Opelclub Fórum
Mizne chladiaca kvapalina, 2.0DTI

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
peto31
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 03.07.2011
Príspevky: 3
Bydlisko: nedanovce

PríspevokZaslal: Št Máj 03, 2012 9:36 pm    Predmet: Mizne chladiaca kvapalina, 2.0DTI Odpovedať s citátom

dobrý večer
mám taký maličký problém. Dakde sa mi tratí chladiacia kvapalina na opli vectra caravan 2.0 DTI. Pri vizuálnej obhliatke som nenašiel žiadné mokré miesta na hadiciach,chladiči,vyrovnavaciej nádržke ,radiatore kúrenia a ani žiadne mokré flaky pod autom. a aj olej je čístý. spotreba-strata chladicej zmesy na 100km je cca 0.4l. kde, alebo kadiaľ sa táto voda tratí?

Ten názov témy si myslel ako vtip?!
Zmnený názov témy.
Mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Máj 03, 2012 9:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Môže aj, nedajbože, do valcov.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
otravaga
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 04.12.2011
Príspevky: 95
Bydlisko: šaľa

PríspevokZaslal: Pi Máj 04, 2012 9:45 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ja mám podobný problém. neviem kolko sa mi straca ale raz za cca 1,5-2 mesiace (asi 1000-1500 km) dolievam vodu v mnozstve od kedy to signalizuje - az kusok nad rysku. niekde som sa docital, mozno aj tu, ze to prepusta pri nejakom ventile kurenia sa mi zda. je to len slabe slzenie, preto to nevidiet pod autom. kde sa tento ventil nachadza neviem. ja to riesit nebudem, lebo sa mi voda nestraca moc rychlo a ani neviem kolko by vysla oprava. radsej dolievam vodu za par €.
_________________
opel vectra combi 1,9 cdti
predaj led pásov
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sinister
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 10.10.2011
Príspevky: 90
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Máj 04, 2012 12:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

napadá ma teoria že by to mohlo unikať aj cez vodnú pumpu a keďže je stráta celkom mala tak by pod autom nemuselo byť vidno žiadne mlačky
_________________
Opel Astra F 1,6
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peto31
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 03.07.2011
Príspevky: 3
Bydlisko: nedanovce

PríspevokZaslal: Ut Máj 08, 2012 8:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

(Môže aj, nedajbože, do valcov.) ja sa tomu moc nerozumiem, a čo by to znamenalo, alebo čo by to mohlo spôsobiť pri dlhodom pôsobení. Question
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
otravaga
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 04.12.2011
Príspevky: 95
Bydlisko: šaľa

PríspevokZaslal: St Máj 09, 2012 8:52 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ked to unika do valcov v minimalnom mnozstve, tak ti ich aspon precisti. ja som tak odkarbonovaval motor na felicii. tam sme frkali vodu rovno do karburatora. a vysledok - kultivovanejsi chod motora a co je hlavne, nizsia spotreba. z povodnych 7,daco na skoro 6 litrov.
ak ti to nahodou ide aj do valcov tak pri tom mnozstve co pises zrejme nebudes vidiet priznaky prasknuteho tesnenia pod hlavou. ak neplanujes s motorom ziadnu opravu, pri ktorej by sa ti potvrdilo/vyvratilo tak ti neviem pomoct ako odhalit miesto uniku.
_________________
opel vectra combi 1,9 cdti
predaj led pásov
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ivo
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 08.04.2008
Príspevky: 119
Bydlisko: petrzalka

PríspevokZaslal: St Máj 09, 2012 4:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som mal nieco podobne , stracala sa mi chladiaca a prehrieval sa mi motor a pritom nebolo nic mokre ani pod autom , ziadne kaluze vody nic tak som isiel do servisu a bol to termostat Wink
_________________
vectra B X20DTH CHIP127hp alebo po brzde zatial seriovka
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peto31
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 03.07.2011
Príspevky: 3
Bydlisko: nedanovce

PríspevokZaslal: St Máj 09, 2012 4:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

neviem či to bude termostat, ja som mal problém v zime zo zakritým chladičom dosiahnuť sotva 70 stupňov a teraz ledva,ledva 80stupňov. tak nevim
a na margo tej spotreby ja som vcelku spokojný v zime 5.5l/100km a v lete tak 4.9-5.1l/100km pri klíme tak neviem.
prípadnú opravu mi narátalii cca 500 euro keby to bolo iba tesnenie a pri výmene hlavy +200 euro na to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daron
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 26.08.2010
Príspevky: 160
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: St Máj 09, 2012 5:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No, ked to bolo v Opli, tak sa nediv...
_________________
Opel Vectra B 2.0 DTI 16v Sport /2000/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jolka
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 02.07.2009
Príspevky: 70
Bydlisko: Trencin

PríspevokZaslal: St Sep 12, 2012 6:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mam tiez problem s miznutim vody z nadrzky,zacalo sa to asi pred mesiacom ked som pod autom objavil malu kaluz vody,pred tym nebol ziadny problem s miznutim,zistil som ze vodu tlaci cez ventil kurenia ak to spravne nazyvam,na nete som nasiel aj ze sa to vola termostat,je to v casti medzi motorom a kabinou,ide do toho hadica z termostatu a z dola z toho idu dve hadice,prikladam foto,vodu tlaci iba ked je motor zohriaty okolo 90 stupnov,tak som objednal ten diel novy a vymenil a robi to to iste,takze chyba v tom nebude,moze to byt vadny termostat?alebo kde mam hladat chybu???dakujem za pomoc


_________________
vectra caravan
99,2.0 DTi X20DTH
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jolka
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 02.07.2009
Príspevky: 70
Bydlisko: Trencin

PríspevokZaslal: Pi Sep 21, 2012 11:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nikto mi nic neporadite?je tu toho pisane dost ale zatial som odpoved na moj problem nenasiel,dnes som dokonca aj termostat vymenil za novy,hned to bolo citit ze motor sa rychlejisie zahrial,siel som auto prevetrat aj do kopca teplotu si stale drzal okolo 90 stupnov,aj po dialnici som siel 160 km/h asi 10 minut a teplota peknych 90,no ako som potom zastavil a otvoril kapotu tak klasika voda tiekla z toho termostatu kurenia a ked som otvoril vicko na nadobke chladiacej kvapaliny tak vodu tlacilo aj tade,ked otvorim vicko kde sa dolieva olej tak je ciste bez povlaku,iba malicke asi 3-4 bublinky tam boli,vyskocila mi aj kontrolka motora pocas jazdy,ale strata vykonu nenastala,moze to byt to tesnenie pod hlavou???olej ani spaliny z nadrzky necitit,motor ide ako pred tym,tak asi s tym sup do servisu
_________________
vectra caravan
99,2.0 DTi X20DTH
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lubec
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.08.2010
Príspevky: 5170
Bydlisko: Bardejov SK

PríspevokZaslal: So Sep 22, 2012 8:11 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak si si isty, ze to tlaci z ventilu kurenia, tak aj novy bude zly. Nieje mozne aby to tadial tieklo, ak je to novy diel.

Dalsou moznostou je naozaj tesnenie pod hlavou, ktore sposobuje tlak v chladiacej sustave a voda ide cestou najmensieho odporu von.
Ale predpokladam, ze tam by si mal citit stratu vykonu, mozno penu v nadobke chladiacej, vzduchove bubliny, prehrievanie,zvyseny tlak v hadiciach.

Jazdis so zapnutym kurenim? Ak ano skus to nastavyt na chladny vzduch a pozoruj ci to nebude tiect menej pripadne, ci to neprestane.
_________________
VeBe X25XE - Phoenix
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: So Sep 22, 2012 11:24 am    Predmet: Odpovedať s citátom

miesto kade ma voda tiect pri zvysenom tlaku je viecko vyrovnavacej nadobky.
pri prehriati na cca 130 alebo uniku tlaku do chladiaceho okruhu

preto by bolo dobre vymenit viecko
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
jolka
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 02.07.2009
Príspevky: 70
Bydlisko: Trencin

PríspevokZaslal: So Sep 22, 2012 2:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Lubec Napísal:
Ak si si isty, ze to tlaci z ventilu kurenia, tak aj novy bude zly. Nieje mozne aby to tadial tieklo, ak je to novy diel.

Dalsou moznostou je naozaj tesnenie pod hlavou, ktore sposobuje tlak v chladiacej sustave a voda ide cestou najmensieho odporu von.
Ale predpokladam, ze tam by si mal citit stratu vykonu, mozno penu v nadobke chladiacej, vzduchove bubliny, prehrievanie,zvyseny tlak v hadiciach.

Jazdis so zapnutym kurenim? Ak ano skus to nastavyt na chladny vzduch a pozoruj ci to nebude tiect menej pripadne, ci to neprestane.


Ano som si isty,lebo vidim ze tade kvapka alebo az tecie voda,takze neviem ci to ma tak byt aby tam bola nejaka poistka aby to malo kade vytekat pri vysokom tlaku v systeme alebo nie,a ci nahodou sa tam nejaka membrana uz neposkodila aj na tom novom.Vykon je stale dobry,ubytok nepoznat.Kedze je teraz teplo vonku tak jazdim s chladenim nastavenym na kureni,a je to to iste ci mam teply alebo studeny vzduch pusteny.
_________________
vectra caravan
99,2.0 DTi X20DTH
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jolka
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 02.07.2009
Príspevky: 70
Bydlisko: Trencin

PríspevokZaslal: So Sep 22, 2012 2:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

iurai Napísal:
miesto kade ma voda tiect pri zvysenom tlaku je viecko vyrovnavacej nadobky.
pri prehriati na cca 130 alebo uniku tlaku do chladiaceho okruhu

preto by bolo dobre vymenit viecko


no tak to stare bolo trosku zaseknute,ked sa rozobralo,ale objednal som uz nove,tak to je dalsi pokus vymena viecka vyrovnavacej nadrzky chladiacej kvapaliny
_________________
vectra caravan
99,2.0 DTi X20DTH
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: So Sep 22, 2012 3:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ventil v pripade nudze mozes nahradit trubkou, vonk. priemer cca 20-21mm
a tu vetvu co obchadza kurenie musis potom poriadnym stuplom zapchat.

ale tak, aby si pocas jazdy neprisiel o vodu a o motor
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
jolka
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 02.07.2009
Príspevky: 70
Bydlisko: Trencin

PríspevokZaslal: So Sep 22, 2012 3:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

iurai Napísal:
ventil v pripade nudze mozes nahradit trubkou, vonk. priemer cca 20-21mm
a tu vetvu co obchadza kurenie musis potom poriadnym stuplom zapchat.

ale tak, aby si pocas jazdy neprisiel o vodu a o motor


ved ventil tiez vymenim,ale ide o to ci to ma tak tiect ta voda alebo nie,alebo,ci som aj na novom ventile nepretrhol membranu vysokym tlakom v systeme
_________________
vectra caravan
99,2.0 DTi X20DTH
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
otravaga
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 04.12.2011
Príspevky: 95
Bydlisko: šaľa

PríspevokZaslal: St Jan 16, 2013 4:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

chcel by som sa len podelit s mojimi skusenostami s produktom PROTEC sluziacim na zastavenie uniku kvapaliny. ako som uz uvadzal tiez mi unika voda v malom mnozstve, teda nevznikaju kaluze a tak, predpokladam ze cez ten ventil co sa tu spominal. do chladiacej sustavy som pridal tu vec a normalne to pomaha. odkedy som to nalial (2-3 mesiace) som nemusel dolievat vodu. predtym som to robil takmer kazdy mesiac. je to taka husta, skoro az zelatinova hmota s kuskami kristalikov.




_________________
opel vectra combi 1,9 cdti
predaj led pásov
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group