Opelclub Fórum
pohyb riadiacej paky Zafira 2.0 DTI 74kW

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ZAFIRA, SINTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
bomber1970
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 18.12.2010
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: So Jan 05, 2013 2:30 pm    Predmet: pohyb riadiacej paky Zafira 2.0 DTI 74kW Odpovedať s citátom

Dobrý deň.
mam problem .Ak je paka v neutrále, tak ak sňou pohnem doľava alebo do prava tak mi ostane stať a nevrati sa späť.gula v puzdre ma značnu vôlu ale to by sa paka mala bez problemov vrátiť .tak neviem kde to môže drhnuť.môže to byť zapričinene aj tiahlom ktoré ide do prevodovky? že ide tesno.
jednoducho povedané ak idem radiť napr. z 5 -ky do 3-ky tak musim paku potiahnut do stredu ak nie a urobim pohyb dopredu ako keby som chcel zaradiť 3-ku tak mi vojde do 5-ky .moj nazor je že tiahlo ktore ja na ľavej strane (su tam dve)chodi ťažko v prevodovke ale neviem čim to môže byť zapričinené.
prosím o radu.ďakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
franticek6
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2007
Príspevky: 1871
Bydlisko: Liptovske Sliace (SK) ,Hausmening (A)

PríspevokZaslal: So Jan 05, 2013 4:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tá guľa v púzdre to je kulisa a podľa toho čo opisuješ tak ju máš vybehanú čiže vydratú, a neviem či je tam aj nejaká vymedzovacia struna a tá môže biť zlomená.
Pozri dajakú zirafu na ND po inzerátoch a ... .
_________________
Sintra 2,2 dth r.v.99 ->RK-372-AU,, 7,0/100km
Skype : franticek6
http://www.franticek6.salem.sk/index.php
- - DIAGNOSTIKA OPCOM - -
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bomber1970
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 18.12.2010
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: So Jan 05, 2013 6:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

franticek6 Napísal:
Tá guľa v púzdre to je kulisa a podľa toho čo opisuješ tak ju máš vybehanú čiže vydratú, a neviem či je tam aj nejaká vymedzovacia struna a tá môže biť zlomená.
Pozri dajakú zirafu na ND po inzerátoch a ... .

ano je vybehana ale ak daš paku doprava alebo dolava tak by sa mala vratiť do stredu sama a ona ostane .prave mam dojem ako keby to tiahlo vľavo čo ide do pre vodovkz niekde drhlo .kd to nevrat späť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
franticek6
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2007
Príspevky: 1871
Bydlisko: Liptovske Sliace (SK) ,Hausmening (A)

PríspevokZaslal: So Jan 05, 2013 8:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak potom sa na to musíš pozrieť od motora a nech Ti niekto pohybuje pákov aby si videl čo to robí a kde to drhne
_________________
Sintra 2,2 dth r.v.99 ->RK-372-AU,, 7,0/100km
Skype : franticek6
http://www.franticek6.salem.sk/index.php
- - DIAGNOSTIKA OPCOM - -
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bomber1970
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 18.12.2010
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Ut Jan 08, 2013 7:56 am    Predmet: Re: pohyb riadiacej paky Zafira 2.0 DTI 74kW Odpovedať s citátom

prosím vás je alebo su na tom tiahle vľavo čo ide do prevodovky nejake gumy alebo pružiny? malo by zabezpečovať to že sa paka v neutrale vrati do strednej polohy lahučko .môj nazor že by tam dačo take malo byť.vie mi nikto poslať foto kde je miesto kde tie tiahla od rychlostnej paky vchadzaju do prevodovky?prosím.a ešte jedna sa o zafiru r.v.2001 2,0DTI 74kW a som z prešova .ďakujem

edited by admin
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bomber1970
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 18.12.2010
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Št Jan 10, 2013 5:40 pm    Predmet: Re: pohyb riadiacej paky Zafira 2.0 DTI 74kW Odpovedať s citátom

bomber1970 Napísal:
prosím vás je alebo su na tom tiahle vľavo čo ide do prevodovky nejake gumy alebo pružiny? malo by zabezpečovať to že sa paka v neutrale vrati do strednej polohy lahučko .môj nazor že by tam dačo take malo byť.vie mi nikto poslať foto kde je miesto kde tie tiahla od rychlostnej paky vchadzaju do prevodovky?prosím.a ešte jedna sa o zafiru r.v.2001 2,0DTI 74kW a som z prešova .ďakujem

edited by admin


pomôže mi niekto?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lubec
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.08.2010
Príspevky: 5170
Bydlisko: Bardejov SK

PríspevokZaslal: Št Jan 10, 2013 5:58 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozri sa na to od motora, odpoj lana od prevodovky a skus s nimi hybat, jedno je na pohyb do lava a do prava, to druhe mas na pohyb do predu a do zadu, musia chodit uplne lahucko a ty tahanim tych lan budes tahat priamo paku. Ak ti to niekde bude drhnut, tak mas problem medzi lanom a pakou, ak to pojde lahucko, tak je problem v prevodovke.
Mozes pohybat aj r. mechanizmom prevodovky.
_________________
VeBe X25XE - Phoenix
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bomber1970
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 18.12.2010
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Pi Jan 11, 2013 7:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Lubec Napísal:
Pozri sa na to od motora, odpoj lana od prevodovky a skus s nimi hybat, jedno je na pohyb do lava a do prava, to druhe mas na pohyb do predu a do zadu, musia chodit uplne lahucko a ty tahanim tych lan budes tahat priamo paku. Ak ti to niekde bude drhnut, tak mas problem medzi lanom a pakou, ak to pojde lahucko, tak je problem v prevodovke.
Mozes pohybat aj r. mechanizmom prevodovky.

Ďakujem zajtra vyskúšam
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ZAFIRA, SINTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group