od náboja. Sú tam 2 šrúby 17 alebo 19, čím uvoľníš celý strmeň a vysunieš ho z kotúča.
Daj pozor, ak si rozobral strmeň, nachádzajú sa v ňom gumičky, ktoré po opätovnom zložení nemusia dobre tesniť!!! a môže ti unikať kvapalina, prípadne sa ti budú brzdy zavzdušňovať.
Čo sa týka kvapaliny, je potrebné všetky miesta, kde ti vytiekla kvapalina prestriekať nejakým čističom, lebo ti to začne časom hrdzavieť Idea
Wink
_________________
Opel Omega B+ 2001 2.6V6 Sport 132kW Y26SE LPG
Opel Astra F 1995 1.7TD Isuzu 60kW -ex
Opel Calibra A 1992 2.0i Turbo 4x4 150kW C20LET - na jar na predaj
Opel Sintra 1999 2.2 DTi 85kW X22DTH
Junge Hase auf vier Rädern....Nehovor hopla, pokým nemáš Opla Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - PODVOZOK/BRZDY Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group